TANIMLANAMAYAN AĞ / BİRDEN ÇOK AĞ SORUNU ÖĞRETMEN PC DE

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
HER SABAH OKULA GELDİĞİMDE YALNIZCA ÖĞRETMEN PC DE (WİN 7 KURULU) AĞ BAĞLANTISININ ÜZERİNDE SARI ÜNLEM İŞARETİYLE BERABER TANIMLANAMAYAN AĞ veya BİRDEN ÇOK AĞ SORUNU veriyor ve internete bağlanmıyor.BU DURUMDA ÖĞRENCİ PC LERİ (WİN XP KURULU) ÖĞRENTMEN PC DEN DOSYA ALMAK İSTEDİKLERİNDE ULAŞAMIYORLAR.FAKAT BEN ÖĞRENCİLERE AĞDAN ULAŞABİLİYORUM
AĞ AYARLARINA GİRİP, AĞ BAĞLANTISINI devre dışı bırak - etkinleştir dediğimde SORUN ÇÖZÜYÜYOR. FAKAT PC Yİ AÇIP KAPATTIĞIMDA AYNI ÜNLEM İŞARETİ AYNI SORUN YİNE GELİYOR. hER SABAH AYNI SORUNU YAŞAMAKTAN BIKTIM. BUNUN ÇÖZÜM YOLU VAR MI? NE YAPTIYSAM OLMADI. İLLA Kİ FORMAT MI ATMAM GEREKİYOR?
NEYSE BARİ WİN 7 Yİ YENİDEN KURAYIM DİYORUM ( YALNIZCA C7YE FORMAT ATARAK) BU KEZ DE ÖĞRETMEN PC NİN CD SÜRÜCÜSÜ KOPYA CD LERİ GÖRMÜYOR, AÇMIYOR. BUNUN SEBEBİNİ DE ANLAYAMADIM. BEN DE FORMAT ATAMIYORUM BU YÜZDEN
NE YAPABİLİRİM? ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

hocam, gece ya elektrik gitmiştir, ya da hizmetli modemin olduğu katın elektriklerini kesmiştir.
Sabah olunca açıp modemin bilgisayarlara dünkü ile bu gün verdiği ağ numaralandırması iki farklı olunca olur.
ben de bazen karşılaşıyorum, anlıyorum ki gece elektrikler gitmiş. ikisini de pasif yap sonra ağ bul dersen hemen düzelir.

be de de aynı sorun var. her zaman ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp, yeniden etkinleştiriyorum.
hocam format için cd şart değil. win to flash adında bir program var. onunla flash belleği format cd si haline getirebilirsin. onunla format atabilirsin.

Geri