Taslak Kitap İnceleme yapan var mı süreci açıklar mısınız?

Kodla Büyü
Karekodlarda tıklama sorunu değil hocam. Kod okumada sorun oluyor. QR kodları tıklama ile çalışmayacak zaten. Kitap basılsıktan sonra öğrenci, veli, öğretmen tarafından QR Kodu okutma ile çalışıp çalışmadığı önemli. Bence sistem çok zayıf. Daha geliştirilmesi gerek çok modül var.
1- Ünitede kadın erkek dengesi sağlanmamış.
2- Ünitede veya kitap bütünlüğünde kız erkek öğrenci dengesi sağlanmamış.
3- Ölçme değerlendirme cevap anahtarı hatalıdır. (sadece hata girilen sayfa görüntülenebiliyor.)
4- Hata görüş bildirmede hataya tıkla, görüşünü yaz sayfayı kapat, diğer sayfaya gir. Arada dönen dişli zaman alıyor. v.s. v.s. v.s.

gibi genel hata tespitleri var. Bence nokta atışı yazılmalı. 75. sayfa ölçme değerlendirme 4. soru cevap şu nedenle hatalıdır. Doğrusu şöyle şöyle olmalıdır. Bir de taslak kitapta bir çok ek var. Görsel kaynakça, ağ bağlantısı (link) kaynakçası, İlişkili Kazanımlar, Metin ve Görsellerin Orjinal Kaynağı, Görsel Özetleyici v.b. bu bağlantılar sayfada "ok işareti" veya başka bir "icon" ile tıklayarak direk kaynağa gidilmeli.

Ekleri indir kazanıma bak. Ölçme değerlendirmeye bak. Görsele bak. Ağ çalışıyor mu bak. Sayfada yazım hatası, anlatım hatası, görsel hatası. lik hatası, örijinallik hatası ... gibi bir birinden bağımsız değerlendirmeler yapmak zorunda kalınıyor. Digital dergi gibi tüm sayfaları görebilmeliyim. Sayfalar arası gezebilmeliyim. Daha aklıma gelmeyenler...
şu olmalıdır bu olmalıdır gibi inceleyici tavsiyede bulunamaz, sadece var olan hataları işaretler. onun dışındaki yazdığınız her şeye katılıyorum, teşekkür ediyorum, özet olmuş ve iyi olmuş.

Evet. Tavsiyede bulunulamaz. Bazı kitapları ikince kez incelerken, arkadaşların tavsiyeyi abartıp kitabı yeniden yazdığına şahit oldu bu gözler 🤣Abartmamak lazım. :)
Bu arada toplantılarda moderatör var ancak toplantıları gereksiz hikayelerle uzatan arkadaşlar için bazen hakimiyeti elime alıyorum. Bence bu şekilde çok daha iyi ilerliyoruz:) Bilişimciler bu konuda kesinlikle bir adım önde :) Hızlı kavrıyoruz, kısa ve netiz. Caanım biz :)
Bu iş beni sıkıcı okul hayatından sonra yaşama döndüren, işe yaradığımı ve aslında okulda çürüdüğümü hissettiren bir iş. Olaya fazla anlam yüklemiş olduğumu düşünenler olabilir ama bence okul artık fazlasıyla sıkıcı ve değersiz hissettiren bir yer. Keşke hep projelerin, incelemelerin daha iyi işlerin içinde olabilsem. Ama kısıtlı koşullar ve berbat bir çevreyle imkansız gibi:)
Herkese kolay gelsin.

Evet. Tavsiyede bulunulamaz. Bazı kitapları ikince kez incelerken, arkadaşların tavsiyeyi abartıp kitabı yeniden yazdığına şahit oldu bu gözler 🤣Abartmamak lazım. :)
Bu arada toplantılarda moderatör var ancak toplantıları gereksiz hikayelerle uzatan arkadaşlar için bazen hakimiyeti elime alıyorum. Bence bu şekilde çok daha iyi ilerliyoruz:) Bilişimciler bu konuda kesinlikle bir adım önde :) Hızlı kavrıyoruz, kısa ve netiz. Caanım biz :)
Bu iş beni sıkıcı okul hayatından sonra yaşama döndüren, işe yaradığımı ve aslında okulda çürüdüğümü hissettiren bir iş. Olaya fazla anlam yüklemiş olduğumu düşünenler olabilir ama bence okul artık fazlasıyla sıkıcı ve değersiz hissettiren bir yer. Keşke hep projelerin, incelemelerin daha iyi işlerin içinde olabilsem. Ama kısıtlı koşullar ve berbat bir çevreyle imkansız gibi:)
Herkese kolay gelsin.
Ben bir de üzerine kitap çalışmamızı eklerim :) @cgg*seco @hasemrah ve @hakanyandım ile @SıfırBir Yayınevi için yaptığımız kitap çalışmalarında geçen süre çok heyecanlı çalıştığım bir dönem oluyor :)

Telefondan eba ya e devlet ile giriş yaptığımda sağ üstteki karekod okuyucuyu açıyorum ancak taslaktaki kodları okumuyor sebebi nedir acaba?

Kitap inceleme nin sayfasında Alan Bazlı Kriter Eğitimi var. Eğitimin bir yerine kadar geldim. Görsel İçerikler kısmında sayfa hata veriyor bir türlü ilerliyemiyorum. Chrome ve Edge tarayıcılarda denedim aynı şekilde problem oldu. Bu Eğitimi nasıl tamamlayabiliriz yada Alan Bazlı Kriter Eğitimi sayfasında çıkan öğretmen arkadaş var mı?

Kitap inceleme nin sayfasında Alan Bazlı Kriter Eğitimi var. Eğitimin bir yerine kadar geldim. Görsel İçerikler kısmında sayfa hata veriyor bir türlü ilerliyemiyorum. Chrome ve Edge tarayıcılarda denedim aynı şekilde problem oldu. Bu Eğitimi nasıl tamamlayabiliriz yada Alan Bazlı Kriter Eğitimi sayfasında çıkan öğretmen arkadaş var mı?
bende hiç sorun çıkmadı hocam. Opera kullanıyorum ilgili midir bilmem. Bir deneyin isterseniz.

Ayını bilmiyorum ama çok geçmeden olur sanırım. Ücretleri aynı oluyor.

Telefondan eba ya e devlet ile giriş yaptığımda sağ üstteki karekod okuyucuyu açıyorum ancak taslaktaki kodları okumuyor sebebi nedir acaba?
hocam Panelistlik gizliklik esaslıdır kimliğiniz belli olabilecek durumdaysaysanız forumlarda soru sormayın derim. kitapinceleme sayfasında sorularınızı sorabileceğiniz yer var. hemen cevaplanıyor. en doğru cevaba ordan ulaşırsınız.

Arkadaşlar bugün mesaj geldi.
Şu şekilde:Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca değerlendirilmek üzere tarafınıza İtiraz Taslak Ders Kitabı atanmıştır.

Daha önce kitap incelemedim. İnceleyen arkadaşların fikirlerini alabilir miyim? Bir de dikkat edeceğimiz başlıklarla ilgili bir resmi içerik var mı pdf gibi?
hocam panelistlik görevi gizlidir. görev geldiğini buraya yazmamanızı tavsiye ederim.

Aynı sorun ben de de oldu. Tüm tarayıcılardan, telefondan denedim ama değişmedi.

Aynı sorun ben de de oldu. Tüm tarayıcılardan, telefondan denedim ama değişmedi.
Hocam çözümü buldum gibi tarayıcıdaki sayfayı kapatma uyarısında devam et butonunu tıklayınca belli bir süre sonra eğitim devam ediyor. Fazla bir zaman kaybı oluyor ama eğitim devam ediyor. Her bir madde de her bir içerik türünde hata veriyor kapatmak yeriene cevbap vermesini bekleme saeçeneğini seçerek ilerliyorum. Başak bir çözüm bulamadım bende.

Kitap İnceleme Panelistler toplantı öncesi rapor hazırlıyor mu? Word, pdf v.b.

Kitap İnceleme Panelistler toplantı öncesi rapor hazırlıyor mu? Word, pdf v.b.
Siz hiç bir rapor ve türevini hazırlamıyorsunuz. Verilen kitabı inceleyip hata tespiti giriyorsunuz. Daha sonra diğer girilen hataları inceleyip fikir beyan ediyorsunuz ve en son panel toplantısında girilen tüm hatalar görüşülüyor.

Merhaba arkadaşlar..

Başkanlığımızca siz değerli panelistlerimize yönelik hazırlanan “Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Sürecine Yönelik Alan Bazlı Kriter Eğitimi” erişime açılmıştır.

Uzaktan eğitimi sizlere de geldi mi?
PC de 4 gündür açılması bende.
Sizde durum ne şekilde.

Alan
Merhaba arkadaşlar..

Başkanlığımızca siz değerli panelistlerimize yönelik hazırlanan “Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Sürecine Yönelik Alan Bazlı Kriter Eğitimi” erişime açılmıştır.

Uzaktan eğitimi sizlere de geldi mi?
PC de 4 gündür açılması bende.
Sizde durum ne şekilde.
Alan Bazlı Kriter Eğitimi ilk açıldığında eğitimde problemler vardı ama geçen hafta düzelttiler. Eğitimi tamamladım. Fakat alınan eğitimler içine işlenmedi bekliyorum belki bir süresi vardır diye.

Sizin yazınızdan sonra giriş yaptım eğitime tekrar 2 gün öncesinde Eğitimi Tamamladınız yazarken şu an En sondaki Tamamlama Ekranı yapılmamış görünüyor. Bu uzaktan Alan Bazlı Kriter Eğitimini beceremediler sanırsam

Son düzenleme:
Alan

Alan Bazlı Kriter Eğitimi ilk açıldığında eğitimde problemler vardı ama geçen hafta düzelttiler. Eğitimi tamamladım. Fakat alınan eğitimler içine işlenmedi bekliyorum belki bir süresi vardır diye.

Sizin yazınızdan sonra giriş yaptım eğitime tekrar 2 gün öncesinde Eğitimi Tamamladınız yazarken şu an En sondaki Tamamlama Ekranı yapılmamış görünüyor. Bu uzaktan Alan Bazlı Kriter Eğitimini beceremediler sanırsam
"tamamlama ekranı" kilitli görünüyor bende de

Alan

Üçüncü defa izledim.
Kitap incelme döneminde bir defa açtılar, kaldırdılar. Benim izlediklerim gitti.
Bildirdim, düzeldi tekrar izlenebilir dediler. İzledim.
Dün baktım tamamlanmış görünmüyor tekrar izledim. “Tamamladınız” yazısı çıkmış,
Umarım 4. defa izlemek zorunda kalmam …

Arkadaşlar bu panelist başvuruları ne kadar sürede bir oluyor? Ne zamandır bakıyorum alım durdurulmuştur uyarısı alıyorum

Geri