Teknik Yardıma İhtiyacım Var

Kodla Büyü

okanbaris

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde iki adet notebook var. Yeni alındı içinde 256 GB ssd disk mevcut. Bios menüsünde SSD görünüyor fakat Windows 10 kurulum ekranında diski görmüyor. GPT ve MBR olarak denedim flash ı değiştirdim hatta iso dosyasını bile değiştirdim durum aynı iki bilgisayarda diski görmüyor. Rufus da Windows to Go ile USB ye Windows kurup açıyorum açılıyor orada diski de görüyorum formatlıyorum ama kurulumda yine görmüyor. Kafayı yedirecek bana. NVME M2 takılı bilgisayarda. Karşılaşan oldu mu bu tarz bir sorunla.

Cihazlar eğer yeni ise kesin GPT dir. Boot security seçeneğini disable yapmış mıydınız.

hocam bios ekranında boot security ayarını diasble yaptım kurulum diskini gpt olarak biçimlendirdim ama fayda etmedi.

Kesin bios ayarlarından buraya resim ekler misin şuan ki ayarlarını.

Hocam
bu technopat kanal videosunu izler misiniz?
Geçen asus laptopla ilgilenmem gerekti, bu video aklıma geldi ,denileni uygulauarak çözüme ulaşmıştım.
Depolama birimine daha etkili ulaşım teknolojisi sürücüleri, sebep buymuş.
Belki sizin de sorununuz budur

Hocam bios güncellemesi gerekiyor benim bilgisayarımda da aynı olay vardı modelin yurt dışı sitesinden bios güncelleme driverinı indirdim ilkten onu kurup sonra kurulum yapılıyor

Geri