Telefon ne önerirsiniz şu an?

Kodla Büyü
solitary' Alıntı:
xiaomi kullanan arkadaşlar bunların iemi'sine nasıl güveniyorsunuz. bende almayı düşünüyorum ama imei sıkıntılı çıkarsa diye cesaret edemiyoum. kendi imei'nizi ekleyebiliyormusunuz?
Yaklaşık bir yıldır Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullanıyorum. Yurtdışından geldi ve benim verdiğim imei atıldı. Şuana kadar sorun yaşamadım. Telefondan son derece memnunum. Xiaomi Mi 6 yı bekleyin derim almak için.

Burada herkes elbette kendi kullandığını övecek ya da "ben yandım sen yanm" diyecektir hocam.
Ben bir marka ismi vermeden önce; yani donanım demeden önce "özelleştirilebilir yazılım" derim. İstediğim ROM'u yükleyebilmek, Cihazın kendisiyle gelen ve beni zamanla tanıyan arayüz, ROOT atabilmek, Farklı Framework'ler ile çalışabilmek,... cihazı limitlerinin üstünde kullanabilmek önemli benim için.

Zamanında(2 sene önce) HTC M8 aldım. Sense denilen bir arayüz altında çalışıyor. Android sürümleri geliştikçe HTC firması Sense'i de daha iyi ve kullanıcıyı dinler/takip eder/yönlendirir hale getiriyor. Cihazımın RAM'i şu an haddinden fazla yazılım kullandığımdan zorluyor beni ama son çıkan HTC Ultra'nın gayet iyi donanım özellikleri var. Bir de Stock ROM dışında Özel ROM yüklerseniz sıfır aldığınız arabayı orjinalini bozmadan daha üst seviyeye çıkarmış gibi olursunuz. Skydragon isimli yazılım grubu sürekli olarak özel rom'lar üretiyor ve daha kurulum sırasında ROM'unuzu özelleştirebiliyorsunuz.

Ben de kendi açımdan size bir pencere açayım dedim. Tercihiniz şimdiden hayırlı olsun derim :)
http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-u-ultra/

firarist1905' Alıntı:
ozhan07' Alıntı:
sony ye gerek yok. ocak ayında lenovo p2 aldım 5100 bataryalı. 3 gün şarj gidiyor. memnunum annemede aldık aynısından. umarım sıkıntı olmaz zira telefondan yana pek şansım yok.

önceki telefonlarım.
samsung galaxy s4 (yurt dışı garantili-bozuldu yapılmadı, tablet olarak kullanıyoruz:)
asus zenfone 5,
sony xperia m5 (teknosadan aig garantisiyle aldım. telefon cebimde yamuldu. bi kere garantiye gitti geldi. sonra aig garantisiyle uzun uğraşlar ve aramalar sonucu gönderdim. 1500 tl lik telefona %60 ı olan 900 tl hediye çeki verdiler)

Hocam benim de aklımda bu telefon. Nasıl memnun musunuz? Her hangi kasma donma var mı telefonda ?

herhangi bir kasma donma yok. oyun alışkanlığım yok ama, iphone 6s i olan kardeşimle sürekli görüntülü konuşma yapıyoruz (5-10 dk arası) kardeşim telefon ısındı artık kapatalım diyor bizim telefonda herhangi bir ısınma yok. tek kötü yanı kamerası deniyor gün ışığında çok parlama yapıyor.
3 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım, şu an için 3 gün giden şarj zamanla düşer o da normaldir.

ayrıca 2 telefonu da hepsiburadadan aldım. birini 1650 tl diğerini 1590 tl ye.. teknosa gibi mağazalarda 1800 tl...

sssuuulllooo' Alıntı:
Son zamanlarda telefon alış verişi yapan arkadaşlar hangi telefonu neden tercih ettiniz ve fiyatı?
Sony Xa ultra kullanan var mı? 6 inç olayı hakkında kullananlar neder ve çekim sorunu olduğu doğru mu bilen varsa?

Hocam yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Yorumlara bakma tek kelimeyle süper. Çekim sorunu falan yok. Avea ya rağmen gayet güzel.
Bu arada eski telefonum Samsung Note 2 idi. Bi de Telefonlar ilgi alanım. Samsungu zengin etme hocam düşünmeden bu telefonu alabilirsin. Arkadaşta S7 edge var inan ki o bile pişman oldu.

Öncelikle yorum yapan tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bir bütçe belirlemediğim için yazmadım, onun yerine hangi telefonu neden tercih ettiniz ve ne kadar sorusunu sordum. Yorumu ile ikna olursam gereken parayı veririm telefona.

krizantem27' Alıntı:
Sony den uzak durun Hocam.Tecrübeyle sabittir.Kafanız rahat olsun istiyorsanız başka telefona bakın.

Sony kullanıyorum 2.5 yıl oldu telefonu alalı. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gayet memnunum.

Geri