Trafik Sigorta teklifini öğrenme

Kodla Büyü

erben23

Site Gezgini
Arkadaşlar 2.10.2016 tarihi itibariyle www.sbm.org.tr den TC ve Plaka numarası girilerek 30 u aşkın sigorta şirketinden teklif alabiliyorsunuz. Bana en düşük Halk Sigorta çıktı 805 TL :? :?

sistem yeni olduğu için tüm firmalardan fiyat gelmiyo ama çok güzel bi sistem olmuş hiç yoktan sigortacıların daha düşük fiyatı gözünden kaçırma ihtimali azalır

sbm den aldığınız fiyat teklifi ile acentadan yaptıran var mı?
acaba acenta üzerine fiyat ekliyor mu?

erben23' Alıntı:
Arkadaşlar 2.10.2016 tarihi itibariyle http://www.sbm.org.tr den TC ve Plaka numarası girilerek 30 u aşkın sigorta şirketinden teklif alabiliyorsunuz. Bana en düşük Halk Sigorta çıktı 805 TL :? :?
hocam bende doğa sigortaya yaptırdım 403 tl umarım sıkıntı çıkmaz

yeremez' Alıntı:
sbm den aldığınız fiyat teklifi ile acentadan yaptıran var mı?
acaba acenta üzerine fiyat ekliyor mu?
sbm den en uygun sompo japan sigortadan 574.93 tl teklif almıştım. Aynı fiyat sigortacıdan çıktı. En son ne olur dedim 550 olur dedi. Yani pazarlık yapılıyor sanırım. 575 tl karttan çektirdim. 25 tl elden nakit verdiler.

Düşük teklif verenler ile yüksek verenler arasında kapsam farklılığı var mı? ucuz diye seçtiğimiz sigortanın avantajları pek olmayabilir. Bu fiyat farklılığı nerden kaynaklanıyor

hugo4545' Alıntı:
Düşük teklif verenler ile yüksek verenler arasında kapsam farklılığı var mı? ucuz diye seçtiğimiz sigortanın avantajları pek olmayabilir. Bu fiyat farklılığı nerden kaynaklanıyor
trafik sigortası karşı tarafın masraflarını ödediği için en uygun teklifi değerlendirmekte fayda var.

ben bir sorgu yaptım 5 şirketten teklif geldi. yeni sorgu yapamıyorum. her defasında aynı teklifleri önüme sunuyor.

Temmuz ayında sigortamı yaptırdığım şirket, şimdi daha fazla ücret istiyor. Sözde ücretler geri çekilmiş. Devlet müdahale etmeli bunlara.

Sorgulama yapınca ;
Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. (KOD: 5005)
uyarısı çıkıyor. Bu durumla başka karşılaşan var mı?

bilgiiletisim' Alıntı:
Sorgulama yapınca ;

aynen bana da bu uyarı çıkıyor, nedenini anlamadım

bilgiiletisim' Alıntı:
Sorgulama yapınca ;

Aynı hatayı bende alıyorum. Tek fark benim ki (KOD:5004) yazıyor

hugo4545' Alıntı:
trafik sigortasında öyle bi durum yok bildiğim ,Kaskoda var ama avantaj ve dezavantajlar.

Bilgi bulunamadı. Sigorta şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. (KOD: 5006)

Bende de bu hata çıkıyor.

bilgiiletisim' Alıntı:
Sorgulama yapınca ;

Bendede böyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

en düşük ankara sigora 412,95 TL

birde sigortacıma soracağım.

misina' Alıntı:
bilgiiletisim' Alıntı:
Sorgulama yapınca ;

Bendede böyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende de bu hata cıkıyor arkadaşlar. sistemde mi hata var acaba? Plaka kısmını ilk kutucuğa il kolunu ikinci kutucuğa plakanın geri kalanınımı yazıyoruz yoksa plakayı yeniden tamamınımı yazıyoruz

4 ay önce 680 yaptırmıştım şimdi en düşük 713. İndirim değil aksine zam gelmiş yazık...

bende fiyat yerine teklif no yazıyor. verilen fiyatları ogrenmek icin hepsine telefon mu edeceğiz

hocam saçma sapan bi hesaplama yöntemi. örneğin sompo japan acentesi bana bugün 560 tl teklif verdi. şansa sizin açtığınız başlığı gördüm. az önce bi deneyeyim bakalım burası ne kadar verecek dedim. 830 tl teklif verdi. başka bir sigorta firması olan allianz sigorta gerçekte 800 tl fiyat verdi bana. burada ise 2340 tl gözüküyor. anlayacağınız bu siteye bakıp teklif almaya değmez.

Deli dumrul hikayesinden bile daha komik. Hem zorunlu diyorsun
hemde insanları sigorta şirketlerinin insafına terk ediyorsun.
Ondan sonrada yok indirmezseniz şöyle böyle olur falan filan.
Devletsen yap devletliğini keyfiliği önle

Sigortanin bitmesine 8 ay var. Teklif verdi yinede. 1000 tl asagisinda tek sirket verdi 300 tl ile generali

12 nisan yani bu gün itibarı ile tavan fiyatlar açıklanmış..
bu günden itibaren sigorta yaptıranların fiyatları düşük çıkıyor.
ancak daha önce sigorta yaptıranlar dün bile yaptırmış olsa indirimden faydalanamıyor.
bu da devletin sigorta şirketlerine kıyağı olmuş.

cuma günü sigortam bitiyor, geçen hafta sigortacı aradı en ucuz 395 lira demişti, bu tavan fiyat haberleri çıkınca bekleyim dedim. şimdi sorgulama sayfasından bakıyorum en ucuz 420 lira, süper indirim olmuş gerçekten :alkis:

Geri