Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
ben bir şey anlamadım enflasyon farkı 18,64 mü 22,48 mi?
2021 Temmuz-Aralık enflasyonunun yüzde 25,48 ve kamu görevlilerinin 2022 Ocak maaş ve ücretlerine yansıyacak enflasyon farkının ise yüzde 22,48 olduğunu vurgulayan Yalçın, 2021 Aralık ayı enflasyon rakamlarının hedeflerin tutmadığını, tahminlerin şaştığını gösterdiğini savundu.

Haberlerde şöyle geçiyor.

2021 Temmuz-Aralık enflasyonunun yüzde 25,48 ve kamu görevlilerinin 2022 Ocak maaş ve ücretlerine yansıyacak enflasyon farkının ise yüzde 22,48 olduğunu vurgulayan Yalçın, 2021 Aralık ayı enflasyon rakamlarının hedeflerin tutmadığını, tahminlerin şaştığını gösterdiğini savundu.

Haberlerde şöyle geçiyor.
Ek zam gelmezse 5+22,48 mi yani?

normalde öyle ikisini toplayınca 27.48 yapıyor ama memurlar.net'te de 28,59 olarak yazdılar zammı. Sanırım enflasyonun küsüratında bir anlaşmazlık var :)

Çok da heveslenmemek lazım.Şahsen ben ek zam yapılacağını bile düşünmüyorum

Artık % 50 bile tatmin etmez , ulaşıma yine zam bekleniyor , son 1 yılda yalnızca ulaşıma %75 zam geldi

Üzgünüm ama market rafları ve enerji tüketimi hep dolar bazlı fiyatlandırıldığı için maaşımızın en az 1000 dolar olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun altındaki hiç bir zam oranı yeterli değildir bana göre.

https://data.oecd.org/teachers/teachers-salaries.htm

Burda table seçerseniz Türkiye'nin OECD ye gönderdiği verilere göre güya 15 yıllık öğretmenine senelik 30.000 dolar para verdigini görebilirsiniz. Veriler 2020 yılına ait sanırım. 16 yıllık öğretmenim öğretmenliğimin hiçbir safhasında bu parayı almadım. Maaş ek ders brüt olarak hesaplansa bile almadım. Ki 30.000 dolar bile sıralamanın altında. Gerçek veriler gitse sonuncu oluruz. Maaş 1000 dolar olsa bile hadi brüt hesaplansın diyelim senelik 15.000-20.000 dolar olsun. Bizim için mucize olacak bu maaş bile listede sıralamanın en dibinde.

OECD ye öğretmen şu kadar maaş alıyor diye yanlış veri göndermenin bir yaptırımı var mı çok merak ediyorum.

O yüzden kimse kusura bakmasın en az ama en az 1000 dolar maaş olmadıkça maalesef ülkemizin öğretmeninin refahını düşündüğünü savunamayacağım.

Ulen yine buçuk oldu. 5+22,5:27,5 idi.
Oldu 30,5 .

yüzde 40 diyemedi. yine buçuklu....

tüik in açıkladığı yüzde 36 kadar bile olmadı (enflasyonun yüzde 36 olduğunu iddia eden yoktur sanırım).bu durumda geçen yıla göre fakirleştiğimizi kabul etmeyen yoktur sanırım

Bence siyaset e gerek yok. Anlamadığım bu zammı savunanlar var mı? Bir de hangi yönetici olursa olsun, yönetimin asıl görevi ukdesinde olan konularda yönettiği kitleyi refaha ulaştırmaktadır. Mesela bir okul müdürü düşünün, idare tarafından tüm işlemlerde hata oluyor, öğretmenler ve öğrenciler arasında kaos var ama iyi şiir yazıyor diye iyi müdür olur mu? Biz siyaset kurumuna farklı gözle bakıyor farklı anlamlar yüklüyoruz ve sonrasında ayrışıyoruz.

İşin aslı şudur, yaşam standartlarının zayıfladığını düşünmeyen var mı? Şuanki yaşanan sorunların nedeni sadece pandemi mi? Peki olanlardan doğan rahatsızlık en kolay nasıl dile getirilebilir? Tartışılması ve konuşulması gereken konular bunlardır.

Amacım tartışmak değil. Zaten tartışmanın sonu da yok.
Yukarıda Diyanet devasa bütçe yazısını görünce yazdım. Bu ibareyi basınımızın art niyetli bir söylemi olarak görüyorum. Niye mi?
Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesinin (devasa bütçesinin) 17 katından daha fazla. Tamamen algı operasyonu. Sonuç? Biliyorsunuz.

Millî Eğitim Bakanlığının 2022 yılı bütçesi 274 milyar 384 milyon 474 bin lira.
Diyanet İşleri Başkanlığının 2022 yılı bütçesi 16 milyar 98 milyon 580 bin lira.

Sayın hocam işime gelmeyen diye bir şey yok ispatla belgele bizde aydınlanalım. Suriye'deki araplar bizi nasıl sırtımızdan vurmuşlar? İran sınırından Mısır'a, Sudan'a kadar Yemen'den Şanlıurfa Akçakale, Kilis'e, kadar geniş coğrafyada hangi arap bizi sırtımızdan vurmuş.
Devletler arası ilişkilerde çıkarlar var diyorsun peki
Pakistan'ın kurtuluş savaşımız sırasında çıkarı mı vardı da kadınlar bileziklerini bozdurup bize gönderdiler. Ecdadımız tarih boyunca yaptığı fedakarlıkları çıkarı için mi yaptı?

Devletler arası ilişkilerde din kardeşliği yok demişsin ama Azerbaycan ve Kıbrıs söz konusu olunca haklı olarak birilerini yanımızda görmek istemişin bu nasıl bir çelişki? Yoksa din kardeşliği yokta ırk kardeşliği mi var sadece? Zamanında görüşüldü diye meşru mu oldu Esed? Sisi ile görüşmedik o zamanda niye görüşmüyoruz diye yaygara çıkarıldı. Eleştirmek istersen her zaman bir malzeme var değil mi?
Allah dedelerimizden razı olsun. Onlar evet bizlerden çoook genişti. Kutül Amare'de, Yemen'de, Kanal'da, Trablusta savaşırken. Medine'yi savunurken. İmkanları olsa şu an gelmelerini istemediğiniz Suriye arap şehri diye bildiğiniz ve çok güzel bir Türk şehri olan Halep'i de Musul'u da Kerkük'ü de Vatan toprağına katarlardı. Kopmasın diye uğraştıkları gibi.

haklısın hocam siz belgelerle iddialarınızı kanıtladığınız için benden de belge istiyorsunuz.azerbaycan kıbrıs konusunda arap ülkeleri yanımızda olsa ne olur olmasa ne olur.burada benim anlattığımı ya çok yanlış anlamışsınız ya da konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz.ben sizin baktığınız gibi onların din kardeşi olarak bakmadığını söylerken siz destek beklediğimi zannetmişsiniz.musul kerkük halep diyorsunuz ama suriyenin gözü hala hatayda ayrıca kiliste suriyeli nüfus türk nüfüsunu geçmek üzere urfa ve antepte durum farklı değil.savaş vardı kucak açtık ama şu anda savaş bitti ülkende milyonlarca farklı insandan ırk varsa bu ileride başına bela olur.esad sisi konusunda da işimize gelince meşru işimize gelmezse meşru değil.ben bugün görüşeyim ilerde işime gelmezse meşru değil derim.

Amacım tartışmak değil. Zaten tartışmanın sonu da yok.
Yukarıda Diyanet devasa bütçe yazısını görünce yazdım. Bu ibareyi basınımızın art niyetli bir söylemi olarak görüyorum. Niye mi?
Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesinin (devasa bütçesinin) 17 katından daha fazla. Tamamen algı operasyonu. Sonuç? Biliyorsunuz.

Millî Eğitim Bakanlığının 2022 yılı bütçesi 274 milyar 384 milyon 474 bin lira.
Diyanet İşleri Başkanlığının 2022 yılı bütçesi 16 milyar 98 milyon 580 bin lira.

Yaptığı işe-işleve göre evet devasa bütçe. Çalışan sayısı, binalar, giderler karşılaştırıldığında evet devasa bütçe. Gerçi diyanet işleri başkanı sosyal medya baskısı yüzünden bozuk Mercedes biniyormuş, yazık adama. Bakın israf olduğundan, Allah korkusundan falan değil, sosyal medya kokusundan.

%40 dan az olursa memnun değilim demiştim. %30 muş, hiç memnun kalmadım , sadece kaşara gelen zammı karşılasa iyiydi:D:D

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri