Wireless alanını uzatmak

Kodla Büyü

Gouken510

Üye
Selamlar . Elimde bir adet airties rt 204 wireless modem var.Kuzenin Aslında kuzen interneti kullanmadığı zaman ben kullanmak istiyorum 8mbit sınırsız onunki download için kullanıcam o olmadığı zamanlar. Fakat modem üst katımızın karşı dairesinde. Benim dairemde benim odamda hiç çekmiyor fakat salonda 4 diş çektiği oluyor. Salona ağı uzatacak bir cihaz alıp kendi odama sinyali taşımak istiyorum.Fakat kafama takılan 1-2 soru var.
1-Normal olarak repeater olarak uzattığımda internet hızında bariz düşme olacağını okudum. WDS modu varmış kimi cihazlarda bu modda sinyal kaybı çok daha az oluyor sanırım. Benim modem arayüzünde pek böle bişi göremedim acaba WDS desteği varmıdır rt 204 ün?
2-Birde mesh olayı var mesh mi daha iyi yoksa WDS mi daha iyi yoksa mesh bildiğimiz normal repeater modumu oluyor? Mesh de sinyal kaybı ne derece olur?
3- Bana hangi cihazı tavsiye edersiniz sinyali uzatmak için?
4- Birde bunlardan farklı olarak iyi bir anten ile iyi bir adapter alsam sorunu böle de halledebilirmiyim ? ( Tekrar ediyim modem üst katımızın karşı dairesinin salonunda ben ise kendi odamdan çekmek istiyorum sinyali hiç çekmiyor benim odadan . Fakat kendi dairemdeki salondan 2-3 diş çekiyor. ) Fakat araya çok duvar giriyor. En az internet sinyal kaybı ile bu sorunu nasıl çözebilirim?

Geri