XP kurarken Disk Hasarlı Olabilir Hatası alıyorum?

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba eski bir bilgisayar vardı öncelikle bölümleri birleştirdim ve yeniden bölüm oluşturdum ancak c yi formatlayıp işletim sistemini kurayım diyorum ama mavi ekranda şu hatayı alıyorum..

Kur, bölümü biçimlendiremedi. Disk hasarlı olabilir.

Sürücünün açık ve bilgisayarınıza doğru şekilde bağlanmış olmasını sağlayın. Disk, SCSI ise, SCSI aygıtlarının doğru şekilde bağlanmasını sağlayın. Ek bilgi için bilgisayarınızın elkitabına ya da SCSI bağdaştırıcı belgelerine bakın.

Wİndows XP için farklı bir bölüm seçmelisiniz.

Devam etmek için ENTER'e basın.

hocam; örneğin 40 GB'lık harddiski 15 + 25 şeklinde bölüyorsanız. 10 + 30 şeklinde bölmeyi deneyin. aynı sorunu ben böyle çözmüştüm.

ido1907' Alıntı:
hocam; örneğin 40 GB'lık harddiski 15 + 25 şeklinde bölüyorsanız. 10 + 30 şeklinde bölmeyi deneyin. aynı sorunu ben böyle çözmüştüm.

hocam her ne şekilde olursa olsun kuruluma geçmiyordu maalesef.

windows 7 yi de kurmayı denedim onda da hata veriyordu ama şimdi rasgele win 7 yi kurdu şimdi tekrar formatlayıp xp de kurasım yok böyle kalsın. eski bilgisayarların neresine el atsan elinde kalıyor :|

hocam bu tip problemler ya cd/dvd sürücü bozuk olduğunda ya kablo bağlantı sorunlarında ya da hasari hocamın dediği gibi sata/ide ayarları sorunlu olunca ortaya çıkar.
(tabi format cd si ya da dvd si problemli değilse)

hasari' Alıntı:
poet' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Dostum sata ayarını kapattıktan sonra denedin mi?

o da aklıma geldi ama ide hdd olduğu için gerek duymadım yanlış mı yapmışım?
Doğru o zaman.
master slave olayına baktın mı?

jumperi tüm hepsinde denedim

bios ayarları default yaptım

anakartın üzerindeki jumper ile de anakartı sıfırladım

bios pilini çıkardım taktım

Geri