Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
maaş zamları

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 383
Anayasa Mahkemesi, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören Kanun hükmünün iptal istemini oy birliğiyle reddetti.

Acaba bu enflasyon verilerine, cebimizden zorla aldıkları ek MTV de dahil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emekliye vereceğiz dedikleri 5000 TL'nin enflasyon verilerine bir etkisi olur mu acaba arkadaşlar. Doğal gaz faturasını ödedikleri için enflasyon verileri düşük çıkmıştı.

Bu ikramiyeyi de giderden gösterip enflasyonu düşük gösterebilirler mi diye aklıma geldi.

Bu hükümet boş yere vermez bana göre. Verdiyse bir yerden telafi eder bunu.

Emekliye vereceğiz dedikleri 5000 TL'nin enflasyon verilerine bir etkisi olur mu acaba arkadaşlar. Doğal gaz faturasını ödedikleri için enflasyon verileri düşük çıkmıştı.

Bu ikramiyeyi de giderden gösterip enflasyonu düşük gösterebilirler mi diye aklıma geldi.

Bu hükümet boş yere vermez bana göre. Verdiyse bir yerden telafi eder bunu.
Seçim geliyor, o yüzden.
5000 TL verip, 5 bin kere söyleyecekler. Sanki Siyasi partinin devletten ve üyelerinden aldığı paradan veriyormuş gibi 5 bin kere reklamını edecekler.

enflasyon

Ekli dosyalar

• SmartSelect_20231011_123522_Kiwi Browser.jpg
    SmartSelect_20231011_123522_Kiwi Browser.jpg
    313 KB · Görüntüleme: 105
anlamıyorum ki alım gücümüz bu kadar düşmüşken hala enflasyonu, yüksek maaşlara bağlamak ilginç. Uzun zamandır tüm ülkeler faiz arttırıp ekonomilerini korumaya çalışırken biz niye faiz indirdik ve şimdi niye yükseltiyoruz o model yanlıl mıydı hata mıydı? İthalat neden ihracattan çok daha fazla ? Dışa bağımlı olduğumuz alanlar neden bu kadar çok? Bir kilo meyve verimli topraklarla dolu ülkemde neden pahalı ya da 3 tarafı denizle çevrili hatta kendine ait bir iç denizi olan ülkemde balık kıtlığı neden var ? aklımda deli sorular neyse maaşları düşürelim enflasyon düşer hadi eyvallah

Kabak yine bizim başımıza mı patladı şimdi.

Bu adamın maaşlardan ve maaş zamlarından başka hiç işi yok mu acaba?

İkidir maaş da maaş diyip duruyor. Sanırsın enflasyon bir tek maaşlara bağlı.

Sanki kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için sürekli maaşları bahane ediyormuş gibi geldi bana.

Enflasyonu düşük göstermek için çok kısa süreliğine fiyatları düşürüyorlar ve sonra enflasyon rakamlarını ayarlayıp sonra fiyatları tekrar arttırıyorlar. Tamamen hileli rakamlar bana göre.

Güvenirlik sıfır.

Bakın, bugün yarın akaryakıt fiyatlarına zam gelir. Ay sonuna doğru tekrar düşer.

Kooperatif marketlerin sırf enflasyonu düşük göstermek için kurulduğu söyleniyor piyasada. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ben de öyle olduğunu düşünüyorum.

Böyle böyle yıl sonuna kadar aylık enflasyon eksileri bile görür. Öyle tahmin ediyorum ki Ocak ayında %40 ancak zam alırız.

• Beğen
Tepkiler: omd
"Yıl sonu enflasyonu Merkez Bankası’nın tahmin ettiği gibi yüzde 65 düzeyinde gerçekleşirse SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına ocak ayında yüzde 37.76 oranında enflasyon farkı kadar zam yapılacak. Memur ve emekli memur maaşları ise yüzde 49.45 oranında artacak.

Yıl sonu enflasyonu Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlarına paralel yüzde 68.01 oranında çıkarsa ocak ayında SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 40.28, memur ve emekli memur maaşlarına yüzde 52.19 oranında zam yapılacak."

https://www.haberturk.com/maaslara-enflasyon-farki-belli-oldu-3634568-ekonomi

"Daha adil bir vergi sistemi için çok ciddi adımlar atacağız."
Kuyumcu, dolmuşçu, taksici, esnaf vb. ne memurlardan çok daha fazla vergi verdirmeden adaletin sağlanmayacağını düşünüyorum.

Yıllık enflasyon %61,98
Kasım ayı enflasyonu %3,28

5 aylık enflasyon %33,66
5 aylık enflasyon farkı %26,09

Son düzenleme:
Yeni yılda yapılacak zam bir önceki maaşımızdaki seyyanen 8000 lira eklenmeden mi yapılacak. Yani o söylenen % 50 lik zammı şu an elimize geçen parayı etkilemeyecek mi?

Zam demek sadece zam demek değildir ayrı bir anlamı da vardır.Her zaman zam olabilir zammın miktarına takılmamak gerek önemli olan zammın işlevidir.
:) (olacak o kadardan)

Her ay enflasyon düşerek açıklandı. Aralıkta da max %3 olur bu gidişle yani toplamda %42 civarı olacak. Temmuzda verdikleri seyyanen 8 bin maaş hesabına nasıl katılacak o önemli

Geri