Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında en düşük memur maaşı "22 bin lirayı bulacak."
Eş ve çocuk yardımlarıyla 1.4 bir memurun en düşük maaşını kasdetmiş olabilir mi?

Hocam cumhur başkanına göre biz zaten 22 ile 25 bin arasında maaş alıyoruz yani bize bir şey yok anladığım kadarıyla halbuki ben 9 yıllık öğretmenim maaşım 13 bin yani bana şimdi 10 bin TL zam mı yapacak temmuz da hiç sanmıyorum... ek dersleri sendika ödemelerini vs her şeyi eklerler artık öğretmen düşmanları
En düşük memur maaşı 12.000 liradan 22.000 olacak. Bu durumda Öğretmen maaşları en az yüzde 50 artacak. Sanırım kademeli olacak. Şimdi 15 alan 25 gibi...

Sene başında kamu görevlilerinin maaşlarına, yüzde 13,5 oranında refah payı ilave ederek, toplamda yüzde 30 oranında zam yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Böylece, 2002 yılında 392 lira olan en düşük memur maaşını, reel olarak yüzde 136 artışla, yaklaşık 12 bin liraya çıkarmıştık. Şimdi temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını, en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceğiz.”

Kamu işçilerinde olduğu gibi, en düşük maaşı yine 15 bin liraya çıkartarak, üzerine de enflasyon ve refah payı olarak benzer bir artış yapacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece en düşük memur maaşı da 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar, otomatik olarak emekliliklerine de yansıyacak. Bakanımıza, yasal tarih olan temmuz ayına kadar bu çalışmanın tamamlanması için gereken talimatları verdim” ifadelerini kullandı.

Brüt rakamdan bahsediyor sanırım hocam. Ayrıca yapılacak zamlarla ulaşacak rakamı söylüyorlar. 22.000 üzerine zam yapacağız demiyorlar.

Kelime oyunlarına gelmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Brüt rakamdan bahsediyor sanırım hocam. Ayrıca yapılacak zamlarla ulaşacak rakamı söylüyorlar. 22.000 üzerine zam yapacağız demiyorlar.

Kelime oyunlarına gelmeyin.
İşçi maaşlarıyla karşılaştırıyor. Onların en düşük maaşının üstüne çıkarıyoruz diyor. en düşük maaşın 12’den 22’ye çıkacağını da söylemiş. Allah hayr etsin.

Son düzenleme:
@Nkiray hocama;

Sayın hocam yanlış anlamayın sizi kırmak değildi niyetim. "Sen kendine gel." demişsiniz. Kırdıysam özür dilerim. Lafım bizzat sizin şahsınıza değil. Bir kamu çalışanı olarak uyanık olmalı ve açıklamaları detayları ile iyi anlamalıyız demek istemiştim.

Bu devlet adamları maalesef kelimeleri kendi lehine göre çok iyi kullanırlar. Onu kastettim.

Size de, bu forumdaki tüm arkadaşlarıma da gerçekten çok saygı ve muhabbet duyuyorum. Herkesi gerçekten çok seviyorum. Zikri fikri ne olursa olsun. Burada biz bir aileyiz. Ben bu gözle bakıyorum.

Demek istediğim biz toplu olarak kazanımlarımızı ve menfaatinizi düşünmeliyiz. Zaten memur-senden hayır yok. Bir de biz kendimizle çatışırsak halimiz nice olur. Memura memurdan başka dost yok.

Allah'ın selamı üzerinize olsun.

@Nkiray hocama;

Sayın hocam yanlış anlamayın sizi kırmak değildi niyetim. "Sen kendine gel." demişsiniz. Kırdıysam özür dilerim. Lafım bizzat sizin şahsınıza değil. Bir kamu çalışanı olarak uyanık olmalı ve açıklamaları detayları ile iyi anlamalıyız demek istemiştim.

Bu devlet adamları maalesef kelimeleri kendi lehine göre çok iyi kullanırlar. Onu kastettim.

Size de, bu forumdaki tüm arkadaşlarıma da gerçekten çok saygı ve muhabbet duyuyorum. Herkesi gerçekten çok seviyorum. Zikri fikri ne olursa olsun. Burada biz bir aileyiz. Ben bu gözle bakıyorum.

Demek istediğim biz toplu olarak kazanımlarımızı ve menfaatinizi düşünmeliyiz. Zaten memur-senden hayır yok. Bir de biz kendimizle çatışırsak halimiz nice olur. Memura memurdan başka dost yok.

Allah'ın selamı üzerinize olsun.
Ben de özür dilerim hocam. Hissiyatla fevri davranıp yazdım. Okumadığınızı ümid ederek hemen güncelledim ama geç kalmışım demekki. Allahın selamı hepimizin üzerine olsun

Arkadaşlar temmuzda asgari ücrete göre ne oranda kalacağız, bir de bu rakam net mi brüt mü bu çok önemli. Seçimden önce yapılmamış olması da maalesef kafamda güvensizlik oluşturuyor. Onun yerine asgari ücretin şu kadar katı olacak dese daha mantıklıydı. Çünkü şu anda asgari ücrete çok yakın maaşlarımız maalesef.

En düşük memur maaşı 11 bin ise 4 bin eklenmesi gerekiyor. Bu 4 binin tüm memurlara eklenip %45 zam verilmesi yoksa emeklilerde olduğu gibi saçma sapan bir durum ortaya çıkar. Şu an emekli maaşındaki bu saçmalığı düzeltmeye çalışıyorlar. Seçimden dolayı bu hesaplar boşa çıkabilir.

Şimdi 33 bin olan yoksulluk sınırı 2 ay sonra 35 bini aşar. 22 bin yoksulluk sınırının çok altında.

Bir aday en düşük 21 500.
Diğeri en düşük 22 000 diyor.
Bakalım ne çıkacak sonuç. Hayır olsun millet adına ve bizlere.

Sene başında kamu görevlilerinin maaşlarına, yüzde 13,5 oranında refah payı ilave ederek, toplamda yüzde 30 oranında zam yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Böylece, 2002 yılında 392 lira olan en düşük memur maaşını, reel olarak yüzde 136 artışla, yaklaşık 12 bin liraya çıkarmıştık. Şimdi temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını, en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceğiz.”

Kamu işçilerinde olduğu gibi, en düşük maaşı yine 15 bin liraya çıkartarak, üzerine de enflasyon ve refah payı olarak benzer bir artış yapacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece en düşük memur maaşı da 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar, otomatik olarak emekliliklerine de yansıyacak. Bakanımıza, yasal tarih olan temmuz ayına kadar bu çalışmanın tamamlanması için gereken talimatları verdim” ifadelerini kullandı.
Şimdi benim maaş 13259 tl.ben 22 bin mi alacağım temmuzda.?emeklilerin 7501 tl maaş alanı gibi arada kaynayacak mıyım..aklımda deli sorular

Şimdi benim maaş 13259 tl.ben 22 bin mi alacağım temmuzda.?emeklilerin 7501 tl maaş alanı gibi arada kaynayacak mıyım..aklımda deli sorular
Sizin maaş o rakam olamaz hocam, sayın cumhurbaşkanımız 1 ay önce uzman öğretmen maaşı yaklaşık 22.500, baş öğretmen maaşı yaklaşık 25.000 tl yi buldu açıklamasında bulundu.

Uzman değerlendirmesinden dinlemem sonucunda anladığım. En düşük 22.000 olacak, en düşük üzerindekiler de kademeli olarak artacak. Sizin maaş 23-24 gibi

Bir sürü ucu açık noktası olan politik bir açıklama olmuş
Haberlerde en düşük memur maaşı 22000 olacak deniliyor
Açıklamayı dinlerseniz orijinalinde 22000 i bulacak deniyor
eş çocuk yardımları içinde %15 vergi dilimindeki maaştır. Bekar çocuksuz için Neti 20 bin altında olur

Temmuzda kamu işçisi de zam alacak en düşük 30 bin i bulacak
Yine asgari ücret te temmuzda zamlanacak
Döviz kurunun ne olacağı meçhul

Kısa süre önceki çalışma bakanı beyanlarına bakarsak TÜİK hesapları dışında bir şey gelmeyecekti. Yılbaşından beri memura ekstra zam yapılacağı ilgili bir sürü haber yapıldı hiç biri gerçek çıkmadı, bu açıklamada da fiili bir şey çıkmadan Seçim sonrasında vaat edildi. Detaylı incelenince işçi ve asgari ücrete yapılanın yanında hala geride olan bir artış vaadi

Muhalefetin teklifinde
En düşük memur maaşı asgari ücretin 2.5 katı olması
Sorunun asıl kaynağı olan Geçmişe dönük TÜİK verilerine bakılıp incelenerek fark ödenmesi var.

Son dakikada seçim öncesi vaat yarışına girileceği ne yılbaşında TÜİK in yalan enflasyonunu değil de onun 2 katı olan yeniden değerleme oranı baz alınsa idi memur maaşları zaten o rakamın üzerinde idi. 2022 yıllık enflasyon %64, yeniden değerleme oranın %122. Memura %30 yerine yaklaşık %80 artış yapılacaktı.

Son dakikada seçim öncesi vaat yarışına girileceği ne yılbaşında TÜİK in yalan enflasyonunu değil de onun 2 katı olan yeniden değerleme oranı baz alınsa idi memur maaşları zaten o rakamın üzerinde idi. 2022 yıllık enflasyon %64, yeniden değerleme oranın %122. Memura %30 yerine yaklaşık %80 artış yapılacaktı.

İş yine dönüp dolaşıp TÜİKe dayanıyor.

Hemen sevinmek istemiyorum. Aslını neymiş bir öğrenelim bakalım.

Vaatlerinde 3600 demiş seçildikten 3 yıl sonra (seçime 5 ay kala) vermiş. Şimdide kamu işçisiyle AYNI parayı alma sözü veriliyor.
Şeçildikten……………… sonra alırsınız.
Aranızda rome total war tarzı strateji oyunlar oynayan varsa. Kast sistemini bir yok edin bakalım ne kadar daha devam edebiliyorsunuz oynamaya.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, 28'inci dönemin ilk kanun teklifinin, en düşük memur maaşının 22 bin TL olarak düzenleneceği teklif olacağını söyledi. Akbaşoğlu, "Emekli maaşlarının temmuz ayına dönük hem enflasyon farkı hem de refah payı farkını ele alacak bir düzenleme de gündeme gelecek" dedi.

DHA

Başlıksız.jpg

Bu tablo ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer doğruysa en yüksek kademe/derece öğretmen maaşı en düşük memur maaşı kadar olmuş olacak ki bu da şu demektir: Öğretmen maaşları en düşük memur maaşıdır. Artık yeni başlayan öğretmen maaşını düşünemiyorum. Sorsan ek ders alıyorlar derler. Ama herkesin almadığını bilmezler.

Bi netleşsin de görelim artık doğru mu yanlış mı.

Geri