Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Ankara Mamak ekdersler yeni yıla kaldı mesajı attı. Madem geç ödeyeceksin ozaman zamlı öde. Özel sektör yapsa yerin dibine sokarsınız verin çalışanların parasını diye. Belediye yapsa bunlar belediye den ne anlar dersiniz. Eee kim suçlu geç ödenmesinde?

Değerli müdürlerim;
Aralık ayı ekderslerinin ödenebilmesi için ilgili genel müdürlüklerden ödenek talep edilmiş olup ödeneklerin gelmesi itibari ile ek ders ödemeleri yapılacaktır , mali yıl sonu olması nedeniyle ödenek taleplerinin karşılanamaması durumunda ödemeler bir sonraki aya kalabilir.

Ankara Mamak ekdersler yeni yıla kaldı mesajı attı. Madem geç ödeyeceksin ozaman zamlı öde. Özel sektör yapsa yerin dibine sokarsınız verin çalışanların parasını diye. Belediye yapsa bunlar belediye den ne anlar dersiniz. Eee kim suçlu geç ödenmesinde?

Değerli müdürlerim;
Aralık ayı ekderslerinin ödenebilmesi için ilgili genel müdürlüklerden ödenek talep edilmiş olup ödeneklerin gelmesi itibari ile ek ders ödemeleri yapılacaktır , mali yıl sonu olması nedeniyle ödenek taleplerinin karşılanamaması durumunda ödemeler bir sonraki aya kalabilir.

Sözde orada MEBBİS Ek ders modülü pilot çalışması da var.
Nasıl zamanında yapılmamış?

Amasya Gümüşhacıköy'de de ödenek yokluğu nedeniyle ödemeler sonraya kaldı.

En son 7-8 sene önce aynı durumu yaşamıştık.
Geçen yıl yeni promosyon anlaşması ile maaş ekders işleri devlet bankasından özel bankaya geçti

Bürokratların beceriksizliği mi, faizlerin yüksekliği nedeniyle banka yetkileri ile bürokratlar arası kasıtlı geciktirme midir anlamadım.

Okul tipi ve personel sayılarına göre küçük okullarda aylık ek ders toplamı bir kaç yüzbin TL den büyük meslek liselerinde milyonlarca liraya kadar çıkıyor çıkıyor.
En geç 29 Aralık Cuma yatırmaları gerekli iken en erken 2 Ocak salı yatıracaklar. Bu aymazlıkla salıya yetişeceği şüpheli Geçen 4-5 günün faizi ile epey bir okulun ek dersini bedavaya getirecekler. Herkes kredi kartı ve ek hesaba yükleneceği için bankalar çifte tulum çıkartacak.

Mevduat faizi %50 ye yakın, paranın 1 gün işletilmesi demek çok şey demek …
Türkiye devleti,sadece faiz ve vergiden beslenirse gelecekte karanlık olur.Çalışıp üretecek
üretemediğinde harcamayacak.İnsanları mutevazi bir hayat sürecek.Kazan dogurdu ancak nasreddin hoca
fıkrasında olur.Paradan,para dogmaz.Pazardan aldım bir tane eve geldim bin tane misali bilmecesi gibi
nereden buldun bu parayı.milletin yarısı üçkağıtcılıkta level atlıyor medyen halkı gibi.Allahı kimse kandıramaz
hep kendini kandırır böyleleri kendini haklı görür.Gerçekler onun aseleti için vardır.Yeri gelir promosyana kılıf
uydurur.Matematik ve fizik açısından düşündüğünde 1 lira 0.5 kuruş oluşturabiliyorsa(üretebiliyorsa) faiz helaldir.1gram altın
1 gram altındır.ağaç topraktan su mineral alıp yüz elma yapıyor.Yüz elmanın karşılığı su+minarel miktarıdır.fazlası
olmaz.Çürüyüp azalır da ama artamaz.Cürüyen heba mı olur hayır toprağa karışır.1lira 2gram bakırsa 1.5 tl 3gramdır.
Kısaca faiz haram... Ekders ne zaman yatar😅

Şu ek dersi yılda 1 kez Aralık sonu erken yetiştiremeyen ilçe millî eğitim müdürlükleri ne iş yapıyorlar çok merak ediyorum. Öğretmenden proje etkinlik şu bu istemeye geldi mi herşeyi isterler. Yazık çok yazık.

Şu ek dersi yılda 1 kez Aralık sonu erken yetiştiremeyen ilçe millî eğitim müdürlükleri ne iş yapıyorlar çok merak ediyorum. Öğretmenden proje etkinlik şu bu istemeye geldi mi herşeyi isterler. Yazık çok yazık.
Tahminî ilce mem mesaisi:
Sabah gelip kahvalti cay ile
derken pcyi aciyorlar sonra bir sigara molasi ve muhabbet
saat 11 e dogru dys bakip oo öğlen arasi gelmek uzere
bir cay molasi
sonra oglen yemegi
sonra sigara cay
1445 gibi pcden dys yazıları biraz biriksin bakariz
bir cay kahve vs molasi
saat 1550 gibi oo mesai bitmek uzere yarin bakariz diyip
dairede bir turlama sonra eve gecis
Muhtemelen yogun mesaileri bu şekilde olduğu icin ekdersin yetismemesi normal

Öğretmenlerin maaşı düşük dendiği zaman ek derslerimizi bahane göstererek ek kazancımızın olduğunu söylerlerdi. Oradan kurtarıyormuşuz güya. Şimdi ek ders ücretleri de neredeyse yalan oldu. %50 zam gelse bile o zamanın koşullarında hâlâ komik kalacak zannımca.

Son aldığım ekdersin ücreti 58 TL. Bir çorba içemezsiniz.

%50 zam gelse 87 TL olur ki vergi dilimi vs derken yine eski haline döner. 87 TL şu anda bile olması gereken ek ders ücretinden az bana göre. Yanlışım varsa düzeltin.

Eğitim ödenekleri desen kasıtlı olarak iki yıllık anlaşılıyor. İki yıl sonra alacağın o rakam o anda komik kalıyor. Bu sene ki 1400 TL ne kadar komik kaldığı gibi.

Hani sendikalar? Ne işe yarıyor bu sendikalar? Sendika dendi mi cinlerim tepeme çıkıyor.

Kazanımlarına bakarsanız ifadeleri hep şöyle:
........ devam edilecek.

Yeni bir kazanım yok denecek kadar az.
Maaşlarımızı aldığımıza şükür.
hocam malum yetkili sendikanın başkanının memur maaşlarından başka bir sürü işi var lütfen öyle demeyin.

Tahminî ilce mem mesaisi:
Sabah gelip kahvalti cay ile
derken pcyi aciyorlar sonra bir sigara molasi ve muhabbet
saat 11 e dogru dys bakip oo öğlen arasi gelmek uzere
bir cay molasi
sonra oglen yemegi
sonra sigara cay
1445 gibi pcden dys yazıları biraz biriksin bakariz
bir cay kahve vs molasi
saat 1550 gibi oo mesai bitmek uzere yarin bakariz diyip
dairede bir turlama sonra eve gecis
Muhtemelen yogun mesaileri bu şekilde olduğu icin ekdersin yetismemesi normal
Hocam dediğinizde doğruluk payı var ama bu gecikmenin idarelerin savsaklamasıyla ilgili olduğunu sanmıyorum. Her şey online sistemde yapılıyor. Yani tüm Türkiye'de bütün ekderslerin hesaplanıp, paraların şubelere iletilmesi bir kaç saatlik iş. MEB gerçekten paraların zamanında yatmasını istese silsile yoluyla bütün müdürlüklere baskı yapar. İşi gücü bırakın otla b*kla uğraşmayın, en geç ayın 26 sında ekdersleri bitirin der. Ha bu arada ekders sistemi çok gereksiz bir şekilde hantal ilerliyor bence. KBS diye bi şey var oraya verileri giriyorlar. Ondan sonra MEM'e gidiyor, imzalanıyor. Ya Allah aşkı elden imza nedir ya?!! Bu gecikmenin 2 nedeni olabilir. Birinci para yok. İkinci para var, ama yetmiyor faizle işletip artırıyorlar. Üçüncü bir seçenek OLAMAZ!!!

• Beğen
Tepkiler: omd
radar cezası ben de yedim. hem de her gün geçtiğim yoldan. 1979 lira
ek ders ödenmemesi ödenek yokluğuundan ya da sistemden kaynaklı diyorlar.
hangisi etkili bilemedim

Maaşların artırılıp ek derslerin bir kaç kat artırılması lazım. O durumda haftada 2 saat derse girenle 20 saat derse giren aynı parayı almaz. Kimse rapor izin almaz. Herkes ders almaya çalışır

Eskiden maas kadar ek ders aliyor abi, diye gecerdi sohbetlerde arkadaslar icin ama simdi maaslar ile ekders arasi açıldı bu sekil devam ederse bir noktadan sonra fazla ders alma istegi ortadan kalkar bir cok kiside
7 8 maas alan kisi icin3 3,5 ekders iyiydi simdi adam ocakta belki 40 maas alacak ama ekders 4, 5bin ilginc bir durum olacak

• Beğen
Tepkiler: omd
Ben bunların kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Ek ders olayını yavaş yavaş bitirecekler gibi geliyor bana. Zaten eridi gitti ek dersler. Belki sadece bir şüphe benimkisi ama kuvvetli bir ihtimal gibi bana göre.

Geri