Yazılı sonuçlarına 10 puan ekledim

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 1.yazılıları yaptım test soruları sordum her sınıfta 9-10 kişi 1, diğerleri de 50-70 arasında alınca bende bütün sınıfların notlarına 10 puan ekledim sizce bir sakıncası olur mu?

eğer yazılıları görmek istemezse müfettiş bir sıkıntı olmaz ki isteyeceklerini sanmıyorum ama aklında bulunsun testte kafana göre ekleyemezsin onnun yerine herkesin yanlış yaptığı ortak bir kaç soruyu iptal et diğer sorulara puanı ekle ozaman sana kimse birşey diyemez ... :D Sınıfta kötü ise birdahakine klasik yap ozaman bir kelimeye bile not verme olanağın olur...

Herkese 10 puan diye bişey ölçme- değerlendirmede sabit hata denir. Bana göre yanlış :-1:

Bence yine herkesin puanı neyse onu vermek gerekiyor puanları geri alacağım

Test olmasaydı eğer, yazılı sorularını daha geniş okuyup, yazılanlara yüksek puan verebilirdiniz. Sakıncası olmazdı. Ama test sonuçlarına 10 ar puan vermek olmaz bence.

Hem bunun size bir faydası da olmaz. Bırakın düşük alsınlar, bir sonraki sınava daha iyi hazırlanırlar. Düşük almalarına sebep, sorduğunuz sorular olduğunu düşünüyorsanız da, ki kimse yapamadığına göre öyle görünüyor. Bir daha ki sınavda biraz daha kolay sorarsınız olur biter.
Sınavda bir kaç tane 100 alan öğrenci varsa - problem düşük alanlardadır bence.

Hocalarım.

Yüksek not vererek öğrencilere çok da iyi bir şey yapmıyorsunuz. Lise de üniversite de bunun zorluğunu çekiyorlar. İlk okul veya ortaokulda belli disiplin ve sorumluluğu öğretmenler vermezse daha da alamıyorlar o sorumluluğu ve lisede düşük puanlar ile daha da zorlaşıyor hayatları. Bu yüzden puanları ne ise onu verin. Bence.

Geri