Yeşil pasaport için alınan belgenin süresi

Kodla Büyü

esmacan

Aktif Üye
Yeşil pasaport için kurumuma 10 ocakta dilekçe verdim. Belgeyi Mart ayında aldım milli eğitimden.
Aldığım bu belgenin düzenlendiği tarihten itibaren 60 gün geçerlilik süresi var. Bu 60 günlük süre ben dilekçeyi verdiğim tarihten mi başlar, yoksa milli eğitimden teslim aldığım tarihten mi?

Son düzenleme:
Bende belgeyi çalıştığım yerden alıp, yazın memlekette nüfus müdürlüğüne başvurmayı planlıyordum.
60 gün olayını bilmiyordum. bilen birisi yanıtlar umarım.

Dilekçe tarihi de aldığınız tarihte değil. Belgede düzenlenme tarihi yazar zaten. O tarih geçerlidir ama süresi ne kadar bilmiyorum. Düzenlenme tarihi ne ise belgenin başlangıç tarihi o dur. Teslim aldığınız tarih düzenlenme tarihiyle aynı ise zaten fark olmaz. Ama belge atıyorum 10 martta düzenlendi siz 17 martta adlınız. 10 mart geçerli olur.

Belgeyi yeniden çıkartmak için belli bir süre beklemeye gerek yoktur sanırım. Teşekkürler

Son düzenleme:
Yeşil pasaportu yeniletmem lazım.Bunlar chipli mi?Direk nüfus idaresine mi gidelim?

hocam daha dün yeşil pasaport başvurumu yaptım. milli eğitimden aldığımız belgenin 60gün geçerliliği var. yani milli eğitimden aldığınız belge geçerli. bu arada dilekçeyi nereye verdiniz, ben dilekçe vermedim direkt il milli eğitime mail attım. onlar belgeyi düzenledi gidip aldım,ordan da nüfusa gittik

Hocam ben okula yazdım dilekçemi, yeşil pasaport almak için. Onlarda ilçeye yazı gönderdiler. İlçeden hazır diye arıyorlar gidip alıyorsunuz. Sonrası nüfus müdürlüğünde zaten

Geri