[ YENİ-2023 NİSAN ] Vestel Faz 1 ve Faz2 Kurumsal İmaj Windows 11 BUILT 22621.1485- UEFI VERSİYON 1-2-3-4

Kodla Büyü

Kurumsal imaj için eklenen programlar yeterli mi? Varsayılan duvarkağıdını beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    67
hocam çünkü gözat dediğinizde flash belleğe değil, iso kalıbının içindeki faz 2 yedeğine bakacaksınız. Yedek orada.
1694623761255.png

Hocam; faz2 bilgisayarda "Bir İmaj Dosyası Seçin" e tıkladığımda ekran görüntüsündeki pencere açılmıyor. Faz3 de ise pencere açılıyor imaj kalsörünün içine girip imaj ı seçtiğimde ise Tamam aktif olmuyor. Neden bu şekilde oluyor anlamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 74077
Hocam; faz2 bilgisayarda "Bir İmaj Dosyası Seçin" e tıkladığımda ekran görüntüsündeki pencere açılmıyor. Faz3 de ise pencere açılıyor imaj kalsörünün içine girip imaj ı seçtiğimde ise Tamam aktif olmuyor. Neden bu şekilde oluyor anlamadım.
Cd drive e: rescue içinde hocam , iyi bakın. 10.26 gb olan cd kalıbının içinde
IMG_2869.jpeg

Windows 11 23H2 sürümü Eylül ayında çıkacağı için faz2 yeni versiyon projesi ekim başına kadar ertelenmiştir

Hocam eline emeğine sağlık. Başarıyla yükledim fakat etkileşimli tahtada ses sorunu yaşıyorum. Masaüstünde saatin yanındaki ses simgesinde çarpı işareti var. Ses çıkış cihazı bulunamadı uyarısı veriyor. Ses driverini güncellemeye çalışıyorum uygun driver bulamıyorum.

Hocam eline emeğine sağlık. Başarıyla yükledim fakat etkileşimli tahtada ses sorunu yaşıyorum. Masaüstünde saatin yanındaki ses simgesinde çarpı işareti var. Ses çıkış cihazı bulunamadı uyarısı veriyor. Ses driverini güncellemeye çalışıyorum uygun driver bulamıyorum.
Hocam intel işlemci olduğu için bu durum. Denetim masasına girin amd ekran kartı sürücüsünü ve ses sürücüsünü kaldırın, yeniden başlatın

Teşekkürler hocam çözdüm sayende sorunu. Peki hocam duvar kağıdını nasıl değiştirebilirim?

Bir de atak kilit programını kurdum. İlk başlarda normal çalışıyordu bir kaç gün flash bellekle açtık. Bugün hiç birşey yapmadığımiz halde akıllı tahtayı açtığımızda atak programı çalışmadı. Ekranda bir uyarı çıktı. "Bilinmeyen bir yayımcıya ait bu uygulamanın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?" Sorunu. Evet demek için şifre istiyor. Giriyorum kapatıp açtığımda aynı uyarı tekrar çıkıyor. Şifreyi girip evet dersek atak programı çalışmaya başlıyor. Hayır dersek atak programı çalışmıyor.

ssd varsa sorunsuz kurabilirsin. Ama windows 10 çalışmam yakında olacak
kurulumu 9 dakikada tamamladı etkinleştirmek için bişey yapmadım kendisi direk etkinleşti. Elinize sağlık. Şimdilik gayet stabil çalışıyor.
Bizdeki tahtalar Fatih projesinde ilk takılan tahtalardan olduğu için Faz1 olduklarını düşünüyorum. Aradaki farkı nasıl anladığınızı bilmiyorum. Ben ventoyu gpt seçerek yükledim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Maks akıllı tahta kilidi kullanıyoruz , onunda kurulum dosyalarını antivirus siliyor. Admin olarak açıp antivirusu kapatmaya çalıştım. fazla zamanında olmadığı için pek beceremedim sanırım. Antivirüsü kaldırsam windows defender kendiliğinden yerine geçermi yoksa defenderi yeniden yüklemem mi gerekir?
Bu arada ben matematik öğretmeniyim. Bilişim öğretmenimizin tayini çıkınca bu işler bana kaldı.

Son düzenleme:
kurulumu 9 dakikada tamamladı etkinleştirmek için bişey yapmadım kendisi direk etkinleşti. Elinize sağlık. Şimdilik gayet stabil çalışıyor.
Bizdeki tahtalar Fatih projesinde ilk takılan tahtalardan olduğu için Faz1 olduklarını düşünüyorum. Aradaki farkı nasıl anladığınızı bilmiyorum. Ben ventoyu gpt seçerek yükledim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Maks akıllı tahta kilidi kullanıyoruz , onunda kurulum dosyalarını antivirus siliyor. Admin olarak açıp antivirusu kapatmaya çalıştım. fazla zamanında olmadığı için pek beceremedim sanırım. Antivirüsü kaldırsam windows defender kendiliğinden yerine geçermi yoksa defenderi yeniden yüklemem mi gerekir?
Bu arada ben matematik öğretmeniyim. Bilişim öğretmenimizin tayini çıkınca bu işler bana kaldı.

Defender gelmeyecektir. Ama registry ayarları ile açılabilir. Virüs programını değiştirmenizi tavsiye etmem. Hem ücretsiz hemde çok etkili bir program. Öğretmenlerin usb virüs doludur. Temizler. Maks akılıı kilit programını önermiyorum. Forumda e-kilit programı var.
Bunu kurunuz. Sorunsuz çalışmaktadır. Hem sizi usb derdinden kurtarır. Telefonla tahtaları açarsınız. Veya alternatif olarak usb ilede açarsınız.tahtalarınız vestel siyah ise faz 1 gri ise faz 2 dir

versiyon2 intel tahtalarda da çalışır mı? Benim tahtalar intel.
Evet çalışır. Kurulduktan sonra bu programı kurun ve amd ekran kartı sürücüsünü kaldırın yeniden başlatın bilgisayarı.

Elinize sağlık hocam. Tahtalara bu imajı kurdum. Şu anda sıkıntısız bir şekilde kullanmaya başladı öğretmenlerimiz. Lab pcleri için Win 11 Education nereden temin edebilirim. ? Ofis programlarını ücretsiz kullanabiliyor muyuz. ? 120 ssd, 8 gb ram bulunmakta. @gglemas

Elinize sağlık hocam. Tahtalara bu imajı kurdum. Şu anda sıkıntısız bir şekilde kullanmaya başladı öğretmenlerimiz. Lab pcleri için Win 11 Education nereden temin edebilirim. ? Ofis programlarını ücretsiz kullanabiliyor muyuz. ? 120 ssd, 8 gb ram bulunmakta. @gglemas

Geri