Yenilikçi Öğretmen Saçmalığı hakkında

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
bi anda kurs var dediler 2 hafta 15,30-18,30 kursa sürüklediler (izinli saymadıkları gibi, ücret bile vermediler), Yenilikçi Öğretmen kursu saçma sapan bi iş, power pointte gazete mazete yaptık, sunular hazırladık. kursu veren kişi 50 yaşlarında meslek lisesinden gelen bir giyim hocası. bazı kursiyerler biz power point kullanmayı bilmiyoruz, bu sunuları yapamıyoruz filan diyor, kadın orası sizin probleminiz, bize kursun böyle verileceği söylendi diye cevaplıyor. kursun 2. haftasında müdürleri de çağırdılar, müdürler de işte geldi yarım saat durdu gitti, geç geldi, erken gitti, onlar da bi şey anlamadılar.

Böyle bir kurs macerasından sonra ne yapılması gerekiyor bilmiyorum, kursta öğrendiklerinizi okuldaki öğretmenlere anlatmanız gerekiyor diye bişeyler söylendi, plan hazırlayıp gönüllü öğretmenleri kursa alacakmışız, bununla ilgili çalışma yapan var mı? Ne yapmamız lazım, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

NOT: bugün öğleden sonra okulun ARGE cisi olduğum söylendi, ARGE nin yeni projesi "Her öğrenci, bir inci" sloganıyla yola çıkmış, yine bi sürü angarya iş, öğretmenlerin peşinden koştur dur, slogana bak.., inciymiş, te allam yaa...

Her yeniliğe saçmalık olarak bakmamak lazım hocam. Kursta en önemli ayrıntıyı öğrenememişsin malesef...
Sorunun değil çözümün parçası olun!

ozgurel' Alıntı:
Her yeniliğe saçmalık olarak bakmamak lazım hocam. Kursta en önemli ayrıntıyı öğrenememişsin malesef...

valla ben sorunun parçası olmak istemiyordum, bu kurs için bana sormadan ismimizi vermişler. Şu anda da zaten çözüm aramaktayım, bu saçmalıktan nasıl kurtulurum diye çözüm arıyorum. Siz çözümü bulmuş gibi görünüyorunuz, bizleri de aydınlatırsanız sevinirim, hatta bu proje ile ilgili faydalı bilgi ve eserlerinizi de paylaşırsanız ben de bişeyler öğrenirim, şimdiden teşekkür ederim.

acer50' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:

valla ben sorunun parçası olmak istemiyordum, bu kurs için bana sormadan ismimizi vermişler. Şu anda da zaten çözüm aramaktayım, bu saçmalıktan nasıl kurtulurum diye çözüm arıyorum. Siz çözümü bulmuş gibi görünüyorunuz, bizleri de aydınlatırsanız sevinirim, hatta bu proje ile ilgili faydalı bilgi ve eserlerinizi de paylaşırsanız ben de bişeyler öğrenirim, şimdiden teşekkür ederim.
:++:

acer50' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:

Kurs için isminizin sormadan verilmesi sizin okulun en çalışkan öğretmenlerinden biri olduğunuzu gösterir. Zira bu kursa; bilişim teknolojilerini öğretme ve öğrenme ortamı ile bütünleştirebilen, risk almaya, değişime kucak açmaya ve zorlukları göğüslemeye hazır, yeni fikirlere açık arkadaşlar öncelikli olarak tercih ediliyor. Kurstan ve sonrasındaki sorumluluktan nasıl kurtulurum diye bir sıkıntım olmadığı için çözümede ihtiyacım olmadı, ama olsaydı mutlaka paylaşırdım :)

acer50' Alıntı:
...kursu veren kişi 50 yaşlarında meslek lisesinden gelen bir giyim hocası....
Bu hoca "ozgurel" olmasın. :mrgreen:

Söyledilerini üstüne alınmış gibi kükredi. :mrgreen:

ozgurel ahkam kesmekten baska bir halta yarayacaksa düşüncelerin paylaş birader laf ebeliği yapma yok çalışkanmış kemmiş kümmüş yalakalık yapcana adama yardımcı ol sende ayrı bir saçmalıksın birader..
böyle isim yazdırılıp kursa gönderilme muhabbetine illet oluyorum intel kadar saçma birşey eminim

ozgurel' Alıntı:
acer50' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:

Kurs için isminizin sormadan verilmesi sizin okulun en çalışkan öğretmenlerinden biri olduğunuzu gösterir. Zira bu kursa; bilişim teknolojilerini öğretme ve öğrenme ortamı ile bütünleştirebilen, risk almaya, değişime kucak açmaya ve zorlukları göğüslemeye hazır, yeni fikirlere açık arkadaşlar öncelikli olarak tercih ediliyor. Kurstan ve sonrasındaki sorumluluktan nasıl kurtulurum diye bir sıkıntım olmadığı için çözümede ihtiyacım olmadı, ama olsaydı mutlaka paylaşırdım :)

@ozgurel
hocam belki çok etkili, süper bi olay bu yenlikçi öğretmen işi, ama belki bize kursu veren kişinin yetersizliği, belki kurs programındaki ayarsızlıklar gerçekten ne olduğun anlayamadık, kursta bilgisayarla hiç ilgisi olmayan insanlar vardı, çok verimsiz ve sıkıcı geçti. ben başlığı açarken sizin gibi kursun önemini, içeriğini kavramış kişilerden bilgi almak için açtım. Şimdi ben bu kursu aldım ve ne yapmam lazım, siz ne yaptınız, ne yapacaksınız, lütfen aydınlatın, hatta hazırladığınız belge, yazı veya doküman varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.

acer50 hocam, iki hafta önce Yalova da ikinci eğitim bitti, bayram sonrası ekibi kurup çalışmaya başlayacaz, bir tane kopya, bir tane orjinal iki projemiz var. Tüm dökümanları burdan paylaşırım, özelden de gönderirim ayrıca...
cyberhills adlı arkadaşım, düşüncelerini paylaş gibi bişeyler yazmışsın ama ben bu tür projelerin; düşüncelerini senin gibi köy kahvesinde konuşurcasına paylaşanlara uyacağını düşünmüyorum.

Aynen, saçmalık. Bir halta yaradığını bilsem sevineceğim. Maksat Microsoft'un programları kullanılsın.

sen o projelerini geliştirdikten sonra bi ara görüşürüz bakalım ne kadar şaşıracaksın, 2. eğitimi alınca kendini proje kuşu sananların genelde kanatları sürtünmeye pek dayanmıyor sana tavsiyem kendini fazla önemseme,

ozgurel' Alıntı:
acer50 hocam, iki hafta önce Yalova da ikinci eğitim bitti, bayram sonrası ekibi kurup çalışmaya başlayacaz, bir tane kopya, bir tane orjinal iki projemiz var. Tüm dökümanları burdan paylaşırım, özelden de gönderirim ayrıca...
cyberhills adlı arkadaşım, düşüncelerini paylaş gibi bişeyler yazmışsın ama ben bu tür projelerin; düşüncelerini senin gibi köy kahvesinde konuşurcasına paylaşanlara uyacağını düşünmüyorum.

hocam sen sanırım kursu vermek için aldığın eğitimden bahsediyorsun. bana okulda neler yapılması gerektiği lazım, ekibi nerede kuracaz, bayram sonrası derken hangi bayram, bayram mı kaldı? bana kurstaki hocanın verdiği dokümanları vermeyeceksin umarım, okulda ne yapacağım ben?

"yeni" kelimesini nedense her halta eklenince yeni bişey var zannediyoruz. Milli eğitimdeki çok bilen amirlerimizde bu her yeniliğe maydonoz olma sevdalısı olunca elde avuçta plansız programsız bisürü ıvır zıvır iş kalıyor... örneğin thinkquest, intel öretmen programı, egitim.gov.tr, mebvitamin, ha bunlar hiç mi işe yaramadı... evet yaramadı!
arkadaşın dediği mevzu yenilikçi bilmem ne eğitimi eğer eski bilgilerle eski yöntemlerle eski mantıkla yeni bişeyler verilmeye çalışılınca ancak uzay mühendisi(!) yetiştirirsin

arkadaşlar herkesin haklı olduğu noktalar var. Sormadan etmeden bir öğretmenin mesai dışı keyfe keder görevlendirmesi bence de çok hoş bir durum değil. Biz verdik oldu mantığı sorun çözen değil angarya ya yol açan bir yöntemdir. Arkadaşa zevk almaya bak mesajları göndermek kaçınılmaz diye düşünülen durumu değiştirmiyor. Evet eğitim için elden gelen yapılmalı ama bu hep tek tarafın özverisi ile olduğunda insanın zoruna gidiyor kanına dokunuyor. Sanırım arkadaşımız en başında beri bunu anlatmaya çalışıyor.

Madalyonun ikinci yüzündeki özgürel hocam ise yaklaşımı doğru olmasına karşın ilk baştaki üslubu pozitif yaklaşımına uyuşmadığı için tepki çekiyor. Yoksa parmak bastığı nokta doğru, bir şeyler kazanmak, kazandırmak lazım.

Benim fikrime gelince: fikrim sorulmayan her iş benim için ANGARYADAN FARKSIZDIR. işin ne kadar gereksiz ve faydasızlığına hiç girmedim bile.

acer50' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:

hocam sen sanırım kursu vermek için aldığın eğitimden bahsediyorsun. bana okulda neler yapılması gerektiği lazım, ekibi nerede kuracaz, bayram sonrası derken hangi bayram, bayram mı kaldı? bana kurstaki hocanın verdiği dokümanları vermeyeceksin umarım, okulda ne yapacağım ben?
msj panosuna bak hocam.

acer50' Alıntı:
bi anda kurs var dediler 2 hafta 15,30-18,30 kursa sürüklediler (izinli saymadıkları gibi, ücret bile vermediler), Yenilikçi Öğretmen kursu saçma sapan bi iş, power pointte gazete mazete yaptık, sunular hazırladık. kursu veren kişi 50 yaşlarında meslek lisesinden gelen bir giyim hocası. bazı kursiyerler biz power point kullanmayı bilmiyoruz, bu sunuları yapamıyoruz filan diyor, kadın orası sizin probleminiz, bize kursun böyle verileceği söylendi diye cevaplıyor. kursun 2. haftasında müdürleri de çağırdılar, müdürler de işte geldi yarım saat durdu gitti, geç geldi, erken gitti, onlar da bi şey anlamadılar.

Böyle bir kurs macerasından sonra ne yapılması gerekiyor bilmiyorum, kursta öğrendiklerinizi okuldaki öğretmenlere anlatmanız gerekiyor diye bişeyler söylendi, plan hazırlayıp gönüllü öğretmenleri kursa alacakmışız, bununla ilgili çalışma yapan var mı? Ne yapmamız lazım, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

NOT: bugün öğleden sonra okulun ARGE cisi olduğum söylendi, ARGE nin yeni projesi "Her öğrenci, bir inci" sloganıyla yola çıkmış, yine bi sürü angarya iş, öğretmenlerin peşinden koştur dur, slogana bak.., inciymiş, te allam yaa...
:++: Hocam beni güldürdünüz akşam akşam. Allah da sizi güldürsün:)

Yenilik adı altında çıkan her etkinlik sadece boş uğraşlardan ibaret. Kısa süreli olarak oyalıyor bu işler bizi. Daha sonra da güncelliğini ve önemini kaybedip, formaliteye dönüyor ve öğretmene bir sürü yük oluyor.

Geri