yine sata sorunu format atamıyorum

Kodla Büyü

king

Site Gezgini
anakart cd'si olmayan bir bilgisayarımız var.anakart modeli m955g chipseti via.bunun sata driverını indirdim diskete yükledim,format atarken f6 tuşuyla distkettekilerini yükelemeye çalışıyorum ama viasraid.sys dosyası yüklenemedi uyarısı veriyor ve kurulumdan çıkıyor.napmam lazım lütfen yardım....

disket bozuk olabilir.

sata driveri xpcdsine nlite ile ekleyin öyle kurun ne disket ne bşka bir şey kafanız rahat olsun

disket bozuk olabilir.

sata driveri xpcdsine nlite ile ekleyin öyle kurun ne disket ne bşka bir şey kafanız rahat olsun

n lite programını kullanmanı tavsiye ederim.bazı laptoplardaki format atma sorununuda çözüyor.Ayrıca tüm driverları kurmak istediğin programları ve hatta xp cd keyi falan içne gömembiliyorsun.ok işime yaradı tavsiye ederim.

bazı BIOSlarda satayı IDE gibi gösterme özelliği var belki sizinkinde de vardır hangi menude olduğunu hatırlamıyorum, BIOSu biraz kurcalayın derim.

hocam disketin içeriğini alıp normal şekilde biçimlendirin ve tekrar deneyin.

benim pc de vista ,hard diski sata ve ben bunu xp ye cevirdim hiç sorun cıkmadı cd takdım kurulum başladı
hocam hard disk de ide girisi varsa ide kablosu ile deneyin

hocam F6 yı bi kenara atın,
öncelikli olarak normal halde her zamanki gibi yükleyin. daha sonra çaresine bakın
ben F6 ile pek bi şey beceremedim.
Raid falan filan şimdiye kadar bi şey yaptığını görmedim
valla kara düzen attım, sonuctan mesul değilim.. yine de deneyin.

Geri