Yok, yOk; yoK! YOk? yOK- YOK_ yok

Kodla Büyü

ergensoft

Aktif Üye
Biz insan olarak fıtratımızın gereğini illaki yaparız.. Şükür etmeyi bilmeyiz. Hep fazlasını isteriz..
Ne diyorduk Dersimiz 1 saatte olsa zorunlu olsun yeter diyorduk.. oldu 2 saat..
BT Rehberlik var.. Olmasa bile artık ders sıkıntısı yok gibi, normlar açıldı...
Haklısın kardeşim.. Ha eksiklikde yok değil ama daha 1 sene öncesini unutmayalım...

Elinizdeki şartları en iyi şekilde değerlendirerek dersinizi yapın elinizde olmayan durumlar için kendinizi yıpratmayın sizler daha lazımsınız ....

gereksiz bir konu gereksiz bir başlık
gereksiz, gereksiz; gereksiz! gereksiz? gereksiz- gereksiz_ gereksiz

bir sürü hocamız kendi çapında çok güzel çalışmalar yapıyor ve ben bunları gördükçe gerçekten mutlu oluyorum o yüzdenönceki dönemlere göre forum daha üretken ve çekici bana göre inşallah daha da güzel olacak

aslında su BT sınıfları dağıtılmasaydı iyi olacaktı, yada BT sınıfı olmayan okula Bt öğretmeni atanmasaydı.

bence bunun dısındakiler problem değil, yok kitap gelmemiş, yok plan ne yapacaz! büyütmeye gerek yok.

yadigartbaykal' Alıntı:
görüldüğü üzere yok ile ilgili tüm olasılıkları yazdım, lütfen artık bir şeylerden şikayet etmeyi bırakın. Ne olmasını bekliyordunuz? bunca laçka olan eğitim sistemimizden nur topu gibi bir bilişim dersi çıkmasını mı bekliyordunuz? şimdi anlatmaya kalksam sayfalar sürer mebin tutarsızlıkları.
Derslerimiz geri geldi, norm kadro sıkıntımız bitti ya en önemli sorun buydu, artık lütfen dinlenin ve ağlama duvarına çevirmeyin şu forumu. İmkanlar bu kadar bununla yetineceğiz başka çare yok, yok, yok....
Not: Şimdi bazı kendini bilmezler tuzu kur diyecekler ama mebin tüm entrikalarına katlanmak zorunda kaldım. Dönem ortasında labı olan 9 saati olan okuldan 70 km uzaklıktaki labı olmayan 3 saat bt dersi olan okula norm fazlasından gönderildim.
Her koşulda vicdanımızın sesini dinleyip bir şeyler yapmaya çalışalım diyorsun yani... Bence çok haklısın hocam.

Ayrıca; konunun dışında olacak ama bir defalığa mahsus bir şey sormak istiyorum
Hocam sizin isminizi duymuştum Selami Hoca'dan. Sumbas'a mı gitmiştiniz? Sizin iş nasıl oldu hala anlayamadım. Ben Toprakkale'de görev yapıyorum. Bölge normundan yerimde kaldım. Siz bölge normunda da mı fazlaymışsınız? Nasıl oldu? Resen mi oldu yoksa tercih mi yaptınız?

yadigartbaykal' Alıntı:
gokhan_helvaci' Alıntı:
Her koşulda vicdanımızın sesini dinleyip bir şeyler yapmaya çalışalım diyorsun yani... Bence çok haklısın hocam.
Aynen öyle sayın hocam. Bundan sonrası bizim işimiz. Gerçekten bilişim alanına yakışır çalışmalar da çıkmaya başladı. şu olumsuzluklardan kurtulup kendi çapımızda çözüm üretmemiz gerekiyor. MEB gerçekten çok sorunlu şimdi. Ders bazında olsun, sınıf bazında olsun, dönüşüm bazında olsun çok sıkıntı olduğu için artık ümidi kesmemiz gerektiğini söylemeye çalışıyorum.
Bu arada hocam maalesef resen atandım, 1 yaşında kızım ve merkezde çalışan eşim vardı eş özrüne rağmen bunu yapmışlardı. Eğer dersler zorunlu olmasaydı maalesef müdürlerin eline kalmıştık yine ve müdürler de yavaş yavaş bt lablarının çöktüğünün farkında olduğu için sınıfa çevirmeye başlamışlardı. İl içinde hiç norm açmayan okulların normu bir anda 2ye yükseldi!.
İşte bu yüzden diyorum bundan sonrası bizim işimiz. İsteyen bunu kullanıp yatar, isteyen de çaba sarfedip bir şeyler üretir ama yokluklardan bahsetmeyelim. Şevkimiz kırılmasın.
Allah kolaylık versin, şevkini arttırsın hocam...

Geri