Çözemediğim internet sorunu

Kodla Büyü

Kilit

Seçkin Üye
Seçkin Üye
windows 8 yüklü bir bilgisayarda bilgisayar açıldıktan 10-20 dakika sonra internete bağlanılamıyor.10-20 dakika sorunsuz kullanılan internet bir daha çalışmıyor.Modemi kapatıp açsamda gelmiyor.Bilgisayarı açıp kapatınca 10-20 dakika kullanılabiliyor sonra tekrar kullanılamıyor.Daha öce karşılaşan var mı nasıl çözebilirim?

Windows 8'li bir bilgisayarda benzer sorun yaşamıştım. Windows 8.1 güncellemesi yaptıktan sonra sorun düzeldi. Bu çözümü bulana kadar da Yerel Ağ Bağlantısını Devre dışı bırak yapıp Etkinleştir dedikten sonra sorun düzeliyordu.

windows 7 bilgisayarlarımda aynı sorun yaşanıyor. meb hattından bağlanan bilgisayarlar bir süre ip alamıyor. dediğiniz gibi 15-20 dk geçince kendi kendine bağlanıyor.

eakkus' Alıntı:
Windows 8'li bir bilgisayarda benzer sorun yaşamıştım. Windows 8.1 güncellemesi yaptıktan sonra sorun düzeldi. Bu çözümü bulana kadar da Yerel Ağ Bağlantısını Devre dışı bırak yapıp Etkinleştir dedikten sonra sorun düzeliyordu.
Ben de bu yüzden işletim sistemini özellikle sordum. Hocam 8.1 yapın düzelecektir.

Windows 8.1 e güncellemek istediğimde "Maalesef ,bu güncelleme bilgisayarınız için uygun değil veya windowsun mağazadan güncellemeyi desteklemeyen bir sürümünü çalıştırıyor olabilirsiniz" diye uyarı çıkıyor.Bilgisayarda windows 8 pro 64 bit yüklü bu sorunu nasıl çözeriz.

Geri