Çalarsaate mail yollayalım

Kodla Büyü

gameklyc

Üye
Dün bir arkadaşımız Mail atmış ve programda yer aldı. Lütfen hepimiz bunun üzerine de yoğunlaşalım.

Bilgisayar Öğretmenleri (BOTE'liler) Çalarsaate (calarsaat@fox.com.tr ve , http://www.turkiyesesver.com)mail atıyoruz. Tüm BOTE'leri duyarlılığa davet ediyorum. Kendimizi savunalım. Hakkımız istiyoruz.

Belki sesimiz bu kez duyulur.
bugün İng öğretmenlerinin sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bir günde bizim sorunlarımıza yer verirler. Herkes maille ulaşsın lütfen.

evet bende tesadüfen izledim o programı spiker maili okudu ama sonra dedi ki meb aşamalı olarak bilgisayar dersini kaldırıyormuş pek zannetmiyorum olmaz böyle bişey...
belki çok kişi mail gönderirse o zaman spikere inandırıcı gelir.

hocam pazartesi sabahtı sanırım.Fatih Portakal sabah programında bahsetti.Bilgisayar dersleri kaldırılıyormuş diye mail okudu.hatta kendisi "böyle şey nasıl olur" diye yorum yaptı.bu programa mail atılabilir.ama formatörlükle ilgili mail atılmalı.yoksa ben ders geri gelsin istemiyorum.ders kaldırılsın.formatörlük adamakıllı otursun yeter.

Bence Herikisi içinde mail atalım. Herkesin öncelikleri farklı en azından bizim de varlığımız ve sesimizi duysunlar.
Ben bilgisayar dersine girmek istiyorum ama dersleri verilmeyecekse de formatörlük düzenlenmeli.
Haydi arkadaşlar!!!

arkadaşlar ben aşağıdaki maili yolladım. Yollamak isteyenler yollayabilirler.

Fatih abicim;Lütfen bizim branşımızın sesini duyurun. Bizler Bilgisayar öğretmeni olarak atandık, ama şimdi de, meb, bilgisayar derslerini kademeli olarak okullardan kaldırıyor.

Geçen yıl 4. ve 5. sınıflarda olan 2 şer saatlik bilgisyar dersimizi kaldırdı. Sadece İlköğretim 2. kademede 1 er saat seçmeli bilgisayar dersi koydular. Okul müdürlerimiz seçmeli olduğu için bilgisayar dersini seçmeyince,bir çok arkadaşımız kendi okullarında norm fazlası durumuna düştüler.Açıkçası derdimiz çok büyük. Bizim bilgisayar tamircisi olmamızı istiyorlar.(Formatör) Bizler Öğretmeniz, hepimiz eğitim fakültesinde okuduk. derslerimzi zorunlu olarak ve 4. 5. 6.7.8. sınıflarda da konulmasını isitiyoruz.

Lütfen sesimizi duyurun. Bütün bilgisayar öğretmenleri şuan mağdur.

Bundan sonra kimse bilgisayar öğretmeni olmasın. Zaten eğitim fakültelerinden bilgisayar öğretmenliği kaldırılıyormuş. bizim suçumuz neydi. Öss 'de Öğretmenliklerin içinden en yüksek puanlarla yerleştik. Kpss'den en yüksek puanları aldık atandık, ama meb bize işe yaramaz muamelesi yapıyor. Sesimizi duyur fatih abi. Lütfen.Her sabah annemler seni dinliyorlar. Biz dinleyemiyoruz. Çünkü zorunlu formatör Öğretmen olduğumuz için sabah 8- akşam 5 okulda durmamız gerekiyor. hatta öğle yemeği için bile, yemek saati resmiyette belittilmemiş.Formatör Öğretmenlerin çalışma saatleri bile yönetmeliklerde düzenli bir şekilde belli değil. Okul açık kaldığı müddetçe , Bizimde okulda kalmamızı istiyorlar. Diğer Öğretmenler(Rehber Öğretmenleri) sabah 9- akşam 3 çalışken bizlerin ne gecesi belli ne gündüzü belli .aldığımız diğer öğretmenleriden daha fazla para değil. sadece onlar kadar alıyoruz.

Ama onlar bizden sonra gelip, Bizden önce gidiyorlar.

Lütfen Fatih abi, sesimizi duyur.

Ben binlerce mağdur bilişim teknolojileri öğretmeninden sadece biriyim. MEB önce 4-5. sınıflardan dersimizi kaldırdı gereksiz olduğu düşüncesiyle artık kime göre gereksizse sonra formatörlük diye bişey çıkardı bütün öğretmenler dersi bittiğinde evine giderken biz 8-5 okulda kalmak zorundayız neden çünkü formatör öğretmeniz(aslında okulun kadrolu teknik elemanı olduk mecburen). Bizi gelip bizzat okulda görseniz emin olun diğer öğretmenlerden çok farklı olduğumuzu anlarsanız müdürler artık bize patron-teknik eleman ilişkisi çerçevesinde davranıyor. Bizim istediğimiz ya bizE derslerimizi geri versinler yada formatörlük denen şeye düzgün bir tanım yapsınlar ve çalışma saatlerimizi iyileştirsinler diğer öğretmenler gibi 09:00-15:00 arası olsun biz öğretmen olmak için okuduk ben kimsenin teknik elemanı değilim. LÜTFEN MAİLİMİ OKUYUN SİZİNLE SESİMİZİN DUYURULACAĞINA İNANIYORUM.

BU ŞEKİLDE YAZIP GÖNDERDİM BAKALIM NE OLACAK

xmet' Alıntı:
hocam pazartesi sabahtı sanırım.Fatih Portakal sabah programında bahsetti.Bilgisayar dersleri kaldırılıyormuş diye mail okudu.hatta kendisi "böyle şey nasıl olur" diye yorum yaptı.bu programa mail atılabilir.ama formatörlükle ilgili mail atılmalı.yoksa ben ders geri gelsin istemiyorum.ders kaldırılsın.formatörlük adamakıllı otursun yeter.
Fatih Portakal kadar olamadın ya. Allah akıl fikir vesin.

skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:
+1 skipper hocam
fatih portakal bile derslerin gerekli olduğunu düşünüyo derslerin kaldırılmasının imkansız olduğunu düşünüyo
xmet hocam düşünemiyo

skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:

Aman Hocam sakın gene formatörlük-dersler kavgasına dönmesin. Dersler geri gelirse isteyen formatör olur, isteyen dersine girer bu kadar basit. O programa sabahları ben de denk geliyorum. Oraya gönderilen sorular genellikle yetkili mercilerce cevaplanıyor(Gerçi bizim yetkili merccimiz nasıl cevaplar gönderir bilemem). Eğer sürekli mail gönderilirse bu konu hakkında ana haberde de yayın yapılması konusunda ikna edebilirz belki.

skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:
Allah sana akıl fikir versin birader.benim aklım ve fikrime uymak zorunda değilsin.yorum yapma asabımı bozma.bilgisayara format atmayı bilmeyen,bilgisayarın teknik işlerinden anlamayan, web sitesinden anlamayanlar formatörlük istemiyo.mızıklamaya başlıyo.ondan sonra ağlıyo.yok dersimi isterim diye.fikrime katılmıyosan benim hakkımda yorum yapma.canımı sıkma.@skiPPER_FORUM

sarix' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:
+1 skipper hocam
fatih portakal bile derslerin gerekli olduğunu düşünüyo derslerin kaldırılmasının imkansız olduğunu düşünüyo
xmet hocam düşünemiyo
yaw arkadaş benim fikrimden sanane.sen de kendi fikrini yaz.benim fikrime yorum yapma.senin neleri düşünemediğini bana sıralatma.düşüncesiz adam

Öğrencilerime bile mail attırıyorum.
Dersler geri gelsin. Öğretmenimiz üzülmesin diye. Hadi bakalım :roll:

41p3r' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:

Aman Hocam sakın gene formatörlük-dersler kavgasına dönmesin. Dersler geri gelirse isteyen formatör olur, isteyen dersine girer bu kadar basit. O programa sabahları ben de denk geliyorum. Oraya gönderilen sorular genellikle yetkili mercilerce cevaplanıyor(Gerçi bizim yetkili merccimiz nasıl cevaplar gönderir bilemem). Eğer sürekli mail gönderilirse bu konu hakkında ana haberde de yayın yapılması konusunda ikna edebilirz belki.
o dediğine döndü bile malesef hocam.adam kendi düşüncesini yazmıyo da benim dediğime laf atıyo.bide düşüncesiz diyo.kendi düşünemiyo bana ne diyo.ulan seni düşünce diye cebimde taşımam ben.dersi istiyomuş.format atmayı bilmeden okul bitiriyonuz,sonra word anlatmak için can atıyonuz.sizi bilgisayar öğretmeni yapanda kabahat.

gameklyc' Alıntı:
Dün bir arkadaşımız Mail atmış ve programda yer aldı. Lütfen hepimiz bunun üzerine de yoğunlaşalım.

Bilgisayar Öğretmenleri (BOTE'liler) Çalarsaate (calarsaat@fox.com.tr)mail atıyoruz. Tüm BOTE'leri duyarlılığa davet ediyorum. Kendimizi savunalım. Hakkımız istiyoruz.

bugün İng öğretmenlerinin sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bir günde bizim sorunlarımıza yer verirler. Herkes maille ulaşsın lütfen.
Artık o mail adresine gelen mailleri cevaplıyorlar mı bilmem. Ama öncelikli olarak www.turkiyesesver.com adresine atılan maillere bakıyorlar.

Kronos33' Alıntı:
gameklyc' Alıntı:

Bilgisayar Öğretmenleri (BOTE'liler) Çalarsaate (calarsaat@fox.com.tr)mail atıyoruz. Tüm BOTE'leri duyarlılığa davet ediyorum. Kendimizi savunalım. Hakkımız istiyoruz.

Artık o mail adresine gelen mailleri cevaplıyorlar mı bilmem. Ama öncelikli olarak http://www.turkiyesesver.com adresine atılan maillere bakıyorlar.
evet hocam o site de çalışıyor.orası da denenebilir.

@Kronos33 hocam ne diyeyim burnuma kadar geldi.bizde bölümden 70 kişi mezun olduk.abartmıyorum 50 kişi RAM'i bile gösteremez.format atmayı söylemiyorum.neyse.herkesin bi fikri var.ve Türkiye şartlarında fikre saygı yok.formatörlük zorunlu olmamalı tabiki.bayanı var, isteyen var istemeyen var.ama formatörlük şartlar düzgün belirlenerek verilmeli.ha dersler konusunda tabiki ders olmalı ama adamlar kaldırıyo dersi.görünen köy belli.kalkmasın ama şartlar öyle değil.üstelik gerek de yok kanımca.katılırsın katılmazsın ayrı.en son olarak; bu branşı seçtiysek bu işlere katlanacağız.ders olsa da o web sitesi benim elimden çıkıyo,formatı ben atıyorum,ders olmasa da.HAKKIMIZDA HAYIRLISI

gönderdim umarım dikkate alınır...

Sonrasında malum bakanlık açıklaması gelir...
Galatasaraydaki düşüş herkes tarafından görülüyorken, "Bilgisayar" öğretmenleriyle ilgili yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır...

xmet' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
xmet' Alıntı:
Allah sana akıl fikir versin birader.benim aklım ve fikrime uymak zorunda değilsin.yorum yapma asabımı bozma.bilgisayara format atmayı bilmeyen,bilgisayarın teknik işlerinden anlamayan, web sitesinden anlamayanlar formatörlük istemiyo.mızıklamaya başlıyo.ondan sonra ağlıyo.yok dersimi isterim diye.fikrime katılmıyosan benim hakkımda yorum yapma.canımı sıkma.@skiPPER_FORUM
Ben dersimi istiorum ama senin gibi formatörlüğü savunanlardan daha fazla bilgi ve beceriye sahibim

Sayın Mte hocam formatörlük sadece web sitesi yapmak ve format atmak olsaydı emin ol tüm arkadaşlar bu uygulamayı kabul ederdi. Ama formatörlük bu işlere ek olarak okulun tüm ameleliğini yapmak müdür yardımcısı işlerini yapmak vb. Bu yüzden kimse istemiyor ve herkes karşı. Bu uygulamalar düzeldikten sonra tabiki isteyen olur. Ben isterim mesela. Ama eşim için uygun görmüyorum. Okumasaydı diyebilirsin ama o BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ okudu. Tamirciliği değil. Yani senin için basit olan word excel acsess gibi programları öğrencilerine öğretmeyi. Ayrıca emin ol dersler geri gelse de gelmese de formatörlük mutlaka olacak. Meb buna mecbur. Bence sen de dersini geri isteyen arkadaşlara destek ol. Mümkün olmasada. Bu ülkede mümkün olmayan neler oldu neler.

BEN DERSLERİN GEREKSİZ olduğunu düşünen bilgisayar öğretmenlerine şaşırıyorum
ayrıca demiş format atmayı bilmeyen tamircilik yapmayı bilmeyen insanlar dersleri istiyo diye
benim okulumun web sitesi herzaman güncel ve takip ediliyo ve ben eminim senden daha fazla bilgi ve beceriye sahibimdir, bilgimden hiç şüphem yok

Arkdaşlaar format atmak, basit donanım problemleri, web sitesi vs. çok da birikim gerektiren şeyler değil zaten. Google denen mucize sayesinde bunları yapamayan Bilişim Öğretmeni de yoktur zannımca. Ancak Öğretmek farklı bir kavram. Matematik veya Fen Bilimleri öğretmenleri de iyi derecede kendi branşlarına hakim olsalar da ancak ilköğretim seviyesinde anlatıyorlar konuları. Kendileri bilse de gidip kimse 6-7-8 lere integral anlatmıyor. Bizim zümrede de Donanım-yazılım vs. uzmanlaşan arkadaşlar olabilir. Ben de programlama işini çok severim mesela. Hala da bir şeyler öğrenmeye çalışırım. Ancak gidip de öğrenciye Java anlatacak değilim. Arkadaşlar basit şeyler anlatıp tekrara düştükleri için sıkılmış olabilirler. Ancak bu İlköğretimdeki öğretmenlerin çoğunda olan bir problem. Bizim diğer zümrelerden bir farkımız varsa o da bilgilerimizin paraya dönüşebileceği alanların daha fazla olması. Bazı arkadaşların da belirttiği gibi Formatörlüğün kalkmayacağı kesin. Ancak bununla beraber ben şahsen bilgisayar-internet eğitiminin de öğrenciler için zorunlu olduğunu düşünenlerdenim. Dersler bizim geleceğimiz için olduğu kadar öğrenciler için de önemli. (Bu arada TTKB'ye "öğretmenler olarak mağdur olduk" demek yerine aslında öğrencilerin mağduriyetlerinden bahsetsek daha faydalı olacağı kanaatindeyim.)

format attırmak istioyrlarsa... 2 yıılık Bilgisayar programcısı alsınlar....

Word anlatmanın... Format atmaktan önemli olduğunu düşünüyorum...

ben kendi kendine öğrencilerin oyun oynamakdan başka bişey öğrendiklerini görmedim
derslerimizin gerekliliği şimdi görülmüyorsada zamanla gerekli olacağını düşünüyorum

Sanırım bugünkü programda bize yer vermediler, Acaba yine mi yeteri kadar sesimizi duyuramadık. Kendim adına defalarca üst üste mail attım. Umarım birini görüpte dikkate alırlar. acaba program esnasında atılanlar mı daha öncelikli okunuyor?

Geri