Çin malı telefon önerileriniz.

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çin malı telefon tavsiye edebilir misiniz ?
Aradığım özellikler:
1. Dokunmatik olmasın !
2. Tv
3. Çift hat
4. Artırılabilir hafıza
5. Kibar (Çok büyük olmasın)
6. Bluetooth... olsun.

* Resimleri ile birlikte ekleyebilirsek, seçim açısından bütün arkadaşlarımıza da kolaylık olur, saygılar.

Elf E71, bu nasıl arkadaşlar ?

Bekleme Süresi: 100 Saat
Konuşma Süresi: 2 Saat
Pil Gücü / Türü: 800 Li_Ion
Video Kayıt: Var
Radyo: Var
Şebeke Frekansı: 900 / 1800
Wap: Var
Ses Kayıt: Var
Sesli Video Kayıt: Var
Telefon Rehberi: Var
Hesap Makinesi: Var
Java Desteği: Var
HandsFree(Eller Serbest): Var
Kronometre: Var
Kutudan Çıkan Aksesuarlar: Çift Batarya
Kutudan Çıkan Aksesuarlar: Kulaklıklı Mikrofon
Kutudan Çıkan Aksesuarlar: Kullanım Kılavuzu
Kutudan Çıkan Aksesuarlar: Şarj Cihazı
Kutudan Çıkan Aksesuarlar: USB Bağlantı kablosu
Video Oynatma: Var
PC Senkronizasyonu: Var
MMS: Var
Oyun: Var
Zil Sesi Tipi: Polifonik
Boyut: 106.5 x 45.6 x 12 mm
Bluetooth: Var
Garanti Süresi: 2 Yıl
Ajanda: Var
Alarm: Var
Kamera Çözünürlüğü: 1.3 Megapiksel
MP3 Çalma: Var
Arttırılabilir Hafıza: Var
Ekran Tipi: QVGA
Ağırlık: 100 gr
Marka: Elf
Çift Hatlı: Var
Telefon Tipi: Bar Tipi
Garanti Yeri: Distribütör
TV Özelliği: Var

Ekli dosyalar

• elf e 71-.jpg
    elf e 71-.jpg
    128.4 KB · Görüntüleme: 1,900
bende yakın zamandır bir telefona merak sardım wi-fi ve çift hat olmasından dolayı Trident wt-11
resmi ekleyemedim ama google amca sağolsun buluyor.
Biraz büyükçe ama güzele benziyor kullanıcı yorumları falan.

Ben de önermiyorum hocam. Hani bir atasözü var;" Dışı kalaylı dışı vayvaylı ". Çok güzel görünüyorlar, özellikleri de var. Ama zarardan başka birşey değil.

cleversahin' Alıntı:
Ben de önermiyorum hocam. Hani bir atasözü var;" Dışı kalaylı dışı vayvaylı ". Çok güzel görünüyorlar, özellikleri de var. Ama zarardan başka birşey değil.
Ne gibi zarar hocam, radrasyon falan mı ?

hiç tavsiye etmen. her tarafı sorunlu çıkıyor. almanızı tavsiye etmem. genellikle ses ile ilgili problemlerle karşılaşılıyor....

Hocam çin malı telefonların SAR değerleri yüksek diye biliyorum hatta birçoğunun SAR değerini üreticileri yayınlamıyormuş, çift sim kart olayına girdiğiniz zaman SAR değeri daha da yükseliyor.

SAR: Vücudun 1 kg’ının sıcaklığını 1° C yükselten elektromanyetik enerji miktarı.

İlla tvli çift sim kartlı falan diyorsanız trident marka alın derim o da zaten çin malı değil yerli üretim yanılmıyorsam tabi sar değerine yine bakmak lazım.

RoboTek' Alıntı:
ben de almayı düşünüyorum sebebi:Cep telefonuna hiç önem vermiyorum konuşuyoruz o kadar zorda kalırsak foto çekme olayı var.mesela 3g wap wifi olur kamera 3megapiksel olur tv özelliği olur marka önemli değil ucuz olsun nokıanın bir taklidi var kore malı 170tlye veriyorlar orjinalini alacak olsak 850tl
Hocam link var mı?

Çoğu firma telefonlarını zaten çine yaptırırken niÇin uzak duralım ki çin malından? diye kendime soruyorum da bence parası olan zaten samsung nokia bilindik marka alır, parası olmayan daha doğrusu "telefon" için o kadar para mı verilir diyen benim gibilerde ya eski telefonu kullanmaya devam eder yada çin kore demeyip alır. aklınıza yatıyorsa alın hocam hepsi suya düştüğünde bozuluyor zaten

Şöyle son zamanlarda çok tutan ve ucuz olan bir iki model paylaşsanız hocalarım.Saygılar.

ben concord marka cep telefonu kullanıyorum bir yıldan beri kullanıyorum ve daha hiç bir problemle karşılaşmadım... Kamerası iyi değil diğer bütün özellikleri bence çok iyi...

bence uzak dur hocam
..
ben eşime altım VERTİCE (iphone çakması) senin tüm dediğin özellikler vardı. çift sim + tv + wifi + dokunmaktik. 1 hafta geçmeden problem yaşamaya başladım.
telefonun multimedya özellikleri çok güzel fakat telefon özellikleri berbat :D
- telefon yanımda açık. kendi telefonumdan eşimi arıyorum ARADAĞINIZ KİŞİYE ULAŞILAMIYOR :D
- eşim telefonla beni araıyor. ekranda ARAMA YAPILAMIYOR LÜTFEN ŞEBEKE AYARLARINI KONTROL EDİNİZ :D
gibi uyarılar. sonra geri vermesi dert oldu. en son tüketici hakem heyetine başvurdum. yeni sonuçlandı şimdi bimekse gidip geri verecem
.

özellikle ses sorunu yaşanıyor bu telefonlarda. konuşmayı engelleyecek derecede ses parazitleri var.

burdaki mesajımı düzenliyorum...
sık arıza apıyor telefonlar. tamire vereceğiniz paralarıda eklerseniz güzel bir telefon alınabilir.

hocam hiç alma bence.ses eko yapıyor.imei sıkıntısı olşuyor.fotoğrafları hiç iyi değil.wifi kısa zamanda arıza veriyor.şarjı problem....yazsam kitap olur.

Hocam çin malından uzak durun bencede.Şu an evde sadece alarmını kullanıyorum.Nokia nın en ucuz telini al daha iyi..

ilhamisirin' Alıntı:
ben yazdan annova diye bi markanın mini avc8 smart diye bir modelini almıştım 150 tlye..
iphone tarzı ama daha ufak ve kibar. kullanımı çok hoşuma gitti. ses parazit felan demişler ama ben hiç sorun yaşamadım. darbe sonucu ekranını kırdım onuda 50 tl verip değiştirdim. öyle düşmede felan hemen bozulmuyor. ben ev taşırken kılıfsız halde pantolonun cebinde anahtarlarla beraber koymusum :)
alırken çok şüpheli idim. ama 150 giderse gitsin bi deneyeyim mantıgı ile hareket edip almıştım. beklentilerimin üstünde çıktı. şarj ortalama 1 hafta gidiyor. bluetoothla pc kontrolü felan var, sunum yaparken çok işime yarıyor.
çift hatlı fakat hattın birini pasif yapabiliyorsun. SAR değeri meselesine gelince; yazın almaya niyetlendiğim samsung omnia ve nokia 5800 la karşılaştırmıştım bir sitede ama şuan hatırlayamadım. 5800 dan daha düşüktü sar değeri.
bundan sonra alacak olsam heralde gene aynı modeli alırdım.

karar genede senin. ben ii dedim belki senin alacağın iyi çıkmayabilir. ama tüm elektronik markalar çinde üretim yaptırırken, çin malıne önyargı ile yaklaşıp eşdeğeri batı markalı bir telefona 4-5 katı para vermek benim aklıma yatmıyor.
Hocam o telefondan almayı düşünüyorum bir kaç sorum var cevaplar mısınız?
Hocam sizin aldığınız telefon bu mu?
http://urun.gittigidiyor.com/WIRELESS-M ... ZZ31196134
Ben de almak istiyorum. Siz de tavsiye ederseniz alıcam.
Bir kaç sorum olacak:
Wi-fi nasıl kaliteli mi?
Cihazı netten mi dükkandan mı aldınız?
İnternette gezerken tüm sitelere giriyor mu?
Flash dosyalarını destekliyor mu ve video izleme var mı?

Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

normal telefonlardan 3 kat radyasyon(sar) yayması nedeniyle sağlık açısından, sık sık bozulmasıyla maddi olarak yıkar hocam seni...arkadaş lanet ettii bu çin malı telefonlar yüzünden.

sar değerini telefon alırken lütfen hesaba katın...günün yarısında telefon kullandığımızı düşünürsek 12 saat oldukça yüksek radyasyon yayan bir alet cebinizde oranızda buranızda...sağlık herşeyden önde gelir bence.

hiç önermem paranı boşuna verme çin malı telefonlara...genelde sorun çıkarıyor belli bir süreden sonra. zaten garanti işlemleri de dandik bence hiç bulaşma.

Geri