Çizgi Tagem 13 Nisan'da Kapanıyor

Kodla Büyü
valla yapılan işe cüzi miktar ücret almanın neresi yanlış..o kadar emek masraf bunlar suyla çalışmıyor yani..ben şahsen böyle bi faydalı kurumun bu hale düşürülmesine üzüldüm ve kınıyorum.

Bu bilişim düşmanlığının acaba özel bir sebebi mi var,
Türkiyede sadece bilişim tüketicisi bir toplum mu hedeflenmekte,
dersler bildiğimiz komik gerekçe ile kaldırılıyor,
Böyle bir çalışma resmi kimlik kazandırmak yerine cezalandırılıyor,
tamam kitapda yazana kanuna yönetmeliğe uygun değil diyelim,
o zaman uygun hale getirilmesi için neyse eksik tamamlanır,

Öncelikle;
Niyazi hocam, yardımlarınız, emekleriniz, destekleriniz için teşekkürler.
Daha eğitimlerin yarısını bitirememiştim, keşke daha hızlı gitseydim.
Moralinizi bozmayın demem beyhude olur, bu nedenle şunu diyorum; haklı hakkını elbet alır...
Yalınız;
bu haber ile benim moralim bozuldu, ümitlerim bir kere daha yıkıldı.
Millet yatmak ve nice boş iş varsa muhabbetini yaparken,
ben cizgi-tagem den eğitimleri takip ediyordum zamanım oldukça.
Sırf yaptığım işe bir üstüne bir katayım, daha faydalı olayım diye.
Amma işte; illa sonunda bir pislik çıkacak.
Yapılan yanlıştır;
bu yanlış şundan gelmektedir; "devletin dili yazıdır".
yani evrakların tam olsun, gerisi hikaye.
evrakları tamamla, işe yaramasanda olur.
bu mantık bizi bu hale getirmiştir.
Niyazi hocama tekrar teşekkür eder,
iyilerin cezasız kalmadığı şu dünyada,
cümlenize hayırlı geceler dilerim.

Yararlı ve çok emek gerek işler yapıyorsunuz.
Teşekkürlerimizi sunarız.
Yapılan işlerin ücretsiz olması düşünülemez elbette.Ufakda olsa alınabilir.Piyasadaki dev kurumlar tonla para kaldırıyorlar.
Velakin,Niyazi hocam
MEB'i,devlet disiplinini,diğer özel ve resmi kurumların kumpasları, vs sizlere anlatacak değilim tabi ki.Benden daha iyi bilirsiniz.
Azıcık hayırlı,öz verili işler biraz zirve yapsın,başarılar gelsin,ufak bir kıpırdasın, hemen dikkat çekiyor ve bakışların üzerine alıyorsunuz.
Ardından sizi didik didik inceliyorlar.Açığınızı buldum mu "kapatırız" diyorlar.Hadise bundan ibaret.
Kanaatimce sizlerde gelir elde edilen ve karşılığında sertifika verilen bir sürecin gereken her türlü tedbini almanız gerekirdi.
Onların eline koz vermemiz lazım.
Bundan sonrasına bakarsak,isim değişikliği ve tedbirler alınırsa hayırlı işler yine yürür gider.
Kalın selametle..

Özgür ülkemde iktidarın bilişim ve internete saldırma nedeni, o alanı kontrol altına alamamasıdır. onların kontrolünde olmayan herşey sakıncalıdır, zararlıdır. Niyazi hocam sen git malüm yerlere bağışlarda fln bulun herşey düzelir.

Sevgili kardeşlerim, hocalarım, dostlarım.

Şu ücret konusuna açıklık getireyim. Bugüne kadar Çizgi Tagem internet sitesinden 220,000 kişi karşılıksız faydalanmıştır. 3,000'in üzerinde öğretim görevlisi bilişim öğretmeni kurs hocası vs öğretmen hazırladığımız bilişim eğitimlerini karşılıksız temin etmiş ve kullanmaktadır. Tüm eğitimlerimiz kopyalanabilir, dağıtılabilir ve isteyen istediği gibi her sitede kullanabilir. 1,000 üzerinde öğretim görevlisi ve öğretmen Çizgi Tagem uzaktan eğitim alt yapısını kullanarak (Eğitim Yönetim Sistemi ve Adobe Connect ile web seminer olanakları) kullanarak sanal özel sınıflarında öğrencilerine ders vermiştir.

Ve son olarak satışını yaptığımız (sadece temin problemleri olduğu için) FPGA ve MCU ürünleri ile beraber 2-3 günlük seminerlerden 40-50 kişiden ücret alınmıştır. Bu da hukukidir. Satılan ürünün eğitimi veya seminer niteliğindedir. ortada sertifika yoktur. Bahsi geçen sertifikalar devletin hukuki Mesleki Yeterlilik sertifikası olup Tübider Bilişim Sektörü Derneği tarafından verilecektir. O dernekte de ben bir Y.K üyesiyim.

Bazı arkadaşlar "Hizmetin karşılığı alınmalıdır..." falan gibi fikir ileri sürüyorlar. Toplumuzdaki genel sosyolojik problem, bilgisi olmadan fikri olamak. Yanlış anlaşımasın...

Öyle ya, mesela adam sanayide esnafa test cihazı satıyor, bunun kullanımı ile ilgili toplantı yapıyor, seminer veriyor, eğitim veriyor. Bunlar nasıl olur da kurs veya eğitim kurumu gibi algılanır yahu.

TÜBİDER Genel Merkez, İstanbul

Adres : Cemal Sururi Cd. Halim Meriç İş Merkezi No:25 Kat:4 D:24 34394
Mecidiyeköy - İstanbul
Telefon : (212) 288 62 76
Web Sitesi : www.tubider.org.tr
e-Posta : tubider@tubider.org.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Adana

Adres :
Myronet Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.
Reşatbey Mah. 62013 Sok. Şair Fuzuli Apt. No:22 Seyhan/ADANA
Telefon : (322) 459 25 00
Web Sitesi : www.myronet.com.tr
e-Posta : info@myronet.com.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Ankara

Adres :
Tabim Bilgisayar Pazarlama Tic. Ltd. Şti
Selanik Cd. 26/13 06650 Kızılay-Çankaya / ANKARA
Telefon : (312) 444 0 940
Web Sitesi : www.tabim.com.tr
e-Posta : tabim@tabim.com.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Bursa

Adres :
BilgiYazan Yazılım Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.
Üçevler Mh. Düzova Sk. Yalçınay iş mrk. No:1 Kat : 2 D:1
Ataevler Metro Durağı Yanı 16120 Nilüfer / BURSA
Telefon : (224) 441 81 01
Web Sitesi : www.bilgiyazan.com
e-Posta : bilgi@bilgiyazan.com

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Gaziantep

Adres :
GABİAD Gaziantep Bilişimci İşadamları Derneği
Gazi Muhtar Paşa Bulvarı No:26/B Şehitkamil/GAZİANTEP
Telefon : -
Web Sitesi : www.gabiad.com
e-Posta : -

TÜBİDER VOC Test Merkezi, İzmir

Adres :
Center Bilgisayar
Halit Ziya Bulvarı Yapı Kredi İş Merkezi No:74 Pasaport/İZMİR
Telefon : (232) 445 62 10
Web Sitesi : www.center.com.tr
e-Posta : center@center.com.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Kayseri

Adres :
Kare Bilgisayar San. Tic. AŞ.
Gevher Nesibe Mh. Atatürk Bulv. No:50/A KAYSERİ
Telefon : (352) 231 77 47
e-Posta : kocaeli@tubider.org.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Kocaeli

Adres :
Tübider Kocaeli Şubesi
Karabaş Mh. Hafız Selim Efendi Sk. No:8 Kat:1 D:2 İzmit/KOCAELİ
Telefon : -
e-Posta : kocaeli@tubider.org.tr

TÜBİDER VOC Test Merkezi, Sakarya

Adres :
SABİDER – Sakarya Bilişim sektörü Derneği
Soğanpazarı Cad. Sarıoğlu işhanı No:24 K:3 Adapazarı/SAKARYA
Telefon : (264) 273 59 60
Web Sitesi : www.sabider.org
e-Posta : info@sabider.org
TÜBİDER VOC Test Merkezi, Samsun

Adres :
ESA Bilişim Otomasyon
Bahçelievler Mah. Mert Sok. No:26/1 İLKADIM/SAMSUN
Telefon : (362) 230 55 40
Web Sitesi : www.esabilisim.com
e-Posta : info@esabilisim.com

Yukarıdaki firmalara da ceza versinler o zaman. Bunlar da Tübider VOC test merkezi, bunlar da kaçak kurs veriyor (!) Bilemediniz hocam e-imam yapacaktınız e-kampüs ü olacak bitecekti bakın bakalım kapınızı çalan oluyor muydu ?

Çok yazık.

Çizgi Tagem' in benim üzerimde emeğe çoktur, hatta üniversiteden bile. Hacettepe den öğrenemediğim birçok programı mesela adobe serisini, animasyon programlarını çizgi tagem sayesinde öğrendim.

Ülkemizde ne eğitim sistemi var ne adalet var, bu karara sadece :alkis:

Çizgi Tagem, Candır CAN...

:verymad:

Greenberet83' Alıntı:
Çok yazık.

Çizgi Tagem' in benim üzerimde emeğe çoktur, hatta üniversiteden bile. Hacettepe den öğrenemediğim birçok programı mesela adobe serisini, animasyon programlarını çizgi tagem sayesinde öğrendim.

Mesajınızı okuyunca gerçekten sevindim. Çok teşekkür ederim. Keşke Bilişim Öğretmenleri bu tür protestoları MEB'e yapsalar.

hocam gerçekten çok faydalı eğitimler var sitenizde? sitenizden ciddi bir şekilde yararlanıyorduk. Kapanmaması için bir yol varsa deneyelim. İmza kampanyası vs. faydası olmaz mı?

Niyazi SARAL' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:
Çok yazık.

Mesajınızı okuyunca gerçekten sevindim. Çok teşekkür ederim. Keşke Bilişim Öğretmenleri bu tür protestoları MEB'e yapsalar.

Niyazi Hocam, arkadaşlar ne yapabiliriz? Toplu olarak hareket edersek sesimizi bir yerlerde duyurabiliriz herhalde. Bu konuda fikirler üretelim. Sonuçta biz bilişim teknoloji öğretmenleri ve çizgi tagemden faydalananlar büyük bir topluluk oluşturuyor...

Mahir hocam ben aşağıdaki şekilde bir başlık açmıştım ama cevap veren olmadı.

Arkadaşlar, Çizgi-TAGEM'e açılan davaya bilir kişi olarak atanan ve Niyazi hocamın gönderdiği raporu yazan MEB Baş müfettişi M. Fevzi MUTLU bey'i tanıyan var mı? Varsa kendisi ile irtibat kurabileceğimiz e-posta, telefon gibi iletişim bilgilerini gönderebilirler mi? Kendisi ile iletişime geçilebilirse, yapılan yanlışlığı anlatabiliriz diye düşünüyorum.
BBnet'e Türkiye'nin her ilinden arkadaşlarımız katılıyor, illerinde Müfettiş beyi bir sorgularlarsa, mutlaka kendisini tanıyan veya iletişime geçebileceğimiz birileri çıkar.
Herkese yardımlarından dolayı teşekkürler.

cumhurtorun' Alıntı:
Mahir hocam ben aşağıdaki şekilde bir başlık açmıştım ama cevap veren olmadı.

Arkadaşlar, Çizgi-TAGEM'e açılan davaya bilir kişi olarak atanan ve Niyazi hocamın gönderdiği raporu yazan MEB Baş müfettişi M. Fevzi MUTLU bey'i tanıyan var mı? Varsa kendisi ile irtibat kurabileceğimiz e-posta, telefon gibi iletişim bilgilerini gönderebilirler mi? Kendisi ile iletişime geçilebilirse, yapılan yanlışlığı anlatabiliriz diye düşünüyorum.
BBnet'e Türkiye'nin her ilinden arkadaşlarımız katılıyor, illerinde Müfettiş beyi bir sorgularlarsa, mutlaka kendisini tanıyan veya iletişime geçebileceğimiz birileri çıkar.
Herkese yardımlarından dolayı teşekkürler.

Cumhur Hocam görmemiştim konunuzu. Meb Baş Müfettişinin iletişim bilgilerini bulmak mantıklı.
Burada ortak bir mail içeriği oluşturup mebde gerekli birkaç yere de gönderelim bence toplu olaraktar.

Gerçekten çok üzüldüm. Ben bu eğitimlerin hazırlanmasındaki emeği olan hiç bir arkadaşı tanımıyorum. Ancak her defasında hem kendimi bu platformdan geliştirdim, hem de öğrencilerimi yönlendirdim. Nasıl iştir ki bu böyle bir platformu kapattırmak için dava açılır. Anlamsız gerçekten. İnsanlar hiç mi iyi şeyler yapamayacaklar bu ülke de. Ayrıca EBA ya entegre olduğunu Çizgi TAGEM için kendi sayfasında yazdığınızda ben olayın tatlıya bağlanabileceğini düşünmüştüm. Ama ne yazık ki koskocaman bir emeği bir çırpıda yok edecekler. Bizlerin yapabileceği birşeyler yok mu acaba?

Tüm bu yaşananlar büyük hayal kırıklığı. Bilişim formatörlüğünden de önemli bir konu. Ülkemizde bilişimcilere ya da eğitim gönüllülerine hiç değer verilmediğinin ispatıdır. Yazıklar olsun. Bu kafayla bu ülke bir adım yol alamaz.

Kapandıktan sonra tüm herkes daha iyi anlayacak Çizgi Tagem için ne kadar seviye olarak üst düzey bir platform olduğunu. Çünkü piyasa da dağıtılan hatta yüksek trajli PC dergilerinin yanında bile verilen o eğitimlere bakmak zorunda kaldığımız zaman "Vay be bir zamanlar Çizgi Tagem vardı... Niyazi Saral vardı" diyeceğim kendi adıma. Sanıyorum bu platformu kullanan tüm herkes bu gibi cümleleri kuracaklar ama işte... Çünkü o kadar karman çorman bir planı olmayan spontane hazırlanmış eğitim setleri varki piyasada...

Hocamın orta sayfalarda yazdığı bir cümleyi hatırlayacağım... "Hakim üstüste sordu, madem para için değil neden yapıyorsun kardeşim...." Keşke bizleri de çağırsalardı, neden kullandın kardeşim deselerdi bizlere... Sizi tanımam etmem Sayın Niyazi Hocam... Ama bir insanın iyi şeyler yapığını söylemek, her yerde yapılanları anlatmak için o insanı tanımam gerekmez. Keşke bu davayı sonuçlandıran insanlar da sizleri bizim kadar dahi olsa tanıyıp ondan sonra karar verselerdi. Ama herşeye rağmen yıllar sonra eğitim setlerinizi açtığım zaman bu yaptığınız işleri hep çevremdekilere anlatacağım. Sizler bu sektörde özellikle eğitimcilerin hep kendilerini geliştirmelerine yardımcı oldunuz...

Niyazi SARAL' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:
Çok yazık.

m17h41r hocamızın dediği gibi hangi birimine şikayet edebiliriz. Meb de o kadar çok başlılık var ki.

Mesela
http://www.meb.gov.tr/dilekveoneri/bilgimail.asp Meb Acil Çözüm Merkezi - Dilek ve Şikayetleriniz
Bu adrese şikayet ediyorum bakalım umurlarında olacak mı?

Toplu bir şikayet etmemiz gerekiyor bilişim öğretmenleri olarak çok haklısın Niyazi hocam.

Bu kadar güncel ve yararlı eğitimler veren bir site kapatılıyor ve bizi eski 10 yıllık excel cd lerine mi mahkum ediyorlar... Ederler tabii ki sonuçta birileri bu işten para kazanacak , bedava verince birileri köşe olamıyor.... Ne diyelim Niyazi Hocam Allah yolunu açık etsin....

Umarım ki yeni bir firma ve yeni bir soluk ile çok fazla geçmeden aramızda olursunuz...

Office programlarını öğretmenlere anlatırken sizin kaynaklarınızı kullanmıştım...
Kurs çok verimli geçmişti.
Hiçbir iyilik cezasız kalmazmış.. Üzüldüm.

malesef birileri bilişim öğretmenleri ve sizin gibi bu konuda desteklerini esirgemeyen lerden bir alıp veremedikleri var gibi birşey bilmeden kararlar alıyorlar umarım tüm haksızlıklar birgün cevap bulur bu ülkede

Bugüne kadar 1,000 saatten fazla bilişim görsel eğitimi, 90.000 sayfa teknik teknolojik bilgiyi 220.000’den fazla kişiye ulaştıran, 3,000’den fazla bilişim öğretim görevlisi ve öğretmenine tamamen karşılıksız alt yapı sağlayan Çizgi Tagem internet sitesi 13 Nisan tarihinde kapanıyor.

13 Nisan tarihinde Çizgi Tagem internet faaliyetlerini kademeli olarak durdurmaya başlıyoruz. Bu sebeple bilişim görevlisi ve bilişim öğretmenlerine tüm içeriklerimizi kopya etmelerini salık veririz. Çizgi Tagem’in tüm eğitim içerikleri, videoları ve tüm dokümanları kopyalanabilir, 3. Şahıslara verilebilir, dağıtılabilir veya başka internet sitelerinde yayınlanabilir. Referans gösterilmesi durumunda müteşekkir oluruz.

Yok arkadaş burada bir dünya adam kızacak ama ben gene de sorayım;
Sayın Niyazi SARAL Beyefendi umarım bana da bilmez kişi lan ettiğiniz kişiye olduğu gibi kızmazsınız ama

TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği bir dernektir orada hemfikiriz ki bilmez kişi ilan ettiğiniz kişi de raporunda bunu yazmış,

2006 yılında aynı yada benzer bir adla TÜBİDER İktisadi İşletmesi adı altında bir işletmede kurulmuştur değil mi ve bilmez kişi buna şirketler grubu demiş olsa bu mali kazanç elde eden bir belirli bir organizasyon içinde yürüyen yapılardır. Siz dernek üyeliğinizin yanı sıra bu işletmeninde 2012 itibari ile koordinatörü olarak çalışıyorsunuz ve rapor önce dernek sonra şirketler grubu şeklinde ifade edilen bu yapı olabilir mi?

Israrla web sitenizden bahsetmenize ve web sitesine erkek/bayan WC kuralım mı demenize rağmen şişli ilçe mem 2010 ve 2011 yıllarında 3 ayrı tarihte belirttikleri adreste yüzyüze eğitim yapıldığını tespit etmiş ve bunu raporuna yazmıştır o zaman web siteniz değil elbette ama o yüz yüze eğitim yapılan yerlerin eğitim merkezi sayılıp sayılmaması gerektiği ile ilgili görüşünüz nedir?

Üzüntümüz tüm zümre tarafından bu kadar değer verilen bir kurumun gördüğü zarardır ama siz gerçekten farklı tarihlerde yüz yüze eğitimler verilen bir organizasyonun bir parçasıysanız keşke derneğin tüzüğünde yada derneğin YEGİTEK ile yaptığı protokolde yada dernekle aynı isimle kurulan ve dernek yönetimi tarafından 27.11.2012 tarihinde işletme müdür görevden alınan TÜBİDER iktisadi işletmesi tüzüğünde eğitim maddesini işletme merkezinde eğitim şeklinde genişletse ve Şişli İlçe MEM'e biz yüz yüze de eğitim vermek istiyoruz gerekli şartları yerine getirmek istiyoruz deseydi.

O zaman ne siz ne de bizler üzülmemiş olurduk. Gene de gönül ister ki evet bu yaptıklarınız hukuki değil ama kamu'ya da yararınız büyük bu hukuksuzluğu bu seferlik görmeyelim hadi devam edin derler de kimse üzülmeden bu süreç devam eder.

Not: Soruları Bilgisayar öğretmenleri zümresi süreci daha net anlayabilsinler diye duru bir şekilde cevaplarsanız sevinirim.
Kolaylıklar diliyorum.

ist_koord' Alıntı:
Yok arkadaş burada bir dünya adam kızacak ama ben gene de sorayım;
Sayın Niyazi SARAL Beyefendi umarım bana da bilmez kişi lan ettiğiniz kişiye olduğu gibi kızmazsınız ama

TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği bir dernektir orada hemfikiriz ki bilmez kişi ilan ettiğiniz kişi de raporunda bunu yazmış,

2006 yılında aynı yada benzer bir adla TÜBİDER İktisadi İşletmesi adı altında bir işletmede kurulmuştur değil mi ve bilmez kişi buna şirketler grubu demiş olsa bu mali kazanç elde eden bir belirli bir organizasyon içinde yürüyen yapılardır. Siz dernek üyeliğinizin yanı sıra bu işletmeninde 2012 itibari ile koordinatörü olarak çalışıyorsunuz ve rapor önce dernek sonra şirketler grubu şeklinde ifade edilen bu yapı olabilir mi?

Israrla web sitenizden bahsetmenize ve web sitesine erkek/bayan WC kuralım mı demenize rağmen şişli ilçe mem 2010 ve 2011 yıllarında 3 ayrı tarihte belirttikleri adreste yüzyüze eğitim yapıldığını tespit etmiş ve bunu raporuna yazmıştır o zaman web siteniz değil elbette ama o yüz yüze eğitim yapılan yerlerin eğitim merkezi sayılıp sayılmaması gerektiği ile ilgili görüşünüz nedir?

Üzüntümüz tüm zümre tarafından bu kadar değer verilen bir kurumun gördüğü zarardır ama siz gerçekten farklı tarihlerde yüz yüze eğitimler verilen bir organizasyonun bir parçasıysanız keşke derneğin tüzüğünde yada derneğin YEGİTEK ile yaptığı protokolde yada dernekle aynı isimle kurulan ve dernek yönetimi tarafından 27.11.2012 tarihinde işletme müdür görevden alınan TÜBİDER iktisadi işletmesi tüzüğünde eğitim maddesini işletme merkezinde eğitim şeklinde genişletse ve Şişli İlçe MEM'e biz yüz yüze de eğitim vermek istiyoruz gerekli şartları yerine getirmek istiyoruz deseydi.

O zaman ne siz ne de bizler üzülmemiş olurduk. Gene de gönül ister ki evet bu yaptıklarınız hukuki değil ama kamu'ya da yararınız büyük bu hukuksuzluğu bu seferlik görmeyelim hadi devam edin derler de kimse üzülmeden bu süreç devam eder.

Not: Soruları Bilgisayar öğretmenleri zümresi süreci daha net anlayabilsinler diye duru bir şekilde cevaplarsanız sevinirim.
Kolaylıklar diliyorum.

hocam alkışlıyorum sizi, Niyazi Bey yaptığı projeler tamamen çıkar amaçlı olduğunu DÜŞÜNCESİNDEYİM. Ya da kendisi bir melek ben buyüzünü göremiyorum. forumda üzülüp kahrolan yemekten içmekten kesilen arkadaşlarım ne kadar tanıyor Niyazi Bey'i bilmiyorum.

Hatta bir keresinde eleştiriler yüzün forumdan uzaklaştırıldım hiç bir hakaret olmamasına rağmen.Kendini bilmez bir yönetici tarafından

Merhaba @tati hocam, konumunuz istanbul olarak gözüküyor. Çizgi elektronik mecidiköy profilo işmerkezi yanında. Size tavsiyem varsa vaktiniz, gidin Niyazi Hocamın bir çayını için, sohbet edin. Sonra tekrar konuşalım.

Biliyorum ben de mecidiköydeyim, hatta elemanıyla da tanışmıştım :)

Geri