ÖĞRETMENE 'ZORUNLU ROTASYON' GELİYOR

Kodla Büyü
Bize yetmez ama idare edeceğiz artık... Keşke diğer sendikalar kapansa sadece EBS kalsa geride, bunları hayata geçirmesi daha kolay olurdu, böyle bir sürü spekülasyon yapıyorlar birşeyi yapana kadar çok yoruluyorlar... :alkis:

seçim gelir af gelir sonra doğuda gene niye öğretmen yok derler ...Bu politika değişmedikçe bu söylemler çok olur

Şimdi doğu görevi için ben balıkesirden istanbulun doğusu dolapdereye geldim. Bilen bilir doğudan bin beter. Döüvülerek, hakarete uğrayarak, kapkaçlara maruz kalarak burda görevimizi tamamladık sanıyordum. Daha bir de doğuya mı gönderecekler, buna aklım ermiyor. Millet burdan 400 bin liraya ev aldı. Bu maaşlarla güçlükle tutunmaya çalışıyor öğretmenler. Bu zulüm nedir anlamıyorum, Suriyeliler kadar değerimiz yokmuş.

verilmiş hak geri alınmaz....hiç doğuya gitmeyenlerden başlasınlar o zaman...
bi de eş durumundan doğudan yırtanlar ne olacak eşlerinden boşanacak halleri yok...
adalet olmayan yerde anarşi başlar

haber sitesi hükümet cemaat savaşlarının çanakçılarından. haber de o kadar güvenilir işte ...

ben de bir kaç haftadır öğretmenleri rahatsız edecek haber yapılmıyor hayret diyordum ki başlığı gördüm.

doğu görevine hiç gitmeyenler, affa uğrayanlar ya da muaf olanlar gitsin önce. ama burası Türkiye adaletsizliğin merkezi devlet her türlü kazık atabilir yine

ckayatr' Alıntı:
doğu görevine hiç gitmeyenler, affa uğrayanlar ya da muaf olanlar gitsin önce. ama burası Türkiye adaletsizliğin merkezi devlet her türlü kazık atabilir yine

katılıyorum benim gibi nice 7 yıl paşalar gibi çalışıp gelenler bir daha neden gitsin değil mi 76 maddeye istinaden bakan oluru ile sadece 2 ay çalışıp hemen batıya tayin olanlar var önce onları rotasyona tabi tutsunlar yok öyle.... :verymad:

only61' Alıntı:
verilmiş hak geri alınmaz....hiç doğuya gitmeyenlerden başlasınlar o zaman...
bi de eş durumundan doğudan yırtanlar ne olacak eşlerinden boşanacak halleri yok...
adalet olmayan yerde anarşi başlar
Aynen 3 yıl iran sınırında kalıp "bitirdim şükür" derken herkese af çıkaranlar gitsin, veya affettiklerini önden göndersinler...

yorumlara şöyle bir baktım da bazılarında bana bişey omasın da başkasına ne olursa olsun mantığı hakim. af çıkarana değil de affa uğrayana sitem eder gibi mesajlar var. böyle çıkarcı olduktan sonra bize herşey müstehak.
NOT 1: doğu görevimi yaptım.
NOT 2: bu haber gerçekleşirse yapmayanlar önce gitsin denilmez. herkes gider.
NOT 3: Hepimiz aynı gemideyiz.

denizlerb' Alıntı:
yorumlara şöyle bir baktım da bazılarında bana bişey omasın da başkasına ne olursa olsun mantığı hakim. af çıkarana değil de affa uğrayana sitem eder gibi mesajlar var. böyle çıkarcı olduktan sonra bize herşey müstehak. NOT 1: doğu görevimi yaptım.
Hocam katılmıyorum :-1:
Zira eğer adalet sağlanacaksa, önce o görevi yapmayan, görevi olduğu halde af bekleyen gitmeyen yapsın, şartlar eşitlensin, hep beraber sonrasına bakalım...

Bu tarz bişeyin yapılmasını desteklediğim anlamına gelmiyor. Ama illa yapılacaksa önce gitmeyen gönderilecek.

Hocam katılmıyorum :-1:
Zira eğer adalet sağlanacaksa, önce o görevi yapmayan, görevi olduğu halde af bekleyen gitmeyen yapsın, şartlar eşitlensin, hep beraber sonrasına bakalım...

Bu tarz bişeyin yapılmasını desteklediğim anlamına gelmiyor. Ama illa yapılacaksa önce gitmeyen gönderilecek.[/quote]
aynen size katılıyorm aynı düşüncedeyiz.
oh ne ala memleket kafasına göre doğu affı çıkar hizmet puanlarını değiştir. sırf doğu görevini yapmak için 3 yıl doğunun en ücra köşesinde çalıştım benden daha düşük puanlı şanslılar sonraki atamalarda batıya atandı.doğu görmeden emekli olacaklar var.onlar yapmadan adım atmam. mahkeme adalet ne varsa giderim arkadaş.
tam bu yıl memleketime gelmişken rotasyona falan karşıyım.hiç doğu görmeyenler bir çalışsın sonra sıra gelirse seve seve çalışırım bundanda gocunmam üstelik. ama ben bu tür haberlerin asılsız olduğuna inanıyorum

Arkadaş 11 yıldır yapmadıkları değişiklik kalmadı, her defasında daha da kötüye gidiyor. 11 yıldan beri çıkan bütün genelge vs. iptal etsen bundan daha düzgün olur.

Ellerine yüzlerine bulaştırdılar milli eğitimi. Akşam rüyalarında gördüklerini sabah imzalayıp millete dayatıyorlar. Zerre kadar istişare yaptılar mı öğretmenlerle MEB deki sorunları.

Sonra bütün sorunları kaynağı dersanelermiş gibi bir de onlara el atıyorlar. Halbuki dersaneler MEB deki eksiklerden dolayı ortaya çıkmış kurumlar. Kapattığında oraya olan ihtiyaç giderilmiş olmayacak.

Adam doğu görevini zaten yapmış, gelmiş bir şekilde memlekete yakın bir yere. Evini almış taksit ödüyor vs. Daha neden göndereceksin sen o kişiyi doğuya. Evli olanlar eşi batıda başka işte çalışanlar eş durumundan gidecek mi peki, hayır. Kabak kimin başına patlayacak? Eşi çalışmayan öğretmenler ve bekarlar.

denizlerb' Alıntı:
yorumlara şöyle bir baktım da bazılarında bana bişey omasın da başkasına ne olursa olsun mantığı hakim. af çıkarana değil de affa uğrayana sitem eder gibi mesajlar var. böyle çıkarcı olduktan sonra bize herşey müstehak.

size katılmıyorum hepimizin aynı gemide olduğu doğru hepimiz öğretmeniz ama bazı kişiler böyle düşünmüyor
her türlü hinliği düşünüp eşine sigorta yaptırıp doğudan sözümona kurttulan ve şu anda aynı gemide olduğum kişiler var ben buna bir anlam veremiyorum siz o kadar istekli iseniz buyurun

Yalnız_Kurt' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

size katılmıyorum hepimizin aynı gemide olduğu doğru hepimiz öğretmeniz ama bazı kişiler böyle düşünmüyor
her türlü hinliği düşünüp eşine sigorta yaptırıp doğudan sözümona kurttulan ve şu anda aynı gemide olduğum kişiler var ben buna bir anlam veremiyorum siz o kadar istekli iseniz buyurun
iyi madem önce gitmeyenler gitsin. sorarlarsa böyle deyip kurtuluruz.

bu hamur daha çok su götürür, kafanızı yormayın, doğuda 5 yıl çalışmış biri olarak oralarda en azından biraz daha yüksek maaşla 3-4 yıl kalınmalı.

Geri