Öğrenciler Sosyal Medyada itiraf sayfası açmışlar ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, öğrenciler en sık kullanılan sosyal medyada itiraf sayfası açmışlar. Ve burada itiraf adı altında saçma sapan paylaşımlar yapıyorlarmış. Bu tür sayfaların kapatılması için neler yapabiliriz ? Sayfayı şikayet etme dışında. Nasıl kapattırabiliriz. Sayfayı kimin açıldığı bulunamıyor.

bizim okulda da zaman zaman oluyor. Ben özelden yasal olarak yanlış olduğunu tespit edilmesi durumunda ceza alacaklarını yazıyorum. Kapatıyorlar. Başlarına bela olur. Savcılıkla falan uğraşmak zor iş. Öğrenciler çoğu zaman tespit edilemeyeceklerini sanıyorlar ama dijital ayakizi asla silinemez. Bunları anlatınca kapatıyorlar

Varsın açsınlar ne olacak …
Üniversitede de açıyorlar.
İyi oluyor

Sanki İspanya’da ortaokulda açmıyorlar orada da açıyorlarX
Hayatın olağan akışına müdahale etmemek lazım.

Dijital ayak izinden , bilişim suçundan bahsedin yapacak çokta birşey yok açıkcası. Herhangi biri hakkında suç teşkil eden bir durum varsa o ebeveyni ile suç duyurusunda bulunsun

Dijital ayak izinden , bilişim suçundan bahsedin yapacak çokta birşey yok açıkcası. Herhangi biri hakkında suç teşkil eden bir durum varsa o ebeveyni ile suç duyurusunda bulunsun
Sorun kimin açtıgini bilmiyoruz hocam. Fake isimlerle yorumlar yapiliyor.

Sorun etme hocam o kadar kısmı bizim işimiz değil. Emniyetin siber suçlar birimi bu tarz işler için var. Hakkında yasal olmayan paylaşım yapılan varsa velisiyle gidip emniyette şikayet dilekçesi versin. Adli olay bu.
Okulla ilgili uygunsuz ifadeler varsa da okul müdürü emniyete bildirecek. Suç işlerken korkmayanı düşünüp kendimiz halledelim demeye gerek yok.

her okulun bu tarz sayfaları var öğrencilere yasal bilgilendirme yapabilirsiniz.ama siz uğraşmayın yapan öğrenciyi bulmaya çalışırsanız bulsanız dahi öğrenci ben yapmadım psikoljik baskı vs deyip sizi şikayet eder..şikayetçi aile varsa siber suçlar birimine şikayet etsin...

• Beğen
Tepkiler: omd
Bizde de açtılar özelde yaptıkları işin yanlış olduğunu okulun logosunu ve ismini kullanmanın suç olduğunu söyledim. Kapattılar.

Geri