Öğrencileri Her Şeyi Biliyor! AFİŞ

Kodla Büyü
frt44' Alıntı:
daha öncede yazdım birkaç arkadaş gibi afişlerin beğenilmesini anlarım çünkü gerçekten çok iyi çalışmalar olmuş... Ancak afişlerin konusu BT DERSİ nin konusu değil MEDYA OKURYAZARLIĞI nın konusu....Bu afişler bakanı haklı çıkarır, haksız değil...Sizlerin de aslında bakanla aynı düşündüğünü sanıyorum..Bakan da bt dersi gereksiz diyor siz debu afişlere göre öyle düşünüyorsunuz...

"daha neler var" isimli son afiş C++'dan tutun da ofis programlarına kadar her konuya değinmiş.
etik ve medya okuryazarlığının ötesinde bence.

esenordelarthe' Alıntı:
graphicera' Alıntı:
Bu tarz yazıları ve afişleri görünce bizlerin öğrencilere bilişim teknolojilerinin kullanımıyla ilgili bilgileri öğretmemize gerek olmadığını, onların zaten bu bilgilere sahip olduklarını, gerekli olanın bilişim ahlakını öğrenmeleri gerektiği kanısına varıyorum.

BT dersi de bu düşünce sebebiyle seçmeli değil mi zaten? Çocukların Bilgisayarı bildiğini düşünen insanlara bu afişleri gösterdiğinizde size bu ahlak eğitimini zaten Medya Okur Yazarlığı dersinde alıyor şeklinde yanıt verebilir.

Bence hazırlanan afişlerde öğrencilerin Bilişim Teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, tek bildiklerinin facebook ve msn olduğunu anlatan yazı, resim ve sloganlar kullanılmalı.

http://www.egitimciyim.com/img/afis/b/B ... er_var.jpg Ne bilmesi Gerektiğini Biliyor Musunuz afişi aslında ona vurgu yapıyor gibi gelmişti ama bu sanırım dediğinize tamamen vurgu yapıyor

404....

hocam linklere ne olmuş 404 hatası veriyorlar elinde olan tekrar yükleyebilir mi

sunucu paketimizi yükseltmemiz gerekti ilginize teşekkür ederiz. site ve bağlantılar tekrar aktiftir...

Tasarımı ben de çok beğendim ama çok da üzüldüm bu afişleri görünce. Çünkü derneğimize bile derdimizi ifade edememişiz henüz. Kullandığınız sloganın kaynağı, anlamı daha bir çok BT öğretmeni tarafından bilinmiyor ki diğer insanlar tarafından anlaşılsın. İçerik başka, amaç başka olmuş. Yine de çabalarınız için teşekkürler...

Çok güzel ve anlamlı olmuşlar. Bunların çıktılarını alıp her yere asmak istiyorum... :+1: :alkis:

Laboratuarın kapısına en beğendiğim iki tanesini astım. Laboratuarın olduğu koridorda hem müdür odası hem öğretmenler odası var. Gören görür zaten. Benim asıl amacım öğrencilerin görmesi. Okulun öğretmenleri ve idare zaten bilişim eğitimi konusunda yeterince bilinçli.

Ekli dosyalar

• 2012-04-02_12-53-46_636 (Kopyala).jpg
    2012-04-02_12-53-46_636 (Kopyala).jpg
    159.2 KB · Görüntüleme: 730
eya' Alıntı:
Laboratuarın kapısına en beğendiğim iki tanesini astım. Laboratuarın olduğu koridorda hem müdür odası hem öğretmenler odası var. Gören görür zaten. Benim asıl amacım öğrencilerin görmesi. Okulun öğretmenleri ve idare zaten bilişim eğitimi konusunda yeterince bilinçli.

Yakışmış :)

eya' Alıntı:

gerçekten çok güzel olmuş

Geri