Öğretmenler olarak bu durumda ne yapmalıyız?

Kodla Büyü
sanalomer' Alıntı:

Ben de AKP'nin açılım konusunda yanlış yol izlediğini düşünüyorum. Fakat bununla birlikte gelinen durum ne olursa olsun, "nerde bu devlet?", "Şırnak elden gitmiş", "devlet bitmiş" gibi pe-kaka ağzıyla yaptığınız söylemler de, pe-kaka ağzıyla yazdığınız yazılar da dikkatten kaçmıyor !

Bu türden yazılarınız bunca olayın üstüne bir de pe-kaka nın ekmeğine yağ sürüyor.

Akp'yi eleştiriyorsunuz onu tamam anladım da. Pe-kaka propagandası niye? Yani akp'yi al aşağı etmek için mi bu? Bunun için insan yediği kaba pisler mi?

Sizlerden yorumlarınızda daha dikkatli cümleler kurmanızı bir vatandaş olarak rica ediyorum. Hayırlı akşamlar arkadaşlar.

Bırakın başbakan ağzıyla konuşmayı ortdada gerçekler var esas üstünü örttükçe pkk ya hizmet yapmış olursunuz. onlarca şehit veceksiniz ve medyaya diyeceksniz ki konuşmayın. sen 10 yıl önce ki duruma bakın birde gelinen noktaya bakın. devlet adam gibi güvenlik alacak hukukunu ona göre çıkaracak dış politikada kartlarını ona göre oynaycak. haburu yaşatacaksınız, kaçakçılığa pirim verceksiniz askerin elini kolunu bağlaycaksınız. pkk ile otutp pazarlık yapcaksınız dış güçlerin ektkisine sessiz kalacaksınız. sonrada pkk nın ekmeğine biz yağ süreceğiz.

pkk nın ekmeğine yağ süren tek kurum hükümettir.

pisagorean' Alıntı:
bazı partizanlar laflarına dikkat etsin. hükümeti ve politikalarini eleştirince pkk ağzıyla konusup onun ekmeğine yağ sürüyormusuz bak hele bak lafa bak. ulan siz kaç senedir acilimdi bilmem neydi diyerek pkkyla kol kola geziyosunuz ya. bi daha hükümetin politikasını eleştirene pkk ağzıyla konusuyosun demeyin önce kendinize bakin hadsizler.
Yazdıklarımı iyi okuyun ben hükümeti eleştirince böyle yapıyorsunuz mu diyorum? Bana yüzüme karşı "ulan" lı konuşan insan sayısı hayatımda çok az oldu.
cesur yürek99' Alıntı:
Bırakın başbakan ağzıyla konuşmayı... onlarca şehit veceksiniz ve medyaya diyeceksniz ki konuşmayın. sen 10 yıl önce ki duruma bakın birde gelinen noktaya bakın. devlet adam gibi güvenlik alacak hukukunu ona göre çıkaracak dış politikada kartlarını ona göre oynaycak. haburu yaşatacaksınız, kaçakçılığa pirim verceksiniz askerin elini kolunu bağlaycaksınız. pkk ile otutp pazarlık yapcaksınız dış güçlerin ektkisine sessiz kalacaksınız. sonrada pkk nın ekmeğine biz yağ süreceğiz.
Yazılarım hiç bir zaman başbakan ağzıyla olmadı. Ben de hükümeti eleştirenler arasındayım. Geçmiş tarihli diğer yazılarımı inceleyecek olursanız, hükümete bir çok konuda eleştirilerim bulunmaktadır. Fakat sizin ki gibi propaganda şeklinde değil. İşte aramızdaki fark bu. İşte sizin yazılarınız da aşağıda. Buyrun bakın bakalım nasıl bir üslup ile kimin işine gelen yazılarınız işte:
pisagorean' Alıntı:
Nerde lan(üsluba bak) bu devleti yönetenler!? Nerde başa getirdiklerinizin iradesi!? Ne yarıyo lan(yakışıksız) bunlar!? Hocamın anlattıklarına bakın. Kim yönetiyo lan(dönüp kendinize nasıl bir ağzınız olduğunu sorun) bu devleti, kim var başında kim!??
cesur yürek99' Alıntı:
kim ne derse desin bazı yerler pkk nın denetimine geçti bile(bunu en son demirtaş söylemişti. Bu propaganda değildir de nedir !!!) hükümet kasıtlı olarak askerin elini kolunu bağlasın okullar açlınca bakın kaç öğretmen kaçırılacak yda öldürülecek umarım bunlar yaşanmaz ama görünen köy klavuz istemez.

ülkeyi yönetmek buysa ben bu yönetimin........
açılımda gelinen nokta buysa ben bu açlımın.......
asker beceremdi ben beceririm diye pazarlık yapanın.........
meydanı pkk ya kasıtlı bırakanların...........
suriyenin derdine düşüp kendi derdini unutanların...........
yalakalık yaparak susan medyanın..........
okullarda kürtçe eğitimi yapanın..............
hakaret dolu yazılar(bize yakışır mı soruyorum size?)
cesur yürek99' Alıntı:
suriyede bir bölge kürt bölgesi olarak belirlendi ve kuzey ıraktaki kürt bölgesi ile birleştirildi. amaç türkiyeden de toprak koparabilmek. başarabilirler mi? bu hükümetle neden olmasın.(bölücülük propagandası) pkk ile pazarlık yaparım diyen başbakanı bu millet vicanına sindirebiliyorsa bölünmeyide sindirir.
düşünün tam 1 yıl önce bdp liler meclse gelsin diye yalvaran başbakan şimide meclise gelmesin diye tehdit ediyor. iyide aga bunların böyle olduğunu sen bilmiyorduysan başbakan olmayacaksın.
Sizi uyarıyorum. Yazdıklarınıza dikkat edin.

sanalomer' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
bazı partizanlar laflarına dikkat etsin. hükümeti ve politikalarini eleştirince pkk ağzıyla konusup onun ekmeğine yağ sürüyormusuz bak hele bak lafa bak. ulan siz kaç senedir acilimdi bilmem neydi diyerek pkkyla kol kola geziyosunuz ya. bi daha hükümetin politikasını eleştirene pkk ağzıyla konusuyosun demeyin önce kendinize bakin hadsizler.
Yazdıklarımı iyi okuyun ben hükümeti eleştirince böyle yapıyorsunuz mu diyorum? Bana yüzüme karşı "ulan" lı konuşan insan sayısı hayatımda çok az oldu.
cesur yürek99' Alıntı:
Bırakın başbakan ağzıyla konuşmayı... onlarca şehit veceksiniz ve medyaya diyeceksniz ki konuşmayın. sen 10 yıl önce ki duruma bakın birde gelinen noktaya bakın. devlet adam gibi güvenlik alacak hukukunu ona göre çıkaracak dış politikada kartlarını ona göre oynaycak. haburu yaşatacaksınız, kaçakçılığa pirim verceksiniz askerin elini kolunu bağlaycaksınız. pkk ile otutp pazarlık yapcaksınız dış güçlerin ektkisine sessiz kalacaksınız. sonrada pkk nın ekmeğine biz yağ süreceğiz.
Yazılarım hiç bir zaman başbakan ağzıyla olmadı. Ben de hükümeti eleştirenler arasındayım. Geçmiş tarihli diğer yazılarımı inceleyecek olursanız, hükümete bir çok konuda eleştirilerim bulunmaktadır. Fakat sizin ki gibi propaganda şeklinde değil. İşte aramızdaki fark bu. İşte sizin yazılarınız da aşağıda. Buyrun bakın bakalım nasıl bir üslup ile kimin işine gelen yazılarınız işte:
pisagorean' Alıntı:
Nerde lan(üsluba bak) bu devleti yönetenler!? Nerde başa getirdiklerinizin iradesi!? Ne yarıyo lan(yakışıksız) bunlar!? Hocamın anlattıklarına bakın. Kim yönetiyo lan(dönüp kendinize nasıl bir ağzınız olduğunu sorun) bu devleti, kim var başında kim!??
cesur yürek99' Alıntı:
kim ne derse desin bazı yerler pkk nın denetimine geçti bile(bunu en son demirtaş söylemişti. Bu propaganda değildir de nedir !!!) hükümet kasıtlı olarak askerin elini kolunu bağlasın okullar açlınca bakın kaç öğretmen kaçırılacak yda öldürülecek umarım bunlar yaşanmaz ama görünen köy klavuz istemez.

ülkeyi yönetmek buysa ben bu yönetimin........
açılımda gelinen nokta buysa ben bu açlımın.......
asker beceremdi ben beceririm diye pazarlık yapanın.........
meydanı pkk ya kasıtlı bırakanların...........
suriyenin derdine düşüp kendi derdini unutanların...........
yalakalık yaparak susan medyanın..........
okullarda kürtçe eğitimi yapanın..............
hakaret dolu yazılar(bize yakışır mı soruyorum size?)
cesur yürek99' Alıntı:
suriyede bir bölge kürt bölgesi olarak belirlendi ve kuzey ıraktaki kürt bölgesi ile birleştirildi. amaç türkiyeden de toprak koparabilmek. başarabilirler mi? bu hükümetle neden olmasın.(bölücülük propagandası) pkk ile pazarlık yaparım diyen başbakanı bu millet vicanına sindirebiliyorsa bölünmeyide sindirir.
düşünün tam 1 yıl önce bdp liler meclse gelsin diye yalvaran başbakan şimide meclise gelmesin diye tehdit ediyor. iyide aga bunların böyle olduğunu sen bilmiyorduysan başbakan olmayacaksın.
Sizi uyarıyorum. Yazdıklarınıza dikkat edin.

ben yazdıklarıma dikkat ediyorum yazdıklarımın hepsinin arkasındayım. uyarma hakkını hangi hakla yapıyorsun. hangi cümlemde hakaret gördün. bende seni uyarıyorum tanımadığın birini hangi hakla uyarıyorsun.

Hocam Allah yardımcınız olsun, dua ediyorum siz ve orada gorev yapan tüm kamu çalışanlarımız icin. Allahım sizleri korusun; o kallesleri de Kahhar ismiyle kahretsin.

Arkadaşlar biz karar verdik öğretmenler olarak tekrar okulun yanındaki lojmana yerleşecez, Napalım Takdir neyse o olur.. Emniyet ve asker bizi koruma durumlarının şu an için olmadığını söyledi. İlçeye yerleşmemiz gerektiğini. ama bizim okul yatılı ve ilçede de kalacak yer sıkıntısı var O kadar öğretmen...
Napalım, elimizden bir şey de gelmiyor.... Eğitim Şart....

kelebeketkisi' Alıntı:
Hocam Allah yardımcınız olsun, dua ediyorum siz ve orada gorev yapan tüm kamu çalışanlarımız icin. Allahım sizleri korusun; o kallesleri de Kahhar ismiyle kahretsin.

amiinn...Allah yardımcınız olsun...

Birileri kına yaksın...
İşte okulun yeni hali...

Ekli dosyalar

• Okul.rar
    4 MB · Görüntüleme: 67
cesur yürek99' Alıntı:
suriyede bir bölge kürt bölgesi olarak belirlendi ve kuzey ıraktaki kürt bölgesi ile birleştirildi. amaç türkiyeden de toprak koparabilmek. başarabilirler mi? bu hükümetle neden olmasın. pkk ile pazarlık yaparım diyen başbakanı bu millet vicanına sindirebiliyorsa bölünmeyide sindirir.

pkk ile pazarlık yaparım diyen başbakanı bu millet vicanına sindirebiliyorsa bölünmeyide sindirir. :cry: :cry:
yukardakilerin hepsine katılıyorum ama bu cümle ne yazıkki doğru. millet olarak öyle bir sinmişiz, vurdumduymaz, umursamaz olmuşuz ki başımıza herşey gelir bu gidişle

antigen' Alıntı:
pkk ile pazarlık yaparım diyen başbakanı bu millet vicanına sindirebiliyorsa bölünmeyide sindirir. :cry: :cry:
yukardakilerin hepsine katılıyorum ama bu cümle ne yazıkki doğru. millet olarak öyle bir sinmişiz, vurdumduymaz, umursamaz olmuşuz ki başımıza herşey gelir bu gidişle

Arkadaşlar olay oldu bizim okulda, baktım ulusal medyada hiçbir haber yok. Bizim ilçede de bütün ajansların adamları var. Nasıl bir vurdumduymazlıktır bu?

Bugün haber yapmış bazıları, onlar da bizim okulun değil başka okulun fotoğrafını koymuşlar... İlçede şu an boykot var, üç gün sürecek. Hrgün çatışma sesleri...
Bakıyorum haberlere beytüşşebapta hayat normale döndü, Beytüşşebapta şu kadar terörist öldürüldü.. Olayın olduğu akşam bizim okula 20 civarında terörist geldi, hem de ilçenin burnunun dibine... Bu kadar terörist yerden mi bitti? Vali açıklama yapıyor; Operasyonlar bitti, Kato temizlendi.. Peki bunlar ne?....

Hocam ALLAH sizleri korusun. bildiğim kadarıyla olağanüstü haller diye bir atama maddesi var o maddeden tayin isteyebilirsiniz.

Olay artık bu raddeye gelmişse, artık diyecek laf bulamıyorum.Asker, öğretmeni koruyamayız diyor.Yıllardır milliyetçi olmamdan dolayı suçlanıyorum,dışlanıyorum, paronoyaklık diyorlar öngörülerimize susuyorum sadece susuyorum,kendi damarlarımdaki kandan değil ama ülkemdeki birçok şeyden utanıyorum.Bu gidişle biz şerefimizle ölemeyeceğiz en çok da buna üzülüyorum.

benim vicdanım sızlıyor. belkide ben çok hassas birisiyim yada çok aşırı milliyetçiyim. ama birileri devlete meydan okuyor. bayrağınızı o bölgelerde dalgalandıramıyorsunuz. diyorlarki kandile bayrak dik. ama güney doğuda bayraklar sökülüyor. türk kelimesi olan her şey sökülüyor. 7 düvele meydan okumuş yüzbinlerce şehit verdiğimiz atalarımızın kurtardığı bu güzel ülkeyi 3-5 kanı bozuk teröriste boyun eğmesi kanıma dokunuyor. başbakan diyor ki sivatan öteye gidebilen var mı? evet sivastan öte güvenlik kalmadıysa bu ayıpta ona yeter

Zaten Sivas'tan ötesi demek bu ülkeyi soyut olarak bölmektir.Ülküsü milletini yüceltmek olmayan insan, milletinde belli vasıfları görmek istemeyen insanlara gelişmiş ülkelerde ne gözlerle bakılıyor?Bizim ülkemizde ne gözle bakılıyor?Bu ülke şartlarında asıl anormallik gerçekleri görmemek ve bireysel çıkarlar uğrunda kendi pembe dünyanda yaşamaktır.Öğretmen arkadaşlarımız orada korku içinde uyuyamazken biz rahat uyuyabiliyorsak asıl vicdansızlık budur fakat en beteri de elimizden duadan başka hiçbirşey gelmemesi:(

bir pkk lı ile konuşurken şunları itiraf ediyor sivatan ötesi bizim geriside sizin sanmayın istanbul, izmir, adana, mersin buralarda ortak diyor. sanmayınki sivatan sonrasıyla yetinsinler.

5 yıl önce bir istihbarat görevliside bana öyle gün gelecek ki bu türkler keşke zamnında bölseydik diyeceksiniz

Geri