Ö.Dinçer: Atanamayanlar kendine başka iş baksın

Kodla Büyü
sanırım gayet iyi anladın bu yorumu yaptığına göre.. sen sanırım yazdıklarını okumuyorsun bu arada... lütfen kendini sürekli küçültücü hakaret sözcükleri kullanmaktan vazgeç insan gibi tartışmak için hakaretten uzak dur... evet mahlukatım ama eşref-i mahlukat.. tabi mu mertebe için başka bir eşrefe hakaret etmemek ilk şart... sende kendini bilirsen bir başka zaman tartışabiliriz eşit durumda...
biz bu forumda yüzlerce öneri sunduk bulmak isteyen arar bulur bakan birini duymadı duymayacak ama bu ülke böyle bakanlarla daha da küçük düşecek herkese Allah sabır versin....

CadCam67' Alıntı:
Bu işin Tek çaresi var..
Öğretmen yetiştirmeyi YÖK'e değilde MEB'e verecekler.
MEB de planlama yaparak ne kadar öğretmene ihtiyacı var, o kadar öğretmen yetiştirecek.
Otomatikmen KPSS kalkmış ve atanamayan öğretmen kalmıyacak
Hatta işi dahada sıkı tutarsak. Öğretmen Liselerinden direkt geçiş hakkını da verebiliriz.

evet mantıklı bence de

öğretmen mesleği için bence en iyisi

bunu diğer meslekler için de uyglanabilir ahle getirmek heralde devrim olur

hızlıtürk' Alıntı:
sanırım gayet iyi anladın bu yorumu yaptığına göre.. sen sanırım yazdıklarını okumuyorsun bu arada... lütfen kendini sürekli küçültücü hakaret sözcükleri kullanmaktan vazgeç insan gibi tartışmak için hakaretten uzak dur... evet mahlukatım ama eşref-i mahlukat.. tabi mu mertebe için başka bir eşrefe hakaret etmemek ilk şart... sende kendini bilirsen bir başka zaman tartışabiliriz eşit durumda...
biz bu forumda yüzlerce öneri sunduk bulmak isteyen arar bulur bakan birini duymadı duymayacak ama bu ülke böyle bakanlarla daha da küçük düşecek herkese Allah sabır versin....

hakaret mi

ben mi

yapma Allah aşkına

ben okumama gerek yok çünkü yazan benim

bence sen oku bi daha yazdıklarımı

"sana tek diyeceğim yazıklar olsun bu kadar optimist bu kadar kıv(ı)rak bakış açısı olmaz... sen şubatta geldim de diğerleri gelmese ne olur demeye getir ayıp be artık yuhh... üzerine bu kadar bekleyen adamın arkasından yenilerinin gelmesine yeni üniversiteleler, yeni bölümler açarak izin veren sistemi savun siz bu kadar mı vicdanınızı kör ettiniz Allah bize yardım etsin... kör vicdanlardan korusun..."

bu da senin yazdığın

bu bakanı savunan herkese hakkım geçiyor. Yaza kadar her gün toplam 80 kilometre yolu İstanbul trafiğinde toplu taşıma ile gidip geleceğim. Bu benim seçimim değildi. Ben şubatta özür grubu atama olacağını bilerek bu şekilde karar aldım. Şimdi bakan çıkmış benden "fedakarlık" bekliyor. Ama aynı işi aynı özveri ile yapmamı da bekliyor. İyi bakalım görelim nasıl oluyormuş o "fedakarlık"
Bir de atanamayan öğretmenlere akıl vereceğine fazla olan eğitim fakültelerini kapattırsın. Fen Edebiyat mezunlarına öğretmenlik hakkını tamamen kaldırsın. Fen edebiyat fakültelerinin alımlarını da azaltsın. Milletin 4 yılını yemesin. Akıl öyle değil böyle verilir.

kimse bakanın bu dürüst doğrucu davut sözleri nerede söylediğine bakmamış.. yahu madem delikanlı niye az önce çıktığı tv programında söylememiş de arkada dost sohbetinde söylüyor.. neden sürekli yayınlarda halledeceğiz mesele bizim meselemiz diyorlar da iş kayıtdışı sohbete gelince erkekçe söylemler geliyor... doğru söylemek isteyen erkek çıktığı o tv programında beklemeyin boşa almıyoruz sizi.. herhangi bir planımızda yok gelecek için kaç kişi mezun oalcaksa olsun herkes üniye girsin bize ne!! arkadaş desin sanki ülkede devlet planlama teşkilatı varda biz mi kullanmıyoruz diye konuşsun ayakta alkışlayalım bizde!!!!

Serkan mısın nesin çözüm öner diyorsunda çözüm merci ben miyim sen misin ne çözümden bahsediyorsun. Çözüm merci bu konuşmayı yapan zatı muhterem zaten. Biz beceriksiz adamlarız çözemiyoruz siz başka iş alanlarına bakın demekten ne farkı var bunun.

Sizi uzaktan görende objektif sanar varın gidin işinize be. Son 10 yılda öğrencinin harç paralarını gelir kapısı olarak göreceksin, plansız programsız hareket edeceksin, her yere bölüm açılmasına izin vereceksin, AB için yok şu kadar üniversite mezunumuz var yok bu kadar üniversite yaptık diyeceksin eee mezunlar ne oldu denildiğinde onlarda başka işe baksın diyeceksin. Bu açıklamayıda dürzüler savunacak. Sanki ben dedim bu kadar göstermelik iş yapında her yere bölüm açın diye.

''güzel öldüler'' ''atanamayanlar başka iş baksın'' daha neler duyacağız sevgili bakanımızdan...

*cem62*' Alıntı:
''güzel öldüler'' ''atanamayanlar başka iş baksın'' daha neler duyacağız sevgili bakanımızdan...

Bazı seçilmişlerden sözler:

"O katırın hesabını nasıl verecekler?" (Verilen onca şehidin arkasından güvenlik nedeniyle vurulan katır için)
"x tane şehidimiz var." (Kilo hesabını tavsiye ediyorum bakana)
"Sarayda oturuyorsunuz" (Çadırdaki depremzedelere)
"Senin oğlun da işsiz kalsın." (İşsiz oğlun annesine)
"Artislik yapma lan, ananı da al git." (Çiftçiye)
"Askerlik yan gelip yatma yeri değil herhalde." (Şehit cenazesinde)
"Zam değil güncelleme."
"Bu bilişim, fazla kafa yorarsan kafayı sıyırırsın."

Daha aklıma şu an gelmeyen bir sürü söz var. Türk Milleti ile açık ve net şekilde alay ediliyor.

Srebrenitsa' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

"O katırın hesabını nasıl verecekler?" (Verilen onca şehidin arkasından güvenlik nedeniyle vurulan katır için)
"Zam değil güncelleme."

Daha aklıma şu an gelmeyen bir sürü söz var. Türk Milleti ile açık ve net şekilde alay ediliyor.

"Kör gözünle işe almışız daha konuşuyosun"(Sağlık Bakanı Batman'da)

oy verenler düşünsün... bunları basımızxa getirenler. cevap versin. savunsunlar bakalım. yüzsüzce

hep siyasi konuşmaya getiriyorsunuz işi

ama 10 yıldır ne kadar zam yapılmış

maaşınız ne kadar artmış

2003 de şe başlayan biri olarak konuşuyorum

hanginizin marka takıntısı yok

hangini en son teknolojiyi kullanmıyorsunuz

kaçınızın arabası yok

kaçınızın evi yok

bunlar olmasın demiyorum ama 10 yıl önce bunları yapmak öğretmenin haddine bile değildi

şimdi konuşmak kolay konuşun tabi

Allah inşallah CHP veya MHP veya x partisini (sizin savunduğunuz neyse) başımıza getirir de ferahlarız

kötü şeyleri tabi yazacaksınız ama ben bu forumda iyi bierşey yazan şükür eden kula rastlamadım

hep fazlasını istemek nasıl bir duygudur

yunanistan 13 milyonluk bir ülke bilmem kaç işsizi var zira avrupa ülkeleride öyle

biz 80 milyonuz ve işsiz sayısı oranı onlarla eş

kaçınızın ailesinde hem emekli hem de çalışan var

3 . evini almak için

kaçınızın çevresinde aslında çok para kazanan ama kayıtdışı olanlar var

benim yaşadığım yer bursa

en kötü durumda olan da öğretmen

ama bu kötü durum vah edilecek durumda değil

herşeye yazacak cevabınız vardır eminim

biz koyunuz biz herşey hak memnun olmayan oy vermez olur biter

demokrasi daha yeni hükümeti belirledi

seçimlerde şaibe var diyenler de olabilir

ama % 50 şaibe olmaz

herkesi memnun etmek mümkün değil

ama % 50 yi memnun etmek de bir başarıdır

yukarda aliogus isimli dürzü

senin gibiler o üniversiteler açılmasaydı liseyi bitirenler üniversite okuyamasaydı neden üniversite açılmadı diyecekti

niye açıldı nye açılmadı

sen sadece eleştiriyorsun

açılsın mı açılmasınmı

fikrin ne

Bu tip açıklamaları seçimlerden önce bekliyoruz. Seçimden önce yangından mal kaçırır gibi atama yapıp da, sonradan böyle açıklamalar yapılması hoş değil.

maaş zammı ne oldu var mı haberi olan?Ben artık maaşın her kuruşuna sahip çıkıyorum çünkü artık ilerisini göremiyorum 60 derler 65 yaş olur.
50 bin derler ilerde savaşa gireriz ekonomik zorluklar çıkar emeklilik tehlikeye girer.Evet bu tür konuşmalar seçimden önce niye yapılmadı?Ben onu bunu bilmem oturacak tapulu bir ev, bir dükkan, iyi kötü bir araba bir de yaş 56ya bankadan bireysel emeklilik sistemi.Çok güvenmiştim öğretmenliğe çok rahat meslek demiştim ama artık ilerisi sisli.
Yurtdışı yazılı sınavları kaldırıldı mülakat geldi
Müfettişlik sınavına hayatınızda 2 defa girebilirsiniz o da yaş 40 son.
Okul müdürlüğü artık angarya
Yok abicim kimsenin adını sanını bilmediği insan haklarına saygılı, hastane masraflarını gittiğin benzine kadar ödeyen, işsizlik parasının çok olduğu minik 3-5 milyonluk bir krallık avrupa ülkesi.Yada sıcak bir afrika ülkesi.

serkanholep' Alıntı:
hep siyasi konuşmaya getiriyorsunuz işi

ama 10 yıldır ne kadar zam yapılmış

maaşınız ne kadar artmış

2003 de şe başlayan biri olarak konuşuyorum

hanginizin marka takıntısı yok

hangini en son teknolojiyi kullanmıyorsunuz

kaçınızın arabası yok

kaçınızın evi yok

bunlar olmasın demiyorum ama 10 yıl önce bunları yapmak öğretmenin haddine bile değildi

şimdi konuşmak kolay konuşun tabi

Allah inşallah CHP veya MHP veya x partisini (sizin savunduğunuz neyse) başımıza getirir de ferahlarız

kötü şeyleri tabi yazacaksınız ama ben bu forumda iyi bierşey yazan şükür eden kula rastlamadım

hep fazlasını istemek nasıl bir duygudur

yunanistan 13 milyonluk bir ülke bilmem kaç işsizi var zira avrupa ülkeleride öyle

biz 80 milyonuz ve işsiz sayısı oranı onlarla eş

kaçınızın ailesinde hem emekli hem de çalışan var

3 . evini almak için

kaçınızın çevresinde aslında çok para kazanan ama kayıtdışı olanlar var

benim yaşadığım yer bursa

en kötü durumda olan da öğretmen

ama bu kötü durum vah edilecek durumda değil

herşeye yazacak cevabınız vardır eminim

biz koyunuz biz herşey hak memnun olmayan oy vermez olur biter

demokrasi daha yeni hükümeti belirledi

seçimlerde şaibe var diyenler de olabilir

ama % 50 şaibe olmaz

herkesi memnun etmek mümkün değil

ama % 50 yi memnun etmek de bir başarıdır

yukarda aliogus isimli dürzü

senin gibiler o üniversiteler açılmasaydı liseyi bitirenler üniversite okuyamasaydı neden üniversite açılmadı diyecekti

niye açıldı nye açılmadı

sen sadece eleştiriyorsun

açılsın mı açılmasınmı

fikrin ne

Sana bunlar serkan senin gelmişini geçmişini dese onu bile savunacak duruma gelmişsin yazık.

a.mahone' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

"Zam değil güncelleme."

"Kör gözünle işe almışız daha konuşuyosun"(Sağlık Bakanı Batman'da)

sağlıksız bakan...

Hepimiz şükretmesini biliyoruz , çok şükür hükümet taraftarlarından az müslüman değiliz.
Yanlışa yanlış demek şükretmemek değildir. Allah insanlara haklarını aramayı da emretmiştir.

bu hükümetin güzel işleri olabilir, bazı kesimleri rahatlatmış da olabilir, benim anlamadığım nokta sürekli şikayet eden durumunu beğenmeyen ama hala ısrarla takım tutar gibi particilik yapanlar.

Hükümet a kesimini rahatlattıysa , A kesiminin hayatında anlamlı olumlu değişiklikler olduysa onlar oy versin anlarım. Ama bir bilişim teknolojileri öğretmeni ve de öğretmen olarak ; öğretmeni bu kadar aşağılayan, bütün haklarını elinden almaya çalışan , maaşını elinden gelse düşürecek, hiç bir konu da öğretmene hak vermeyen , doğuda çalışan, kaçırılan, hatta ölen öğretmenlere bile sözle de olsa destek olmayan insanları ısrarla savunmak neden ?

Adamlar Polise zam yapıyorsa polisler savunsun anlarım, zengine vergi affı yapıyorsa zenginler savunsun anlarım. Ama var olan haklarını vermek pahasına savunma neden onu anlayamıyorum.

@serkanholep Demişki arkadaşın teki BURSAlı arkadaş, hanginizin evi arabası yokta bilmem ne marka takıntılıymışız. Biz Bursa gibi tekstil şehrinde yaşamıyoruz, orda ucuz buluyor arkadaş heralde markaları :) benim takıntım yok mesela. Annem babam fakirlik içinde onlara yardım edebilmek adına hiç markalara falan takamıyorum. Benim durumumu normal seviyede aç kalmayacak durumda tutan hükümet, bir işçiye ne iyilik yapıyor mesela? ben robot gibi yemeden giymeden işe gidip gelen kira parası verip doyacak kadar yeyip yaşamıyormuş gibi yaşayan yüzlerce insan görüyorum çevremde. Ailemden olanlara yardım edince de ortada marka takıntısı da lükste kalmıyor.

Şehirler arasında uçurum var meslekler arasında uçurum var, bir taraftan bakmamak gerekli konulara. Maaş 2003 ten bu yana çok arttıysa herşeye ne kadar da zam geldi. Sırf elektriğe gelen zam ile bir aylık elektrik parası artışı, senin 6 ayda aldığın zamını siliyor.

Öğretmenler olarak devlet personelleri arasında en kötü durumda olan biziz heralde, üstelik kötü değil de aldıklarımız bile fazlaymış gibi muameleler başladı, ki bunun en temel nedeni de atanamayan öğretmenlerin devletin başına bela olması , çare olarakta öğretmenliği istenmez hala getirme yoluna gidilmesini görüyorum.

bazı arkadaşlar da var olan haklarını vermeye çok meraklı. Takım tutmayı bırakarak, kendi haklarına bile sahip çıkamıyorlar.

bilisimcih' Alıntı:
Hepimiz şükretmesini biliyoruz , çok şükür hükümet taraftarlarından az müslüman değiliz.
Yanlışa yanlış demek şükretmemek değildir. Allah insanlara haklarını aramayı da emretmiştir.

bu hükümetin güzel işleri olabilir, bazı kesimleri rahatlatmış da olabilir, benim anlamadığım nokta sürekli şikayet eden durumunu beğenmeyen ama hala ısrarla takım tutar gibi particilik yapanlar.

Hükümet a kesimini rahatlattıysa , A kesiminin hayatında anlamlı olumlu değişiklikler olduysa onlar oy versin anlarım. Ama bir bilişim teknolojileri öğretmeni ve de öğretmen olarak ; öğretmeni bu kadar aşağılayan, bütün haklarını elinden almaya çalışan , maaşını elinden gelse düşürecek, hiç bir konu da öğretmene hak vermeyen , doğuda çalışan, kaçırılan, hatta ölen öğretmenlere bile sözle de olsa destek olmayan insanları ısrarla savunmak neden ?

Adamlar Polise zam yapıyorsa polisler savunsun anlarım, zengine vergi affı yapıyorsa zenginler savunsun anlarım. Ama var olan haklarını vermek pahasına savunma neden onu anlayamıyorum.

@serkanholep Demişki arkadaşın teki BURSAlı arkadaş, hanginizin evi arabası yokta bilmem ne marka takıntılıymışız. Biz Bursa gibi tekstil şehrinde yaşamıyoruz, orda ucuz buluyor arkadaş heralde markaları :) benim takıntım yok mesela. Annem babam fakirlik içinde onlara yardım edebilmek adına hiç markalara falan takamıyorum. Benim durumumu normal seviyede aç kalmayacak durumda tutan hükümet, bir işçiye ne iyilik yapıyor mesela? ben robot gibi yemeden giymeden işe gidip gelen kira parası verip doyacak kadar yeyip yaşamıyormuş gibi yaşayan yüzlerce insan görüyorum çevremde. Ailemden olanlara yardım edince de ortada marka takıntısı da lükste kalmıyor.

Şehirler arasında uçurum var meslekler arasında uçurum var, bir taraftan bakmamak gerekli konulara. Maaş 2003 ten bu yana çok arttıysa herşeye ne kadar da zam geldi. Sırf elektriğe gelen zam ile bir aylık elektrik parası artışı, senin 6 ayda aldığın zamını siliyor.

Öğretmenler olarak devlet personelleri arasında en kötü durumda olan biziz heralde, üstelik kötü değil de aldıklarımız bile fazlaymış gibi muameleler başladı, ki bunun en temel nedeni de atanamayan öğretmenlerin devletin başına bela olması , çare olarakta öğretmenliği istenmez hala getirme yoluna gidilmesini görüyorum.

bazı arkadaşlar da var olan haklarını vermeye çok meraklı. Takım tutmayı bırakarak, kendi haklarına bile sahip çıkamıyorlar.

yazılarımdan birini okuyup cevaplarsan böyle olur

bursaya yeni tayin oldum ve evet fiyatını uygun bulursan marka alırım. markadan kasıt lcw bilmem ne.

ama bırak bunları 2003 de ilk bursaya atandığım durum ile şu anki durumu kıyasladığımda çok fark var

700 ekders+maaş
150 kira (çok kötü bir semt.normal yerler 300).yıllardır kirası artmayan bir şehir bursa. hatta düşen

diğer yerlerdeki artış talepten kaynaklanıyor. balıkesir bigadiçte 400-450 olan kira bursada 500

asıl konu çözüm odaklı olmakda

şu forum konularını bir oku

particilği bırakalım

hep mızmızlanma hep eleştiri hep şikaet

eleştiri yaparsın tamam ama sonrasıda böyle yapıldığı için böyle oldu dersin şöyle yapılması gerekeni yandaşları için böyle yaptılar vs vs dersin

hiç yapıcılık yok

öğretmenlik mezunu çok

bütün öğretmenleri atayın açık falan kalmasın

e sonraki sene kaçbin mezun olacak onları ne yapalım

tamam eğitimler kapansın

oralara giden gençler ne olacak

bence ana sorun doğu sorunudur

oralarda istihdam diye birşey olmadığıdan +karadeniz de var tabi

yığılma belli illere ve bölgelere oluyor

o da bu kadar olur işte

türkiye geneline yayılan sanayi tarım vs olursa işsizliğin azalacağı aşikar

şu ortamda a partiside gelse b partiside gelse kısa ve orta vadede çok önemli şeyler yapacağını düşünmüyorum

+öğretmenlerin memurlar arasında en düşük maaş ve en kötü şartlarda çalıştığını hep yazmışımdır.

evet lise mezunu atanan memur benim maaşıma yakın alıyor

bakan olarak öğretmene sahip çıkan eğitimci birisi olmalı

bu hükümetin en kötü yaptığı şey öğretmenleri küstürmesidir ve ezik göstermesidir

BT öğretmeni olarak da hakkımızda yapılan çalışmanın iyi olacağını düşünüyorum

herkes hürdür siz ne düşünüresniz düşünün saygılıyım

benim düşünceme de saygılı olunmasını beklerim

eleştirirsin cevap verirrim

düşüncesinden dolayı koyun,kuzu,dürzü,sürü gibi muhabbetleri yapanların ne kadar demokratik olduklarını tarafsız insanlara bırakıyorum

Atanamayan öğretmenler çok iyi lobi yapıyorlar

- Atanamayanlar öğretmenler eylemler yapıyor, sıkıntıları var...

. Bütün sanatçı, gazeteci, siyasetçileri etki altına aldılar. Bakanı baskı altına alabilecek kim varsa abluka altına aldılar. Beni de abluka altına aldılar. Kaynak elverdiği ölçüde atama yapıyoruz.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/408752/1/Gundem

gurcal' Alıntı:
Yine o müthiş paylaşım aklıma geldi ...

Maliye bakanı:Zam değil güncelleme.
Enerji Bakanı:Cumartesi de iş günü olsun.
Milli Eğitim Bakanı ; Hafta sonu okullar açık olacak, yaz tatili yok.
Cem Yılmaz:Mesleği bırakıyorum, bakanlar daha komik. ::))
:++: :++: :++:

serkanholep' Alıntı:
bilisimcih' Alıntı:

yazılarımdan birini okuyup cevaplarsan böyle olur

bursaya yeni tayin oldum ve evet fiyatını uygun bulursan marka alırım. markadan kasıt lcw bilmem ne.

ama bırak bunları 2003 de ilk bursaya atandığım durum ile şu anki durumu kıyasladığımda çok fark var

700 ekders+maaş
150 kira (çok kötü bir semt.normal yerler 300).yıllardır kirası artmayan bir şehir bursa. hatta düşen

diğer yerlerdeki artış talepten kaynaklanıyor. balıkesir bigadiçte 400-450 olan kira bursada 500

asıl konu çözüm odaklı olmakda

şu forum konularını bir oku

particilği bırakalım

hep mızmızlanma hep eleştiri hep şikaet

eleştiri yaparsın tamam ama sonrasıda böyle yapıldığı için böyle oldu dersin şöyle yapılması gerekeni yandaşları için böyle yaptılar vs vs dersin

hiç yapıcılık yok

öğretmenlik mezunu çok

bütün öğretmenleri atayın açık falan kalmasın

e sonraki sene kaçbin mezun olacak onları ne yapalım

tamam eğitimler kapansın

oralara giden gençler ne olacak

bence ana sorun doğu sorunudur

oralarda istihdam diye birşey olmadığıdan +karadeniz de var tabi

yığılma belli illere ve bölgelere oluyor

o da bu kadar olur işte

türkiye geneline yayılan sanayi tarım vs olursa işsizliğin azalacağı aşikar

şu ortamda a partiside gelse b partiside gelse kısa ve orta vadede çok önemli şeyler yapacağını düşünmüyorum

+öğretmenlerin memurlar arasında en düşük maaş ve en kötü şartlarda çalıştığını hep yazmışımdır.

evet lise mezunu atanan memur benim maaşıma yakın alıyor

bakan olarak öğretmene sahip çıkan eğitimci birisi olmalı

bu hükümetin en kötü yaptığı şey öğretmenleri küstürmesidir ve ezik göstermesidir

BT öğretmeni olarak da hakkımızda yapılan çalışmanın iyi olacağını düşünüyorum

herkes hürdür siz ne düşünüresniz düşünün saygılıyım

benim düşünceme de saygılı olunmasını beklerim

eleştirirsin cevap verirrim

düşüncesinden dolayı koyun,kuzu,dürzü,sürü gibi muhabbetleri yapanların ne kadar demokratik olduklarını tarafsız insanlara bırakıyorum

- yazılarınızın hepsini okumak zorunda değilim
-çözüm odaklı biz değil devlet hükümet herneyse onlar olmalı, ben çözüm odaklı olsan buraya bence çözüm şu yazsam ne olacak,
bu konuların uzmanı ben değilim, bilimsel araştırmalar yapanlar, türkiye istatistikleri tutanlar, yabancı ülkelerde çözüm getirmiş çareleri araştıranlar var,
benim söylediklerim fikirden laf kalabalığından ileri gidemez.
Ama beklentimiz şu ki Milli Eğitim bakanı olarak ciddi bir göreve getirilmiş, devletin yetkili mercilerindeki bir kişi , çıkıpta "öğretmenler sorun uyduruyor, milli eğitimin önünde her cuma ağlıyorlar, kaynak yok, atayamayız, başınızın çaresine bakın" dememeli.
Diyebilirki "Evet sorun var, şu şartlar altında şu şu sebeplerden , söyledikleri şekilde binlerce atama yapılarak bu sorun çözülemez, ama biz yinede var olan durum için elimizden geleni yapacağız, 3 sene sonrada bu sorunun oluşmaması için şu şu tedbirleri almayı planlıyoruz (öğretmen yetiştirmeyi milli eğitime devretmek vb.) yada
çözüm için araştırma yapıyoruz. Şu şu istatistik bilgileri verecek kişileri, şu konu uzmanı akademisyenleri, şu yetkili kişileri toplayıp bu konuya çözüm bulmaya çalışacağız" diyebilir. Atamıyorum kardeşim. Diye ahkam kesmesinin nedeni %50 oy. atasamda veriyosun atamasam da diyor. Atamıyorum ne uğraşacağım deyip bitiriyor.

Ki bu sorunu çözmesi gereken kişi ben değilim, senin dediğin gibi a partisi b partisi de değil ama sen 3 dönemdir ikdidarsan 2023ü hedefliyosan, kanayan bazı sorunları çözeceksin. ya da en azından çözmek için büyük adımlar atacaksın. Atayamam deyip öğretmen camiasını toptan aşağılayıp, ahkam kesemezsin.

- Doğu - karadenizsorunu istihtam sorunu konusunda da haklısın. bu konulara çözüm bulması gereken kişi de ben değilim 3 dönemdir iktidar olan, %50 oy alan, 2023 ü hedefleyen iktidar partisidir. Beklenti içerisine girmemiz doğal değilmi. ben tek başıma kime istihtam sağlayabilirim, fikir üretsem kim dinler. Dinleyen çıksada bu asla yetkili kişiler olmaz. Halktan insanlara çözüm sunmanın ne önemi var.
- sizin düşüncenize de saygı duyuyorum
-kendi düşünceme de saygı duyulmasını bekliyorum
-herkese koyun kuzu muamelesi yapılmaz, ama bazıları o kadar pervasızca, o kadar yanlışsızlarmış gibi savunmalar yapıyorlar, her şeyi o kadar hayra yoruyorlar ki, ortada bariz yanlış varsa ve birileri beyaz süte siyah diyosa, başka türden olduklarını düşünmekte gayet normal diye düşünüyorum. Sözüm meclisten dışarı....

merfi' Alıntı:
gurcal' Alıntı:
Yine o müthiş paylaşım aklıma geldi ...

Maliye bakanı:Zam değil güncelleme.
Enerji Bakanı:Cumartesi de iş günü olsun.
Milli Eğitim Bakanı ; Hafta sonu okullar açık olacak, yaz tatili yok.
Cem Yılmaz:Mesleği bırakıyorum, bakanlar daha komik. ::))
:++: :++: :++:
:puhaha:

Sanatçı Cem Davran Öğretmen adaylarının sorunlarını Bakan Dinçer'e anlattı

- Sanatçı Cem Davran, atama bekleyen öğretmen adaylarının sorunlarıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile görüştü.

Davran, ''Onların bütün sorunlarını enine boyuna konuştuk. Hayatımda ilk defa bir bakanla kendi konusunu en küçük detaylarına kadar sakınmadan konuşabildik. Bu beni çok mutlu etti'' dedi.

Cem Davran, Dinçer'i, bakanlıktaki makamında ziyaret etti.

Basın mensuplarının kısa bir görüntü almasının ardından, görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Davran, görüşmenin ardından, gazetecilerin ne amaçla geldiğini sorması üzerine, ''Benim küçük oğlanın derslerinde bir takım problemler var da... Direkt Milli Eğitim Bakanını göreyim dedim'' diyerek espri yaptı.

''Atanamayan öğretmenlerin sorunlarını, eğitim alanının en üstündeki kişi olan Bakan Dinçer ile görüşmeye geldiğini'' belirten Davran, Dinçer'in kendisini karşılamasından dolayı teşekkür ettiğini ve onur duyduğunu söyledi.

Dinçer'in, son ana kadar çok zorlamasına rağmen, kendisine rakam ve tarih telaffuz etmediğini vurgulayan Davran, ''Şu rakam, bu tarih demedi. Haklı, sütten ağzı yandı. Bir önceki bakanlarımızdan bir tanesi çok net bir şey söyleyip arkasında duramadığı için bu duruma geldiğinde, ilk işi onun adına bile olsa özür dilemek oldu. Bir devlet adamı için çok önemli bir şeydi bu. Ben de zaten kendisine onu ilettim. Ama rakam ve tarih telaffuz etmese de atanamayan öğretmenler konusunda olumlu şeyler söyledi. Özellikle yeni yılda, yeni yılın başlarında bu konuyla ilgili bir şeyler yapılacağını, gayret edileceğini söyledi'' dedi.
http://www.memurlar.net/haber/209332/

Ben Ömer Beyi okutan sınıf öğretmenine sesleniyorum.
Yetiştirdiğin öğrencin budur.
Hiç uyanmadın mı bunun böyle olacağına?
Nasıl Rehberlik ve yönlendirme yaptın da milletin başına bela ettin?

koray45' Alıntı:
Ben Ömer Beyi okutan sınıf öğretmenine sesleniyorum.
Yetiştirdiğin öğrencin budur.
Hiç uyanmadın mı bunun böyle olacağına?
Nasıl Rehberlik ve yönlendirme yaptın da milletin başına bela ettin?

bir de okutan öğretmene sormak lazım...ne sorunlar yaşamıştır öğrencisi ömercikle...

Geri