Ö.Dinçer: Atanamayanlar kendine başka iş baksın

Kodla Büyü
SİRE' Alıntı:
Öğrencinin sık öğretmen değişmesini istenmiyorsa, yani söylenilende samimi iseler, ücretliği öğretmenlik denen saçmalık kaldırılsın. Ne oldu, bir aralar da dershaneleri kaldıracağız diyorlardı. Oh ne ala, işine geldiği gibi konuşulsun, yiyen çok nasıl olsa :x

Hocam tebrikler tespitin çok doğru bence.

Bravo... İşte bir bakan aynen böyle olmalı... Kısaca "ben sorunlarınıza bir çözüm getiremem, kendi başınızın çaresine bakın" demeli... Bu açık sözlülükle ondan iyisini bulamazdık gerçekten...

İnşallah bu herşeye destek çıkan arkadaşlar umarım birgün o işsizler ordusuna katılmazlar... Atanamayan öğretmenlerimiz bu ülkede hangi alanda kabiliyetlerine göre iş bulacaklar ayrıca merak ettim... Kendi mezunlarının iş bulamadığı hangi alan dört gözle çalışmaları için öğretmenleri bekliyor acaba? Haa tabii önerileri olanlar vardır... Kasiyerlik yapar, pazarcılık yapar, mağazalarda üç beş kuruşa çalışırlar değil mi, memlekette iş mi yok? Zaten onlarda bu yüzden senelerce okudu...

Empati yapmak insanı birçok şeyden korur... Bencillikten, cahillikten, duyarsızlıktan...

gurcal' Alıntı:
Yine o müthiş paylaşım aklıma geldi ...

Maliye bakanı:Zam değil güncelleme.
Enerji Bakanı:Cumartesi de iş günü olsun.
Milli Eğitim Bakanı ; Hafta sonu okullar açık olacak, yaz tatili yok.
Cem Yılmaz:Mesleği bırakıyorum, bakanlar daha komik. ::))
:++: :+1: :alkis:

aysegul_' Alıntı:
Bravo... İşte bir bakan aynen böyle olmalı... Kısaca "ben sorunlarınıza bir çözüm getiremem, kendi başınızın çaresine bakın" demeli... Bu açık sözlülükle ondan iyisini bulamazdık gerçekten...

İnşallah bu herşeye destek çıkan arkadaşlar umarım birgün o işsizler ordusuna katılmazlar... Atanamayan öğretmenlerimiz bu ülkede hangi alanda kabiliyetlerine göre iş bulacaklar ayrıca merak ettim... Kendi mezunlarının iş bulamadığı hangi alan dört gözle çalışmaları için öğretmenleri bekliyor acaba? Haa tabii önerileri olanlar vardır... Kasiyerlik yapar, pazarcılık yapar, mağazalarda üç beş kuruşa çalışırlar değil mi, memlekette iş mi yok? Zaten onlarda bu yüzden senelerce okudu...

Empati yapmak insanı birçok şeyden korur... Bencillikten, cahillikten, duyarsızlıktan...

peki öneri getirin o zaman

bu kadar insan nasıl nereye atanacak

eğitim fakültelerinimi kapatalım

bana mantıklı şeyler söyleyin bu işler böyle çözülür diye

tamam deyim

atama bekleyen kaç öğretmen adayı var?

öğretmen ihtiyacı şu anlık ne kadar?

bina ve eğitim imkanları sunulduğunda açılacak + kontejyan ne kadar?

serkanholep' Alıntı:
biraz mantıkıl düşünün arkadaşlar

tamam biz atandık

bizim zamanımızda kpss puan barajı yoktu bize
herkes atanıyordu

şimdi 85 lere çıktı

neden

çünkü her üniversite açtı bölümümüzü ve mezun çoğaldı
eğitim fakülteleri ve fen edebiyattan mezun olup yada denklik alıp öğretmen olmak isteyen kaç kişi var

hepsini bu yıl atasan seneye mezun olanları ne yapacaksın

emekli yaşını 50 ye çekip hem emekli maaşı öde hem adam çalışsın istihdam kapatsın

öyle kolay değil bu işler

size mantıklı geliyormu bütün açıktaki öğretmenlerin atamasının yapılması

bana gelmiyor

evet haklı bakan ve gerçekleri söylemiş

başka iş bakabilirler kabiliyetlerine uygun

yada daha çok çalışıp diğerlerinin önüne geçerek atanırlar

özür grubu atamaları tamamen saçmalıktır

özür grubu bırak yarı dönemi her an aypılabilmelidir

tabi gerçek özür grubu olmalı ( yalancı evlilikler, sadece özür grubundan yer değiştirmek için yüksek lisans vs olmamalı)

bu kolay kolay ölçülemediğinden ve suistimal edildiğinden ( zamanında becayiş gibi) özür grubu 1 seneye çıktı.

bende doğuda 6 ay kaldım ama evli olduğumdan dolayı şubat özür grubundan döndüm

TAMAM SEN ATANDIN KONUŞMASI KOLAY GELİYOR DAHA YÜKSEK PUAN ALSIN HERKEZİN ÖNÜNE GEÇSİN ATANSIN DİYORSUN.ATAMAN YAPILMASAYDI GÖRÜRDÜM BEN SENİ BÖYLE KONUŞABİLİYOR MUSUN?

PUANLARIN 85LERE ÇIKMA NEDENİNİDE BELİRTMİŞSİN ÇOK GÜZEL KİM AÇTI BU ÜNİVERSİTELERDEKİ BÖLÜMLERİ ONUDA BİLİYORSUN DEĞİLMİ ŞİMDİDE KENDİ AÇTIĞI ÜNİVERSİTELERDEN MEZUN ETTİKLERİ ADAMLARA(HEM DEVLETİN PARASINI İSRAF ETTİLER GEREKSİZ MEZUN VEREREK HEM ÇOCUKLARINI ZOR ŞARTLARDA OKUTMAYA ÇALIŞAN AİLELERİN PARASINI) İSTİHDAM SAĞLAYAMAYAN KİŞİLERİN PİŞKİN PİŞKİN NE YAPARSAN YAP DEMESİNE GÖZ YUMUYORSUN HAK VERİYORSUN..

DOĞUDA 6 AY KALIP ÖZÜR DURUMUNDAN DÖNMÜŞSÜN DOĞUDA SÜREKLİ ÖZÜR GRUBU BEKLEYİP ÇIKMAYAN ÖĞRETMENLERİ BİRAZ OLSUN ANLARDIN AMA ORDANDA 6 AYDA SIYRILMIŞSIN...

SENİN KEYFİN YERİNDE OLACAK TABİ ARKADAŞ HAK VERİRSİN HERŞEYE...

yalnız bu savunucu arkadaşların düşünmediği bir şey var. sen bir bakansan ve oraya seçilerek bu milletin oyunu alarak geldiysen ağzının ayarı olacak. bi de dobra konuşuyor diyenler yok mu. dobralık ayrı milleti kaz yerine koyup ukalalık yapmak, akıl vermek ayrı. bakanın işi bu işe çözüm bulmak akıl vermek değil. başka iş yapmayı atanamayan öğretmenler düşünmüyor mu? her prof. olanın veya bakan olanın her lafı doğru olacak diye birşey yok. eleştireceğiz tabiki.

erkek olsun bazıları. bak teknik eğitim mezunları atanamıyordu bir günde kapattılar teknoloji fakültesi yaptılar mezunlarını da mühendis. o kadar böte var mesela kapatsalar ya.

serkanholep' Alıntı:
aysegul_' Alıntı:

tamam deyim

BU SORUNLARA ÇÖZÜM BULAMIYACAKSAN Kİ SORUNU YARATAN KENDİNKEN NE İŞİN VAR ORADA...

AÇIN MİLLETİN ÖNÜNÜ OZAMAN MİLLET ÇÖZSÜN :++:

yani bir bakan kendi bakanlığında çalışan öğretmenlerine bu kadar sahip çıkar..

başımıza kaza ara bir iş gelse müdürümüz şöyle der:
bakanın sahip çıkmadığına ben neden sahip çıkayım.

bunu demek de hakkıdır herhalde

serkanholep' Alıntı:
aysegul_' Alıntı:

tamam deyim

Hocam Milli Eğitim Bakanı'nın görevleri nedir sizce?

Bu soruları bana değil ona soracaksınız.. O koltuğa oturan insanlar bu sorunlara çözüm getirsinler diye ordalar... Dert yanmak için değil... İşini yapamıyorsa, bir zahmet kalkar o koltuktan gerçekten fikir üretebilen çözüm getirebilen biri oturur... Savunduğunuz şeylere bakın ... Ülkenin durumu bu, ne yapsın bakan diyorsunuz resmen bana.. O zaman sokaktaki vatandaşı oturtalım bakan koltuğuna, şu andaki yaptığını nasılsa o da yapar...

Milletvekillerinin miletin sorunlarını çözmesi için seçildiklerini sanıyordum. Demek ki kendilerine bol maaş, ek ödeme, kıyak emeklilik ve millete akıl vermek, ukalalık etmek, hakaret için seçiliyorlarmış.

serkanholep' Alıntı:
aysegul_' Alıntı:

tamam deyim

Hocam öneri getirmek zor değil.Okul yapacak sınıfların mevcutlarını azaltacak.dolayıs ile öğretmen ihtiyacı doğacaktır.Bütçe yok diyorlar.Bu ülkenin bütçesini eğitim mi sarsıyor.Emin olun doğu ve güneydoğu illerinde kullanılan kaçak elektriği önlesin her yıl birnlerce öğretmenin masrafın karşılar 10 larca okul yapar, vergi kaçıranları engellesin yüzlerce okul binlerce istihdam sağlar.Adamlar bizim cebimizdeki parayı sövüslüyor resmen bizde buna seyirci kalıyoruz.

simpleLife' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:

tamam biz atandık

herkes atanıyordu

şimdi 85 lere çıktı

neden

eğitim fakülteleri ve fen edebiyattan mezun olup yada denklik alıp öğretmen olmak isteyen kaç kişi var

emekli yaşını 50 ye çekip hem emekli maaşı öde hem adam çalışsın istihdam kapatsın

bana gelmiyor

tabi gerçek özür grubu olmalı ( yalancı evlilikler, sadece özür grubundan yer değiştirmek için yüksek lisans vs olmamalı)

bu kolay kolay ölçülemediğinden ve suistimal edildiğinden ( zamanında becayiş gibi) özür grubu 1 seneye çıktı.

TAMAM SEN ATANDIN KONUŞMASI KOLAY GELİYOR DAHA YÜKSEK PUAN ALSIN HERKEZİN ÖNÜNE GEÇSİN ATANSIN DİYORSUN.ATAMAN YAPILMASAYDI GÖRÜRDÜM BEN SENİ BÖYLE KONUŞABİLİYOR MUSUN?

PUANLARIN 85LERE ÇIKMA NEDENİNİDE BELİRTMİŞSİN ÇOK GÜZEL KİM AÇTI BU ÜNİVERSİTELERDEKİ BÖLÜMLERİ ONUDA BİLİYORSUN DEĞİLMİ ŞİMDİDE KENDİ AÇTIĞI ÜNİVERSİTELERDEN MEZUN ETTİKLERİ ADAMLARA(HEM DEVLETİN PARASINI İSRAF ETTİLER GEREKSİZ MEZUN VEREREK HEM ÇOCUKLARINI ZOR ŞARTLARDA OKUTMAYA ÇALIŞAN AİLELERİN PARASINI) İSTİHDAM SAĞLAYAMAYAN KİŞİLERİN PİŞKİN PİŞKİN NE YAPARSAN YAP DEMESİNE GÖZ YUMUYORSUN HAK VERİYORSUN..

DOĞUDA 6 AY KALIP ÖZÜR DURUMUNDAN DÖNMÜŞSÜN DOĞUDA SÜREKLİ ÖZÜR GRUBU BEKLEYİP ÇIKMAYAN ÖĞRETMENLERİ BİRAZ OLSUN ANLARDIN AMA ORDANDA 6 AYDA SIYRILMIŞSIN...

SENİN KEYFİN YERİNDE OLACAK TABİ ARKADAŞ HAK VERİRSİN HERŞEYE...

arkadaşım çözüm önerin ne

şu andaki duruma bir çözüm getir

fakülteler veya bölümler kapatılacak de

farklı üniversite bölümleri olacak ve oraya geçmeleri sağlanacak de

üniversiteler kapatılacak de

nedir yani çözüm önerin

bana sorarsan çözümü çok zor hatta imkansız

bölümler kapatılırsa ne olur

başka bölümlerde yığılma ve açıkta kalma artar

üiveriteler kapatılırsa üniversiyteye gidemeyen bir yığın genç olur

ha ülke imkanları el verirse en güzeli 25 er kişilik sınıflar ve donanımlı okullar yapılır

öğretmenler de atanır bu şekilde

Bu soruları bana değil ona soracaksınız.. O koltuğa oturan insanlar bu sorunlara çözüm getirsinler diye ordalar... Dert yanmak için değil... İşini yapamıyorsa, bir zahmet kalkar o koltuktan gerçekten fikir üretebilen çözüm getirebilen biri oturur... Savunduğunuz şeylere bakın ... Ülkenin durumu bu, ne yapsın bakan diyorsunuz resmen bana.. O zaman sokaktaki vatandaşı oturtalım bakan koltuğuna, şu andaki yaptığını nasılsa o da yapar...

tamam haklısın hocam da bizim de çözüm için bişeyler söylememiz lazım

hep eleştiri mızmızlanma olmazki

burada konuşurken bile çözüm sıfır

muhalefet olmak bu değildir ki

bakanı savunan kim

yaptığı çok şey berbat

öğretmeni savunan bir bakan görmedim daha (2003 atamasıyım)

ama benim mantığımda atanamayan öğretmen sorunu çözümü çok zor

siz deyinki nesi zor şöyle yapılsa çözlülür

yoksa eleştirelim

öğretmenler atanamıyro,işsiz çok,eğitimde başarı çok az,okullarda imkansızlıklar hat safhada

eleştirmek en kolay iştir

seba' Alıntı:
buğday' Alıntı:
valla adam delikanlıca söylemiş bence teşekkür etmek lazım.. umut tacirliği yapmamış..

Sizin gibi her halta çanak tutan elemanlar oldukça zaten böyle boş konuşmaya devam ediyorlar üstte arkadaş paylaşmış birkaçını. Yakında yüzünüze s..m dese ona bile kılıf bulacaksınız :mrgreen:
:+1:

Çok yaratıcı bir çözüm olmuş - "başka iş bakmak"

hamuş' Alıntı:
seba' Alıntı:
buğday' Alıntı:
valla adam delikanlıca söylemiş bence teşekkür etmek lazım.. umut tacirliği yapmamış..

Sizin gibi her halta çanak tutan elemanlar oldukça zaten böyle boş konuşmaya devam ediyorlar üstte arkadaş paylaşmış birkaçını. Yakında yüzünüze s..m dese ona bile kılıf bulacaksınız :mrgreen:
:+1:
:puhaha: :puhaha:

serkanholep' Alıntı:

tamam biz atandık

herkes atanıyordu

şimdi 85 lere çıktı

neden

bana gelmiyor

sana tek diyeceğim yazıklar olsun bu kadar optimist bu kadar kıv(ı)rak bakış açısı olmaz... sen şubatta geldim de diğerleri gelmese ne olur demeye getir ayıp be artık yuhh... üzerine bu kadar bekleyen adamın arkasından yenilerinin gelmesine yeni üniversiteleler, yeni bölümler açarak izin veren sistemi savun siz bu kadar mı vicdanınızı kör ettiniz Allah bize yardım etsin... kör vicdanlardan korusun...

serkanholep' Alıntı:

bakanı savunan kim

yaptığı çok şey berbat

yoksa eleştirelim

öğretmenler atanamıyro,işsiz çok,eğitimde başarı çok az,okullarda imkansızlıklar hat safhada

senin için savunma yapmak çok daha kolay görünüyor baya baya hazırlanmışsın hani... kendin diyorsunki bölümler kapansa insanlar üniversiteye gidemeyecek!!! yahu bitirdiğinde kamu kapısında iş bekleyeceği üniversiteye varsın gitmesin o zaman sonra hiç olmazsa dilenci muamelesi görmez devletin bakanlarından... ama yok tabi üniversiteye girecek ki borçlanacak öğrenimle 4-5 yıl oyalanacak işsiz hanesinde görünmeden.. sonra mezun olunca hooop git kabiliyetine göre iş bak denilecek sanki adam amele pazarına işçi bakıyor gibi... kelimeye bak kabiliyet.. ya adam üniversite okumuş öğretmen olmak için neden bahsediyorsun sen... bu kadar borç yaptırdıkları öğretmenlere istifa edip sen mi yer açacaksın bu arada.. millet artık birileri ölsede yer açılsa diye dua ediyor insanlık elden gidiyor ayıp hepimize...

hızlıtürk' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:

tamam biz atandık

herkes atanıyordu

şimdi 85 lere çıktı

neden

bana gelmiyor

sana tek diyeceğim yazıklar olsun bu kadar optimist bu kadar kıv(ı)rak bakış açısı olmaz... sen şubatta geldim de diğerleri gelmese ne olur demeye getir ayıp be artık yuhh... üzerine bu kadar bekleyen adamın arkasından yenilerinin gelmesine yeni üniversiteleler, yeni bölümler açarak izin veren sistemi savun siz bu kadar mı vicdanınızı kör ettiniz Allah bize yardım etsin... kör vicdanlardan korusun...

laflarına dikkat et ağır konuşurum

yazıları doğru oku

özür atamalarının her an yapılması gerektiğini yazmışım

evet bende şubatta geldim

olması gereken özür oluştuğu anda tayim yapılması

sistemi savunan bi yazıda değil üstteki

çözüm ne olabilir diyorum

üniversite açma. tamam.

gençlik ne olacak

üniversiteye geçemeyecek( geçse de açıkda kalıyor ama) nasıl istihdam edilecek

diğer yazılarımı da oku başlıktaki

adam gibi yorum yaz

Çözüm mü?
Hani meslek lisesi memleket meselesiydi! Yoksa meslek liseleri sadece imam hatiplerden mi ibaret.
Her ile üniversite açtım diye önüneceğine meslek liselerine gereken önemi ver.
Oralar gerçekten yetenekli öğrencilerin gideceği yerler olsun. Kalifiye elemanlar yetişsin.
Üniversite açmak işsizliği ve sorunları ötelemekten başka birşey değildir.

hızlıtürk' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:

bakanı savunan kim

yaptığı çok şey berbat

yoksa eleştirelim

senin için savunma yapmak çok daha kolay görünüyor baya baya hazırlanmışsın hani... kendin diyorsunki bölümler kapansa insanlar üniversiteye gidemeyecek!!! yahu bitirdiğinde kamu kapısında iş bekleyeceği üniversiteye varsın gitmesin o zaman sonra hiç olmazsa dilenci muamelesi görmez devletin bakanlarından... ama yok tabi üniversiteye girecek ki borçlanacak öğrenimle 4-5 yıl oyalanacak işsiz hanesinde görünmeden.. sonra mezun olunca hooop git kabiliyetine göre iş bak denilecek sanki adam amele pazarına işçi bakıyor gibi... kelimeye bak kabiliyet.. ya adam üniversite okumuş öğretmen olmak için neden bahsediyorsun sen... bu kadar borç yaptırdıkları öğretmenlere istifa edip sen mi yer açacaksın bu arada.. millet artık birileri ölsede yer açılsa diye dua ediyor insanlık elden gidiyor ayıp hepimize...

arkadaşım öneri sun diyorum

eleştireyim bende

evet yazık o kadar mezuna

çok zor durumda okutuluyor ve iş bulamıyorlar

Allah kahretsin bu devleti veya hükümeti

ne oldu

rahatladım mı yani

meslek lisesi mezunu olarak hayalimde hep ilkokulun sonlarında meslek seçimi yaptırarak ya da belirleyerek (çok başarılı akademik zekalar hariç) lise ve üniversitelerin peşpeşe uzandığı 7-8 yıllık bir meslek üzerine eğitim ortamı

lafa bakalım laf mı diye
söyleyene bakalım adam mı diye..
doğru konuşursan doğru söz beklersin saçma sapan tehtitlerde bulunma ağır konuşurmuş etmiş edeceğin lafı yukarılarda onlardan ağarı küfür olur onuda edeceksen zaten şaşırmam... adam gibi yorum senin yazdıkların sana göre beğenirsen adam olur beğenmezsen kof mu... cevabı zoruna gidecek sivri atışlar yapma kaldıramıyorsan... insanların ne acısı var bilinmez canı acıyan can acıtır...

Yahu şu siyasi idolojiyi bırakın da birlik olun biraz diğer atanamayan öğretmenler dediğimiz kişiler bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, abimiz, ablamız yani bizden birileri neden yanında olamıyoruz.

Bakan, başbakan, cumhurbaşkanı, yargıtay başkanı vs vs kim olursa olsun yanlış yapıyorsa arkadaş bu yanlıştır demek lazım ama yok bizimle aynı görüştüyse adam doğrudur.

Adam yüzümüze küfür etse ohh ne güzel küfür etti diye seviniyoruz. Yazıklar olsun. :verymad:

hızlıtürk' Alıntı:
lafa bakalım laf mı diye
söyleyene bakalım adam mı diye..
doğru konuşursan doğru söz beklersin saçma sapan tehtitlerde bulunma ağır konuşurmuş etmiş edeceğin lafı yukarılarda onlardan ağarı küfür olur onuda edeceksen zaten şaşırmam... adam gibi yorum senin yazdıkların sana göre beğenirsen adam olur beğenmezsen kof mu... cevabı zoruna gidecek sivri atışlar yapma kaldıramıyorsan... insanların ne acısı var bilinmez canı acıyan can acıtır...

çok güzel özetlemişsiniz kendinizi

insan gibi tartışmayı bilemeyen sadece eleştiren bir mahluksunuz

sunny' Alıntı:
Yahu şu siyasi idolojiyi bırakın da birlik olun biraz diğer atanamayan öğretmenler dediğimiz kişiler bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, abimiz, ablamız yani bizden birileri neden yanında olamıyoruz.

Bakan, başbakan, cumhurbaşkanı, yargıtay başkanı vs vs kim olursa olsun yanlış yapıyorsa arkadaş bu yanlıştır demek lazım ama yok bizimle aynı görüştüyse adam doğrudur.

Adam yüzümüze küfür etse ohh ne güzel küfür etti diye seviniyoruz. Yazıklar olsun. :verymad:

arkdaşım lafın bana sanırım ama yazılarımı okursan anlarsın

eleştireyim bende

ama burası ağlama duvarından başka birşey olmaz o zaman

bu durum eleştirilemeyecek bir durummu sence

ama diyorumki öneri sunmak akıl yürütmek gerekmiyormu

bakan öğretmenleri atayamayacağız demiş

tamam eleştirelim iş bulsunlar demiş leştirelim kabullenmeyelim ama çözümü ne bu işin

a partisi gidip de b partisi geldiğinde bütün işizler iş bulacak öğretmenler atanacakmı

ama buralarda çözüm aramamız laım diye düşünüyorum

Bu işin Tek çaresi var..
Öğretmen yetiştirmeyi YÖK'e değilde MEB'e verecekler.
MEB de planlama yaparak ne kadar öğretmene ihtiyacı var, o kadar öğretmen yetiştirecek.
Otomatikmen KPSS kalkmış ve atanamayan öğretmen kalmıyacak
Hatta işi dahada sıkı tutarsak. Öğretmen Liselerinden direkt geçiş hakkını da verebiliriz.

bakan açıklaması içimi acıtıyor fakat gerçekleri birinin söylemesi gerekiyor.
ülkemizde öğrt. açığı: 120.000
mezun öğrt.:300.000
bugün 200.000 öğrt ataması yapsak bile 100.000 öğretmen adayı açıkta kalıyor ve bu yıl mezun olanlar+olacaklar.
ve ülkemizin nufusu azalıyor her yıl 1. sınıfa kayıt olan öğrenci sayısı 70.000 azalıyor.(bunu nimet Ç. bakanlığında söylemişti.)
vede 2002 den bu yana 250- 300 bin arası öğretmen atandı. bu da 650.000 öğretmenin yarısının genç olduğu ve emekli olmaları için geçeçek süreyi siz hesaplayın.
bu denklemi çözebilen çözsün.
sizce bakan haklı mı?

Geri