Ödenek ve temrin hangi aylarda geliyor?

Kodla Büyü

bkurt

Üye
Genel liseden meslek lisesine dönüştürülmüş bir okula atandım. Hala 256 mb ramli bilgisayarlar var okulda. Acil lab kurulması lazım. Hangi aylarda ödenek yada temrin gelir?

alırsınız ama monitör alamazsınız.. monitörleri okul aile birliği gibi paralardan ödersiniz.. vergi muafiyeti belgesi alırsanız bundada vergi ödemeden alırsınız.. bağıs olarak gelen paradan bilgisayar parçalarını vergisiz alırsınız..

Alım işini hallederiz hocam. Eski monitörleri kullanırız, tüplü müplü iş görürler. Bi para gelse halledecez ama ne zaman gelir acaba?

Bu temrin parası her sene başında okula geliyor mu? Okul mu istiyor? İdare yok gelmedi falan derse ne yapalım, inanalım mı?

hocam okulllara 3.2. başlığı altında bir ödenek gelir. siz bu paradan okul idaresi ile görüşüp, temrinlik için gönderilecek olanı beklemeden kullanabilirsiniz (ki temrinlik için olanda bu 3.2. dediğim ödeneğin içinde gelir). yalnız temrinlikte temel mantık tüketime dayalı olmasıdır. Örneğin bilişim teknolojileri bölümünün donanım ile ilgili alanı için gerekli olan monitör ve diğer bilgisayar parçalarını alabilirsiniz. ama demirbaş olarak sayılacak laboratuvar bilgisayarlarını alamazsınız.

Yani bu ödeneğin haricinde Temrin Parası diye bir şey yok mu? Peki hangi dallar bu temrin ya da ödenekten yararlanabiliyor. Okulda Veri tabanı ve Web dalları olduğu için Temrin parası gelmemiş dendi idare tarafından. Olabilir mi böyle bir şey?

Bu yıl temrin parası nekadar biliyormusunuz.
Sanırım öğrenci sayısına göre para geliyor.

9. sınıfların sayılmadığını biliyorum, 12. sınıflar sayılıyor mu?

okulumda bu temrin ve modül parasıyla ilgili olarak çok sıkıntı yaşıyorum, bu yıl 450TL lik temrin aldırdılar 12. sınıflar hariç 88 öğrencim var.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Yani bu ödeneğin haricinde Temrin Parası diye bir şey yok mu? Peki hangi dallar bu temrin ya da ödenekten yararlanabiliyor. Okulda Veri tabanı ve Web dalları olduğu için Temrin parası gelmemiş dendi idare tarafından. Olabilir mi böyle bir şey?
hocam idareniz size para vermek istemiyor belliki. öyle şeymi olurmuş veri ve web olduğu için para vermemişler. Bu temrinlik para yukarıda açıklanmış 3.2 başlıgı altında gelir ve gebeldede sene sonu veya sene basında kullandırılır. biz 3 yıldır aralık ayı gibi kullanıyoruz.

Geri