Ömer DİNÇER bu gece 32. Günde

Kodla Büyü
Fatih İhale şartları niye eğitim yasasına girdi dedi, bakan kendi kendine fatih şöyle iyi böyle iyi anlatıyor... :S

Araştırma sonucunda öğrenciler kendim bilgisayardan öğrenmeyi seviyorum demiş, zaten dünya bu yöne kaymış...

2 bn küsür öğrenci ile yapılan anketi söylüyor biz 10 binlerce yapılan anket versek olmaz yuh be yuh

olmaycak bu adamla olmaycak, anlaşamıyoruz biz, kaçıncı bu ya artık etrafında hiç mi danışmanı müsteşarı yok söylediklerini düzeltecek, yine anlayamadık var olandan mı bahsediyor, yeni bir şeylerden mi bahsediyor

Arkadaşlar dediği aynen şu;

"Bilgisayar okuma dersimiz zaten yok.BT ve tasarım dersimiz var.onlar devam kalkmıyor" dedi.

Yorumum:BT den kastettiği bizim ders.Tasarım dediği de teknoloji tasarım işte.Bizim ders böyle devam edecek belli.

Allahım hem bu dünyada hem ahirette sor bunların bunların hesabını.Sana havale ediyorum!

sonuç meb bakanı daha derslerin adını doğru düzgün bilmiyor, etrafında da düzeltecek adam yok, kimler yönetiyor koskoca eğitim sistemini

Bu adam birilerinin gazına geliyor ama, birileri bilişim teknolojilerine fena takmış adamı yanlış yönlendiriyor..

Atanmış öğretmenlerin sıkıntılarında ona güvenecekmişiz öyle dedi kendileri. Bu adamdan bir cacık olmaz.

Bizim valiler, kaymakamlar ne zaman öğretmen atanmasından sorumluydu yaw, yalan söylüyor....

Allah yalancının belasını versin, çoluğu çocuğu yaşadığımız sıkıntıları yaşasın görsün... Diğer tarafta çoooooooook hesap var.

Nasıl sınavsız gidecekler; neye göre seçeceksin. 1 tane fen lisesi varsa oraya kimi alacaksın! Üniversite sınavında bakanla-başbakanın YGS kalkacak sözünü gündeme getiren BÖYÜÜÜÜK gazeteci(!) birand diğerini sormayı akıl edemedi!

SBS çıktığında da dershaneler kalkacaktı, ne oldu diye kimse sormuyor.

Bu adamı başımıza getiren herkesten hakkımı alacağım! Oy vereninden, onu oraya layık görenden herkesten...

YGS için Toefl tarzında yıl içinde bir kaç kere yapılacakmış. Lise sonda bir kaç kere yapılacakmış istediği zaman girebilecekmiş....

5 seneye kalmaz öğretmenlere ihtiyaç kalmıycak sanırım. Anketler de öyle gösteriyormuş. Bizden başladılar diğer derslere sıçrar zamanla. Nasılsa okulda sadece öğretim veriliyor eğitimden kime ne. Ne gerek var bilgisayardan öğrensin tüm dersleri... Tıp gelişti gözler bozulursa da çizdiriverirler:))

1- 36 aylık çocuk anasınıfına gidebilir-> 48-60 ay arası anasınıfı zorunlu olacak
2- Alt sınır illa da 60 ay olmayacak, yönetmeliklerde vs değişebilir, 68 ay alt sınır olabilir
3- Seçmeli Kuran dersinde sadece arapça okunuşu verilecek. Anlamı vs yok...
4- Seçmeli kuran derslerinin cuma günü okul çıkışında verilebilmesini düşünüyoruz, kafa yoruyoruz.
5- Meslek seçimi lise 2'den sonra olacakmış. (Dün ne diyordu bu?)
6- Bt okuma derslerimiz zaten yokmuş, BT ve Tasarım derslerimiz varmış ve onlarda sıkıntı yokmuş devam ediyormuş
7- Atanmış öğretmenlerin sıkıntılarında ona güvenecekmişiz öyle dedi kendileri.
8- Atanmamış öğretmenler kusura bakmasınmış başka çareler arasınmış, eğer kadro verilirse vakit geçirmeden atama yapacakmış (bravo deyip alkış bekledi bir süre)
9- YGS için Toefl tarzında yıl içinde bir kaç kere yapılacakmış. Lise sonda bir kaç kere yapılacakmış istediği zaman girebilecekmiş...

Bolca din eğitimi, bolca dini eğitim soslu vardı... Her maddenin arasına 10 dakika din-imam hatip sosu ekleyip yutun... Bu kadardı...

1- 36 aylık çocuk anasınıfına gidebilir-> 48-60 ay arası anasınıfı zorunlu olacak Anasınıfı öğretmnelerinin sınıf öğretmeneliğine geçeceği hikaye o zaman.
2- Alt sınır illa da 60 ay olmayacak, yönetmeliklerde vs değişebilir, 68 ay alt sınır olabilir Şurda aylar kalmış en temel mevzular bile belli değil
3- Seçmeli Kuran dersinde sadece arapça okunuşu verilecek. Anlamı vs yok... Zaten bize de bu yakışır
4- Seçmeli kuran derslerinin cuma günü okul çıkışında verilebilmesini düşünüyoruz, kafa yoruyoruz. Herkesin aynı anda dersi alabilmesi ancak imamların gelmesiyle olur
5- Meslek seçimi lise 2'den sonra olacakmış. (Dün ne diyordu bu?) Lise 2 den sonraysa biz niye bu sisteme geçiyoruz. Sebep meslek yönelimi değil miydi?
6- Bt okuma derslerimiz zaten yokmuş, BT ve Tasarım derslerimiz varmış ve onlarda sıkıntı yokmuş devam ediyormuş. Bu cümleyi kriptolojide inceletiyorum. Çözebilirlerse yorumlarım. Çünkü hiç bir şey anlamadım ben.
7- Atanmış öğretmenlerin sıkıntılarında ona güvenecekmişiz öyle dedi kendileri. Atanmış öğretmenler diye hitap eden bir bakan daha gelmedi bu ülkeye. Öyle bir şey yok. Öğretmenlerimiz var. Atanmış öğretmen ne ya.

grandmasterb' Alıntı:
Arkadaşlar dediği aynen şu;

"Bilgisayar okuma dersimiz zaten yok.BT ve tasarım dersimiz var.onlar devam kalkmıyor" dedi.

Yorumum:BT den kastettiği bizim ders.Tasarım dediği de teknoloji tasarım işte.Bizim ders böyle devam edecek belli.

Aynen hocam bende öyle anlıyorum artık.
Artık diyorum çünkü bu adamı anlamak için bile rehber lazım.

sırf bizimle ilgili bişeyler anlatır belki diye bekledim, izledim..ama elde var sıfır.. ya kafayı yemek üzereyim... mehmet ali birand "derslerin kaldırıldığı haberleri çıkmıştı yani bu doğru değil di mi?" dedi. o da "dersler kaldırılmadı; devam ediyor" dedi.NEREDE DEVAM EDİYOR??? MARSTA MI???? DERS YOK, NORM YOK..BU NE YAAA.......... biz bizzat dersin öğretmenleri olarak, okulumuzda ders olmamasından şikayetçiyiz.... adam uyduruyor sanki... hiçbişeyin farkında değil bu adam............ama dikkat edin seçmeli dersler tam belli değil seneye, çok değişiklikler var dedi.. durup durup bilgisayarlı tasarım diyor... ama ne dediği belli değil yine de... bizimle ilgili bir gelişme olmayacak sanırım.... yine hayal kırıklığı..... :(

Doğru düzgün bir haberci yok mu yahu ? Bakan kalkmadı dersler diyor hemen konuyu kapatıp ikna oluyorlar.. Madem bilgisayar öğr yalancı dersleri kalkmadığı halde kalktı diye tantana yapıyorlar o zaman neden bunca öğretmen norm fazlası ve neden ders saatlarini dolduramayıp bir yaprak misali okul okul geziyorlar? Adam gibi şu soruyu soracak bir habercinin karşısına çıkacak mı bakan umudum yok.

diyo ki Milli Eğt. Bakanı kişisi: "bilgisayar okuma dersimiz yok zaten ama bilgisayar tasarım derslerimiz var" aynen böyle söylüyo kelimesi kelimesine..

BT deki T harfini "tasarım"ın kısaltması olarak biliyo zat sanırım, dersin adı "bilişim teknolojileri" ya..Yada "Teknoloji Tasarım" dersiyle karıştırdı :O

Zaten lisedeki bilgisayar dersinden mi ilköğretimden mi bahsediyolar ikisinin de haberi yok.Hadi Birand neyse de bir ülkenin ME Bakanının bu durumda olması çok vahim!

http://tvarsivi.com/player.php?y=11&z=2 ... %3A30%3A00

Teknoloji Tasarım dersi ve Bilişim Teknoloji derslerini harmanladı ortaya birşey çıkarttı ama derste ne anlatılacağını kendi dahil kimse bilmiyor...
Birand da hiçbir şey soramadı. :verymad: Çok vasat saçma sapan bir programdı. Keşke izlemeseydim...

Bu programa kadar gelecek yıl yeni bir ders okutulacağını ve bakanın bundan bahsettiğini sanıyordum, bilişim-bilgisayar-tasarım kelimelerinden yaptığı tutarsız eşleştirmelerden sonra hunharca saçmaladığına kanaat getirdim :evil:

**melike**' Alıntı:
diyo ki Milli Eğt. Bakanı kişisi: "bilgisayar okuma dersimiz yok zaten ama bilgisayar tasarım derslerimiz var" aynen böyle söylüyo kelimesi kelimesine..

BT deki T harfini "tasarım"ın kısaltması olarak biliyo zat sanırım, dersin adı "bilişim teknolojileri" ya..Yada "Teknoloji Tasarım" dersiyle karıştırdı :O

Zaten lisedeki bilgisayar dersinden mi ilköğretimden mi bahsediyolar ikisinin de haberi yok.Hadi Birand neyse de bir ülkenin ME Bakanının bu durumda olması çok vahim!

Bence de bu eğitimden tek kelime bile anlamayan zat BT'yi "Bilişim Tasarım" zannediyor... Allah'ım sen akıl fikir ver şuna yada başımızdan alıp aklı fikri yerinde birini ver başımıza..

Bir de şu ilginç her konuda öğretmenlerine laf söyleyen bakan teknolojiyi kullanımı bakımından öğretmenlerine tam güveniyor olmalı.gerçi adamların çok da derdiydi teknolojinin kulllanımı.okulları teknolojik aletle donatmak yeterli.birkaç kez ürkek ürkek software lafını da kullandı.Bakan Bey, madem o kadar iyiyiz çocuklarımız o kadar iyi nerde mesleki eğitim biz neden kendi yazılımlarımızı üretemiyoruz?

ülkemizde BÖTE bölümü gerçekten eğitime önem verilip verilmediği konusunda turnusol görevi görmektedir.

Ayrıca Bakan Bey'i dün izlediğim.Bakan Bey tek başına Türkiye'nin özeti gibiydi;

Geniş çaplı büyük projeye başlamak ama bu projenin temeli olacak olan yani eğitimle ilgili olacak kısmında ortaya basit e içerikten başka birşey çıkaramamak.(henüz çıkmadı çıkınca da bu aletler eskimiş olmaz umaraım)
Kamu ihale kanununda yapılması gereken değişikliği(gerek var mı?!!!^^^^^) 4+4+4 kanununda yapmak ...eğitimle ilgili kanunda ihale ilgili maddeye yer vermek...
Danışıklı da olsa hristiyanlık yada başka bir dinle ilgili seçmeli dersle ilgili bir konuda sunucunun gülmesine atar yapmak...O kısmı ben de anlamadım birşey kızdı
Başında olduğu kurumun derslerinden bi haber olmak.(Durmadan kendisine soru soruluyorsa bir zahmet öğrenilmeli o dersin adı)
Büyük ve iyi niyetle getirilmiş gibi gözüken Kuran dersinin sadece okuma dan ibaret olduğunu mealinin olmadığını söylemek ve zaten Türkiye'deki çoğu kişi okuduğunu anlamıyor diye savunmak.Yani okuduğunu anlamayanlar +1 yapılacak herhalde.(İnanın meali çok daha iyi olurda seçmeli ders olarak illa olacaksa )

Not:bu arada Bakan yeni bir dersten bahsetmiyor.

**melike**' Alıntı:

Bilişim Teknolojileri ve tasarım dersimiz var dedi dikkatli dinlerseniz.
İyide sayın bakan nerde var yok işte . Trajikomik bir olay.

Bilişim teknolojileri dersleri kalkmadı bt okuma yazma dersi kaldırıldı, bilişim teknolojileri ve tasarım dersimiz devam ediyor dedi. Ne demek hala anlamış değilim. Bizim kalkan derslerimiz bt okuma yazma dersimiydi ben 6 sene girim bu derse wlla adını bilmiyor muşum.

Kuran-ı Kerim dersleriyle ilgilide cocuklar abdest alacak mı basörtu takacak mı sorularına ise, bu tarafını hiç düşünmedik demesi gece bizi güldürüp. Sabah okullarda sohbet kaynağı oldu. Bakanım çok yaşa sen olmasan yuzumuzu guldurende yok :puhaha:

En azından kimin düşüneceğini düşünseydiniz.

erkna' Alıntı:
Teknoloji Tasarım dersi ve Bilişim Teknoloji derslerini harmanladı ortaya birşey çıkarttı ama derste ne anlatılacağını kendi dahil kimse bilmiyor...
Birand da hiçbir şey soramadı. :verymad: Çok vasat saçma sapan bir programdı. Keşke izlemeseydim...

o adamıda anlamadık "Ha tamam o zaman" deyip geçti herşeye.

teknoloji tasarım öğretmeni olursam sıyırırım sanırsam kafayı. kürdan kibrit çöpü filan görünce içim bi hoş olmaya başladı.

hedef şaşırtıyor. bilişim tasarım dersi olsa ne olur. bilişim teknolojileri dersi olsa ne olur. ikisinde de 1 er saat ve seçmeli. yani sorun çok, aynen devam. keşke teknoloji tasarım branşına geçsek te 2 şer saat dersimiz olsaydı. :cry:

Geri