Ösym Görevlerini Eğitim Bir Sen Mi Belirliyor?

Kodla Büyü
muamma25' Alıntı:
çamur atmak kolayda bu kadar günahı nasıl ödeyeceksiniz. eğitimbiri iyice derin devlet yaptınız. sayenızde bayağı temizlendik günahardan

yıllar önce bana bu lafı bu formda cemaat için söylemişlerdi. zaman geçsin neler çıkacak

İdarecilerde eğitimbirsenli oranının fazla olmasını ben naçizane vatandaşımızın çıkar peşinde koşturmasına bağlıyorum. Bizde bir müdür vardı eğitimsenli. O zamanlar yönetici atamada sendika etkiliydi. Eğitimbirsene geçmesine aracı oldum. Ben kimseye sendikaya geçmesi için teklif bile etmemişken emrivaki yaparak bütün okulu sendikaya üye yaptı. Neyse zaman geçti işi olmayınca türk eğitimsene geçti. Bu müdür cemaat toplantılarına bizi davet eder, zaman gazetesine abone yapmaya çalışırdı. Ama sağolsun eğitimsenli arkadaşları geldiği vakit cuma namazına dahi gelmezdi.
Siyasette de aynı durum yok mu? İktidara bir parti gelir. Düne kadar B partisinin üyeleri tabela indirir A partisine geçer. İşini yürütür. Futbolda aynı durum yok mu? Kefen giyerim o formayı giymem diyen zaman geçer zaten damarımı kessen sarı kırmızı akar der. Bizim eski okul müdürü hiç anlaşamazdım ve sevmezdim. Ama müdürün kankaları vardı işlerini görürlerdi. Yeni müdür gelince eski müdür tukaka. Ve bunu söyleyenlerde kankalar.
Şahsınızı bilmem ama ülkemizin gerçekleri bunlar maalesef.

Yok daha neler..
Eğitim Bir Sen Üyesiyim, idareciyim vs... ama bana bu yıl ösym den görev çıkmadı, hatta görev iadelerinde bilen... Okulumdan başka sendikadan arkaşlara birer ikişer tane görev çıktı. Ne olmuş yani? Kıstasları bir okuyun...

https://gis.osym.gov.tr/OSYM_Sinav_Gore ... keleri.pdf

Birde puanlama var, ne işe yarıyor anlamadım ama okuldaki sisteme yetkili idareciniz giriş yapsın, yılınızı yenilesin.. O zman puan değişiyor..

Görev çıkmayanlar sağa sola sataşıyor diye düşünüyorum.

Görevlendirmede tam anlamıyla bir adalet varmı derseniz, bence de yok.. ama en azından kıytırık da olsa bir standart var diye biliyorum.

veysim47' Alıntı:
İdarecilerde eğitimbirsenli oranının fazla olmasını ben naçizane vatandaşımızın çıkar peşinde koşturmasına bağlıyorum. Bizde bir müdür vardı eğitimsenli. O zamanlar yönetici atamada sendika etkiliydi. Eğitimbirsene geçmesine aracı oldum. Ben kimseye sendikaya geçmesi için teklif bile etmemişken emrivaki yaparak bütün okulu sendikaya üye yaptı. Neyse zaman geçti işi olmayınca türk eğitimsene geçti. Bu müdür cemaat toplantılarına bizi davet eder, zaman gazetesine abone yapmaya çalışırdı. Ama sağolsun eğitimsenli arkadaşları geldiği vakit cuma namazına dahi gelmezdi.
Siyasette de aynı durum yok mu? İktidara bir parti gelir. Düne kadar B partisinin üyeleri tabela indirir A partisine geçer. İşini yürütür. Futbolda aynı durum yok mu? Kefen giyerim o formayı giymem diyen zaman geçer zaten damarımı kessen sarı kırmızı akar der. Bizim eski okul müdürü hiç anlaşamazdım ve sevmezdim. Ama müdürün kankaları vardı işlerini görürlerdi. Yeni müdür gelince eski müdür tukaka. Ve bunu söyleyenlerde kankalar.
Şahsınızı bilmem ama ülkemizin gerçekleri bunlar maalesef.

:alkis: :alkis: :alkis:

sistem adaletsiz ama durumdan vazife çıkarmayın çünkü tezinizi yalanlayacak bir çok örnek sayabilirim

Puanlama yapıyorlarmış,ona göre görev veriliyormuş ya;
Sistemden puanlarımızı görsek,buna göre konuşsak iyi olurdu.Fakat sistemin işine gelmeyebilir. :)

Re: Ynt: Ösym Görevlerini Eğitim Bir Sen Mi Belirliyor?

paradiso' Alıntı:
sistem adaletsiz ama durumdan vazife çıkarmayın çünkü tezinizi yalanlayacak bir çok örnek sayabilirim
Yönetici atama dan örnek verin de,
Adalete inancımız sağlamlaşsın.
Sizce;
Yönetici olarak atananların sendikal oranı,
Sendikalı öğretmenlerin sendikal oranları ile doğru orantılımıdır?
Hani dedim ki esiyorsunuz,
Gürlemenizi de duymak isteriz.

Kürşat_58' Alıntı:
arkadaş haklı ben türk eğitimsenliyim 17 yıllık öğretmenim her yıl başvuru yaparım ama yıllardır bana çıkmaz. bir oturum dahi çıkmaz. ama eğitim bir sen arkadaşımızı aynı okuldayız ygs de de lys de de görev çıkıyor

Puanlama sistemini inceleyip puanınızı kontrol ettiniz mi ? Ceza alıp almadığınızı sorguladınız mı ?

Eğitim Bir Senliyim bu yıl 1 tane görev çıktı. Puan düşük yani sisteme yeni girenlere daha fazla görev çıkıyor olay bu! Birde öğretmen görevlendirme sıralamasında en sonda yani bize zaten kırıntılar kalıyor.

Ek olarak EBS üye sayısı çok. Dolayısıyla torbadan EBS li çıkma ihtimali çok. Diğer sendikalılara karşı bir kıyım olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

COBOL' Alıntı:
Yönetici atama yönetmeliğide var.
Yönetici olarak atananların sendikal oranının, mevcut öğretmenlerin sendikal oranları ile uyumlu olduğunu söyleyebilirmisiniz?
Cevap basit bir taraf ağır basıyor. Burda tartışılması gerekende yönetmeliktir.

COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
Sizce;

Konuyu saptırma, Şu anda konu "ösym görevlendirmeleri"
çalıştığım Okul müdür yardımcısı hiç bir sendikaya üye değil, sürekli cihaz görevlisi çıkıyor
okulumuza 1 yıllık yeni atanan türkçe öğretmeniniz hiç bir sendikaya üye değil bu yılki bütün ösym sınavlarında görev çıktı eşi de keza aynı durumda
ben eğitim birsen liyim 3,5 yılda sadece 3 defa görev çıktı

Polemiğe girmek istiyorsan forumda gırla konu var. Başka kapıya.

Cihaz görevlisi ne arkadaşlar nasıl bişey? Yıllardır görev çıkımıyor da ondan bilmiyorum. bi açıklayın da cahilliğimi giderin.

Kürşat_58' Alıntı:
arkadaş haklı ben türk eğitimsenliyim 17 yıllık öğretmenim her yıl başvuru yaparım ama yıllardır bana çıkmaz. bir oturum dahi çıkmaz. ama eğitim bir sen arkadaşımızı aynı okuldayız ygs de de lys de de görev çıkıyor
Hocam bizim okulda yılların Türk EĞitim Sen lisi, Ülkücü doğmuş has yörük bi hocamız var. ona 3 tane birden çıktı lys de. Yani bu ösym nin ne yaptığını bilen yok. Yönergelerinde bir puanlamadan bahseder gibi olmuşlar. Ama sonunda demişler ki bu yönergeye de uyup uymama hakkı Ösym de saklıdır:)

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Cihaz görevlisi ne arkadaşlar nasıl bişey? Yıllardır görev çıkımıyor da ondan bilmiyorum. bi açıklayın da cahilliğimi giderin.

Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi Görev ve Sorumlulukları

(Yrd.Doç., Öğr.Gör., Arş.Gör. veya MEB Okulları Müdür Yrd.'ları olabilir)

Bina Denetim ve Cihaz Yöneticisi görevleri sınav öncesi ve sınav günü olmak üzere iki bölümden oluşur.

Sınav Öncesi Görevleri;

Görevli olduğunu görevli işletim sisteminden (GİS) öğrenmesi sonrasında sınav koordinatörlüğü ile bağlantıya girerek görevli olduğu sınav binasında denetim görevi olup olmadığı bilgisi ile sınav koordinatörlüğünde yapılacak olan eğitime katılım bilgilerini alır.

Sınav Binasında Denetim görevi yok ise; eksiklerin sınav öncesindeki Cuma günü tamamlamak kaydı ile görevli olduğu binadaki analog satleri, tüm kamera aparatlarını ve iletişim ile ilgili cihazları kontrol eder. Eksik olan saat ve aparatları Sınav Koordinatörüne bildirerek giderilmesini ister.

Sınav Binası Denetim görevi de var ise,

1. Sınav Koordinatörlüğünün Yönetim İşlemleri Sisteminde (YİS) ‘’Sınav bina ve görevlilerine ilişkin genel bilgiler’’ menüsünden döktüğü görevli olduğu binaya ait bilgileri teslim alır.

Görevli olduğu sınav binasında ÖSYM tarafından kendisinden istenen denetim görevinin kapsamını öğrenir.

2. Görevli olduğu bina ile ilgili salon bilgileri, adayların oturma düzenini gösteren listeleri kontrol eder ve Denetimleri esnasında gördüğü eksiklikleri giderilmesi için Sınav Koordinatörlüğü ile koordineli çalışarak, ÖSYM standartlarına uygunluğunu sağlar ve yazılı olarak sınav koordinatörlüğüne rapor eder.

3. Okulun adı ile kayıtlardaki adının ve adresinin doğruluğunu kontrol eder.

4. Kendisine geri dönüşüm için sınav koordinatörlüğü tarafından verilen zamana kadar görevli olduğu binaya bizzat giderek denetim görevi için salonları tek tek gezer. Bu denetimde, binanın sınav yapmaya uygun olup almadığını, saatlerin çalışır durumda olup olmadığını, salon kapasitelerinin doğru belirlenip belirlenmediğini, salonların ÖSYM kayıtlarında yer alan oturma düzenlerine uygun olup olmadığını ve bu salonların ÖSYM standartlarına uygun olup olmadığını, Bina Sınav sorumlusu için uygun bir mekanın tahsis edilip edilmediğini kontrol eder.

5. Binanın giriş ve çıkışlarının kayıtlardaki ile uyumlu olup olmadığına bakar.

6. Eğer gerekli olur ise salon tanıtım kartlarının ve ilgili yönlendirme levhalarının asılı olup olmadığını kontrol eder.

7. Başkanlığın talep ettiği diğer denetim görevlerini yürütür.

8. Denetim sonrasındaki tüm bulgu ve bilgileri yazılı olarak ÖSYM’ye iletir. Özellikle salon bilgilerindeki eksikliklerin olması durumunda kendisine verilen telefon numarasından Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığını acilen arayarak telefonla da bilgi verir.

Sınav Günü Görevleri;

1. Sınav günü sınav saatinden en az 2 saat önce görevli olduğu binaya gelerek sınav salonlarını kontrol eder. Bina ve salon tanıtım formları ile kullanılacak cihazların aparatlarında eksiklik var ise bina sınav sorumlusunun bilgisi dâhilinde sınav koordinatörlüğü ile iletişime geçerek eksikliklerin giderilmesini sağlar.

2. Bina kapısında kamera ve el detektörlerinin şehir içi nakil kuryesinden imza karşılığı teslim alınması sırasında kamera-el detektörü kutu/kutularının BSS odasına taşınmasına refakat eder.

3. Bina sınav sorumlusundan kamera-detektörü kutularını imza karşılığı teslim alarak sırasıyla, BSS odası, bina girişi kameralarını takarak emniyet görevlilerine el detektörlerini imza karşılığı teslim eder. Bu işlemler sonrasında en uzak sınav salonundan başlamak kaydı ile kameraları (kamera üzerinde yazan salona) aparatlarına takarak analog saat ile aynı zamanı göstermesini sağlayarak çalışır duruma getirir.

4. Binadaki internet, telefon, bilgisayar ve diğer iletişim araçlarının bağlantısının kesildiğini kontrol eder.

5. Sınav başlamadan 15 dakika önce bitirilmek üzere salonların tek tek dolaşılarak salondaki kameraların, dijital ve analog saatleri çalıştıklarının kontrol eder.

6. Acil durumlarda bina sınav sorumlusunun vereceği diğer iş ve işlemleri yapar.

7. Sınav süresinin sona ermesinden sonra, salondaki sınavın bitmesi ve evrakın salondan çıkması kaydı ile en uzak salondan başlayarak kameraların toplar.

8. Bina girişinde emniyet görevlilerinden detektörlerinin imza karşılığı geri teslim alır.

9. Bina sınav sorumlusu odasındaki kameranın binaya ait kutuların tamamının kilitlemesinden sonra toplanarak kutuya konulması ve kamera-el detektörü kutu/kutularının kilitlenerek bina sınav sorumlusuna imza karşılığı teslim eder.

10. Sınav evrakı kutularının Bina sınav sorumlu tarafından şehir içi nakil görevlisine teslimi sırasında kamera-el detektörü kutu/kutularının imza karşılığı teslim edilmesi sırasında refakat eder.

11. Başkanlığın ilgili sınav için kendisine belirlediği diğer görevleri yürütür.

12. Sınav sonrasında GİS sistemi üzerinden görevi gerçekleştirilmesi ve yaşanan olayları yazılı olarak rapor eder.

kaynak : http://osym.cu.edu.tr/tr/detay.aspx?pageId=1531

vay be ne kadar eğitim bir senli arkadaş var mış :))

haklı oldukları bir konu olunca nasılda hemen savunuyorlar, eğitim bir sen için o kadar laf ettik çıt diyen olmadı.

demek ki bu konuda yanılıyormuşum, eğitim bir sen e ösym sınavlarında torpil yokmuş yada torpil varsada çok üst seviyelerde var bizim seviyeye düşmüyor.

paradiso' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
Sizce;

çalıştığım Okul müdür yardımcısı hiç bir sendikaya üye değil, sürekli cihaz görevlisi çıkıyor
okulumuza 1 yıllık yeni atanan türkçe öğretmeniniz hiç bir sendikaya üye değil bu yılki bütün ösym sınavlarında görev çıktı eşi de keza aynı durumda

Başka kapıya???

Halbuki basit bir soru sordum.
============================
Yönetici olarak atananların sendikal oranının,
mevcut öğretmenlerin sendikal oranları ile uyumlu olup olmadığını ?
Bilgim yok, diyebilirdin ve herşeyi bilmek zorunda değilsin.Demekki durumundan çok memnunsun.
Mevlâm büyük. Dilerim "aynı adalet (ösym adaleti) tez zamanda, sanada nasip olur da."
Bende sana "klavyeni de al git" derim.

ernestososa' Alıntı:
vay be ne kadar eğitim bir senli arkadaş var mış :))

haklı oldukları bir konu olunca nasılda hemen savunuyorlar, eğitim bir sen için o kadar laf ettik çıt diyen olmadı.

demek ki bu konuda yanılıyormuşum, eğitim bir sen e ösym sınavlarında torpil yokmuş yada torpil varsada çok üst seviyelerde var bizim seviyeye düşmüyor.

:D münakaşa hoş bişey değil hocam aslında haklı olsan dahi hiç girmemek gerek. Ne demişler

"Dostla münakaşa dostluğu azaltır, düşmanla münakaşa düşmanlığı arttırır."

ben de ebs üyesiyim ama ne lys sınavlarında ne de kpss sınavlarında görev vermediler. öğretmenler ile akademisyenler arasında ayrım yapılıyor bildiğim kadarıyla. akademisyenler yetmeyince öğretmenlere görev veriliyor. akademisyenler arasında da sendika ayrımı yapıp yapmadıklarını bilmiyorum ....

Aynı adaleti herkese eşit temenni ettim sayın hocam.
Kimseye başka kapı gösterip kovmadım.Dargınlık yok.Kapımız ve gönlümüz herkese açık.Bu dünya bana mülk değilki kovayım.

COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
Sizce;

Başka kapıya???

Bilgim yok, diyebilirdin ve herşeyi bilmek zorunda değilsin.Demekki durumundan çok memnunsun.
Mevlâm büyük. Dilerim "aynı adalet (ösym adaleti) tez zamanda, sanada nasip olur da."

Evet bilgim yok. Onların yaptığı torpili (doğruysa ve yanlışsa) ben niye savunayım veya kabulleneyim, niye hemen namluyu bana çeviriyorsun. :D
Yönetici idare vs atamalarında veya başka konularda torpil var mıdır bilmiyorum ben hiç şahit olmadım duymadım görmedim sadece bu forumdaki arkadaşlardan duydum duyuyorum ki ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. İddialar doğruysa allah hepsinin cezasını tez zamanda versin verirde zaten.
Merak etmeyin zulüm payidar olmaz, öyle bir tepetaklak olurlar ki kimin vurduğunu bile anlayamazlar. Ben böyle düşünüyorum.
Evet hala artısıyla eksisiyle baktığımda Eğitim Bir sen li olmayı kendimce doğru buluyorum. Zaman ne gösterir onu bilemeyiz tabi :D
ki sendika ile ilişkim sadece aylık maaş kesintisini kontrol ederken ortaya çıkıyor onun dışında ismini bile karıştırdığım için bazen arkadaşlara soruyordum :D
Kırdıysam k. bakmayın.
Hayırlı geceler.

paradiso' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
Sizce;

Başka kapıya???

Evet bilgim yok. Onların yaptığı torpili (doğruysa ve yanlışsa) ben niye savunayım veya kabulleneyim, niye hemen namluyu bana çeviriyorsun. :D
Yönetici idare vs atamalarında veya başka konularda torpil var mıdır bilmiyorum ben hiç şahit olmadım duymadım görmedim sadece bu forumdaki arkadaşlardan duydum duyuyorum ki ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. İddialar doğruysa allah hepsinin cezasını tez zamanda versin verirde zaten.
Merak etmeyin zulüm payidar olmaz, öyle bir tepetaklak olurlar ki kimin vurduğunu bile anlayamazlar. Ben böyle düşünüyorum.
Evet hala artısıyla eksisiyle baktığımda Eğitim Bir sen li olmayı kendimce doğru buluyorum. Zaman ne gösterir onu bilemeyiz tabi :D
ki sendika ile ilişkim sadece aylık maaş kesintisini kontrol ederken ortaya çıkıyor onun dışında ismini bile karıştırdığım için bazen arkadaşlara soruyordum :D
Kırdıysam k. bakmayın.
Hayırlı geceler.
Ne demek hocam kırgınlık yok.
Yalnızca 2 yılda bir toplu sözleşmelerde vebaliniz de var olduğu için sizlere kızıyorum.
Elimde değil, çünkü uzaklarda çocuklar okutuyorum.Darılmayın.

paradiso' Alıntı:

hiç şahit olmadım duymadım sadece bu forumda duyuyorum demişsin sayın hocam nasıl duymadın nasıl şahit olmadın valla bende ona şaşıyorum

bu adaletsizliği bilmeyen duymayan yoktur, eğitim bir senli üst rütbeliler için bu bir yüz karasıdır

ben şahsen şu anda idarecilik yapanlara saygı duymuyorum çünkü emekleriyle değil siyasetle gelmiş durumdalar

Gerçekten denk gelmedim, doğuda, eğitim birsenin tulum çıkardığı bir ildeyim. Muhtemelen o yüzdendir.

Puanınızı merak mı ettiniz, idarecinize sorun!!! Sistemde gözüküyor. Sıralama mı dediniz, oda verdiğim adreste var.

Her yıl idarecinize "meslekteki yıl" bölümünü değiştirmenisini de istemeyi unutmayın..

İdareciniz yerini bilmiyorsa; Hani yeni kayıt olurken veya resim bilgi vs düzenlerken gelen ekran varya, kameraya gülümseyim fotografınızın çekildiği... işte o ekranda sağ alt köşe veya sağ orta köşede.

Program olsa girif ekran fotografını atacağım ama okulda ösyme yöneticisi ben değilim..

Kör inatla yazmaya devam.

ebs li olarak bana da 4 görev çıktı
hatta aynı hafta direksiyon sıvı çıktı ilçe meb aradım direksiyon sınavının tarihini sırf ben istiyorum diye bakanlıktan değiştirdiler

bu söylediğime inanacak çok paranoyak var bu sitede.......
ben tes liyim
sedikası olana değil adamı olana çıkıyor arkadaşlar
ben şhsen hiç bir sınavda görev almıyorum...

zaqwert' Alıntı:
ebs li olarak bana da 4 görev çıktı
hatta aynı hafta direksiyon sıvı çıktı ilçe meb aradım direksiyon sınavının tarihini sırf ben istiyorum diye bakanlıktan değiştirdiler

bu söylediğime inanacak çok paranoyak var bu sitede.......
ben tes liyim
sedikası olana değil adamı olana çıkıyor arkadaşlar
ben şhsen hiç bir sınavda görev almıyorum...
yukarda adamı olanlar tesli olmadığına göre

tes lilerin yukarıda adamı yok

iktidar değişmez değişince onlarında adamı olacaksa lanet olsun böyle düzene

birisi bu gidişi düzeltsin adil olsun herkes alkışlasın

Sınavla müdür müdür yardımcısı olanlarıda biliyoruz. Sınav soruları nasıl ellerine geçiyorsa artık. Hangi sendika hangi hükümet parti kim olursa onlardan olan biryerlere geliyor. Şimdikide böyle. Adaletli olmayanı Allah ıslah etsin.

Utanmadan eğitim birsenliyiz diyebiliyorlar. Alnı secdeye değenlerin torpil ve ahlaksızlık yaptığı bir dönemden geçiyoruz.
İnsan her şeyi bir kenera bıraksa bile sadece torpilli yönetici atamasından dolayı ebs liyim demeye utanır.

Geri