ÖSYM sınav görevleri...

Kodla Büyü
Bilgiğim kadarıyla bu görevler hizmet yılına göre veriliyor.Bizim okulda hizmet yılı 25'ten fazla olanlar 5'de 4, yaptılar.Bana gelince 5'de 0

hocam eşit dağıtılmalı bence.. hizmet yılı olunca çok ne oluyor ki? birde sıralama var öğretmen 19. sırada diye hatırlıyorum...

5 de 2 ama,
görev almak isteyenler sık sık kontrol etsinler, bildiğim kadarıyla görev almayı reddedenin yerine tekrar ekran açılabilir.

hizmet süresi değil belirleyici olan benimle aynı hatta daha düşük hizmet süresinde olan öğretmen arkadaşa 2 görev çıktı.
Ayrıca Alfabetik olsa isimlerimizde aynı anlamadım bunu

Arkadaşlar Gürevli İşlemleri Modülü'nde şöyle bir bilgi var."Görevli portalinin kullanımı ile ilgili karşılaşmış olduğunuz her türlü sorunla ilgili olarak çağrı merkezimizi (312) 298 80 80 nolu telefondan arayabilir veya smis@osym.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kısa zamanda size cevap verilecektir. Size daha kolay ulaşılabilmesi için iletişim bilgilerinizi e-postada birdirmeniz faydalı olacaktır."
Bende burada yazan e-posta adresine "smis@osym.gov.tr" eleştiri yazısı gönderdim.Bence sizler de gönderin ki yaptıkları sınav görevlendirme dağılımının yanlış olduğunıu anlasınlar.

bunlar bir tesadüf mü? bu kadar insana görev çıkmıyor ama ünv de görev yapan öğretim üyelerine 5 görevde çıkıyor. bu nasıl bir adalet ben bu sınav görevinde kasıt yapıldığını düşünüyorum. ya bu görevlendirmede de bir şifre var.

menu' Alıntı:
hizmet süresi değil belirleyici olan benimle aynı hatta daha düşük hizmet süresinde olan öğretmen arkadaşa 2 görev çıktı.
Arkadaşınızla aynı tercihte bulunduğunuz okul var mıydı? Eğer yoksa tercih ettiği okullarda hizmet süresi fazla olanlardan birisi olamaz mı?Bir de şu var, bizim okulda 5'de 4 sınav da görevlendirilenler idareci olanlar.

efe0619' Alıntı:
menu' Alıntı:
Arkadaşınızla aynı tercihte bulunduğunuz okul var mıydı? Eğer yoksa tercih ettiği okullarda hizmet süresi fazla olanlardan birisi olamaz mı?Bir de şu var, bizim okulda 5'de 4 sınav da görevlendirilenler idareci olanlar.

böyle bir saçmalık olabirlir mi? hizmet süresi olmayan adam görev almasın birileride hepsini alsın. bu nasıl bir adalet. uygun olanı eşit dağıtılmasıdır.

Anlaşılan yeni sistemde sınavlardan bize ekmek yok. Bu eğitim yılında sadece yılbaşından önce ehliyet sınavında görev aldım. İnternetten tercih edilemeye başlanalı hiç bir sınavda görev çıkmadı. LYS de 5 te 0, önceki sınavları da katarsak 10 da 0 gibi bir şey oldu. :verymad: :verymad:

bugün müdür yardımcısına sordum..görevlendirmeler silsileye göre yapılıyormuş...

şube müdürleri
okul müdürleri
müdür yrd..
öğretmenler (boş yer kalırsa tabi)

*cem62*' Alıntı:
bugün müdür yardımcısına sordum..görevlendirmeler silsileye göre yapılıyormuş...

şube müdürleri
okul müdürleri
müdür yrd..
öğretmenler (boş yer kalırsa tabi)

5'te sıfır çıkmış bana
ama bence sıralama yanlış
bu işte kesin bazı işler dönüyor herkesce malum

Yine görev çıkmamış...
Neye göre sıra belirliyorlar anlamadım...
Şu ana kadar hiç görev çıkmadı...

genç öğretmenler boşuna beklemesin. Bu iş kıdeme bakıyor. Büyükler daha da büyüyor. Sendikaların acil el atması lazım. Bir kişiye üst üste 2 görev çıkmamalı. Zaten 2000 lira ek derssiz maaş alıyorlar. Bir de her sınavda görev görev. 5 sınavda 1 tane çıkmamış benim de. Benim de daha siftahım yok. Acil çözülmesi için baskı yapmak lazım. Ben mail hazırlıyorum. Bitince hem sendikalara hem ösym ye göndereceğim.

efe0619' Alıntı:
Arkadaşlar Gürevli İşlemleri Modülü'nde şöyle bir bilgi var."Görevli portalinin kullanımı ile ilgili karşılaşmış olduğunuz her türlü sorunla ilgili olarak çağrı merkezimizi (312) 298 80 80 nolu telefondan arayabilir veya smis@osym.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kısa zamanda size cevap verilecektir. Size daha kolay ulaşılabilmesi için iletişim bilgilerinizi e-postada birdirmeniz faydalı olacaktır."
Bende burada yazan e-posta adresine "smis@osym.gov.tr" eleştiri yazısı gönderdim.Bence sizler de gönderin ki yaptıkları sınav görevlendirme dağılımının yanlış olduğunıu anlasınlar.
Bu maile ve telefon numaralarına yüklenelim. Hatta diğer branşları da uyarın. En makul çözüm bir kişiye üst üste 2 sınav görevi verilmemesi. Algoritması da kolay. TC kimliğe bakacak sadece. Bu işin suyu çıktı. 5 te 4 alan idareci. 5 te 0 alan genç öğretmen. Herkesi bilgilenidirin yüklenelim.

5 te 0 :) halbuki çıksın diye şehir merkezi yerine şehir dışı okulları yazmıştım...

Seneye bu sistem düzelmezse, kendimi sistemde müdür yardımcısı olarak kaydedeceğim. Kıdemle falan alakası yok. 30 yıllık sınıf öğretmenine 1 tane görev çıkmadı. 17 yıllık müdür yardımcısına 4 görev çıktı.

ozkansedef' Alıntı:
Seneye bu sistem düzelmezse, kendimi sistemde müdür yardımcısı olarak kaydedeceğim. Kıdemle falan alakası yok. 30 yıllık sınıf öğretmenine 1 tane görev çıkmadı. 17 yıllık müdür yardımcısına 4 görev çıktı.
Kıdem eşit düzeydekiler arasında hocam. Müdür yardımcıları bitmeden öğretmenlere sıra gelmiyor. Bu sistem böyle olduğu sürece bize değil 5, 500 sınav olsa anca bir-iki tane ya gelir ya gelmez :D

omd' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Kıdem eşit düzeydekiler arasında hocam. Müdür yardımcıları bitmeden öğretmenlere sıra gelmiyor. Bu sistem böyle olduğu sürece bize değil 5, 500 sınav olsa anca bir-iki tane ya gelir ya gelmez :D

abi bu işin şakası yok. senede 300 - 500 lira ek kazanç demek bu. Neden eşit dağıtılmasın? Acil çözülmesi için telefon mail ne gerekiyorsa yapmak lazım. Bu sene böyle bitti ama bunu düzeltebilecek olan da bizleriz.

tamam işte müdür yardımcısı yazacağım sisteme kendimi. 30 yıllık öğretmenin önüne geçeceğim :D

mfk' Alıntı:
omd' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

abi bu işin şakası yok. senede 300 - 500 lira ek kazanç demek bu. Neden eşit dağıtılmasın? Acil çözülmesi için telefon mail ne gerekiyorsa yapmak lazım. Bu sene böyle bitti ama bunu düzeltebilecek olan da bizleriz.

İtiraz konusunda bir ortak yazı yapalım yollayalım şikayet birimlerine. BİMER üzerinden filan da sistemi şikayet etsek nasıl olur acaba :D

içimden geçenleri keşke yazabilseydim ........................... :verymad: :verymad: :verymad:

Geri