ÖSYM sınavlarında görev almak için!!!

Kodla Büyü
Tekrar konustum ve sadece sınav yapılacak okulların öğretmenlerinin ismi isteniyormuş...

serko78' Alıntı:
Tekrar konustum ve sadece sınav yapılacak okulların öğretmenlerinin ismi isteniyormuş...

yok oyle birsey bende dün gittim ve yaptırdım. gözde olan okullardan aldılar ama diğer okulları almadılar bizde gittik il temsilciliğimi nedir oradan yaptırdık. baska ilde ise tüm okulları almıslar:S ilginç birsey cidden

Türkiye58' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:
Türkiye58' Alıntı:
arkadaşlar hallettim ben sorunumu tşkler.

Hocam nasıl hallettiniz? bugun ben de basvuru yapabilir miyim acaba...

Hocam benim hallettiğim iş bi arkadaş şifresini kaybetmiş benden tekrar çıktı istedi bende aradım taradım bilgileri tekrardan kaydet deyince şifreye ulaşabildim. Elinizde şifreniz falan varsa gayet başvurabilirsiniz. Ama tam olarak neyi demek istediğinizi anlamadım.

ben daha önce ösym nin yaptıgı sınavlarda gozetmenlik yapmadım...
subatta da tayin meseleleri yuzunden okulların yaptıgı başvuru işlerinden de tercih işlerinden de habersizdim.. şimdi öğrendim.. en azından ygs için şansım var mı ne yapabilirim.. olursa bugun olur sanırım.. ODTÜ ye mi gitmeliyim...

Fikri olanların yardımına ihtiyacım var?
# 2011-YGS için görevlendirme tercih alımı başlamıştır. 7 Mart 2011 Pazartesi günü sabah saat 08:30'da tercih işlemleri sona erecektir.

bende de müdür yardımcısının vermiş olduğu çıktı var ama giriş yaparken kimlik numarası yada şifre hatalı diyor :D... kimlik numaramı unutmadığıma göre birşeyler olmuş benden habrsiz :)...

ama heyecana gerek yok ilgili müdür yardımcısı tekrar sistemden çıktı verebiliyor :)... :mrgreen:

Ben de bugün bir kaç arkadaşa şifre verdim. ve Başvurusunu yaptım.
Fakat benim sorum şu olacak. Bazı arkadaşların mailleri yok. dolayısıyla ben de yok@yok.com yazdım. bilgilerim bölümünde kırmızı bi yazı var. "ÖSYM sizinle tüm iletişimini bu e-posta adresi üzerinden yapacaktır" şeklinde.
KISACA HANGİ OKULDA GÖREVLENDİRİLDİĞİMİZİ SADECE MAİLLE Mİ ÖĞRENECEĞİZ.?
Okula herhangi bir yazı gelecek mi?

ct442002' Alıntı:
Ben de bugün bir kaç arkadaşa şifre verdim. ve Başvurusunu yaptım.
Fakat benim sorum şu olacak. Bazı arkadaşların mailleri yok. dolayısıyla ben de yok@yok.com yazdım. bilgilerim bölümünde kırmızı bi yazı var. "ÖSYM sizinle tüm iletişimini bu e-posta adresi üzerinden yapacaktır" şeklinde.
KISACA HANGİ OKULDA GÖREVLENDİRİLDİĞİMİZİ SADECE MAİLLE Mİ ÖĞRENECEĞİZ.?
Okula herhangi bir yazı gelecek mi?

Hocam sizin şifre verdiğiniz kişiler benim gibi daha once osym de gozetmenlik yapmamış, herhangi bir başvuruda bulunmamış kişiler mi?

benim anlamadığım okullara bununla ilgili bir yazı niye gelmedi.
burdan duymasak öğrenmicektik başvuruları

daha önceden görev almanın ne lakası var anlamadım.
Başvuru yapmadan önce Okul Ösym programından şifre veriliyor. Tabi personel bilgilerinin eksiksiz girilmiş olması lazım. (Ben daha dün bi arkadaşın bilgilerini güncelledim. fotoğrafını ekledim.) Bilgi güncellemesini yaptıktan sonra şifreyi diğer bilgilerle beraber ekrana ve yazıcıya gönderiyor.
tc kimlik ve Şifreyle giriş yapıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

ct442002' Alıntı:
Başvuru yapmadan önce Okul Ösym programından şifre veriliyor. Tabi personel bilgilerinin eksiksiz girilmiş olması lazım. (Ben daha dün bi arkadaşın bilgilerini güncelledim. fotoğrafını ekledim.) Bilgi güncellemesini yaptıktan sonra şifreyi diğer bilgilerle beraber ekrana ve yazıcıya gönderiyor.

bana okuldakiler şifre veremediklerini subatta basvuru yaptıklarını söylediler... okulun personel listesinde de adım çıkmıyor... gorevlendirme istiyor istemiyor ekranı var ya.. tam olarak ben de bilmiyorum.. daha once ugraşmadım dediğim gibi... bu okula subatta tayiğnim çıktı.. o sebeple mi bilgilerim çıkmıyor bilmiyorum..
daha once basvuran kişilerin bilgileri direkt olarak mı çıkıyor diye düşündüm.. alakası bu..

Arkadaşlar bizim okul sınav merkezi değil.Ben de sınav merkezi olan bir okulda( tanıdık okul ) kendimi kaydettirdim.Fakat bir sıkıntı var.Benim kurumum orası olmamasına rağmen kurum kısmında orası çıkıyor.Bu sakınca olur mu?Benim açımdan ve o okulun idarecisi açısından?

porry' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okul sınav merkezi değil.Ben de sınav merkezi olan bir okulda( tanıdık okul ) kendimi kaydettirdim.Fakat bir sıkıntı var.Benim kurumum orası olmamasına rağmen kurum kısmında orası çıkıyor.Bu sakınca olur mu?Benim açımdan ve o okulun idarecisi açısından?
güncel

_miracle_' Alıntı:
ct442002' Alıntı:

bana okuldakiler şifre veremediklerini subatta basvuru yaptıklarını söylediler... okulun personel listesinde de adım çıkmıyor... gorevlendirme istiyor istemiyor ekranı var ya.. tam olarak ben de bilmiyorum.. daha once ugraşmadım dediğim gibi... bu okula subatta tayiğnim çıktı.. o sebeple mi bilgilerim çıkmıyor bilmiyorum..
daha once basvuran kişilerin bilgileri direkt olarak mı çıkıyor diye düşündüm.. alakası bu..

Önceki okulunuzun, (Bilgileriniz girildiyse tabi) Ösym otomasyon programından sizi pasif olarak işaretlemesi gerekiyor ki, yeni okulunuz sizi aktif olarak işaretleyebilsin ve bilgilerinizi güncelleyebilsin. Muhtemelen önceki okulunuzda OSYM otomasyonunda hala aktif görünüyorsunuzdur.

Arkadaşlar bilmiyorum tek benim okulum için mi geçerli bir durum ama sorun var. İki gün önce yapmış olduğum okul tercihlerim görünmüyor hepsi kaybolmuş. Okulumuzdaki diğer öğretmenler için de aynı durum geçerli. Okulumuz kartal da olduğu için biz de tercihlerimizi hep kartal'daki okullardan yapmıştık. Ama şuanda kartal ilçesinde hiç bir okul bize görünmüyor en yakın görünen okul da kadıköy'de acaba sizlerde de aynı sorun var mı?

Başvuru ve tercih işleri tamam :)

Sınavlarda bize görev verilip verilmediğini verildiyse nereye verildiğini nereden öğreneceğiz.

kaydet diyince uygulama hatası çıkıyor aynı durumu yaşayan var mı???

vardı ama sonra düzeldi o hata.sonra şifrelerini unutanlar vardı onlar için çıktı alabildik.

görevin çıkıp çıkmadığı ya da görev yeri belgesi maillemi bildirilecek

yarın açıklanacak yanlış hatırlamıyorsam..üniversite sınavı için..

eses' Alıntı:
yarın açıklanacak yanlış hatırlamıyorsam..üniversite sınavı için..
bugün duyuru yayınlamış MEM sitesinde OSYM.

Ekli dosyalar

• osym.jpg
    osym.jpg
    254.8 KB · Görüntüleme: 846
Arkadaşlar bu görevlendirmelere merkeze bağlı kasabadaki öğretmenler başvurabiliyormuydu? yoksa sadece okulunda sınav yaplanlarmı?

arkadaşlar keşke haberimiz olsaydı ama geç öğrendik ve başvuru yapamadık. benim öğrenmek istediğim önümüzdeki sınavlar için bu şifreyi okuldan başka istanbulda nerden alabiliriz. yoksa her okul verirmi diyosunuz mesela önümüzdeki haziranda yapılacak sınav için...

OSYM sınav merkezleri veriyor hocam. Üniler var. OSYM nin sitesinde var sınav merkezleri

wertyu6' Alıntı:
Arkadaşlar bu görevlendirmelere merkeze bağlı kasabadaki öğretmenler başvurabiliyormuydu? yoksa sadece okulunda sınav yaplanlarmı?

Bu sorunun cevabını bilen yok mu?

aakcakaza' Alıntı:
eya' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:

Bu sorunun cevabını bilen yok mu?

Hocam okulunuzu kaydettirin OSYM ye başvurabilirsiniz sanırım.

Benim sorum yanlış anlaşıldı galiba. İl merkezimizde sınav yapılıyor da biz ilçedeyiz. Başvurabiliyor muyuz? Ösym'nin sitesinde görevlilerle ilgili klavuz aradım ama bulamadım.

Bende birşey söylemek istiyorum. Merkezde kalıyoruz yalnız ilçede çalışıyoruz. İldeki ösym temsilciliğine gittiğimizde bizim ilçede olduğumuzu sebep göstererek okulumuzu sisteme kaydedemeyeceklerini söylüyorlar. Aynı evde kaldığım ev arkadaşlarım merkezde çalışıyorlar diye sınavlarda görev alabiliyorlar. Ancak biz alamıyoruz. Tek sucumuz ilcede calismak mı? Ya da bunun bir çözümü var mı?

Geri