ÖSYM'den sınavlarda görev alacak personel için duyuru

Kodla Büyü
Bir şifre kaydınız yoksa geçmiş ola arkadaşlar. Ahmet hocamın dediği gibi 1,5 ay oldu okulumuzdaki öğretmenleri kaydedeli. Güncelleme işine gelince eğer güncelleme yapmazsak örneğin 27 martta sınav var size görev çıkmayacak. Görev almak istediğiniz sınavları seçebiliyorsunuz. Hatta okul önceliği bile var. 7 mart 7:30 son önümüzdeki bu sınav için Eğer ilinizde ÜDS sınavı var ise oda 3 mart 7:30 son yani bu sabah. Bilgilendirmek isterim.

serhatdemir' Alıntı:
Bir şifre kaydınız yoksa geçmiş ola arkadaşlar. Ahmet hocamın dediği gibi 1,5 ay oldu okulumuzdaki öğretmenleri kaydedeli. Güncelleme işine gelince eğer güncelleme yapmazsak örneğin 27 martta sınav var size görev çıkmayacak. Görev almak istediğiniz sınavları seçebiliyorsunuz. Hatta okul önceliği bile var. 7 mart 7:30 son önümüzdeki bu sınav için Eğer ilinizde ÜDS sınavı var ise oda 3 mart 7:30 son yani bu sabah. Bilgilendirmek isterim.
Hocam bir önceki sayfada durumu gayet güzel açıkladım hala süresi geçti geçmiş olsun diyosun. ÖSYM yönetim işlemleri programından şifreleri alabilirsiniz. ÖSYM sorumlusu Profesörle görüştüm o yol gösterdi. Bugün sistemden tüm öğretmenlerimizin şifrelerini aldım ve dağıttım. Hepside ÜDS ve ÖSYS ye başvurularını yaptı. Milleti de yanlış yönlendirmeyin lütfen...

Cemal TANER' Alıntı:
@adrenaline hocam fotolarını çektiniz mi ?
İlk dönemin son haftası güncellemeleri fotolar dahil yapmıştım sistemde. Ancak bu şahsi başvuru işinden daha bugün haberim oldu ve hemen sisteme tekrar girip öğretmen arkadaşların şifrelerini alıp dağıttım. Sistem aktif fotoğraf ve diğer bilgileri güncellememiş olanlar halen yapabilir...

anladığım kadarıyla sizin öğretmenleriniz önceden girilmiş zaten sisteme. ha yeni kayıt ve foto çekip eklemeye izin veriyorsa problem yok demektir.

Cemal TANER' Alıntı:
anladığım kadarıyla sizin öğretmenleriniz önceden girilmiş zaten sisteme. ha yeni kayıt ve foto çekip eklemeye izin veriyorsa problem yok demektir.
Tabiki biz bu girişleri yapmıştık. Yalnız bugün bikaç öğretmenimizin görev süreleri, mail adresleri gibi alanları değiştirdim. Fotoğraf çekmedim ancak Fotoğraf Çek butonuda aktifti...

ya arkadaşlar, bizim okulda önceden hiçbir şey yapılmamış. şimdi yapabileceğimiz birşey yokmu? yoksa geçmiş olsun mu diyeceksiniz?

Bilenler lütfen yardımcı olun ? ÖSYM'ye gitmeyenler kayıt yaptırmamış mı oluyor?

şimdi görevalmak istedigim sınavı sectim ekrana okullar geldi orada hicbirsey yapmasam birseyede tıklamasam tum okullarda gorev alabilriim anlamına mı geliyor arkadaslar siz ne yaptınız o ekranda

ya arkadaşlar sistemi açabilenler yeni öğretmen kayıt edebiliyormuyuz bunu bir kişi Allah rızası için söylesin

adali54' Alıntı:
ya arkadaşlar sistemi açabilenler yeni öğretmen kayıt edebiliyormuyuz bunu bir kişi Allah rızası için söylesin
dün yaptım oldu.bugünde olur.sadece üds ye başvuramaz

Arkadaşlar bizim okula matematik öğretmeni bu dönem geldi eş durumundan ve dün müdürle kaydını yaptık şifresini aldı hocamız. alır almazda okullarını seçtik. Yani daha önceden kayıt olmasanızda sistem hala açık durumda.

peki nasıl kayıt olacağız şifre alacağız bir açıklarsanız bizlerde kayıt olmaya çalışalım.

mert02' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okula matematik öğretmeni bu dönem geldi eş durumundan ve dün müdürle kaydını yaptık şifresini aldı hocamız. alır almazda okullarını seçtik. Yani daha önceden kayıt olmasanızda sistem hala açık durumda.
şifreyi alırken sisteme kimin şifresi ile girdi? ve nasıl aldı?

adrenaline' Alıntı:
serhatdemir' Alıntı:
Hocam bir önceki sayfada durumu gayet güzel açıkladım hala süresi geçti geçmiş olsun diyosun. ÖSYM yönetim işlemleri programından şifreleri alabilirsiniz. ÖSYM sorumlusu Profesörle görüştüm o yol gösterdi. Bugün sistemden tüm öğretmenlerimizin şifrelerini aldım ve dağıttım. Hepside ÜDS ve ÖSYS ye başvurularını yaptı. Milleti de yanlış yönlendirmeyin lütfen...
ÖSYM Yönetim İşlemleri Sistemine idareci şifresi ile girdim baktım hocam. Girişte ilk sayfa boş geliyor. Sol tarafta menü var ancak öğretmen tanımlama diye bir yer yok bulamadım. Tam yolunu adım adım yazarmısın. Teşekkürler.

ÖSYM merkezlerinin kayıt programında işli okullar dışında herhangi bir okulda görev yapan öğretmenler başvuramıyor. O nedenle boşu boşuna il merkezine gitmeyin. Genelde il merkezlerindeki öğretmenler başvurabiliyor.

Cemal TANER' Alıntı:
3/4 hafta önce sınav merkezleri kayıt yaptı şifre verdi. eğer okulunuz sınav merkezi değilse başka bir okuldan kayıt yaptırabilirdiniz. yani geçti... seneye artık...
Hocam ben de kaydımı bugün yaptırdım, sınav için okul da seçtim, doğru yönlendirmeniz için teşekkürler :mrgreen:

arkadaşalr dün bir yazı geldi.öğrenciler mağdur olmaması için ösym kayıtlı olmayan okullar kaydını heme nyapsın diyordu.acaba bundan mı bahsediyor.yoksa bu şifre işini nasıl nasıl alacağız detaylı anlatacak bir arkadaş yok mu.ösym telefonu sürekli meşgul.nasıl ulaşacağız ki...

şimdi baktımda görevli ekleme hala aktif. ben akşamüstü 6 gibi birini daha kaydetmiştim. muhtemelen daha açık tutarlar sistemi. kaç haftadır son gün son gün deyip duruyorlar ama hep açık kaldı sistem :)

en baştan alırsak öncelikle kayıt yapılabilmesi için il sınav merkezi yöneticiliğini arayıp okulunuzu listeye ekletmeniz lazım.

okulunuzu listeye eklettikten sonra ankara ösym sınav merkezi yöneticiliğini arayıp kullanıcı adı ve şifre almanız lazım. ( kullanıcı adı okul müdürünün tc si oluyor genelde )

bunları aldıktan sonra arkadaşların önceki mesajda paylaştığı programı kurduktan sonra verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp sol taraftaki menüden " sınav merkezi otomasyonu " menüsü altında " görevli sorgulama " seçeneği seçildikten sonra gelen sayfada " görevli ekle " butonu ile yeni kayıt yaptırılabilir.

ankaraya ulaşamayıp sadece ilden okulunuzu listeye ekletseniz bile başka bi okuldan rica edip onların sistemi üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. bizim bitişik okul il sınav merkezinden okullarını listeye eklediler ama bi türlü ankara merkezden şifre falan alamadılar. geldiler kayıtlarını ben bizim sistem üzerinden yaptım. o şekilde de olabiliyor. umarım sistemi kapatmazlar da pazartesi günü kayıt yaptırmayan arkadaşlar da kayıt yaptırma imkanı bulur.

Arkadaşlar bu görevlendirmelere merkeze bağlı kasabadaki öğretmenler başvurabiliyormuydu? yoksa sadece okulunda sınav yaplanlarmı?

ben İstanbulda görev yapıyorum, okulda normalde sınav yok ama ÖSYM merkezine kayıt yaptırırsak olabilirmiş ve sisteme kendimizi sadece bu şekilde kaydettirebiliyor musuz. yani bana denilen öyle :) ÖSYM merkezini aradığımda kontenjan doldu dedilerr:( bundan sonra kayıt olabilir mi bilemiyorum. bilen varsa söylesin lütfen :))

arkadaşlar ben de ilk dönem askerdeydim ikinci dönem başladım. Ben de okul müdürüne sınavlarda görev almak istediğimi söylediğimde bana başvuru süresinin geçtiğini söyledi. Biraz araştırdıktan sonra ösym merkezlerinde kayıt yaptırılabildiğini öğrendim. İki gün önce gittim ve kaydımı yaptırdım. Bana bir çıktı verdiler. Şifrem de o çıktı da vardı. Daha sonra sisteme o şifre ile girip şifrenizi değiştirebiliyorsunuz

hokuspokus2' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
3/4 hafta önce sınav merkezleri kayıt yaptı şifre verdi. eğer okulunuz sınav merkezi değilse başka bir okuldan kayıt yaptırabilirdiniz. yani geçti... seneye artık...
Hocam ben de kaydımı bugün yaptırdım, sınav için okul da seçtim, doğru yönlendirmeniz için teşekkürler :mrgreen:
evet doğru yönlendirmen için çok tişiküler. Başkalarıda eklemesin kendini görev çıkma ihtimali düşer demi. :mrgreen: :p

Geri