ÖTV'ye Zam!

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

Kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 01-2-1.pdf

@lperen' Alıntı:
Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

Belirttiğin kaynakta BÖYLE BİR BİLGİ YOK??????

survivor_0019' Alıntı:
@lperen' Alıntı:

madde 3 te kocaman yazıyor

bir yılbaşına sabahına zamla uyanmasak şaşardım zaten
durmak yok zama devam

survivor_0019' Alıntı:
@lperen' Alıntı:

Susuyorum ve sadece resmi ekliyorum, daha rahat göresiniz diye.

zam.jpg

Allah nası biliyosa öyle yapsın bunları yazıklar olsun. bu millet bu kadar zammı da sonuna kadar hakediyo gerçi müstehak.

birçok milleti kullandıkları gibi bizleride köle gibi kullanıyor kapitalist düzen. başımızda satılık siyasetçiler, bu miilet napsın, kime oy versin. Erdoğan mı, kılıçdaroğlu mu, bahçeli mi?.adam gibi biri varda bizmi vermedik. ama olmaz bu ülkede ancak satılmışlar aday olur,halk özgür iradesiyle oy kullandım sanır. kapitalist düzende bunun adına demokrasi denir.

% 90 - % 145 vergi başka ülkede olsa, o ülkenin meclisini yakarlar...

Araba 50 Bin + vergi = 59 bin olur normal ülkelerde..

Bizde 95 bin lira yada 130 bin lira araba alırsın, yakıtını da % 65 ile doldurup binersin...

Her zaman derim,
Ülkemde ne yazık ki en büyük hırsız devlet.. :alkis:

memur maaşına yapılan zamı gördük, asgari ücretinki de dün açıklandı.
Bakalım aralık enflasyonunu hangi komik rakamla açıklayacaklar. 2013 enflasyonunu zaten gerçek değerinin yarısı kadar açıklanıyordu daha da düşük göstermek için son kazık kalemleri de 2014 e ertelemişler. Bir günlük şark kurnazlığı ile geçen yılın ortalamasına katmaktan kurtardılar.

Bir örnek yazayım;
Aracın normal fiyatı 40.000TL olsun.
40.000 * %45 = 18.000TL(ÖTV)
40.000 + 18.000= 58.000TL
58.000 * %18 = 10.440TL(KDV)
58.000 + 10.440 = 68.440TL

Görüldüğü üzere motor hacmi 1600cc altında olan en küçük motor hacmine sahip bir aracın satış fiatındaki zam oranı %71.1 olmaktadır.
Anahtar teslim fiyatlarda trafik tescil vb. ücretler olduğundan daha fazla fiyat çıkabilir.

kendileri bizim paralarla süper lüks arabalara bindikleri için bizi daha çok soymaları gerekiyor. o bindikleri arabaların yakıtları nerdeyse bizim mahalledki arabaların yakıtı kadar. 3 - 5 bin motor arabalara biniyorlar. Şerefsizler, Allah belalarını versin. hepsinin ailesinden, çocuklarından çıksın. sinirliyim çünkü ailemi saçma sapan kağıt gibi bir arabaya bindirmek zorundayım. devlet vatandaşını güvenilir arabalara bindiremiyorya kazalarda ölenlerin sorumluluğnda bu kan emicilerinde payı var.

bbneet02' Alıntı:
ee hükümeti devirmeye çalışanlara bizde beddua edelim ettiğimiz zarar 200 milyar dolar eski hükümetler olsa şimdiye çoktan batmıştık Allah Razı olsun bunlar bazı tedbirleri düşünmüşllerde batmadık zaten ona şaşırıyor ***** kafir mihraklar.

haklısın hoca, bazı tedbir dediğin vatandaşa kaşıkla ver kepçeyle al, verginin vergisini al. ee bu kadar vergi toplarsan batmazsın zaten... üstüne bi de ayakkabı kutularını doldurursun

Babam gaz taktırdı gaza bindirdiler. Ben araba almaya soyundum arabaya bindirdiler. Sadece ben değilim etkilenen yalnız değilim de benim kızdığım nokta ulan ben el atınca niye oluyo. Sonra olsun veya hiç bu işlere bulaşmadığım bi zamanda olsun.

bbneet02' Alıntı:
ee hükümeti devirmeye çalışanlara bizde beddua edelim ettiğimiz zarar 200 milyar dolar eski hükümetler olsa şimdiye çoktan batmıştık Allah Razı olsun bunlar bazı tedbirleri düşünmüşllerde batmadık zaten ona şaşırıyor ***** kafir mihraklar.
şakacı

sisss' Alıntı:
bbneet02' Alıntı:
şakacı
Ne diyosun sen ya. Bunlar ayran içiyoz ayağına ne içiyo arkadaş ben anlamadım ki.

Doğruya doğru konuşmak lazım. Hükümetin ekonomik yapısı tam anlamı ile bir fiyasko. Şimdiye kadar sıcak para ve Arap sermayesi ile ayakta duran ekonomi, üretim ile desteklenmediği için bugünleri yaşıyoruz.
Cari açıkta rekora koşan bir ülkede bunlar normal gelişmeler.
* Kredi kartı sınırlaması ile insanların cari açığa neden olan tv, bilgisayar, cep telefonu gibi metalara ulaşması kısıtlanmak isteniyor.
* ÖTV zammı ile, araç ve benzin tüketimi azaltılmak isteniyor.
Bir partiyi körü körüne savunmak kesinlikle yanlıştır. Nasıl doğru yaptıkları zaman gururla savunduysak, yaptıkları yanlışları da açık açık söylemek lazım. Hükümetin ekonomi, tarım, içişleri ve sosyal devlet politikaları tam anlamı ile fiyaskodur.

Bir tek bildiğim şey, bunlar daha iyi günlerimiz. Ekonomi bakanı internet üzerinden satışlara ek vergi getirmekten bahsediyordu. Düşünün artık sinek ve yağ ilişkisini.

Yukarıda yazdıklarıma ek olarak şunu da belirtmek isterim. Mevcut konjonktürü sakın ola gezi olayları, rüşvet operasyonu, dış mihrak ya da cemaat olarak göstermeye kalkmamak lazım. Ekonominiz sağlam olduğu zaman bu ve buna benzer operasyonlar bu şekilde bir yıkıma neden olmaz.
İtalya'da temiz eller operasyonu,
Almanya'da Berlin'de yapılan park protestoları
Rusya'da Gürcistan savaşı gibi pek çok etken bu ülkelerdeki ekonomik düzende sadece "yel kayadan toz alır" etkisi yapmıştır.

Tek bildiğim, kendimize dikkat etmemiz gereklidir. Önümüze bakarken artık daha sağlam adımlar atmalıyız.

bbneet02' Alıntı:
...
olumbakgitkarikat%C3%BCr%C3%BC.jpg

...
neyin kafası bu anlamadım ve soruyorum
q69x6.jpg

Ayakkabı kutuları boş kaldı. Onların misliyle yeniden dolması gerekiyor. Satacak birşeyde kalmadı tarım ve hayvancılık politikasıda yok. Eee anlatırkende sürekli rakam şirirliyordu. Şimdi resmen şişme bebek gibi bir ekonomimiz var. İnne vursan ne olacağımız ortaya çıkacak aman çaktırmayın. :sleep:

Ekonomi büyüdü diyolar bunu da bu zavallı halka yedirdiler ya helal olsun. Adamlar artık taksit sayısına kadar önlem almaya başladı. Sürekli vergileri artırma peşindeler. Ekonomi bakanı mehmet şimşek bizzat itiraf etti. Petrol fiyatlarında artış olayı değil bu zamlar vergideki artıştan kaynaklanıyo dedi. Yani hani bazıları çıkıyo da dünyada varil fiyatında artış var falan gibi laflar ediyo toz kondurmamak için al sana bakanın konuşması.

Durmak yok! Sokmaya devam..!
Yeni yılda nice sokmalara...

Allah bunların yuvalarını dağıtsın. İki yakaları bir araya gelmesin.İki dünyada da zelil olsunlar. Bu millet bunları haketmiyor.Artık gözünüzü açın.

KÖPRÜ

Kralın canı sıkılmış ve adamlarından halktan daha çok vergi almalarını istemiş. Bir süre sonra adamlarından birini yanına çağırmış ve demiş ki:
-Eeee, ne oldu? Vergi aldınız mı?
-Aldık kralım.
-Halk ne tepki verdi?
-Hiçbir şey demediler kralım. Durumu kabûllendiler.

Kral çok şaşırmış ve bu sefer adamlarından halkı kırbaçlamalarını istemiş. Bir süre sonra adamlarından birini yanına çağırmış ve:
-Eeee kırbaçladınız mı?
-Evet kralım.
-Ne tepki verdiler?
-Hiçbir tepki vermediler. Durumu kabûllendiler.

Kral iyice şaşırmış ve iyicene öfkelenmiş. Adamına demiş ki:
-Ula, hazır yeri gelmişken köprüye bir adam koyun, halktan geleni geçeni becersin.

Bir süre sonra kral, adamını yanına çağırmış ve demiş ki:
-Ee? Ne oldu? Becerttiniz mi?
-Evet kralım.
-Ne tepki verdiler?
-Hiçbir tepki vermediler. Durumu kabûllendiler.

Kral iyicene köpürmüş ve halkın önüne çıkıp demiş ki:
-Ula yok mu içinizde bir babayiğit? Kimse durumdan şikâyetçi değil mi?

Halktan ses seda gelmiyor. Kral daha bir hiddetlenmiş:
-Ulan hiç mi yok lan isyan eden? Ne biçim halksınız len siz?

Halktan yine bir ses yok. Birkaç saniye sonra yaşlı bir adam elini kaldırmış. Kral da yaşlı adamın elini kaldırdığını görmüş ve demiş ki:
-Şu yaşlı adam gibi bile olamadınız. Yuh size. Söyle amcacığım, ne şikâyetin var? Şikâyetin varsa lütfen söyle.

Yaşlı adam da titreyen bir sesle demiş ki:
-Kral evlâdım, hani köprüde bir adam bizi sıra sıra beceriyor ya, köprüye o adamlardan daha fazla koysanız olmaz mı? Sıra bize gelene kadar çok zaman geçiyor da. İşimize gücümüze yetişemiyoruz.

Geri