Özel muayenehane ücreti

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar 1 haftadır moralim çok bozuk. boynumda bi kitle çıktı ne olduğu da belirsiz..adını bile söylemek istemiyorum ama lenfoma olabilirmiş..kaç tane hastaneye gittim bi sonuç alamadım..biyopsi için küçük filan dediler..ben de özel muayenehaneye kbb profesörüne gidiyim diyorum..300tl muayene ücreti varmış..hiç gitmediğim için bilmiyorum belki aranızda gidenler vardır, bu 300ü her gittiğim sefer mi vericem yani nasıl oluyor?

Bende başka bir rahatsızlıktan bir prof. gitmiştim ve her muayene için muayene parası vermiştim.

İlkinde verirsin eğer ekstra birşeyler isterse 10 gün içerisinde gittiğinde ücret ödemezsin tekrar. 10 gün sonrası içinde tanı koyana dek 2. kez ücret almayabilir

hocam öncelikle geçmiş olsun benim bidiğim öyle her gittiğinde verilmez ama tabi bu prof. alabilir de siz ona giderken bir yandan da büyük bir üniversite hastanesinden randevu alın

öncelikle geçmiş olsun. bildiğim kadarıyla özel muayenehanelerde ayda bir kez ücret alınıyor. ilk gittiğiniz muayene, 1 ay içerisinde tekrar çağırırsa eğer kontrol oluyor ve ücret ödenmiyor. yinede randevu alırken sekreterine sorun.
bu arada bahsettiğiniz rahatsızlığın birçok belirtisi vardır. (yüksek ateş, aşırı kilo kaybı , aşırı iştahsızlık, gece terlemesi ...).bunlar bile tek başına tanı koymaz.inşallah önemli bir durum yoktur, bence moralinizi yüksek tutup iyi bir doktora muayene olun ve tetkiklerinizi yapıtırın, içiniz rahat etsin. tekrar geçmiş olsun.

hocam geçmiş olsun öncelikle umarım kötü birşey değildir;evham yapmışsınızdır;özel doktora gidince vereceğiniz ücret sadece o muayneyi kapsar ama doktor;ilaçla tedavi önerir yada tetkik verip sonuçları için sizi tekrar 1 hafta -10 güne sonra geri çağırırsa herhangi bir ücret talep etmez...

geçen hafta devlete gittim kbbci basit bişey bu dedi ama yine de ultrasonu görelim dedi..ultrasonu götürdüm şaşırdı kaldı ben basit bişey sanmıştım dedi, biyopsi yapamayız 1cmden küçük dedi beni muallakta bıraktılar. o günden itibaren moralman çöktüm zaten..dün başka bi yere gittim kbbci yine ultrason verdi acil diye belirtti..ama ultrasondaki çok bilmiş doktor bunun aciliyeti yok dedi 15 gün sonraya gün verdi kestirip attı hem de raporumu doğru düzgün okumadan..en son aynı hastanede başka bi kbbciye gösterdim diğer hastaneden aldığım ultrason sonucunu, gayet rahat bi şekilde ya lenfoma ya lenf büyümesi dedi takip et vs. ya ben kafayı yicem kimse doğru düzgün ilgilenmiyo, ben 1 haftadır öyle mi böyle mi düşünmekten kilo vermeye başladım, iştahsızlık aldı başını gidiyo..en son özel muayenehaneye gitmekte buldum çözümü..okullar açılıyo görev yerime bile gidemedim 10 günlük rapor aldım tabii şimdilik..durum ne göstericek bilemiyorum..teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :(

ogretmen006' Alıntı:
hocam öncelikle geçmiş olsun benim bidiğim öyle her gittiğinde verilmez ama tabi bu prof. alabilir de siz ona giderken bir yandan da büyük bir üniversite hastanesinden randevu alın

üniversite hastanelerinde randevu çok sıkıntılı hem zaten öğretim üyeleri filan bakmıyomuş artık hastanelerde sadece normal polikliniğe gidebiliyomuşuz..mesela hacettepe sadece perşembe günü randevu veriyo, o da telefonla olmuyo, oraya gidip sıraya giriyomuşsun kimbilir kaç bin kişi geliyodur sıra almaya..gideceğim doktor da hacettepenin profu ama tam gün yasası vs. nedeniyle sadece muayenehanesinde hasta kabul ediyomuş..

hocam büyük geçmiş olsun.
Bence özele gidin derim 15 gün beklemeyin.
Gün içinde halledersiniz bütün işlemlerinizi hem de ne olduğunu daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

hocam sağlıktan öte birşey yok.bencede düşünüp kurup durmaktansa, kaç paraysa verip özel hocaya gitmek. acil şifalar diliyorum.inşallah hayırlı haberler alırsınız. geçmiş olsun

bende de lenf nodu var ama önemsiz dediler özel hastaneyede gittim devlet hastanesinede ikide önemli bir şey değil dedi. Ama özel olarak gitmedim.

bu bahsettiğim doktora bir ay önce gittim 500tl bayıldım ama bi sonuç alamadım.. lenfoma değilsin dedi antidepresan verdi. güvenemedim başka doktorlara da gittim ankarada, 20 gün raporluydum bu hafta başladım işe. bende hem lenf hem tiroid nodülü çıktı..diğer gittiğim doktorlar da 6 ay sonra tekrar gel dediler..ama ben hala kötü hissediyorum kendimi..bu süreçte başka şikyetlerim de çıktı ortaya..gözlerim bulanık görüyo, boğazımda yutkunma problemi var, boynumda düzleşme çıktı vs. görev yerime döndüm ama burda da doktor doktor dolaşıcam yine..Allah herkese sağlık versin..gerisi boş..

Geri