(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
hocam öncelikle böyle bir programı hazırladığınız için çok teşekkürler okullarda sizin programınızı hem de ücretsiz olarak kullanıyoruz.Allah sizden razı olsun.Hocam e kilit uygulamanızı uzun süredir kullanıyoruz .Okulumuz büyük bir okul ve benimde ders yoğunluğumdan dolayı programı uzun zamandır güncellemedim. Benim sorum şu tahtaları ağ üzerinden güncelleyerek programı son sürümüne güncelleyebilir miyim? Yeni özellikleri kullanmak istiyorum ama Tabi 60 öğretmene yeniden şifre oluşturma işi olmadan olabilecekse...
Hocam yeni sürüme geçtiğinizde eskiden eklediğiniz anahtarları kullanmaya devam edersiniz. Yeniden anahtar oluşturmanız gerekmiyor yani. (Siz yine de her ihtimale karşı ana programın kurulum dizinini yedekleyin)
Akıllı tahtaya kurulan programı yeniden yazdım hocam. Programı geliştirmek için kullandığım kütüphaneleri son sürümlerine güncelledim. Yeni özellikler ekledim. Dizin yapısını değiştirdim. vs. Bu değişikliklerden dolayı tahtalardaki eski sürümü kaldırıp yenisini kurmak gerekiyor maalesef. Güncelleme yaparsanız sadece uygulama dosyası güncellenir. Programın çalışması için gereken kütüphaneler tahtada olmayacağı için tahta kendisini kapatacaktır.

hocam tahtalara uzaktan erişim sağlayamıyorum nerde hata yapmış olabilirim ?
Hocam en çok karşılaşılan durumlar şunlar;
Ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine eklemelisiniz.
Ana program ve tahtalar aynı ağda olmalı.

Çevrimiçi hesap oluşturursanız tahtaların ana programı bulması biraz daha kolaylaşabilir. Ayarlar penceresinden oluşturabilirsiniz.
Ayarları kaydettikten sonra yönetici diskinizi güncelleyip akıllı tahtanın birine takıp açılan pencereden ayarları güncelleyin ve tahtayı yeniden başlatın. Bağlantı sağlanırsa diğer tahtaları da güncelleyebilirsiniz.

Diğer durumlar için mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=a adresinde yazılanları kontrol edebilirsiniz.

Merhaba hocam, kurulumu yapıyorum da daha önceki sürümde anahtar listesi güncellemesi yoktu sanırım. Her telefon tanımlamasından sonra bütün bilgisayarları güncellemem mi gerekecek, yoksa bir yerde hata mı yaptım. Teşekkür ederim şimdiden.

Emeğiniz için çok teşekkürler sayın hocam.
İos desteği mevcut mu programın.
Bir de win10 da sanal masaüstü oluşturulabiliyor mu

Teşekkürler hocam.
iPhone için web tabanlı uygulamayı kullanabilirsiniz.
https://mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=wu
Sanal masaüstü sorunu yok hocam.
hocam program güzel görünüyor. Bilişimci değilim ama okulda bilişimci olmayınca tamir ve bakım işlerini gönüllü olarak yapıyorum. anahtar kod talebinde bulunacağım ama kurum mail zorunluluğu var mı ? kendi mailim ile talep edebilir miyim?

hocam program güzel görünüyor. Bilişimci değilim ama okulda bilişimci olmayınca tamir ve bakım işlerini gönüllü olarak yapıyorum. anahtar kod talebinde bulunacağım ama kurum mail zorunluluğu var mı ? kendi mailim ile talep edebilir miyim?
Tabi hocam kendi mailiniz den de gönderebilirsiniz. Ancak ana program olarak kullanacağınız bilgisayardan gönderiniz.

Rica ederim hocam
hocam email geldi fakat yıllık lisans olarak değil. 2 aylık olarak geldi. Bir sorun teşkil eder mi ?

Dosya transferi için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...

Uzaktan kontrol için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...

Yoklama için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...

hocam email geldi fakat yıllık lisans olarak değil. 2 aylık olarak geldi. Bir sorun teşkil eder mi ?

Dosya transferi için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...

Uzaktan kontrol için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...

Yoklama için lisansınız 28.10.2020 tarihinden itibaren 26.12.2020 tarihine kadar kullanılabilir...
Sorun olmaz hocam. Bu şekilde de kullanabilirsiniz. Sorun olursa tekrar talep edebilirsiniz.

Hocam Öncelikle teşekkürler bugn yükledim okula uygulamanızı gayet güzel. Ama time freeze yüklemek istiyorum ama güncellenen kısımlar her seferinde silinmemesi için uygulama klasörüne izin vermem gerekiyor. uygulamanın kurulu olduğu yeri bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

Hocam öncelikle emeğinize sağlık 2 yıldır okulumuzdaki akıllı tahtalarda e- kilit programını kullanıyoruz. Problemimiz şu time freeze koruma programını kullanıyoruz haliyle tahtalar her açılıp kapandığında sonradan eklenen mobil ve usb anahtarlarını görmüyor. Ana programın olduğu bilgisayar açıkken problem olmuyor otomatik olarak anahtar listesini güncelliyor. Fakat biz okulda yokken bazen ana programın olduğu bilgisayar kapalı olduğunda anahtar listesini güncelleyemediğinden öğretmenler akıllı tahtaları açamıyor. Time freeze gibi koruma programı kullanırken e kilit programını sağlıklı olarak nasıl kullanabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık 2 yıldır okulumuzdaki akıllı tahtalarda e- kilit programını kullanıyoruz. Problemimiz şu time freeze koruma programını kullanıyoruz haliyle tahtalar her açılıp kapandığında sonradan eklenen mobil ve usb anahtarlarını görmüyor. Ana programın olduğu bilgisayar açıkken problem olmuyor otomatik olarak anahtar listesini güncelliyor. Fakat biz okulda yokken bazen ana programın olduğu bilgisayar kapalı olduğunda anahtar listesini güncelleyemediğinden öğretmenler akıllı tahtaları açamıyor. Time freeze gibi koruma programı kullanırken e kilit programını sağlıklı olarak nasıl kullanabiliriz. Şimdiden teşekkürler.
Teşekkürler hocam.
Hocam çevrimiçi hesap oluşturursanız ana programda anahtar eklediğinizde anahtar listeniz sisteme yüklenir. Tahtalarda kilit açarken öğretmen tanınmıyorsa sistemden anahtar listesini indirir. Hesap oluşturduktan sonra ayarları güncellemeyi unutmayınız. Aksi halde tahtalar hesabınıza bağlanamaz.

Diğer yöntem ise bazı dizinleri deepfreeze e eklemeniz. Klasör ismini özelden yazıyorum hocam.

Merhaba Hocam programın açılışındaki şifreyi nasıl değiştirebiliriz?
Program içine baktım değiştirme yeri göremedim.
Eğer program içinden yapılıyorsa nasıl yapılır eğer yapılmıyorsa programın kurulduğu yerden elle değiştirme şansım var mı?
Tahtalara kurulum yapmadım daha da şifreyi değiştirmem gerekiyor yardımınızı bekliyorum kolay gelsin.

Merhaba Hocam programın açılışındaki şifreyi nasıl değiştirebiliriz?
Program içine baktım değiştirme yeri göremedim.
Eğer program içinden yapılıyorsa nasıl yapılır eğer yapılmıyorsa programın kurulduğu yerden elle değiştirme şansım var mı?
Tahtalara kurulum yapmadım daha da şifreyi değiştirmem gerekiyor yardımınızı bekliyorum kolay gelsin.
Hocam şifre değişince tüm tahtaları da değişmek gerekiyor bu yüzden şifre değişme kısmı yok ayarlarda.
Ama siz tahtalara daha kurmadığınız için ana programı silip tekrar kurarsanız yeni şifre belirleyebilirsiniz. Ana programı kurulum dizininden silmeniz yeterli

Merhaba hocam,barkod okuyucu android uygulaması yeni versiyonda etkinleştirme basamaklarını gerçekleştiremiyorum eski sürüm bakod okuyucuda sorun yaşamıyordum,sizce nerede hata yapıyorum?

Merhaba hocam,barkod okuyucu android uygulaması yeni versiyonda etkinleştirme basamaklarını gerçekleştiremiyorum eski sürüm bakod okuyucuda sorun yaşamıyordum,sizce nerede hata yapıyorum?
Android uygulamada etkinleştirme yapmanız gerekmez hocam. Ayarları yapmanız yeterli.
Başka bir uygulama kurmuş olabilir misiniz?
Ekilit mobil uygulamayı https://mehcan.net/e-kilit/e-kilit-indir.html adresinden indirebilirsiniz.

Teşekkürler hocam.
Hocam çevrimiçi hesap oluşturursanız ana programda anahtar eklediğinizde anahtar listeniz sisteme yüklenir. Tahtalarda kilit açarken öğretmen tanınmıyorsa sistemden anahtar listesini indirir. Hesap oluşturduktan sonra ayarları güncellemeyi unutmayınız. Aksi halde tahtalar hesabınıza bağlanamaz.

Diğer yöntem ise bazı dizinleri deepfreeze e eklemeniz. Klasör ismini özelden yazıyorum hocam.
Hocam 1 üst mesajda belirtmiştim klasör ismini alabilirmiyim

Hocam bide elinize sağlık tahtalar teneffüs saatine gelince otomatik kilitlenme özelliği koyabilirmisiniz

Hocam bide elinize sağlık tahtalar teneffüs saatine gelince otomatik kilitlenme özelliği koyabilirmisiniz
Hocam tahta saatlerinin doğru olması gerekiyor bu özellik için. Bu yüzden ders esnasında kilitlenebilir tahta saati foğru değilse. Derse müdahale olmaması için eklememiştim. Ama seçenek olarak eklenebilir. Öneriniz için teşekkürler.

hocam programınızı indirdim. Ana makineye kurulumm yaptım bir akıllı tahtaya da kurulum yaptım. usb bellek ile sorunsuz açılıyor tahta fakat ios ile mobil anahtar oluşturma adımlarını doğru yapmama rağmen tahtayı açamıyorum. ana makine de mobil kod oluşturdum kaydettim ana makineden kurulum yaptığım akıllı tahtayı seçip anahtar ayarlarını güncelledim ama akıllı tahta açılmıyor acaba nerede hata yapıyorum.

hocam programınızı indirdim. Ana makineye kurulumm yaptım bir akıllı tahtaya da kurulum yaptım. usb bellek ile sorunsuz açılıyor tahta fakat ios ile mobil anahtar oluşturma adımlarını doğru yapmama rağmen tahtayı açamıyorum. ana makine de mobil kod oluşturdum kaydettim ana makineden kurulum yaptığım akıllı tahtayı seçip anahtar ayarlarını güncelledim ama akıllı tahta açılmıyor acaba nerede hata yapıyorum.
Hocam eğer giriş şifrenizde türkçe karakter varsa web uygulama açmayabiliyor. Bu gün bir arkadaşta daha oldu benzer durum.
Hafta sonu düzeltmeye çalışacağım bunu.

Hocam eğer giriş şifrenizde türkçe karakter varsa web uygulama açmayabiliyor. Bu gün bir arkadaşta daha oldu benzer durum.
Hafta sonu düzeltmeye çalışacağım bunu.
Hocam giriş şifrem sadece rakamlardan oluşuyor ama ismimde Türkçe karakter var sıkıntı olur mu acaba? AKILLI TAHTADA karekodu okutunca 6 haneli bi kod veriyor ama otomatik açılmıyor tahta

Son düzenleme:
Hocam giriş şifrem sadece rakamlardan oluşuyor ama ismimde Türkçe karakter var sıkıntı olur mu acaba? AKILLI TAHTADA karekodu okutunca 6 haneli bi kod veriyor ama otomatik açılmıyor tahta
Hocam otomatik açılma android uygulamada var. O da tahta ile aynı ağa bağlı olursa. Web uygulama da 6 haneli kodu tahtaya girip açabilirsiniz.

Geri