(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
hocam merhaba. bugün sabah güncelleme yaptım son sürüme tüm anahtarlar gitti bağlı tahtalar gitti. neden böyle oldu acaba?
Hocam 2.x sürümleri için güncelleme penceresinde açılamalar var ama gözden kaçmış sanırım. Yeni güncellemeler oldukça alta kayıyor.

Sizde hala 1.x sürüm ana program duruyordur. Kurulum dizininden çalıştırabilirsiniz isterseniz.
2.x sürüme geçecekseniz sürüm notlarını okuyunuz.

Yeni indirdiğiniz sürüm, 1.x sürümlerden farklıdır hocam.
Eski sürümlerde oluşturduğunuz anahtarlarınızı yeni sürüme aktarmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz.
Güncel sürümü buradan tekrar indiriniz ve kurunuz.
Önceki sürümlerde ana programı kullanarak oluşturduğunuz yedek dosyasını, yeni sürüm ana program ile geri yükleyiniz.(Araçlar > Yedekleme)

Hocam kendi usb diskinize ana programdan kurulum diski oluşturduğunuzda e-kilit sunucu adında program atıyo. Bu programı kendi bilgisayarınıza kurunca hallolmadı lazım.

Ana programda ayarlar kısmında ana bilgisayarın ip yada adını yazıp kaydettikten sonra kurulum flash oluştursanız sıkıntı olmuyor

Hocam kendi usb diskinize ana programdan kurulum diski oluşturduğunuzda e-kilit sunucu adında program atıyo. Bu programı kendi bilgisayarınıza kurunca hallolmadı lazım.

hocam ana bilgisayara kurulum yaptıktan sonra program içerisinden kurulum menüsünden usb oluşturup oluşan usb bellek içerisindeki sunucuyu tekrar ana bilgisayara mı kurmam gerekiyor. ? Diğer kurulum dosyasıyla da tahralara mı kutulum yapacağım?

hocam ana bilgisayara kurulum yaptıktan sonra program içerisinden kurulum menüsünden usb oluşturup oluşan usb bellek içerisindeki sunucuyu tekrar ana bilgisayara mı kurmam gerekiyor. ? Diğer kurulum dosyasıyla da tahralara mı kutulum yapacağım?
Evet hocam. Dediğiniz gibi yapmalısınız.

1- Ana Programı kur.
2- Ayarlara Sunucu IP adresini yaz. (Sunucu yapacağınız pc nin IP adresini bilmiyorsanız sunucuyu kurarken gösterecek. Veya ipconfig ile öğrenebilirsiniz.)
3- Kurulum diski oluştur.
4- Sunucu yazlımı kur. (Kurulum diski içindeki e-Kilit - Sunucu Kurulum uygulamasını çalıştır).
4.1 - 2. adımda ip adresini yazmadıysanız, sunucu kurulum programının verdiği ip adresini ana programda ayarlara yaz ve kaydet.
4.2 - Kurulum diskini tekrar oluştur. (Yeni ayarları kurulum diskine aktarmak için)​
5- Akıllı tahtalara kurulum yap. (Kurulum diski içindeki e-Kilit - Kurulum uygulamasını çalıştır.)

Hocam okulumuzdaki akıllı tahtalar için sistemi yenilemek istiyordum. Şimdi konuya denk geldim. Programı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor muyuz

Çok memnunuz... Mehcan hocam 7/24 destek veriyor ve programın gelişmesi için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Kendi adıma teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim. Para verip hiç bir programı almayın tavsiyem... İyi çalışmalar.

hocam ben bu uygulamayı tek bir imaja gömsem tüm tahtalara imaj kurulumu yaptıgımda ekstra bir ayar yapmam gerekecek mi. bir de sonradan flash tanımlaması yaptıgımızda baglantı için internet mi olması gekeiyor. tanımladıgımız flash bellek direk çalışıyor mu

@mehcan Hocam bazı tahtalarda kilit ekranındayken dokunmatik sorunu çıktı neden olabilir acaba. Dokunmatik sorun olunca haliyle karekod değerini giremiyor öğretmen arkadaşlar.

Hocam faz1 Win7 bazı imajlarda bu sorun olabiliyor.
Bunun için
Ana programda ayarlar > kilit ekranı sekmesinde bulunan temel seçeneğini seçin.
Ayarları tahtalarda güncelleyip yeniden başlatın düzelecektir.
@mehcan Hocam bazı tahtalarda kilit ekranındayken dokunmatik sorunu çıktı neden olabilir acaba. Dokunmatik sorun olunca haliyle karekod değerini giremiyor öğretmen arkadaşlar.

@mehcan hocam eline sağlık programı test etme aşamasındayım gayet güzel görünüyor Deepfreeze kullanımı olacak. Bu sıkıntı yaratıyor sanırım bunun için çözümünüzü özelden yazabilirmisiniz

@mehcan hocam eski okulumda sorunsuz kullanıyordum. faz 2 kurulu yeni okulumda bir türlü ana programla tahtaları birbirine bağlayamadım. sürekli deneyip bağlanamadı yazıyor. bilgisayar ekranlarını göremiyorum haliyle. çözüm öneriniz nedir ?

@mehcan hocam ellerine sağlık programı deneme aşamasındayız ama faz1 tahtalar birbirini ağ üzerinden görüyorlar ama e-kilit ana programda yerel sunucuya bağlı olmasına rağmen bağlı istemcileri yani sınıfları göremiyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

@mehcan hocam eski okulumda sorunsuz kullanıyordum. faz 2 kurulu yeni okulumda bir türlü ana programla tahtaları birbirine bağlayamadım. sürekli deneyip bağlanamadı yazıyor. bilgisayar ekranlarını göremiyorum haliyle. çözüm öneriniz nedir ?
Hocam sunucu Yazılımı kurdunuz mu acaba?
Tahtalar ve ana programlar sunucu yazılım üzerinden birbirine bağlanabilirler.
Sunucu Yazılımı ana programın olduğu bilgisayara kurabilirsiniz.
Şu görsele de bakınız.

Son düzenleme:
@mehcan hocam ellerine sağlık programı deneme aşamasındayız ama faz1 tahtalar birbirini ağ üzerinden görüyorlar ama e-kilit ana programda yerel sunucuya bağlı olmasına rağmen bağlı istemcileri yani sınıfları göremiyoruz yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam tahtalara kurulum yapmadan önce sunucu adresini ana programa yazmış mıydınız. Tahtalar sunucu yazılımın adresini bilmiyorsa bağlanamıyor olabilirler.
Buradaki adımları kontrol edebilir misiniz.

Son düzenleme:
Sunucuyla uğraşmak istemeyen ama USB anahtar ve Mobil uygulama kullanmak isteyenler.

https://sedatcosar.com/tyt_akilli_tahta_yonetim_programi-program-8.html

Kendi yaptığım programdır. Okulumda kullanıyorum. USB bellek ve İnternet bağlantısı gerektirmeden android uygulama ile de çalışabiliyor. IOS uygulaması yok.

Dikkat Etmeniz Gereken
Programı çalıştırdığınızda iki seçenek var. Tahtaya kurulum ve USB bellek oluşturma. Programı tahtada açıp tahta kurulumu çalıştıracaksınız. Kendi bilgisayarınızda da USB bellek anahtarı hazırlamak için kullanabilirsiniz. Verilen linkten de android uygulamayı kurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tahta kurulum şifresi, usb bellek şifresi, android uygulama şifresinin aynı olması.

hocam pandemi oncesi tahtalara ekilit kurdum simdi imajlari yenileyecegim
1- yeni versiyon ciktiysa ekilidin son versiyonunu yuklersem eski anahtar flashlar calisirmi calismazsa ne yapmam gerekli
2- pandemi oncesi 2019 sonunda pcye yuklu olan ekilitle tahtalar icin kurulum dosyasi olustursam sıkıntı olurmu yani versiyon eski gibi bir sey olurmu yine flashlar calisirmi onceden yaptigim
3- bir imaji kurup tum programlari ayarladikdan sonra ekilit kurup clonezilla vs ile yedek alip bu yedekten tahtalara dönsem sıkıntı yaparmi ekilit

hocam pandemi oncesi tahtalara ekilit kurdum simdi imajlari yenileyecegim
1- yeni versiyon ciktiysa ekilidin son versiyonunu yuklersem eski anahtar flashlar calisirmi calismazsa ne yapmam gerekli
2- pandemi oncesi 2019 sonunda pcye yuklu olan ekilitle tahtalar icin kurulum dosyasi olustursam sıkıntı olurmu yani versiyon eski gibi bir sey olurmu yine flashlar calisirmi onceden yaptigim
3- bir imaji kurup tum programlari ayarladikdan sonra ekilit kurup clonezilla vs ile yedek alip bu yedekten tahtalara dönsem sıkıntı yaparmi ekilit
Ben 2018 yilinda e kilit kurulumu yaptiktan sonra imaj alip imajlari kurmustum. Problem olmuyor.

Hocam merhabalar. E-kilit programını eski okulumda 3 yıldır sorunsuzca kullanıyordum. Öncelikle çok teşekkür ederim. Özellikle de barkodla açma olayı hem benim hem de öğretmen arkadaşlarımın çok işine yaradı. Bu yıl yeni atandığım okula Fatih altyapısı gelmemiş. İnternet çok sıkıntılı. Bazıları kablolu bazıları kablosuz görüyor interneti. Sürekli kopmalar oluyor. Ben yine e kilitle barkod sistemi kurmak istiyordum ama internet bu durumdayken kurup barkodla açmamız mümkün mü acaba?

Hocam merhabalar. E-kilit programını eski okulumda 3 yıldır sorunsuzca kullanıyordum. Öncelikle çok teşekkür ederim. Özellikle de barkodla açma olayı hem benim hem de öğretmen arkadaşlarımın çok işine yaradı. Bu yıl yeni atandığım okula Fatih altyapısı gelmemiş. İnternet çok sıkıntılı. Bazıları kablolu bazıları kablosuz görüyor interneti. Sürekli kopmalar oluyor. Ben yine e kilitle barkod sistemi kurmak istiyordum ama internet bu durumdayken kurup barkodla açmamız mümkün mü acaba?
İnternete ihtiyaç yok hocam. Kurabilirsiniz.

Arkadaslar pandemi öncesi mobil kod oluşturmuştum programla telefonunda yeni versiyon kurdum tahtalara sıkıntısız aciyor telefonla ama ogretmen arkadaslara da yuklemek istiyorum uygulamayi simdi apkyi atip kurdukdan sonra sifre felan girilecekmi zira sadece programa giris sifresi var hani eskilerden kalma bir sifre felan varmiydi android icin anımsamıyorum yani android icin apk kurunca ne yapmamiz lazim sıkıntı olmasin diye

Arkadaslar pandemi öncesi mobil kod oluşturmuştum programla telefonunda yeni versiyon kurdum tahtalara sıkıntısız aciyor telefonla ama ogretmen arkadaslara da yuklemek istiyorum uygulamayi simdi apkyi atip kurdukdan sonra sifre felan girilecekmi zira sadece programa giris sifresi var hani eskilerden kalma bir sifre felan varmiydi android icin anımsamıyorum yani android icin apk kurunca ne yapmamiz lazim sıkıntı olmasin diye
Android uygulaması kurduktan sonra bir kereye mahsus bilgisayarda önceden oluşturulmuş öğretmen karekodunu okutuyorsunuz. Kaydettikten sonra program normal çalışmaya başlıyor.

Tavsiyem şudur: Bilgisayarda bir tane okul adına bir mobil anahtar tanımlayın. Bütün herkesin telefonuna aynı karekodu kaydedin. Çok rahat edersiniz.

Mehcan hocam merhaba. Programniçin teşekkurler. Usb kullaniminda sorun yok ama Mobil anahtarı kullanamıyoruz çünkü kilit ekranı donuyor. Sebebi ne olabilir? Sistem faz1 windows7, hasari hocamizin imajı

Mehcan hocam çoğü öğretmenimizin usb belleğine kısayol virüsü bulaşmış ve usb anahtar çalişmiyor tahtayı açamıyoruz. Güvenlik adimlarini da uyguladim ama sonuç yine aynı. Kısayol virüsünü nasıl aşabiliriz

Mehcan hocam merhaba. Programniçin teşekkurler. Usb kullaniminda sorun yok ama Mobil anahtarı kullanamıyoruz çünkü kilit ekranı donuyor. Sebebi ne olabilir? Sistem faz1 windows7, hasari hocamizin imajı
Hocam ana programdan ayarlar-kilit ekranı sekmesinden -Temel seçili hale getirin

Geri