çok sinirlerim bozuldu bu ne biçim iş

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hep diyordum şu fatih zımbrtısı başladığında bizim sorunlar yüz üstüne çıkar olumlu bi gelişme olur diye...

her geçen gün sarpa sardı bizim bölüm artık yataraktan çözüm beklemekle olmuyor eylem falan yapalım bişeyler yapalım tren kaçmak üzere basında fatih varken bizde kendimiz için bişeyler fethedelim bt rehber öretmenliğimi 9 15 formatörlük mü neyse işte bişeyler koparalım kendimiizi garantiye alalım

fatihi boş ver hocam , bu proje adı üzerinde , zamanla bütün projeler günceliğini kaybeder, bence bize , tasarım dersi gibi yeni bir ders koyup 15 saat dersimize girip çıkalım, kafamız rahat olur.

hocam sen bir çay al, dışarı çık. hem hava al hem için ısınsın. biraz kafa dağıt.

sakinleş biraz.

simpleLife' Alıntı:
hep diyordum şu fatih zımbrtısı başladığında bizim sorunlar yüz üstüne çıkar olumlu bi gelişme olur diye...

her geçen gün sarpa sardı bizim bölüm artık yataraktan çözüm beklemekle olmuyor eylem falan yapalım bişeyler yapalım tren kaçmak üzere basında fatih varken bizde kendimiz için bişeyler fethedelim bt rehber öretmenliğimi 9 15 formatörlük mü neyse işte bişeyler koparalım kendimiizi garantiye alalım

Tren çoktan kaçtı...

Birimiz kendini feda etsin ve bakana herşeyi en baştan anlatsın.Sayın bakanım " Dünya bir toz bulutuydu sonra....

Hocam duyduğunuz rahatsızlıkta haklısınız. Ama bizden birlik olmamımızı bekleme. Çünkü içimizde çok farklı fikirde insan var. Millet yazıyo bir ders versinler bize 15 saat girip çıkalım :!: Öğretmenlik bu mu? Kimse okulda kalmayı göze alamıyor. Şimdi eleştiriler gelcek bana, biliyorum sorunlar var, idare kötü, 8-5 falan filan. Bu sorunları biliyorum yaşıyorum ve 5 yıldır forumu takip de ediyorum. Birçoğunun istediği bilişim rehber öğretmenliği ve 8-3 mesaisi şu ana kadar ki en güzel çözüm olur ama bu konuda bile bir sürü itiraz, karşı çıkan olacak. Diğer öğretmenler 12 de okuldan çıkıyor bende çıkmak istiyorum gibi :? Ben diyorum ki 8-3 de 8-5 de olsa çalışalım yeterki okulda bi saygınlığımız olsun. Belirsizlikten bıktım :verymad:

hocam sizde haklısınız ama asgari müşterekte birleşmemiz lazım yoksa iş işten geçecek ve kimsenin istemediği olacak

Fatih projesi ile biz formatörlüğe devam ederiz.Sonuçta işine son verme gibi bir durum da olamaz yasal haklarımız var, bırakalım onlar düşünsün bu kadar öğretmeni ne yapacaklarını.Siz neden stres yapıyorsunuz anlamadım?

benim okulumda rehber öğretmenlerinin bir saygınlığı yok, nöbet tutmazlar, sınıf verilmediği, proje performans sınav gibi kaygıları olmadığı için diğer öğretmenlerce saygı görmezler.. şimdi düz mantıkla bakalım peki diğer öğretmenler bt okul formatörü olarak, benim için ne düşünüyor ; bence emin olun aynı şeyleri, ha sizerlin hoşuna gidiyorsa bir sınıf öğretmeni şu cd yi açamadım (dersinizin ortasında) bi bakar mısınız ( bu arada bir çoğunu " şu anda ders işliyorum diye" terslediğim halde) bt rehber öğretmneliğinin özenilecek bir yanı yok şimdikinden tek farkı saat 15:00 da çıkmak olabilir , 15 saat adam gibi bir dersin olsun ,madem eğitim fak. mezunuyuz bir çoğumuz tamirat için yetiştirilmedik. kafamız daha rahat olur .

her_dem' Alıntı:
hocam sen bir çay al, dışarı çık. hem hava al hem için ısınsın. biraz kafa dağıt.

sakinleş biraz.
:++:
kesinlikle, öyle paralayınca olmuyormuş o işler. birilerinin iki dudağı arasındasın.

Dersin geri gelmeyeceği aşikar, bunu bakanın ağzından da duyduk. En güzel çözüm Bt rehber öğretmenliği fakat buda hayal gibi. O zaman elimizde olanlara bakalım yoksa oda gidecek. Formatörlük pek hoş değil ama en azından maddi olarak tatmin ediyor. Eğer seneye formatörlük kaldırılırsa ve bize verilecek görev "okullarda tinercilere de yer verelim projesinde" baş rol oynamak kalıyor. Bizim sonumuzu ya beraber hareket ederek çözeceğiz yada kurbanlık kuzu gibi bekleyeceğiz.

30 yaşında halen tozlu masalrın altında geziyoruz ya, birde öğrenci o halde görünce abi ne yapıyon orda diyor ya, işte bu sinir bozucu. Masanın üstünde her türlü teknolojik cihazın olupta havan olsa ne olacakki, masanın altında gezdikten sonra...!

ghost' Alıntı:
30 yaşında halen tozlu masalrın altında geziyoruz ya, birde öğrenci o halde görünce abi ne yapıyon orda diyor ya, işte bu sinir bozucu. Masanın üstünde her türlü teknolojik cihazın olupta havan olsa ne olacakki, masanın altında gezdikten sonra...!

işte benide en çok tedirgin eden nokta bu hadi yaş 30 ya 40 olunca ne olacak

arkadaşlar sanırım bizim Ispartada ilk çözmemiz gereken formatörlük. Isparta da formatörlük görevlendirmesi yok. İl Milli Eğitim Müdürümüz değişti İnşallah formatörlük görevlendirmesini uygulamaya koyar. Çalışma saatlerine gelince 9-15 arası formatörlüğün mantığına aykırı değil mi?. Okul Saatinde nasıl olacakta öğrenci gelip araştırma vs yapacak. BT sınıfını nasıl kullanacak.

ebleksin' Alıntı:
arkadaşlar sanırım bizim Ispartada ilk çözmemiz gereken formatörlük. Isparta da formatörlük görevlendirmesi yok. İl Milli Eğitim Müdürümüz değişti İnşallah formatörlük görevlendirmesini uygulamaya koyar. Çalışma saatlerine gelince 9-15 arası formatörlüğün mantığına aykırı değil mi?. Okul Saatinde nasıl olacakta öğrenci gelip araştırma vs yapacak. BT sınıfını nasıl kullanacak.
Ona bakarsan rehber öğretmende sabah akşam rehberlik yapsın. Okul saatlerinde çocuk rehberliğe ihtiyaç duyduğunda ne yapıyorsa biz yokkende onu yapsın..

Geri