İCİLS nedir-Duyuru

Kodla Büyü

sedasu

Site Gezgini
Slm arkadaşlar ICILS 2013 diye bir proje varmış az önce ilden bizim okulu müdürünü aramışlar googleda arama yaptırdım detaylı bilgi bulamadım. Bilgisayarla ilgili pilot okullar felan seçiliyormuş arayan kadında bilgi sahibi değildi. Daha önce buna benzer birşeyle karşılaşan oldu mu ben ilk kez duydum. Sağolun şimdiden.

Okulumuz Pilot okul Olarak Seçilmiştir

Uluslararası Eğitim Başarılarını Belirleme Kuruluşu(IEA) tarafından yürütülen ve türkiyenin aralarında bulunduğu 21 ülkenin katılmıyla gerçekleştirilen; Uluslar arası Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri okuryazarlığı (ICILS 2013) Projesinin pilot uygulaması 2012 yılı nisan ayı içinde 26 ilköğretim okulunun 8. sınıflarında gerçekleştirilecektir. okulumuz seçilen bu okullar arasındadır.

Gelen yazıda üstte. Bize faydası mı var zararı mı var başvuru yapalım mı yapmayalım mı anlamadım.

İnternette bilgi var.
http://icils2013.acer.edu.au/
şuan inceliyorum. sizde Türkçe'ye çevirip inceleyebilirsiniz. Ama Türkiye'ye rastlamadım.
Farklı ülkelerdeki ve aynı ülkenin çeşitli bölgelerindeki 8.sınıfların bilgisayar okuryazarlıklarını ve farklılıklarını inceleyeceklermiş.

Bizim okulda bu projeye dahil edilmiş fakat ne yapılması gerektiği ile ilgiili bişey cıkmıyor.bilgisayar okuryazarlıgı ile ilgili benim anladığım kadarıyla anket falan doldurulacak 8. Sınıfların ne derece bilgisayar kullandıgı ile ilgili bilgisayar okuryazarı mı degil mi türkiye kacıncı sırada falan oonu bulacaklar heralde

ewet arkadaşlar bizim okul da pilot okul seçilmiş koca ilde.. bugün usb verdi müd. yardımcısı..usb uyumluluk paketi midir nedir... açılmıyo bilgisayarlarda denedim dedi... ama nasıl bişey bakamadım daha...

Bizim okulada geldi usb de uyduruk bi program var cozunurluk 1024 768olarak ayarlanabilyor mu? usb ler çalışıyor mu bunu kontol ediyor sizede gelir yakında merak etmeyin hocam

kurulacak bi program değil uyumluuk testi yani bilgisayarlarınız okulda yapılacak olan ankete veonline sınav ortamına uygun mu onu olcen bi programcık. kurulan bişey degil.
çalısyosa bilgisayarlarda usb bellek sorun yok dıosunzu gidio

Geri