İlçe Mem BTR Görevlendirmemizi Yapmadı

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar, ilçe mem 2. Dönem BTR görevlendirmelerimizi tercih dilekçelerimizi aldığı halde red etti, yapmadı. Yasal olarak yapabileceğimiz birşey var mı?

Cimer üzerinden veya doğrudan dilekçe vererek red sebebini yazılı bildirmeleri kaydıyla sorabilirsiniz. Sebep tatmin etmezse itiraz edersiniz. Itiraz cevabı da tatmin etmezse dava yoluna gidebilirsiniz

Red sebebini ilçe koordinatörü olmamasına bağlıyoruz biz, BTR için ilçe koordinatörü bulunması şartı var mı?

Görüştük hocam, ilçenin inisiyatifinde yapabilecek birşey yok dedi, haftaya sendikalarla görüşmeyi düşünüyoruz.
Bildiğim kadarıyla il üzerinden valilik görevlendirme yapıyor. İlçenin evrak havalesi yapması dışında bir yetkisi olduğunu sanmıyorum. İl deki yetkililer de bilgisiz ve konuya hakim değil gibi geldi bana. Umarım çözersiniz sorunu

Bildiğim kadarıyla il üzerinden valilik görevlendirme yapıyor. İlçenin evrak havalesi yapması dışında bir yetkisi olduğunu sanmıyorum. İl deki yetkililer de bilgisiz ve konuya hakim değil gibi geldi bana. Umarım çözersiniz sorunu
İlçe teklif formlarımızı yollamamış, o yüzden İldekiler de yapabileceğimiz birşey yok dediler. Teşekkür ederim hocam 🙏

Red sebebini ilçe koordinatörü olmamasına bağlıyoruz biz, BTR için ilçe koordinatörü bulunması şartı var mı?
Böyle bi yetkileri yok direk Cimer den şikayet edeceğinizi söyleyin. İstediğim küçük bi okulda sertifikalı arkadaş vardı öncelik benim dedim. önceliğe bakmıyoruz dediler orda kim görev yapıyorsa önceden o alır dediler mahkemeye gideceğimi söyledim sonuç şu an bilgisayar öğretmeni olarak ben görevlendirme aldım tabiki. Adamdan herkes şikayetci bi de gitmem diyor

Böyle bi yetkileri yok direk Cimer den şikayet edeceğinizi söyleyin. İstediğim küçük bi okulda sertifikalı arkadaş vardı öncelik benim dedim. önceliğe bakmıyoruz dediler orda kim görev yapıyorsa önceden o alır dediler mahkemeye gideceğimi söyledim sonuç şu an bilgisayar öğretmeni olarak ben görevlendirme aldım tabiki. Adamdan herkes şikayetci bi de gitmem diyor
Tamam hocam teşekkür ederim

Nerden bakarsan bak komedi, utanmazlık, iş bilmezlik her şey var,
Allah yardımcınız olsun arkadaşlar,
Ama sizi gaza vermek gibi olmasın lakin yüzde bir milyon haklı olduğunuz bir konu bu,
bence bunu fırsata çevirin, sendikalar, kaymakamlık, ilçeye gelen yazının altındaki imza sahibi vali yardımcısı,
herkese gönül rahatlığıyla gidip sorunu yanlışı anlatın,
eminimki arada bir aklı selime denk gelirsiniz.

Bugüne kadar yapılmışsa bugünden sonra yapılsın. Eksik birşeyler varsa tamamlanıp sonra yapılsın. Ama yapmayacağız demeleri uygun değil. Yukarıda belirtildiği gibi görevlendirmeleri valiler yapıyor. İnşallah çözülür. Ama mutlaka cimere başvurun.

Hiç FATİH PROJESİ tamamlanmış okul yok mu, YEĞİTEK'in yani MEB'e bağlı bir kurumun resmi yazısı var konuyla ilgili, eğer FATİH PROJESİ okulu varsa ilçe ben görevlendirme yapmıyorum diyemez, mecburen yapılması gerekiyor, kafasına göre kimse iş yapamaz.

Hiç FATİH PROJESİ tamamlanmış okul yok mu, YEĞİTEK'in yani MEB'e bağlı bir kurumun resmi yazısı var konuyla ilgili, eğer FATİH PROJESİ okulu varsa ilçe ben görevlendirme yapmıyorum diyemez, mecburen yapılması gerekiyor, kafasına göre kimse iş yapamaz.
Olmaz olur mu hocam ilçedeki okulların yarısına yakını Fatih Projesi kapsamında, ama bu dönem ilçe koordinatörü bulamadıkları için görevlendirmeyi de yapmayacağız diyorlar

Bugüne kadar yapılmışsa bugünden sonra yapılsın. Eksik birşeyler varsa tamamlanıp sonra yapılsın. Ama yapmayacağız demeleri uygun değil. Yukarıda belirtildiği gibi görevlendirmeleri valiler yapıyor. İnşallah çözülür. Ama mutlaka cimere başvurun.
Uygun değil ama keyfi bir şekilde bu dönem görevlendirmemizi yapmadılar

Bir zamanlar çalıştığım ilde BTR görevine başvurular internet sitesi üzerinden oluyordu. Biz o formun çıktısını alıp okula verir onlar da ilçe mem vasıtasıyla ile gönderirlerdi. Şimdi bu konuyu okuyunca dedim ki; İl koordinatörümüz ne güzel bir iş çıkarıyormuş.. Elleri dert görmesin arkadaşın. İnşallah sizin de işiniz çözülür @btogretmenn hocam.

Bir zamanlar çalıştığım ilde BTR görevine başvurular internet sitesi üzerinden oluyordu. Biz o formun çıktısını alıp okula verir onlar da ilçe mem vasıtasıyla ile gönderirlerdi. Şimdi bu konuyu okuyunca dedim ki; İl koordinatörümüz ne güzel bir iş çıkarıyormuş.. Elleri dert görmesin arkadaşın. İnşallah sizin de işiniz çözülür @btogretmenn hocam.
Bizde hâlâ öyle hocam ☺️

sizin verdiğiniz formlar aslında birer dilekçedir aslında . niye böyle keyfi davranmışlar ki . dilekçelerinizi de il e göndermeliydiler. dilekçe ile ilgili yanlış işlem yapmış oluyorlar. hatta dilekçe hakkınız doğrudan engellenmiş gibi oluyor sanki.

Bizim Mersinde de akdeniz ilçesine dys den dilekçe istediği okullara ulaştırılmamış. İl koordinatörüne sordum süreç gecti dedi. İlçe deki memur okullara göndermeyi unutmuş. Yapacağımız bisey yok diyorlar. Mağdur ettiler ilçeyi, bende pazartesi dilekçe vereceğim ilçeye bakalım cevap ne olacak.

Olmaz olur mu hocam ilçedeki okulların yarısına yakını Fatih Projesi kapsamında, ama bu dönem ilçe koordinatörü bulamadıkları için görevlendirmeyi de yapmayacağız diyorlar
ilçe koordinatörü olması gibi bir şart yok ki, il milli eğitimden gelen yazıya istinaden dilekçeleri toplayıp ile göndermekten başka bir sorumlulukları yok.
şu anda size yapılan görevi ihmal suçuna giriyor üst makamlara konuyu anlatan ve görevi ihmal ettiklerini ve sizlerin maddi ve manevi zarara uğratıldığınızı ve devletin de hizmetinin aksamasına sebebiyet verildiğini belirten üç -beş dilekçe gönderin bakın sonra seyreleyin cümbüşü

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sen oldu 2023 yılı. 2005 de atandığımdan beri bir türlü bitmeyen kronik sorunlarımız mevcut. Bu gidişle de çözülmeden emekli olup gideceğiz. Bu sene Nusaybin olur yarın başka bir ilçe veya başka bir il. Ülke genelinde toplam kaç kişiyiz bilmiyorum fakat bu sorunların kalıcı çözüme kavuşamamasının en büyük sebebi de biziz aslında. Bu görevlendirmeler bir çok kez ilçe, il milli eğitim müdürlüklerince yeri geldiğinde hep tehdit unsuru olarak kullanıldı.

Balıkesir'de okullar başladı daha onayımız gelmedi. Yıllardır böyle sinir bozucu. Allah kolaylık versin hocam sizlere de. Umarım çözülür.

Yapılacak şey belli. Görevlendirmeler yapılana kadar derse girip çıkmak dışında hiç bir görevi kabul etmeyeceksiniz. Gerekirse bütün ilçenin etkileşimli tahtaları çöksün. Bayramlarda müzik çalamasınlar. Kurumların internet sayfaları güncel olmasın. Proje yarışmalarına vs. bir tane bile başvuru çıkmasın. Yapacak olan diğerlerine de durumu anlatarak yardım etmeyin. Bu arada da sendika ve diğer yollardan her türlü sıkıştırmayı da ihmal etmemeniz lazım.

Bizim ilçede de herkesi 2 okula verdiler. 3 gün bir okulda 2 gün başka bir okulda BTR yürüteceğiz

bizim ilde de afet bölgesi olduğu için görevlendirmeleri okul açılınca başlatacaklarmis. şu an için 1 Mart diyorlar. Şubat ayı ek dersi gitti yani. Daha da kötüsü okullar açılmazsa görevlendirmeleri yapmayacaklar.

Geri