İleri demokrasi tam gaz(!)

Kodla Büyü

azaz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
KCK soruşturması kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu 5 MİT mensubunu ifadeye çağıran soruşturma savcısı Sadrettin Sarıkaya dosyadaki görevinden alındı.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da ifadeye çağırıldığı soruşturma dosyasının, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya'dan alındığını bildirdi.

Özel Yetkili Savcı Sadrettin Sarıkaya'nın yerine İbrahim Işık ve Adem Özcan görevlendirildi. Bilal Bayraktar'ın ise soruşturma dosyasındaki görevi devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, Sarıkaya’nın yerine iki özel yetkili savcı dosyada görevlendirildi. KCK soruşturmasına savcılar İsmail Işık ve Adem Özcan görevlendirildi. Özel yetkili savcı Bilal Bayraktar’ın ise soruşturma dosyasındaki görevi devam ediyor. Bundan sonra KCK soruşturmasını savcılar Bilal Bayraktar, İsmail Işık ve Adem Özcan yürütecek. Sarıkaya’nın dosyadaki görevinden alınmasının nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

İLK AÇIKLAMA

Savcı Sarıkaya "Görevden alındığımı televizyondan öğrendim. Başsavcı'nın taktiri." dedi. Savcı Bilal Bayraktar'ın KCK soruşturmadaki görevi ise sürüyor.

ÜÇ AYDIR BEŞİKTAŞ ADLİYESİ'NDE

Özel Yetkili Savcı Sarıkaya, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar ile birlikte KCK soruşturmasını yürütüyordu. Savcı Sarıkaya ismi, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Tanre ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'i ifadeye çağırması ile gündeme geldi. MİT'çilerin ifadeye çağrıldığı, daha sonra 4'ü hakkında yakalama kararı çıkarıldığı süreçte Özel Yetkili Savcı Bilal Bayraktar bir seminere katıldığı için görevli olarak Kolombiya'da bulunuyordu.

Konya’nın Çumra Hâkimliği’nden 2005’de Adalet Müfettişliği’ne atanan Sadrettin Sarıkaya, 2011’de de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Sarıkaya daha sonra özel yetkili savcı olarak Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde görevlendirildi. Yaklaşık 3 aydır Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde görev yapan Sarıkaya KCK soruşturmasını yürütüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19897156.asp

AZ ÖNCE SGK e-hizmetlerden baktım eskiden 4a iken şimdi 4cli olmuşuz ne işdir bir el atın bu konuya gençler ne değişiyor

Ben siyasi yazı yazdım diye siteden atıldım. Kimseye yazdırtmam. Konu dışı başlığı altına alın lütfen hemen konunuzu. Alo, alooo. Moderatörler nerede? Nöbetçi moderatör kim? Yakalayın!!!

halk' Alıntı:
Ben siyasi yazı yazdım diye siteden atıldım. Kimseye yazdırtmam. Konu dışı başlığı altına alın lütfen hemen konunuzu. Alo, alooo. Moderatörler nerede? Nöbetçi moderatör kim? Yakalayın!!!
noldu tutuştun? yazıyı kaldırtmaya çalışıyosun? Binlerce üyemiz görsün ileri demokrasimizi? Neden herkesin okumasını istemiyorsun? Siteden atılmaktan korkum yok. Canı sağolsun BBnet in 1000 mesaja yakın geçmişim var. Şimdiye kadar siyasi msj atmadım. Şimdide atmıyorum. Sadece öğretmenlerimizin demokrasimizi görmesini istedim. Saygılar panik yapma. Herkes okusun sonuçta bu her haber sitesinde olan haber...

ben artık ileriyi göremiyorum boş zamanlarım da bol bol çiğköfte yoğuruyorum artık ustalaştım bir de photoshop çalışıyorum bir fotoğrafçıya evde iş yapabilecek düzeydeyim.
Artık görün ileriyi gençler maaşa güvenmeyin

ne güzel ya ülkede herkes yargılanıyor hesap veriyor HÜKÜMETTEN başka....yargı kararını beğenmeyince yargıcı görevden al..bu ülkede hukuk adalet olur mu...3.dünya ülkesine döndük..1-2 yıl önce NURAY MERT SİVİL DİKTA geliyor deyince kadını eleştirmiştim meğer ne kadar haklıymış..

Genel kurmay başkanının içeri alınmasında durun hukuk işliyor diyenler, MİT için niye tutuştu dersiniz?

Ve ortam yine toza bulandı kimse önünü görmesin veya duyduklarını unutsun, hafızasız nesiller yeni bir forma odaklansın isteniyor... Nelerle suçlanıyorlardı hatırlayan var mı?

Hatırlatalım:
KCK'yı mit kurdu
KCK'ya NATO'nun doğuya hangi şartlar sağlanırsa geleceği hakkında bilgi verdi MİT
.
.

Hadi unutalım!

Hocam dokunan yanar diyorduk? Bence aynanın karşısına geç ve deniz feneri, bu olay sonrasında dediklerini söyle bak sen asıl komediye...

Sivil Darbe diyoruz biz buna ve herzaman sizin değil bizim dediklerimiz doğru çıkıyor. Madem hukuk süperdi bıraksınlar yargılasın. dün genelkurmay başkanı içeri alındı ne var bunda suçu varsa cezasını çeksin diyen, hiç bir hesap sualsiz kalmaz diye savcıları alkışlayan sizlerin, bugün bu olayda hükümeti alkışlıyor olmanızdır asıl komedi.

Bir de şu var... "Hükümeti yıkmak için kara propaganda yapmak" mı daha büyük suç olmalı, yoksa "NATO'nun ülkeye müdahalesini gerektirecek ortamı oluşturmak" mı?

easytr' Alıntı:
:D hani bu savcılar hükümetin maşasıydı, her emri başbakandan, gülenden alıyordu.şimdi savcı(lar) görevden alındı diye iktidarı suçlayıp savcıyı koruma durumuna geçmişsiniz. dün sövdüklerinize bugün sahip çıkın. sizleri kahkahayla izliyorum. her durumda yağ olup üste çıkmaya çalıştıkça komik oluyorsunuz.
hükümetten emri almayan çetin cevizlerde görevdn alınıyor..bunu anlamamak için kör olmak lazım..

azaz' Alıntı:
halk' Alıntı:
noldu tutuştun? yazıyı kaldırtmaya çalışıyosun? Binlerce üyemiz görsün ileri demokrasimizi? Neden herkesin okumasını istemiyorsun? Siteden atılmaktan korkum yok. Canı sağolsun BBnet in 1000 mesaja yakın geçmişim var. Şimdiye kadar siyasi msj atmadım. Şimdide atmıyorum. Sadece öğretmenlerimizin demokrasimizi görmesini istedim. Saygılar panik yapma. Herkes okusun sonuçta bu her haber sitesinde olan haber...

Sayın moderatörler; 1000'in çok daha üzerinde mesajı olan ve bir çok paylaşıma sahip olan eski muallimim kullanıcı adım üzerine sırf chpyi eleştirdiğim için yasaklama gelmişti ve sitede atıldım. Eğer böyle siyasi mesajlar falan yazılabiliyorsa beni niçin attınız? Ya bu arkadaşı da atın ya da eski kullanıcı adımın yeni bir şifre ile tarafıma bildirilmesini istiyorum. Gereğini arz ederim.

burada yazılanlardan dolayı öğretmenlikten çıkarma cezası da alabiliriz eleştiri yapmayalım aman birisi görür :shock: :idea:

firtuna61' Alıntı:
burada yazılanlardan dolayı öğretmenlikten çıkarma cezası da alabiliriz eleştiri yapmayalım aman birisi görür :shock: :idea:

HAKKI BİLİPTE SÖYLEMEYEN DİLSİZ ŞEYTANDIR!

s_kajmeran' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:

HAKKI BİLİPTE SÖYLEMEYEN DİLSİZ ŞEYTANDIR!

orası öyle tabii ki.. ama devir tersine döndü son zamanlarda doğrular yanlış, yanlışlar doğru olarak kabul edilir oldu..

o kadar adaletten yanaysanız 367de nerdeydiniz? Burada kalkmış camiye bomba atmayı planlamakla suçlanan kişileri savunuyorsunuz. Bu olaya gelince sizin düşüncenize göre hani savcılar hükümet ve pensilvanyadan emir alıyordu. Hem kck dan o kadar adamın içeriye alınmasını sağlayan mit ve emniyet değil mi? Onlar değilse kim? 6000 kişi kckden tutuklu. ama asıl olan bu değil israil savunma bakanı zaten içişlerimize karışarak hakan fidanı istemediklerini söyledi. İsrail neden bu adamı istemiyor biri bana açıklasın biliyorsa.

genzo' Alıntı:
o kadar adaletten yanaysanız 367de nerdeydiniz? Burada kalkmış camiye bomba atmayı planlamakla suçlanan kişileri savunuyorsunuz. Bu olaya gelince sizin düşüncenize göre hani savcılar hükümet ve pensilvanyadan emir alıyordu. Hem kck dan o kadar adamın içeriye alınmasını sağlayan mit ve emniyet değil mi? Onlar değilse kim? 6000 kişi kckden tutuklu. ama asıl olan bu değil israil savunma bakanı zaten içişlerimize karışarak hakan fidanı istemediklerini söyledi. İsrail neden bu adamı istemiyor biri bana açıklasın biliyorsa.
367'de de hükümetin tarafındaydım! Bomba atma vs varsa çıkarılsın 5-6 yıl insanlar ölüme terkedilmeden "adil" şekilde yargılansın dedim!

Peki ne zaman içeri alındılar KCK'lılar anlaşma koşulları bozulunca değil mi? Orayı görebildiniz mi? İsrail doğu perinçek'i de istemiyor aynı mantıkla onu da savunuyor musunuz? Veya Hakan fidanı kurtarmak için israil istemiyordu diye bişey ortaya atılmış olabilir mi? Hep büyük resmi görmekle övünen sizler hiç böyle bişey düşünebilidiniz mi?

BOP'un eş başkanı olanlara hesap sordunuz mu? İsrail'i kurtarma, koruma projesinde bizim eşbaşkanlığımız neyin nesi diye hiç sorguladınız mı? Madem israil bu kadar tüü kaka, yahudi cesaret ödüllü başbakanımıza güveninizi sorguluyor musunuz?

hakan fidan ve kardeşi CIA tarafından eğitim almış ajalnardır. ben bunu uzun süredir bu formdada yazmıştım hakan fidan eskiden başbakanın danışmanıydı şimdide MİT in başına getirdiler tabi bunu isteyende CIA dir. ayrıca hakan fidanın kardeşide fetullah gülenin yanında olduğunuda unutmayın. hakan fidana kimse bir şey yapamaz. 35 kişin öldürülmesi emrini verende hakan fidandır. şike operasyonun kurgulanmasındada hakan fidanın parmağı yok değil.

s_kajmeran' Alıntı:
genzo' Alıntı:
367'de de hükümetin tarafındaydım! Bomba atma vs varsa çıkarılsın 5-6 yıl insanlar ölüme terkedilmeden "adil" şekilde yargılansın dedim!

Peki ne zaman içeri alındılar KCK'lılar anlaşma koşulları bozulunca değil mi? Orayı görebildiniz mi? İsrail doğu perinçek'i de istemiyor aynı mantıkla onu da savunuyor musunuz? Veya Hakan fidanı kurtarmak için israil istemiyordu diye bişey ortaya atılmış olabilir mi? Hep büyük resmi görmekle övünen sizler hiç böyle bişey düşünebilidiniz mi?

BOP'un eş başkanı olanlara hesap sordunuz mu? İsrail'i kurtarma, koruma projesinde bizim eşbaşkanlığımız neyin nesi diye hiç sorguladınız mı? Madem israil bu kadar tüü kaka, yahudi cesaret ödüllü başbakanımıza güveninizi sorguluyor musunuz?
Hükümetin israil politikalarını desteklemiyordum birkaç yıl öncesine kadar.Fakat son yıllarda yapılan politikalar çok iyi. Özellikle Davutoğlunun dünkü konuşmasından sonra.İkincisi artık kendi ihalarımızı yapabiliyoruz, kendi uçağımızı kendi helikopterimizi de. Milli ordu diyoruz bir tane kendi yapımımız silah yok. Artık değişiyor. Son olarak İsrailden bize dost olmaz.
Perinçek e gelince söylemeye gerek yok. öcalanla sarılmalar tokalaşmalar hakkari de bir miting yapmış meydanı tam doldurmuş. Neler söylemiş neler nette görebilirsin. men dakka dukka olayı yani:)
Bu 6000 kcklıyı içeriye kim aldı sorum basit hocam.

Türkoğlu' Alıntı:
hakan fidan ve kardeşi CIA tarafından eğitim almış ajalnardır. ben bunu uzun süredir bu formdada yazmıştım hakan fidan eskiden başbakanın danışmanıydı şimdide MİT in başına getirdiler tabi bunu isteyende CIA dir. ayrıca hakan fidanın kardeşide fetullah gülenin yanında olduğunuda unutmayın. hakan fidana kimse bir şey yapamaz. 35 kişin öldürülmesi emrini verende hakan fidandır. şike operasyonun kurgulanmasındada hakan fidanın parmağı yok değil.
Hocam sen ek gelir olarak senaristlik yapsana. Çünkü savcı polisten aldığı bilgilerle fidanı sorgulamak istemiş. Hani sizin fethullahçı dediğiniz polisler var ya işte onlarla. :puhaha:

bu durumda bile insanın gözünün içine baka baka ileri demokrasiye gidiyoruz diyen politikacılara ve yandaşlara yuh olsun diyorum.

eğer ileri demokrasi herkesin sorgulanması ise mit müsteşarı da sorgulanacak,
ha eğer gizli bilgilerin korunması önemli ise kozmik odalara kadar girilmeyecek. hadi bakalım hangisi ileri. böyle istikrarsız devlet politikası, böyle istikrarsız hukuk mu olur? devlet politikalarımızı, savaş anında nasıl davranacağımızı v.s. bağırsaklarımıza kadar öğrendi herkes. Türkiyeye ajan göndermeye gerek yok, kendi kendimizi yiyoruz zaten.

benim fikrim gizliliğin korunması ve devlet politikalarının esen yele göre yön değiştirmemesidir. dolayısıyla mit müsteşar'ını neden pkk'nın içine sızdınız diye sorguya çekmek yanlışsa, kozmik odalara girip devletin en mahrem kalması gereken belgelerini kurcalamak da o kadar yanlıştır. (MİT'in PKK ile işbirliği yapması, görüşmesi ayrıca yanlış bir politika fakat devlet politikasını önüne gelen savcı deşmemeli)

Ancak en baştan beri kozmik odaya girmeyi savunanların, müsteşar ifade vermesin demesi kadar salak saçma birşey yoktur.

ozaman birşeyi savunurken yandaşlık için değil, gerçekten demokratik olması için savunacak veya eleştireceksin.

keser döner sap döner, gün gelir devran döner...

kendisi astsubaydır...tavsiyem ev içinde telefonun bataryasını çıkarın bu konular konuşulurken.

At izi ile it izi birbire karışmış.
Dün Hakan Fidan fetocu diyenler şimdi onu savunuyor.
Ayrıca Hakan fidanın ağabeyi ile ilgili MİT açıklama yapmıştı ki bu karanlık oda sitesinde bile var. İşiniz gücünüz çamur atmak. Nasılsa izi kalıyor ya.

http://www.odatv.com/n.php?n=mitten-oda ... 1111101200

NOT: Savcının görevden alınması bence yanlış. Ama bu Türkoğlu arkadaşım ve avaneleri gibi muhalefet yapmaya devam ettikçe bu akp sittin sene başımızdan gitmez. Nokta.

Ben onu bunu anlamam eski kullanıcı adımı ve şifremi geri verin ya da bu yorum yapanların hepsini atın gitsinler siteden.

Siyasi yorumlarınızı her telden başlığı altına yazamazsınız.

Eski kullanıcı adımı ve şifremi geri istiyorum ya da bu yorumcuların da hepsini atın gitsinler.

halk mısın nesin hocam sakin ol sen de varsa bi lafın cevap yaz.

Geri