İleri demokrasi tam gaz(!)

Kodla Büyü
İşi gereği MİT mensublarının başbakandan izin alınarak yargılanması doğal olanı olması gerekirdi. Savcı Sadrettin Kaya'nın sanki hükümete komplo kurar gibi hareket etmesi süşündürücü. Sonuçta milletinin menfaati için yapılan istihbarat çalışmalarında yeri geldiği zaman kötü karakteri de canlandıracak bir kurumun elemanlarının kesinlikle başbakanın izniyle ya da en azından amirinin izniyle hukuk sürecine dahil edilmesi gerekirdi ve öyle de oldu.

ya arkadaşlar olan olayları anlamak bizi aşar..bişeyler olduğu kesin ama biz sadece burada yorum yaparız ama kesin bişeyler oluyor...dedimya biz EK ÖDEME ALACAKMIYIZ..bunun yorumunu yapalım..forumlarda bunu gündemde tutalım..boşverin miti savcıyı..kafayı yormayın

Ben yanlış düşünüyorsam bana yandaşlar yanlış düşünüyorsa size Allah doğruyu görme yeteneği versin! hepsi bu kadar...

Kimseye bişey söylenmiyor. Aynaya karşı savunduklarını söyleseler gülme krizine girecek olanlar, sırf taraf olmak adına komedinin hasını yapanlar bu tarz konularda sürekli provakasyon içinde. Bu devlete bişey olursa ilk işim bu durumu buralara getirenlere saldırmak olacak!

Allah bu ülkeyi ABD'nin, BOP'un, israilin' yahudi cesaret ödüllülerin, Okyanus ötesine tapınanların, Hak için Adaleti savunmayan herkesin şerrinden korusun. Elbet Allah'ında bir planı vardır; bekleyip görelim, O herşeyin en güzelini bilendir!

genzo' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
hakan fidan ve kardeşi CIA tarafından eğitim almış ajalnardır. ben bunu uzun süredir bu formdada yazmıştım hakan fidan eskiden başbakanın danışmanıydı şimdide MİT in başına getirdiler tabi bunu isteyende CIA dir. ayrıca hakan fidanın kardeşide fetullah gülenin yanında olduğunuda unutmayın. hakan fidana kimse bir şey yapamaz. 35 kişin öldürülmesi emrini verende hakan fidandır. şike operasyonun kurgulanmasındada hakan fidanın parmağı yok değil.
Hocam sen ek gelir olarak senaristlik yapsana. Çünkü savcı polisten aldığı bilgilerle fidanı sorgulamak istemiş. Hani sizin fethullahçı dediğiniz polisler var ya işte onlarla. :puhaha:
peki başbakan danışmaı iken pkk ile pazarlık yapan hakan fidan değilmiydi. başbakan hakan fidanı ben kimseye yem etmem diyordu şimdi ne oldu. sizin bu ilşlerde anlamanız için olayları iyi bilmeniz şart. son kullanam tarihi bitanin ipi çekilir.

hakan fidanın başbakan adına pkk ile yaptığı pazarlığı internetten ararsanız bulursunuz. zaten başbakanda yalanlamadı. hükümet pkk ile pazarlık yapmaz ama devlet yapar demişti. rasim ozan kütahyalıda 35 kişinin ölümünde mit sorumludur demiştir.

şimdi siz bir düşünün hakan fidan bir ast subay iken nasıl oluyorda bir anda başbakan danışmanı ve mit in başına geçebiliyor. bu konuda konuşulacak çok şey var bir gün bunlar gün yüzüne çıkcak. birileri senaryoyu zaten yazmış oyuncularda oynuyor bizden ise bu oyunculara destek vermek düşer bir ülke kendi elleri ile nasıl ihanete uğrar işte bunu tarih yazacak. burdaki bazı arkadaşlarda utanacak tabi yüzleri varsa

İngiltere de İspanya da teröristle diyalog kurmuş. Devlet böyle bir diyalog kurmuşsa problemi çözmek için kurmuş. Zaten terör örgütüyle sen diyaloğa geçmezsen İsrail, Amerika gibi ülkeler masaya oturup sipariş üzerine operasyon yaptırıyorlar. Zaten mitin görevi de bu olsa gerek. Sen şimdi PKK içine bir ajanını göndersen ve bu ajan PKK'nın içinde iken mahkeme tarafından yakalansa PKK adına mı yargılayacaksın? İşte bu yüzden istihbaratçıları yargılamak için bir prosedür olmalı ki hükümet de bunu yapıyor.

Türkoğlu' Alıntı:
hakan fidanın başbakan adına pkk ile yaptığı pazarlığı internetten ararsanız bulursunuz. zaten başbakanda yalanlamadı. hükümet pkk ile pazarlık yapmaz ama devlet yapar demişti. rasim ozan kütahyalıda 35 kişinin ölümünde mit sorumludur demiştir.

şimdi siz bir düşünün hakan fidan bir ast subay iken nasıl oluyorda bir anda başbakan danışmanı ve mit in başına geçebiliyor. bu konuda konuşulacak çok şey var bir gün bunlar gün yüzüne çıkcak. birileri senaryoyu zaten yazmış oyuncularda oynuyor bizden ise bu oyunculara destek vermek düşer bir ülke kendi elleri ile nasıl ihanete uğrar işte bunu tarih yazacak. burdaki bazı arkadaşlarda utanacak tabi yüzleri varsa

girdab' Alıntı:
İngiltere de İspanya da teröristle diyalog kurmuş. Devlet böyle bir diyalog kurmuşsa problemi çözmek için kurmuş. Zaten terör örgütüyle sen diyaloğa geçmezsen İsrail, Amerika gibi ülkeler masaya oturup sipariş üzerine operasyon yaptırıyorlar. Zaten mitin görevi de bu olsa gerek. Sen şimdi PKK içine bir ajanını göndersen ve bu ajan PKK'nın içinde iken mahkeme tarafından yakalansa PKK adına mı yargılayacaksın? İşte bu yüzden istihbaratçıları yargılamak için bir prosedür olmalı ki hükümet de bunu yapıyor.

Türkoğlu' Alıntı:

senin bu pazarlık hakkında bilgin var mı? hakan fidan pkk ya özerlik sözü veriyor bu mu? pazarlık. ayrıca ispanyada bas bölgesi yakında bölünüp ayrıılacak. pkk ile yapılan pazarlık sonucu pkk bitirilebildi mi? bunların hepsi hikaye birileri bizimle oyun oynuyor.

eskidem bir sağcı ölüdrülür onun karşılığında bir solcu öldürülürdü, bir sağcı hapse girse karşılığında bir solcu hapse sokulurdu. şimdi ne zaman bir asker hapse sokulsa karşılığında bir kck lı hapse sokuluyor. bu ülkede oyuncular değişir ama senaryo hiç değişmez kaybeden ülkemiz olur. siz yılllardır bu ülkenin kendi başına yönetildiğini mi zannediyorsunuz. birileri dini kullanır birileri atatürkü kullanır araçlar değişir ama senaryo hiç değişmez. bu gün demirele küfür edenler unutmasınki 8 defa bu ülkenin başına yine onlar oy vererek getirdi. siz üç kuruşluk medyaya aldanıp siyaset yapmayın perde araksında çok oyun var hemde hayal kırklığı ile dolu

Sadrettin SARIKAYA'nın görevden alınmasına tepki gösteren başta muhalefete ve diğer arkadaşlara şunu sormak lazım? Bu tepkinizi Ferhat SARIKAYA'nın görevden alınmasında gösterdiniz mi? Muhalefetin o zaman gösterdiği tepkiyi dün gibi hatırlıyorum. Samimi olmak lazım. O sarıkayaya öyle bu sarıkayaya böyle olmazzzzz. Ona olunca ohhh buna olunca tühhh. Ne oldu???

hakan fidanı görevden almaya başbakanın bile gücü yetmez. belki birileri inamaycak yada bizi senaryocu olduğumuzu düşünecek ama işin acı ve gerçek yüzü malesef bu

kenan7138' Alıntı:
Sadrettin SARIKAYA'nın görevden alınmasına tepki gösteren başta muhalefete ve diğer arkadaşlara şunu sormak lazım? Bu tepkinizi Ferhat SARIKAYA'nın görevden alınmasında gösterdiniz mi? Muhalefetin o zaman gösterdiği tepkiyi dün gibi hatırlıyorum. Samimi olmak lazım. O sarıkayaya öyle bu sarıkayaya böyle olmazzzzz. Ona olunca ohhh buna olunca tühhh. Ne oldu???

Ferhat sarıkaya görevden alınmakla kalmamıştı resmen görevden atıldı ve savcının avukatlık yapması bile engellenmişti.

Cemal TANER' Alıntı:
At izi ile it izi birbire karışmış.
Dün Hakan Fidan fetocu diyenler şimdi onu savunuyor.
Ayrıca Hakan fidanın ağabeyi ile ilgili MİT açıklama yapmıştı ki bu karanlık oda sitesinde bile var. İşiniz gücünüz çamur atmak. Nasılsa izi kalıyor ya.

http://www.odatv.com/n.php?n=mitten-oda ... 1111101200

NOT: Savcının görevden alınması bence yanlış. Ama bu Türkoğlu arkadaşım ve avaneleri gibi muhalefet yapmaya devam ettikçe bu akp sittin sene başımızdan gitmez. Nokta.
hocam ben odatv sitesinin sıkı takipçisiyim, okumadığım gün yoktur. hepsini de başka kaynaklarla da doğrulamayı ihmal etmem, şunu söyleyeyim, odatv nin yalan haberi yada daha doğrusu teyit edilemeyen haber sayısı sadece 2 dir. Biri bu hakan fidan haberi, diğeri de reha muhtar haberi.

ancak taraf gazetesine bak bakalım, 5 manşetinin 3ü yalan. zaman gazetesi benzer, star, sabah hürriyet radikal bunlar da hiç parlak değil.
odatvnin hakan fidan ile ilgili haberinin teyit edilememesi (ki ben hala kuşkuluyom açıkçası) bugünkü durumla zerre kadar alakası yok.

konumuza da gelince,
bence hakan fidanla ilgili görebildiklerim, ortada büyük bir başarısızlık var ama bence siyasi başarısızlık, adam pkk ile benim de rahatsız olacağım düzeyde müzakereler sürdürüp başarısız oluyor ve terör ülke tarihinin neredeyse zirvesine çıkıyor, 1990lara geri dönüyoruz. peki burada başarı var mı, yok, sadece bu değil, mit açıkçası dökülüyor, ama tayyip erdoğan inatla onunla çalışmaya ve hatta yetkisini arttırmaya devam ediyor. bence hakan fidan suçlu mu bilinmez ama başarısız olduğu kesindir. keşke siyasi irade görevden alsaymış.

devlet kurumları tel tel dökülüyor. savaş çıktığında hangi yolların havaalanı olarak kullanılacağı, hangi dağın altının sığınak olacağı, kimlerin hangi şifrelerle haberleşeceği vs. bilgileri olan kozmik odaya davul zurnayla girmeyi marifet saydık. karargah önünde canlı yayınlar yapıldı. ülkenin yarısı da bunu hoşuna giderek izledi, generallerin kelepçelenmesiyle keyiflendi. bu sefer hükümetin adamı olunca işler değişti.

ders alınacak mı? sanmıyorum. çünkü, açık konuşmak gerekirse, devleti yönetenler, cumhuriyetin kuruluş felsefesine inanmıyorlar, bu nedenle devlet önceliği ve hassasiyeti taşımıyorlar. rakı sofrasında kurulan devlet batarsa da zaten biz daha iyisini kurar krizi fırsata çeviririz, hesabındalar.

bu yaşanan da biraz kafa karışıklığı, üniter devlet ile feodal devlet yanlılarının güç denemesi..

yaşanan kriz, aslında hükümetin başarısızlığı ve yıpranması sonucunu doğurmayacaktır. bu da ülkemize özgü. hükümet iki milliyetçi bir dini alt mesaj içeren muazzam bir hatiplikle türk insanının temiz ve biraz da saf gönüllerini memnun edecektir. bırak yıpranmayı, güçlenerek çıkacaktır tayyip erdoğan, emniyet ve mit içindeki ince çizgi ayrımında fraksiyonlar için neştere vesile oldu/olacak.

mit'in görevlileri varmış pkk içinde görevlerini yapmamış pkk'ya hizmet etmişler kck'yı kurmuşlar.
peki nerden belli? soruşturmayla belli olacakmış.

Mit gibi bir kurumun ve o içeri sızmış görevlilerin suçlu veya suçsuz olduklarını nasıl anlaşılacağı soruşturma böyle açık mı olur... hadi o, bu, şu hatta ordu bile tamam... MİT ya bu soruşturmada mı? açık olacak...

polisin artık soruşturma açtıkları hakkında basına bulduklarının yanında yalan yanlış bilgiler ile itibarsızlaştırma hareketleri mide bulandırmaya başladı... Doğru bilgilerin yanında çoğu dedikodu tadında aslı astarı olmayan bir sürü şey çıkarıyorlar. (şu söyleniyorla biten haberleri iyi dinleyin bir hafta yayın yapıp sonra sözü bile edilmeyenlerden)

Hakan FİDAN için söyleyeceğim ise o görüşmeye katılması bile benim o kurumun başında olmaması için yeterli ama soruşturulan Hakan FİDAN değil MİT. birileri bir kurumun işgali içinde düğmeye bastı.

Cemal TANER' Alıntı:
At izi ile it izi birbire karışmış.
Dün Hakan Fidan fetocu diyenler şimdi onu savunuyor.
Ayrıca Hakan fidanın ağabeyi ile ilgili MİT açıklama yapmıştı ki bu karanlık oda sitesinde bile var. İşiniz gücünüz çamur atmak. Nasılsa izi kalıyor ya.

http://www.odatv.com/n.php?n=mitten-oda ... 1111101200

NOT: Savcının görevden alınması bence yanlış. Ama bu Türkoğlu arkadaşım ve avaneleri gibi muhalefet yapmaya devam ettikçe bu akp sittin sene başımızdan gitmez. Nokta.
ben hakan fidan hakkında eskiden ne düşünüyorsam şimdide aynıdır. ancak hakan fidanın kardeşi şu an türkiyede olması onun bu masum olduğunu açıklamaz yurt dışına ne zaman çıkmış ne zamna dönmüş bir bakılsın ayrıca hakan fidanın yurt dışına hangi dönemlerde kimlerle ilişkili olduğunu gelecek yıllarda okursunuz. çamuru atmak gibi asla niyetim olmamıştır. sen pkk ile yapılan pazarlığı kendine yedirebiliyorsan onada diyecek sözüm yok. ben veya averelerim olduğu sürece değil ABD nin ihtiyacı bittiğinde akp gider akp yi ben getirmedim ki ben götürüyünm.

benim için bir kişi 99 defa ülkeye hizmet etse 1 defada bilerek ülkeye ihanet etse o bu ülke için hayindir. yarın bu ülke çok kötü günler geçirdiğinde iş işten çoktan geçmiş olacak. milli duygularından arındırılmış bir ülkenin başına herşey gelir.suriyeden sonra sıranın türkiyede olmaycağının garantisini kim verebilir. yinede biz susalım çamurda içimizde kalsın yaşananları seyretmekle yetinmek lazım.

easytr' Alıntı:
:D hani bu savcılar hükümetin maşasıydı, her emri başbakandan, gülenden alıyordu.şimdi savcı(lar) görevden alındı diye iktidarı suçlayıp savcıyı koruma durumuna geçmişsiniz. dün sövdüklerinize bugün sahip çıkın. sizleri kahkahayla izliyorum. her durumda yağ olup üste çıkmaya çalıştıkça komik oluyorsunuz.

Yine hükümet almıştır koçum. Hakan Fidan'ı Oslo'ya gönderip, PKK ile görüştüren basiretsiz kim? PKK'ya özerklik, hatta bağımsız devlet vaat eden kim? Ettiren kim?

Başbakanın değil mi?

E, savcı Hakan Fidan'ı ve MİT'i KCK'yı kurmak, eylemlerine katılmak ile suçluyorsa, başbakanı da suçlamaz mı?

Yağ olup su üstüne çıkmak komik mi geldi? Aynaya bak.

Ayrıca daha kötüsü var; diyeyim mi?

Yağdanlık olup yap çekmek...

easytr' Alıntı:
daha önceden savcılara gülenci, başbakanın emrindeki savcılar diyenler, aynı savcılar görevden alınınca bu kez savunma durumuna girmesinler, acayip komik oluyorlar. :puhaha: polislere fetullahçı diyenler, getirdikleri istihbaratla,delille hareket eden fetullahçı savcıları savunduklarını görünce çok gülüyorum. sizde mi fetullahçı oldunuz yoksa açıklayın?

iyide aga deniz fenerinin savcı görevden alınıyor mitçilerin savcısı görevden alınırken bu işte hükümetin parmağı olduğunu düşünmüyormusun. şikeye, ergenekona gelince savcıyı göklere çıkaracaksın işine gelmediğinde savcı değiştireceksin işte bu referandumda evet diyenlerin ürünüdür. yargıyı ele geçirmek budur. yargı bağımısız olsaydı herkes yargılanırdı.

Konu kızışmış... Arkadaşlar sakata gelmeyin böyle platformlarda siyasi tartışma yapmayın. Zaten ipin ucunda bir branşınız var, ibret olsun diye meslekten atılabilirsiniz.

bence de artik konusmak bile abest
konusarak yazarak hic bir sey degismez
hak ettigimiz gibi yönetiliyoruz

Geri