İmaj Alma Seçenekleri

Kodla Büyü

fresh

Site Gezgini
Merhaba Arkadaşlar,
Laboratuarda bir bilgisayarı tamamen programlarını kurup imajını alıp diğer bilgisayarlara imaj ile atmak istiyorum. Bunun için kullanışlı ve hızlı olacak yöntem veya program önerisi olan var mı?

Clonezilla.. hatta iso haline getirip rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Ek olarak ağdan 20 bilgisayara aynı anda format atma şansınız var...
Not: imajı alırken harddiski en küçük olan bilgisayara göre imaj alın.

Birçok arkadaş kendi bilgisayarında Virtualbox ile 80gb lık bir bilgisayar oluşturup yapıyorlar. Yada BT sınıfındaki en düşük harddiske sahip bilgisayarda bir imaj hazırlayabilirsiniz. Ben ikisini de yaptım.. Vaktiniz varsa BT sınıfındaki daha az sıkıntılı..
Örnek anlatım:
Hafızoğu hocamıza teşekkür ederiz...
Ayrıca forumda clonezilla kullanım kitapçığı vardı.. https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/gelişmiş-clonezilla-rehberi.123968/

Son düzenleme:
Vmvare workstation ile sanal makineye kur herşeyi imajı oradan al evrensel imaj olur. İçerisinde driver olmayacağı için her bilgisayarda çalışır. Dikkat etmen gereken nokta kullanacağın bilgisayarlarda uefi desteğinin varsa imajın işletim sistemini uefi li kur yoksa uefisiz kur.

Geri