İmaj sonrası mavi ekran hatası

Kodla Büyü

mcm2276

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT sınıfında aynı model 20 bilgisayarımız var. Hepsinde de pioneer 120 GB SSD takılı. Sistemi birine kurdum programlarla birlikte, hiçbir sıkıntı yok. Bu sistemin imajını clonezilla ile aldım, diğer cihaza aynı imajı aktardım. Aktardığım cihaz açılışta mavi ekran veriyor ve sürekli kendine reset atıyor. Bu arada sistem Win10 20H2.
Clonezilla dan mı acaba diyerek Hiren Boot içerisindeki AOMEI Backupper ile de imaj aldım ve farklı bir bilgisayara aktardım, sorun yine aynı, mavi ekran. Ve mavi ekranda herhangi bir hata kodu da yok. Konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İmaj içerisinide herhangi bir deep freeze benzeri program varsa mavi ekran alırsınız
deep freeze, drive vaccine, reboot restore vs..

Ben bunu sıfır bir laptop a format atamadığım zaman yapmıştım ama ilgisi olmayacağını düşünerek belirtmedim ama bulmuşsunuz tebrikler.

Ben bunu sıfır bir laptop a format atamadığım zaman yapmıştım ama ilgisi olmayacağını düşünerek belirtmedim ama bulmuşsunuz tebrikler.
Hocam, tam olarak konu ile alakalı değil ama bizim okuldaki Lenovo marka, sıfır bir bilgisayarda da, "yüklü bir işletim sistemi görünmüyor" hatası var. (Harddisk algılanmıyor). BIOS üzerinden birkaç çözüm denememe rağmen sorunu gideremedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

BIOS ayarlarından hdd gözükmüyorsa hdd arızalı olabilir yada anakartta arıza olabilir. HDD gözüktüğü halde işletim sistemi yükleyemiyorsanız HDD nin sata ve ahci modlarını değiştirerek yeniden deneyin.

Hocam, tam olarak konu ile alakalı değil ama bizim okuldaki Lenovo marka, sıfır bir bilgisayarda da, "yüklü bir işletim sistemi görünmüyor" hatası var. (Harddisk algılanmıyor). BIOS üzerinden birkaç çözüm denememe rağmen sorunu gideremedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Hangi işletim sistemi hocam? kurarken mi veriyor hatayı? Flash ile mi kuruyorsunuz? Flash ile kuruyorsanız rufus ile mi yazdınız?

Hangi işletim sistemi hocam? kurarken mi veriyor hatayı? Flash ile mi kuruyorsunuz? Flash ile kuruyorsanız rufus ile mi yazdınız?
Hocam, okulumuza gönderilen sıfır bir bilgisayarı (Lenovo) ilk çalıştırmamızdan itibaren bilgisayar, "No Operating System Found Hatası" veriyor.
BIOS üzerinden kontrol ettim. Sistem, Harddisk'i görmüyor. Harddisk arızalı değil diye düşünüyorum. Ama BIOS'tan da sorunu çözemedim bir türlü.

Son düzenleme:
Harddiski görmüyorsa bir sıkıntı var demektir.

Şunu deneyin. Diski başka bilgisayara takıp deneyin. Görürse windows kurulumunu başlatın ve dosyalar kopyalanıp yeniden başlatıldığında söküp lenovoya takın. Yine görmezse sata soketinde sorun olabilir.

Harddiski görmüyorsa bir sıkıntı var demektir.

Şunu deneyin. Diski başka bilgisayara takıp deneyin. Görürse windows kurulumunu başlatın ve dosyalar kopyalanıp yeniden başlatıldığında söküp lenovoya takın. Yine görmezse sata soketinde sorun olabilir.
Teşekkürler Hocam...

Geri