İME Okul havuzu toplam saat hesaplama

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Hocalarım iyi günler okulda 4 bölüm var işletme için toplam verilebilecek koordinatörlük saati hesaplarken nasıl ve neyler hesaba katılıyor acaba bilen var mı mesela sınıfta bep varsa 48 saat mi oluyor bir de 48 saat oluyorsa kendi bölümümüzde yoksa başka bölümden toplumdan faydalanabilir miyiz. Örneğin
Bizim bölümde bep yok 24+10=34 saat
Üç öğretmeniz bunu bu kadar mı paylaşmamız gerekiyor yoksa diğer bölümlerde bep var toplam havuzdan 14 16 16 şeklinde ek ders alabilir miyiz

Hocalarım iyi günler okulda 4 bölüm var işletme için toplam verilebilecek koordinatörlük saati hesaplarken nasıl ve neyler hesaba katılıyor acaba bilen var mı mesela sınıfta bep varsa 48 saat mi oluyor bir de 48 saat oluyorsa kendi bölümümüzde yoksa başka bölümden toplumdan faydalanabilir miyiz. Örneğin
Bizim bölümde bep yok 24+10=34 saat
Üç öğretmeniz bunu bu kadar mı paylaşmamız gerekiyor yoksa diğer bölümlerde bep var toplam havuzdan 14 16 16 şeklinde ek ders alabilir miyiz
1-İşletmede meslek eğitimi ders yükü hesaplarken bep hesaba katılmıyor hocam.
2-Normalde her bölüm kendi icinde ayrı ayrı hesaplayıp dağıtır
3-Bir de işletmeye gidecek her sınıftaki öğrenci sayısına göre grup sayısı belirlenir ve 24 ile çarpılır. Üzerine varsa seflikler eklenir. Böyle çıkan ders yükü bölüm öğretmenlerine koordinatörlük olarak dağıtılır.

1-İşletmede meslek eğitimi ders yükü hesaplarken bep hesaba katılmıyor hocam.
2-Normalde her bölüm kendi icinde ayrı ayrı hesaplayıp dağıtır
3-Bir de işletmeye gidecek her sınıftaki öğrenci sayısına göre grup sayısı belirlenir ve 24 ile çarpılır. Üzerine varsa seflikler eklenir. Böyle çıkan ders yükü bölüm öğretmenlerine koordinatörlük olarak dağıtılır.
Yani hocam benim bilişim bölümünde 9 öğrenci var bize koordinatörlük nasılsın hesaplanır 24+10 şeklinde mi

Yani sınıfın içinde bep li öğrenci olursa 2 grup olmuş olmaz mı bu yüzden de 48 saate çıkmaz mı
O fiili okuldaki derslerde hocam. İme de yok. Ayrıca derste bep ten dolayı ek grup açılması için 1 grupluk sınıfta 2 bepli, 2 grupluk sınıfta 3 bepli olması lazım ki ek grup acilabilsin. Ama dedigim gibi ime de geçerli değil

Değerli hocam ime de grup olmayacağı hangi yönetmelikte geçmekte? Norm yönetmeliğinde grup sayıları ile ilgili bilgiler mevcut ime ile bi bilgiyi göremedim aydınlatırsanız sevinirim.

Peki hocalarım bizim okulda hafif düzey özel eğitim sınıfının bölümü bilişim ve biz haftada 15 saat derslerine giriyoruz. 12 de olan bir öğrencimiz var ve o öğrencimiz de ilçe mem de yani okulda staj görüyor bu öğrenciden dolayı koordinatörlük görevi iki katına çıkar mı bunun hesaplamasını nasıl yapabiliriz bir bilgisi olan var mıdır acaba

Değerli hocam ime de grup olmayacağı hangi yönetmelikte geçmekte? Norm yönetmeliğinde grup sayıları ile ilgili bilgiler mevcut ime ile bi bilgiyi göremedim aydınlatırsanız sevinirim.
Hocam bununla ilgili mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü okullara yazı yolladı. Okuldaki derste bepten dolayı açılan ek grup ime ders yukunde olmaz diye.
Artı geçen yıl yönetmelik değişti öyle 1 bep li ile fiili derste de grup eklenmiyor. Sınıfı normal olarak böldügümïz grup sayısından 1 fazla bep li olması gerekiyor. Yani sınıf normal olarak 2 grup ise ek grup için 3bepli, sınıf 3 grup ise 4 bepli olması gerekiyor.

Hocam bununla ilgili mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü okullara yazı yolladı. Okuldaki derste bepten dolayı açılan ek grup ime ders yukunde olmaz diye.
Artı geçen yıl yönetmelik değişti öyle 1 bep li ile fiili derste de grup eklenmiyor. Sınıfı normal olarak böldügümïz grup sayısından 1 fazla bep li olması gerekiyor. Yani sınıf normal olarak 2 grup ise ek grup için 3bepli, sınıf 3 grup ise 4 bepli olması gerekiyor.
Çok teşekkür ederim hocam çok sağolun peli yazdığım özel eğitim öğrencisi ile ilgili bir bilginiz var mıdır peki

özel eğitim sınıfı ayrı bir sınıf olduğu için o tek öğrenci için 24 saat ibe alırsınız hocam.
O yanlış olabilir hocam çünkü günde 8 saatten fazla işletme verilemiyor öğretmene, 1 öğrenci için de 2 veya 3 gün işletme verilmeyeceğine göre en fazla 8 saat alınabilir diye düşünüyorum.

9.sınıf ogrencimiz var bir tane özel eğitim öğrencisi,idare 3saat bana ders gorevi verdi diğer arkadaslar da aldı tabiiiki,bu bilgiye dayanarak;
1-uc aaat ekders %25arttırımlı mı odenir?
2-olaki bu cocuk seneye bilişim bolumune gelirse bir grup fazla mı oluşur?
3-bu ogrenciye ozel plan vs hazırlamak gerekir mi?
4-ders içeriği ne olabilir?
tesekkurler

9.sınıf ogrencimiz var bir tane özel eğitim öğrencisi,idare 3saat bana ders gorevi verdi diğer arkadaslar da aldı tabiiiki,bu bilgiye dayanarak;
1-uc aaat ekders %25arttırımlı mı odenir?
2-olaki bu cocuk seneye bilişim bolumune gelirse bir grup fazla mı oluşur?
3-bu ogrenciye ozel plan vs hazırlamak gerekir mi?
4-ders içeriği ne olabilir?
tesekkurler
1. Evet üç saat olan ek ders arttırımlı ödenir.
2. Hayır.
3. Evet bep yapılmak zorunda.
4. Hangi derse giriyorsanız çocuğun özel durumuna göre kazanımları belirleyeceksiniz. Zaten BEP de buna göre yapılacak.

Bahsettiğiniz yazıyı bulma ihtimaliniz varmı? İnternette aradım bulamadım. Bizim okulda koordinatörlük ek ders hesabında grup sayısı hesaplanırken bepli öğrencilere göre hesaplama yapılıyor

Bahsettiğiniz yazıyı bulma ihtimaliniz varmı? İnternette aradım bulamadım. Bizim okulda koordinatörlük ek ders hesabında grup sayısı hesaplanırken bepli öğrencilere göre hesaplama yapılıyor
İşletmelerde beceri eğitimi yapacak öğrenciler için koordinatörlük yükü hesabında mi bep li öğrenciler için ek grup ekleniyor hocam
Ben o yazıyı bulmaya çalışayım

Yazının en altında yazıyor hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240322-195252_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240322-195252_WhatsApp.jpg
    120.6 KB · Görüntüleme: 49
İşletmelerde beceri eğitimi yapacak öğrenciler için koordinatörlük yükü hesabında mi bep li öğrenciler için ek grup ekleniyor hocam
Ben o yazıyı bulmaya çalışayım
Evet hocam, işletme koordinatörlük yükü hesabında beplilere göre grup sayısı yapılıyordu. Okulda bepli çok olduğu için grup sayısı fazla çıkıyordu, dolayısıyla koordinatörlük ek ders fazladan verilmiş oluyor o zaman. Yazı için teşekkürler

Evet hocam, işletme koordinatörlük yükü hesabında beplilere göre grup sayısı yapılıyordu. Okulda bepli çok olduğu için grup sayısı fazla çıkıyordu, dolayısıyla koordinatörlük ek ders fazladan verilmiş oluyor o zaman. Yazı için teşekkürler
Yanlış yapılmış hocam. Bu yazı gereği epey zamandır bep için grup eklenmiyor bizde. Ücretler de bu yüzden düşük oluyor çoğunlukla

Geri