İngilizce Sınıfı Saçmalığı!!! Ve bizim dersimizden götürüsü…

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar ortaokullarda bu ingilizce sınıfı saçmalığına nasıl bir çözüm bulabiliriz? Malum ortaokullarda sadece 5. Ve 6. Sınıflarda zorunlu 2 şer saat dersimiz vardı ancak 5. Sınıflar ingilizce sınıfı olunca zorunlu bilişim dersi ortadan kalkıyor . Dolayısyla sadece 6. Sınıflara dersimiz kalıyor sadece tek bir sınıfta bilişim dersi görmenin yetersizliği verimsizliği teknoloji çağı vs vs artık onları söylemiyorum bile ama normumuz falan kalmıyor arkadaşlar. Bu sene yeni Seçmeli dersler gelmişmiş vs hiç bir önemi yok , dersimiz SEÇMELİ (idareci lütfeder seçerse ) olduğu sürece o dersi dersten saymamıza gerek yok zaten .
Ve üstelik şöyle bir durum ortaya çıkıyor mesela benim bu sene 8 saat dersim falan olacak , norm fazlasıyım ve atıyorum diyorlarki başka büyük bir okulda derse girecek öğretmene ihtiyaç var hadi tamam diyorum oraya tayin dönemi tayin isteyeyim ama tayin de isteyemiyorum, çünkü orada da norm açmıyorlar, ,, yani inanınki öyle bunaldım öyle bunaldımki artık bu branştan nefret ediyorum, pazartesi okul açılacak ve ben henüz kaç saat dersim var bilmiyorum, idareciler seçecek mi onu da bilmiyorum , lütfen kimse seçilmesi için idarecinizle görüşün falan demesin , geçen yıl söyledim kötü oldum bir daha da minnet edip söylemem . Zaten öğrenci seçmeli ders dilekçelerini dikkate bile almıyorlar. Okulun yıllarca bel kemiği oluyorsunuz ,bir kısım idareciler dersinize önem veriyor ve seçiyor , idare bir değişiyor eğer yeni gelen geri kafa biri ise daha önce yaptığınız bütün çalışmalar çöp oluyor, dersinize önem vermiyor ve seçmiyor , yani özetle dersimiz seçmeli olduğu sürece idarecilerin iki dudağı arasında ,, ve bu ingilizce sınıfı olayı da bu durumu iyice aleyhimize çeviriyor . Çözüm önerisi olan varsa yapalım lütfen , nereye başvurmamız nerede dile getirmemiz gerekiyorsa dile getirelim. İngilizce sınıfı olacaksa da , bilişim dersi olsun , kalkmasın .

Aaah hocam ah, nerden seçtik bu branşı diyorum, başka bişey demiyorum...
Hemen hemen hepimiz aynı durumdayız... Çözüm: Emekli olmak. Gelecek nesillere öneriler: "Sakın bu bölümü seçmeyin".

Biz geçen yıl toplantılarda bu konuda çok kavga ettik ama vazgeçmediler. En çokta bir ingilizce öğretmenimiz karşı çıktı bu sınıfların ingilizce hazırlık değil seçme sınıf olduğunu söyledi işin ilginci en fazla savunanlar Fen ve Matematik öğretmenleri oldu. Fen öğretmenimiz kendi çocuğunun bu sayede bir yerlere geldiğini savundu ama unuttuğu ana-baba öğretmen, iyi bir bölgede ki okulda okudu ve özel dersler alıyordu arkadaşın çocuğu. Bizim idarecilerin örnek aldığı okul bu yıl İngilizce sınıflarını kapattı çok masraflı olduğu için tam bir komedi

Çoğu lisede de durum farklı değil yeni siteme göre almanca ile birlikte tarihin tozlu raflarındaki dersler katagorisine sokulacak....

Bakanlıkta hangi birimlere bu durumu bildirebiliriz ben araştırıyorum zaten sonuna kadar da gideceğim bu konuda sizlerden de fikir almak isterim, kaybedeceğim bir şey kalmadı çünkü 8 saat ders ne demek ya ,6 saat, 4 saat ders ne demek ??? Şaka gibi, insanın aklıyla dalga geçer gibi !!! Dyk yı kaldırdılar ,İngilizce sınıfı yoluyla 5 lerden dersleri kaldırdılar, sadece 6. Sınıflara dersimiz kaldı, sonra da toplantıda tubitak , teknofest , vs yarışmalar ile ilgili gündem maddesi olunca bilişim öğretmenine söz ver konuşması için , asla katılmayacağım !!!cinnet geçireceğim artık, bu şekilde bizim dersimizle ilgili sıkıntılar varken yarışmalara giren arkadaşları da anlamıyorum tuzları kuru sanırım , hiç bir zaman birlik olamıyoruz.. olamıyoruz…

Bakanlıkta hangi birimlere bu durumu bildirebiliriz ben araştırıyorum zaten sonuna kadar da gideceğim bu konuda sizlerden de fikir almak isterim, kaybedeceğim bir şey kalmadı çünkü 8 saat ders ne demek ya ,6 saat, 4 saat ders ne demek ??? Şaka gibi, insanın aklıyla dalga geçer gibi !!! Dyk yı kaldırdılar ,İngilizce sınıfı yoluyla 5 lerden dersleri kaldırdılar, sadece 6. Sınıflara dersimiz kaldı, sonra da toplantıda tubitak , teknofest , vs yarışmalar ile ilgili gündem maddesi olunca bilişim öğretmenine söz ver konuşması için , asla katılmayacağım !!!cinnet geçireceğim artık, bu şekilde bizim dersimizle ilgili sıkıntılar varken yarışmalara giren arkadaşları da anlamıyorum tuzları kuru sanırım , hiç bir zaman birlik olamıyoruz.. olamıyoruz…
Bizim tayfanin 15-20 saat dersi varsa okulunda norm fazlasi da degilse kimsenin sesi çıkmıyor. Ne zaman ki norm fazlasi olur o zaman yakınmaya başlar.

Geri