İNTERNET CAFE DENETİMİ.

Kodla Büyü
bu denetim görevi ne kadar sıklıkla yapılıyor. kanunlarda 3 ayda bir, 6 ayda bir veya yılda bir gibi bir ibare göremedim. neye göre zaman seçiyorsunuz. kafamıza göre yapsak oluyormu.

ne yapacaksiniz ya bizim görevimiz mi yakinda tuvalet temizligi görevi de verecekler zaten

Hocam yorucu bir iş ise görev paylaşımı iste. İlçede başka öğretmen yok mu senin branşında ? Eğer ki var ise sırası ile yaparsınız. Nihayetinde ilçede bu işten anlayan sizsiniz. Kaymakam da uygun görmüş ise görev sana verilmiş. İtiraz etme hakkın var ama tüm şimşekleri üzerine çekersin benden söylemesi.

kaymakamlık oluru ile görevlendirme olduğundan itiraz hakkın belki vardır ama mülki amir sonuçta bir yerden acısını sonradan çıkartır. ilçem küçük. komşsyon oluşturuldu. ancak bu denetimleri ne sıklıkla yapacağız kafam oraya takıldı. kimse net bir şy söylemiyor. bu denetimleri yapan arkadaşlar neye göre zaman seçiyor. tamamen bize bağlıysa zaman seçimi 6 ay yada 1 yıl da bir uygunmu

bu sene başına kadar bu görevi yapmış biri olarak,biz haftanın 3 günü denetlemeye çıkıyorduk.bize falan bırakmamışlardı gün secimini bana gelen yazıda haftanın 3 günü denetime çıkılacağı ve diğer günlerdede ihtiyaç halinde çıkılacağı yazıyordu.bir sene bu görevi yaptım ve sonunda devredebildim.her internet kafenin ayda bir kere denetlenmesi gerekiyor yönetmeliğe göre.internet kafe çok oluncada bu denetlemeler sık oluyordu tabiki.istemeden verilen bir görev olduğu için insanın canını gerçekten çok sıkıyor.ama kaymakamlık görevlendirmesi olunca yapacak birşey kalmıyor.çok iyi mazeretler olması lazım.en azından benim için öyleydi.belki başka bir yerde daha kolay devredebilirsiniz.yani düşünün haftanın 3 günü kaymakamlık emrindeydim.gerçekten zahmetli oluyordu.

CeM_G' Alıntı:
bu sene başına kadar bu görevi yapmış biri olarak,biz haftanın 3 günü denetlemeye çıkıyorduk.bize falan bırakmamışlardı gün secimini bana gelen yazıda haftanın 3 günü denetime çıkılacağı ve diğer günlerdede ihtiyaç halinde çıkılacağı yazıyordu.bir sene bu görevi yaptım ve sonunda devredebildim.her internet kafenin ayda bir kere denetlenmesi gerekiyor yönetmeliğe göre.internet kafe çok oluncada bu denetlemeler sık oluyordu tabiki.istemeden verilen bir görev olduğu için insanın canını gerçekten çok sıkıyor.ama kaymakamlık görevlendirmesi olunca yapacak birşey kalmıyor.çok iyi mazeretler olması lazım.en azından benim için öyleydi.belki başka bir yerde daha kolay devredebilirsiniz.yani düşünün haftanın 3 günü kaymakamlık emrindeydim.gerçekten zahmetli oluyordu.

Yönetmeliğe göre ayda bir demişiniz hocam ama o yönetmeliği bulamadım ben. link varmı yada nereden bakabilirim.

hocam onu bana kaymakamlıktaki kişiler demişti ve onların elinde bulunan evrakları incelediğimde öle bir ibare görmüştüm.yani kimler bu komisyonda görev alabilir ve denetimler nasıl ve ne sıklıkla yapılır onlar yazıyordu.belkide o kaymakamlıktan çıkan bir yazıydı onu bilemiyorum sizide yanlış yönlendirmek istemem.benim gördüğüm yazı o şekildeydi ve her kafeye ayda bir kere dönmeye çalışıyorduk.yani komisyonda o şekilde çalışıyordu.

CeM_G' Alıntı:
hocam onu bana kaymakamlıktaki kişiler demişti ve onların elinde bulunan evrakları incelediğimde öle bir ibare görmüştüm.yani kimler bu komisyonda görev alabilir ve denetimler nasıl ve ne sıklıkla yapılır onlar yazıyordu.belkide o kaymakamlıktan çıkan bir yazıydı onu bilemiyorum sizide yanlış yönlendirmek istemem.benim gördüğüm yazı o şekildeydi ve her kafeye ayda bir kere dönmeye çalışıyorduk.yani komisyonda o şekilde çalışıyordu.

teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için.

Merhaba,
Arkadaşlar bu internet kafe denetimi ile ilgili beni görevlendirmişler. Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1. Okulumda formatörüm, formatör görevlendirmesi olana internet kafe denetimi için görev verilir mi?
2. Mevcut ders programına göre görevlendirilen saattlerde dersim var. İtiraz için yeterli sebep midir?
3. Bu görevlendirmenin bitiş tarihi yazmıyor. Ne kadar sürecek?

İki haftadır gidiyorum geçen hafta memur yokmuş haftaya yaparız dediler. Bugün saat 10 da gittim biz saat 13:00 de çıkıyoruz dediler. İki haftadır ilçe mem ile okul arası 4 km yolu yürütüyorlar bana. :verymad:

Okulumun uzak olduğunu ulaşımın çok zor olduğunu söyledim ama şube müdürü anlamadı. YAPTIK OLDU Mantığıyla iş yapılıyor.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

yaklaşık dört sene önce ben de yaptım ilçedeki ve köydeki cafelere gittik cumartesi+pazar...fakat ücretimi alamadım...okul ben yapamam dedi. kaymakamlık da okuldan yazı gelmesi gerekiyor dedi... bizim ücret arada kaynadı....Hiç bulaşmayın...görevlendirmeyi ilçe milli eğitim yapıyor...

tarik8411' Alıntı:
Merhaba,
Arkadaşlar bu internet kafe denetimi ile ilgili beni görevlendirmişler. Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1. Okulumda formatörüm, formatör görevlendirmesi olana internet kafe denetimi için görev verilir mi?
2. Mevcut ders programına göre görevlendirilen saattlerde dersim var. İtiraz için yeterli sebep midir?
3. Bu görevlendirmenin bitiş tarihi yazmıyor. Ne kadar sürecek?

İki haftadır gidiyorum geçen hafta memur yokmuş haftaya yaparız dediler. Bugün saat 10 da gittim biz saat 13:00 de çıkıyoruz dediler. İki haftadır ilçe mem ile okul arası 4 km yolu yürütüyorlar bana. :verymad:

Okulumun uzak olduğunu ulaşımın çok zor olduğunu söyledim ama şube müdürü anlamadı. YAPTIK OLDU Mantığıyla iş yapılıyor.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu?

arkadaşlar bu internet cafe denetimlerinden önce bilgilendirme eğitimi için beni görevlendirmişler. bu eğitimi daha önce veren arkadaşlar varsa döküman varmı elinizde? sunu, dosya vb.

sgulkurusu' Alıntı:
arkadaşlar bu internet cafe denetimlerinden önce bilgilendirme eğitimi için beni görevlendirmişler. bu eğitimi daha önce veren arkadaşlar varsa döküman varmı elinizde? sunu, dosya vb.

Zaten konulara genelde hakimler hocam. Mevzuattan bahset daha çok. Toplu internet kullanım sağlayıcıları yönetmeliği idi galiba. Orda neler gerekli yazıyo. TİB'in sitesinden İp log tutucu ve onaylı filtre programlarını gösterebilirsin. Onun dışında da pek bi şey yok.

tib'ten araştırdım hocam haklısınız genel olarak denetim için gerekli şeyleri söylemek lazım. teşekkür ederim..

Geri