İnterneti kapattım

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar her ay sınırsız internet bağlantım için ödediğim 63 TL + 15 Tl ( telefon) faturasından bunalıp interneti kapattım. Kapatmaya gidince kapatma nedenim soruldu fiyat memnuniyetsizliği dedim taahütüm biteli neredeyse 2 yıl oldu ama bana sunulan teklifin yeni başlayn kullanıcılarla aynı olduğunu söyledim. Daha önce kapatmaya gittiğimde kapatmayayım diye yarı fiyatına 6 ay vermişlerdi. Ama bu kez teklifinizi duymak istemiyorum dedim imzaladım sanırım bu süreçte birde son kez arayıp sözlü onay isteyecekler en son internetini kimler kapattı. Son görüşmede de teklif sunma girişiminde oluyorlar mı ?

sınırsız internete 39 tl ödüyorum ayrıca telefon ücreti de yok. 9 ay bu fiyattan verebileceklerini söylediler indirimim haziranda bitiyor. bakalım o tarihten sonra görüşmeye gideceğim tekrar.

Geçen yıl ben de kapattırdım, tahattütünüz doluncaya (5 ay) kadar 16 Mb verelim, onu kullanın dediler, hayır dedim ikisini de kapattırdım.
Ancak tahattüt eden 5 aylık ücreti faturalandırıp, bana göndermediler ben de ödemedim.
İnternetten de baktım, yok, yani borcum yok.
16 Mb'i kaldığım yerleşim yeri santrali desteklemediği için kabul etmedim.

benim yakında sözleşmem bitecek d-smart+sınırsız internet düşünüyorum...

Ben de nakil ettirdiğim ama bir türlü naklini gerçekleştiremedikleri hattıma aralık ayında 53TL fatura yansıtmışlar halbuki ben eylülden beri kullanamıyorum bu hattı. yarına kadar ödemezsem hukuki işlem başlatacaklarmış. ben de kasıtlı olarak itirazda bulunmuyorum çünkü aralık ayında fatura çıktığında itiraz etmiştim. mahkemeye dava açsınlar da ceplerinden para çıksın biraz :D

Daha ucuz bir yolu olmalı aslında hocam. Çünkü artık internet hayatımızın bir parçası. Ben de internetsiz bir ev düşünemiyorum

leventgenc' Alıntı:
Ben de nakil ettirdiğim ama bir türlü naklini gerçekleştiremedikleri hattıma aralık ayında 53TL fatura yansıtmışlar halbuki ben eylülden beri kullanamıyorum bu hattı. yarına kadar ödemezsem hukuki işlem başlatacaklarmış. ben de kasıtlı olarak itirazda bulunmuyorum çünkü aralık ayında fatura çıktığında itiraz etmiştim. mahkemeye dava açsınlar da ceplerinden para çıksın biraz :D

benzer bir durum benimde başıma gelmişti müşteri hizmetlerine şikayet açtırdım. internetimin olmadığı 15 günü faturadan düşmüşlerdi.

TTNET Mİ?bir müşterinin işini sıkıntısız yaptıklarına şahit olmadım daha,benim başıma gelenleri anlatmaya üşeniyorum artık

ben 3 senedir d-smart full paket + 8mbit sınırsız kullanıyorum. 72tl ödüyorum. gayette memnunum. TTnet özellikle son fiyatlarla iyice soyguncu durumuna geldi.

telekom geçen ay bana
20 mbit sınırsız fiber + tivibu uydu =39 tl, 2 yıl taahhüt, sabit hat ödemeside yok

teklif etti kabul etmedim çünkü metronete 10 mbit sınırsız 48 tl den tahatüm var.

ocakta bitecek. geçsemmiki ttnet fibere.

maverick07' Alıntı:
sınırsız internete 39 tl ödüyorum ayrıca telefon ücreti de yok. 9 ay bu fiyattan verebileceklerini söylediler indirimim haziranda bitiyor. bakalım o tarihten sonra görüşmeye gideceğim tekrar.
yakında 12 ay boyunca 63 tl odemeye başlarsın. eğer yok kabul etmiyorum dersen 240 tl vermen lazım diyorlar :verymad: bizzat benim başıma geldi :D

çok şükür evimde internet yok... paket takip ediyorum...
telekom ilk yalın 6 gb yaptı 31 marta kadar sonra nisana uzatta. şimdi de fiber çıkarttı aynı halt. çoğunuzun dediği gibi sınırsız fiber diye reklam yapıyor yok şu ücret yok bu falan diyerek soymaya devam..

ben ilk 6 ay 30 lira sonraki 6 ay 50 lira ödüyorum. artı 15 lira telefon parası

hocam dilekçeden sonra gerçekten kapatıp kapatılmadığını birkaç kez kontrol edin. bana kapatıldıldı dediler ve hiç kullanmadığım halde 3 ay kota aşımı ücreti aldılar . gitmediğim yer kouşmadığım müşteri temsilcisi kalmadı ama nafile neymiş sistemlerinde öyle gözüküyormuş

6gb sınırlı paket kullanıyordum. Telekom a gidip memur ile görüştüm sınırsızsa geçmek istediğimi 10 gün geçmeden kotanın dolduğunu söyledim (Youtube dan video seyretmeden ve film v.b. indirmeden), sağ olsun memure hanım gelip kızmış gibi yapıp hattımı kapattırmak istemişim gibi davranıp 9 ay boyunca sınırsız 39 tl ye geçirebileceğini söyledi. Merkezden ararlarsa hattımı kapatacaktım falan diye söylememi istedi. eylül sonuna kadar sınırsız 39 tl + telefon faturası bakalım hayırlısı... bu olaydan yarım saat sonra ttnet ten msj geldi hattımı kapatmadığım için teşekkür ettiler.. bir ay sonrada 2 yıl sürem dolacak.. uydunet falan gelsede geçsem..

ben de 2 yıl taahhüt yaptım ilk 2 ay ücretsizdi şimdi 43 ya da 49 tam hatırlayamadım internet, 15 telefon ödüyorum. 1 yıl sonunda 63tlye çıkcak +15 de telefon tabi..ttnet gerçekten soyguncu yaa :(

hocam bende dün kapattırdım benim tarifemde sizinki ile aynıydı. tahatütüm dolalı 3 gün oldu hemen kapattırdım. her ay en az 1 kere hız problemi vs yüzünden ttnet i aramak zorunda kalıyordum.

leventgenc' Alıntı:

Hocam ttnet sözleşmesinde bir madde var eğer nakil ettirdiğiniz yerde size hizmet veremezlerse hiç bir şekilde tahahüt bedeli ve herhagi bir ödeme alınmaz diye. benimde başıma geldi baya tartıştım bana hizmet vermedikleri için sonra orada çalışan bana sessizce söyledi yaz dilekçe dedi zaten senden para isteyemezler merak etme dedi bende öyle yaptım.. hattı kapattırdım.... 2 sene oldu ses seda çıkmadı şimdilik...

valla yeni eve taşındım yeni yerleşim yeri olduğu için telefon hattı yok o nedenle bende kapattım taahüt vardı hizmet veremediğinizden iptalini istiyorum diye dilikçe verdim kapattılar.şimdi 3G dünüyorum ama karar veremedim hangisini kullansam

misskinn' Alıntı:
6gb sınırlı paket kullanıyordum. Telekom a gidip memur ile görüştüm sınırsızsa geçmek istediğimi 10 gün geçmeden kotanın dolduğunu söyledim (Youtube dan video seyretmeden ve film v.b. indirmeden), sağ olsun memure hanım gelip kızmış gibi yapıp hattımı kapattırmak istemişim gibi davranıp 9 ay boyunca sınırsız 39 tl ye geçirebileceğini söyledi. Merkezden ararlarsa hattımı kapatacaktım falan diye söylememi istedi. eylül sonuna kadar sınırsız 39 tl + telefon faturası bakalım hayırlısı... bu olaydan yarım saat sonra ttnet ten msj geldi hattımı kapatmadığım için teşekkür ettiler.. bir ay sonrada 2 yıl sürem dolacak.. uydunet falan gelsede geçsem..

İşte benimde anlatmak istediğim bu aslında hocam size normalde bu indirimi sunmuyorlar ne zamanki iş kapatmaya geliyor o zaman aman kapatmayında şöyle olsun böyle olsun diyorlar İşin üzücü tarafı konuştuğunuz kişiler sadece o sağlayıcının çalışanı, sinirlisiniz kızma kızamıyorsunuz adamın günahı ne , birşey söyleseniz zaten değişen birşey olmuyor ziraelimde sunabileceğim paket bu diyor.

Kapatmaya gittiğimde jet modem alacağım dedim onlar size yetmeyebilir zira sınırsız kullanıcısısınız dediler beni bu kadar düşündüklerini bilmiyordum bunun bir tepki olduğunu söyledim öyleyse biz size 6 gb telefon faturasız bir tarife sunalım 22 TL olsun dediler. Ama bende uzatmayalım işlemi başlatın dedim merak ediyorum son kez arayınca ne teklif edecekler ?

ben yeni gittim 12 aylık kampanya var yalın adsl 49.90 baska ekstra yok her şey dahil yaz tatili gibi

beyazgolge' Alıntı:
hocam dilekçeden sonra gerçekten kapatıp kapatılmadığını birkaç kez kontrol edin. bana kapatıldıldı dediler ve hiç kullanmadığım halde 3 ay kota aşımı ücreti aldılar . gitmediğim yer kouşmadığım müşteri temsilcisi kalmadı ama nafile neymiş sistemlerinde öyle gözüküyormuş

btk ve tüketici heyetine başvurmalısın..

btk'ya doğrudan internet üzerinde başvurabilirsin.

en güzeli hocam.. bizde vardı noluyor... her ay 40 tl fatura telefon ücreti... 2 yıl tahahütlü...torrentten indirme yapmaktan harddisklerim doldu.. 50 gb kota olunca 2 kat üç kat indiriyorum... bıktım.. en güzelini yapmışınız :wink:

Geri