İSAY PROJESİ kaymakamlık siteleri

Kodla Büyü

safran

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar
benden ilçenin kaymakamlık web sitesini tasarlamamı istediler. Kaymakamın örnek olarak gösterdiği sitede bu İSAY projesiyle karşılaştım.
İçişleri bakanlığı tarafından hazırlanan bu proje kapsamında il ve ilçelere hazır web şablonu veriliyormuş. Bu proje kapsamında bilgi sahibi olan var mı acaba? nasıl başvuruluyor? Neler yapılmalı?
http://w3.icisleri.gov.tr/default.icisl ... spx?id=796
bu sitede anlatıyo ama tam açık değil.

hocam verdiğiniz adreste yazdığı gibi

1-Başvuruda bulunmak için "İSAY Talep Formu" nu doldurup resmi yazı olarak bize iletebilirsiniz.
2-Bilgi Edinme Yetkilisinin sistem üzerinden tanımlanması için de "Bilgi Edinme Yetkilisi Tanımlama Formu"nu doldurup Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığına göndermeniz gerekmektedir.
3-Domain adı olmayan il ve ilçelerimiz ise domain kaydı yaptırmak için "Alan Adı Tahsis" formunu doldurup aynı belgenin birinci sayfasındaki adreslere iletebilirler.

ama yazışmaları siz değil kaymakamlık yapacak.
bu isay projesi sizin yükünüzü oldukça azaltacak :D

hocam formu doldurup gönderdikten sonra mail adresine kullanıcı adı şifre atacaklar, gerisi çorap söküğü gibi.

burdan devam edecen.

adszsmall.jpg

çok teşekkürler arkadaşlar ben burada daha önce bu isay projesiyle site yapmış eğitici formatörden yardım aldım.
internet@icisleri.gov.tr adresine kullanıcı adı şifre isteyen bir mail at dedi sana kullanıcı adı şifre göndereceklerdir dedi. ben de attım kaymakalığım resmi e-posta adresinden şimdi kullanıcı adı şifre bekliyorum

Merhaba arkadaşlar, arşivden çıkan bir haber olacak ama takıldım gerçekten.

İsaya başvuru yapıldı benim için, kullanıcı adımı ve şifremi de aldım fakat bana gelen mailde;

"Alan adınızın dns ayarlarını www.nic.tr den ;
... şeklinde değiştirmeniz gerekir."
(Not: Şu an kebirhost kullanılıyormuş.)

Nic.tr'yi çözemedim. Sorumlu-kodum ve hesabım var ama dns değişikliği yapmak istediğimde teknik sorumlu değilsiniz gibi bir uyarı geliyor.
Nic.tr'de ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar isay projesiyle hazırlanmış kaymakalık sitesine sol veya sağ tarafa kayan yazı olacak şekilde ihale ilanlarını nasıl girebiliriz? Aslında ben bir resime link verip ihale duyuruları sayfassına bağlantı yapıyorum ama kaymakam bey ana sayfanın sağında ve ya solunda ihale ilanlarının gözükmesini istiyor... bunun için en mantıklı yol kayan yazı ekleyip kayan yazıda link vermek amanasıl yapacağımı çözemiyorum yardımcı olabilrseniz sevinirim...

Arkadaşlar isay projesiyle hazırlanmış kaymakalık sitesine sol veya sağ tarafa kayan yazı olacak şekilde ihale ilanlarını nasıl girebiliriz? Aslında ben bir resime link verip ihale duyuruları sayfasına bağlantı yapıyorum ama kaymakam bey ana sayfanın sağında ve ya solunda ihale ilanlarının gözükmesini istiyor... Bunun için en mantıklı yol kayan yazı ekleyip kayan yazıda ihale duyuru sayfasına link vermek ama nasıl yapacağımı çözemiyorum yardımcı olabilrseniz sevinirim...

BaRaNaY problemi nasıl çözdüğünü anlatırmısın. benden var bende bir türlü logoyu yükleyemedim. başka bilgisi olan varsa lüfen yazın teşekürler

arkadaslar ben nasıl resım yukluycem buraya mesela nufus mudurunun resmını eklıycem ama burda resım yuklemeye daır herhangı bırsey cıkmıyor sadece kod gırısıne ızın verıyor kodlarla resım yuklemeye kalkasam resmı bır verıtabanından almak zorundayım nasıl yapıcam bunu ?????

Arkadaşlar bu isay da haber eklerken en son yazdığım haberin id değerini en don olarak veriyor ama en sondan bir öne atıyor haberi yani en sona atmıyor.Örne haber id=116 üstte haber id=117 onun altında görünüyor bu nasıl iş?

Arkadaşlar kaymakamımız sitenin tasarımında değişiklik yapmamı istedi ama site isay üzerinden yapılmış. Tasarım anlamında ne gibi değişikler yapılabilir ve isay üzerinden nasıl yapılıyor bu işlemler? Hazır bir şablon var sanırım burada.

bugün benden de siteye el atmam istendi. daha önce yapan arkadaşlar var mı neler önerebilirler, neler yapabiliriz. görüş verebilirseniz memnun oluruz arkadaşlar.

Geri