İSRAİLİN VISA-MASTERCARD yerine yerli TROY

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

mustafatatli

Site Gezgini
Arkadaşlar bildiğiniz gibi kredi kartlarında visa ve mastercard ta yapılan her alışverişte siyonistlere para kesiliyor.
Troy, Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2015'te kurulan ödeme şemasıdır. Türkiye'nin ilk ve tek yerli ödeme sistemidir. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart hizmeti sunmaktadır.

müşteri hizmetlerinden kartın tipini TROY olarak değiştirmesini isteyin

ben aradım yapmadılar yeni kart almanız gerekiyor dediler işbankası...

Gönül ister tabii ki. Maalesef bu işler böyle olmuyor. Bunu en iyi bilgisayar öğretmenleri bilir. Yerli ve milli BİP vardı. nooldu sahi ona? Zorlamayla hiç bir şey yapamazsın. Yapacağın tek şey o üründen daha iyisini yapmak. Talimatla pardus kullanılıyordu bütün kamuda. O nooldu? F klavye zorunlu oldu?? İsrail amerikan mallarını boykot edelim. Edil-e-mediğini herkes çok iyi biliyor. Dostlar alışverişte görsün. Starbuck (kimin olduğu belirsiz. sanırım ülkemizde olanlar arap sermayesi) camlarını kırarak, pizzacıya fare bırakarak, kolayı yere dökerek sadece gülünç konumda kalırsınız.
Daha iyisini yapana kadar insanlar bütçelerine uygun en iyi ürünü kullanır. Bu ürünün ne olduğu önemsiz. İster bir yazılım ister bir çikolata. O yüzden şu hamaset edebiyatını bir an önce bırakmamız lazım. İsraille ticaret hacmine bir bakalım isterseniz. Geçen sene, geçen ay neymiş bu sene, bu ay noolmuş. Kapitalizm zalimdir. Ya kurallarına göre oynayıp güçlü olarak oyun kuracaksın ya da oyuncu olarak kalacaksın. İnşallah oyun kuran taraf oluruz.

Troy yıllardır var ama devlet bankaları da dahil hiçbir banka vermiyor. Madem böyle bir olay var çıktığından itibaren her kart başvurusunu otomatik TROY olarak yollasalardı şimdi milyonlarca TROY kullanıcısı olurdu. Şimdi ben arayacağım kartımı değiştireceğim falan filan. Seçmeli olan TROY değil diğerleri olmalıydı.

Akıl sağlığınızı koruyun.Söyliyim size.Kimsenin ekmeği ile oynamayın.İnsanlık suçu işlemeyin.Hukuk niye var kanun niye var.

Masum insanların özellikle müslümanların aleyhine (öldürülmesine) maddi destek verebileceği ihtimali yüksek olan her markayı tercih etmek HARAMdır. Onların işlediği günahlara destek verene o günahtan bir pay yazılır. Bunun vebali -hesabı kişinin çoluk çocuğundan bile çıkar. Allah yardımcımız olsun.

Nisâ Suresi 85. Ayet
"Kim güzel bir işte aracılık ederse, ona o işin sevabından bir pay vardır. Kim de kötü bir şeyde aracılık yaparsa, ona da o kötülükten bir pay vardır. Allah her şeyi gözetip karşılığını verir."

Son düzenleme:
Masum insanların özellikle müslümanların aleyhine (öldürülmesine) maddi destek verebileceği ihtimali yüksek olan her markayı tercih etmek HARAMdır. Onların işlediği günahlara destek verene o günahtan bir pay yazılır. Bunun vebali -hesabı kişinin çoluk çocuğundan bile çıkar. Allah yardımcımız olsun.
Din alimisiniz sanırım bu kadar rahat fetva nasıl verebiliyorsunuz? Din bilimlerindeki ihtisasınız nedir?

Islam dininde kişinin dinini yaşayabilmesi için belirli seviye bilgiye ihtiyacı vardır. Neyin haram neyin helâl neyin caiz vs olduğunu bilmesi gerekir. Takva için de şüpheli şeylerden de uzak durması gerekir.

Beko Tv çöpe atabilecek var mı?Hikayesini bir okuyun.
Kahveci ile hamburgeciyi boykot edin yeter.

Son düzenleme:
Din alimisiniz sanırım bu kadar rahat fetva nasıl verebiliyorsunuz? Din bilimlerindeki ihtisasınız nedir?
Kuran'ı Kerimi her okuyan müslüman bunu böyle anlar. İslamda ruhban sınıfı yok. ben bir müslüman olarak kuran-ı Kerimden anladığımı paylaştım.
Alim denilen kişiler de böyle söyler zaten. Araştırın.

Nisâ Suresi 85. Ayet
"Kim güzel bir işte aracılık ederse, ona o işin sevabından bir pay vardır. Kim de kötü bir şeyde aracılık yaparsa, ona da o kötülükten bir pay vardır. Allah her şeyi gözetip karşılığını verir."

İslâm dininde insanın dinini yaşayabilmesi için temel bilgileri bilmesi için hoca veya alim olması gerekmez. Bu bilgileri bilmekle yükümlüdür.
Uymazsa ya sevaptan mahrum kalır yada günahkar olur.

işte ben de onu diyorum, forumda sizin din bilginize ihtiyaç duyan var mıdır. bilemedim.
protesto edelim ama bunu din adına değil insanlık adına yapalım...

• Beğen
Tepkiler: omd
İyi akşamlar sayın hocalarım. İstikbalden taksitli alışveriş için World kart aldım dı yapı kredinin maaş bankam halk bankası bu arada işte troy muhabbeti çıktı baktım geçen benim world kart zaten troy imiş. parafı da troy lu yapacağım.

troy a neden geçeceğim.

1 İsrail e karşı olduğumdan.
2 yerli malı yurdun malı hesabı ülkem kazansın. Tabi yok yerli malı imiş iyi olmaz demeyin mesala Greyder ayakkabı aldım waterprof özellikli su geçirmez mükemmel hemi hafif hemi sıcak tutuyor hemde su geçirmiyor (ne reklam yaptım be :)) )

bence geçmemek için sebep varsa geçmeyelim yoksa kredi kartı bozulunca nasıl arayıp yenisini istiyorsak öyle işte değiştirmesi zor ve ücretli değil.

işte ben de onu diyorum, forumda sizin din bilginize ihtiyaç duyan var mıdır. bilemedim.
protesto edelim ama bunu din adına değil insanlık adına yapalım...
Ben sizin insanlık adına yapmanıza itiraz etmiyorum. Çoğunluğun müslüman olduğunu varsayarak konuyu ayet ile desteklemek istedim . Siz neden buna itiraz ediyorsunuz? Kendine demokrat olanlardan mısınız? Zorunuza giden birşey mi var?

Ben sizin insanlık adına yapmanıza itiraz etmiyorum. Çoğunluğun müslüman olduğunu varsayarak konuyu ayet ile desteklemek istedim . Siz neden buna itiraz ediyorsunuz? Kendine demokrat olanlardan mısınız? Zorunuza giden birşey mi var?
bu konu dinler üstü hocam. daha hala ne konuşuyorsunuz diyorum ben de. ayrıca kimsenin inancı da kimseyi ilgilendirmez. çoğunluk hristiyan olsa ne olur ateist olsa ne olur vs. önce Müslümanım sonra insanım kafasında iseniz daha da bişey diyemem o zaman

Bakın bu boykot işleri fln saçma geliyor bana neden biliyor musunuz?
Dünyadaki ekonomik işleyişi anlayan zaten ne demek istediğimi anlar. Dünya ticaretinde geçerli para dolardır, bankacılık ve finans sistemi dolar üzerine kuruludur. Doları da fed basar, Fed de Siyonistlerin elindedir. Şuan bütün büyük ülkelerin yöneticileri Siyonistlerin uşağı konumundadır. Yani adamlar göz göre göre günümüz dünyasında katliam yapıyor ve insanlar sadece seyrediyor. Kukla yöneticilerinde yaptıkları söylemden öte geçmez geçemez ki birçoğu onu bile yapmıyor katliamı destekliyor.

Bakın bu boykot işleri fln saçma geliyor bana neden biliyor musunuz?
Dünyadaki ekonomik işleyişi anlayan zaten ne demek istediğimi anlar. Dünya ticaretinde geçerli para dolardır, bankacılık ve finans sistemi dolar üzerine kuruludur. Doları da fed basar, Fed de şuan Siyonistlerin elindedir. Şuan bütün büyük ülkelerin yöneticileri Siyonistlerin uşağı konumundadır. Yani adamlar göz göre göre günümüz dünyasında katliam yapıyor ve insanlar sadece seyrediyor. Kukla yöneticilerinde yaptıkları söylemden öte geçmez geçemez.
Ne yapalım o zaman?

Bir müslüman olarak, bir müslüman kardeşimin ağzından dökülen müslümanca bir sözden zerre kadar rahatsız olmam. Bilakis hoşnut olurum. Söyleyenden de Allah razı olsun. Filistin'de kâfir müslümanı kırar. Burada da müslüman müslümanın kalbini kırmasın dilerim.

Saygı duymak bu kadar mı zor?

Ne yapalım, elimiz kolumuz bağlı oturup müslüman kardeşimizin katledilmesini elimizde Coca-Cola bardağı ile mi izleyelim. Böyle yapmak isteyen varsa varsın yapsın. Biz görmesek de Allah görüyor.

Burada kimse kimseye fetva vermiyor. Bildiğini paylaşıyor. Bilmeyen vardır diye paylaşıyordur belki. Niye hemen sataşma ihtiyacı hissediyoruz?

Bir müslüman olarak, bir müslüman kardeşimin ağzından dökülen müslümanca bir sözden zerre kadar rahatsız olmam. Bilakis hoşnut olurum. Söyleyenden de Allah razı olsun. Filistin'de kâfir müslümanı kırar. Burada da müslüman müslümanın kalbini kırmasın dilerim.

Saygı duymak bu kadar mı zor?

Ne yapalım, elimiz kolumuz bağlı oturup müslüman kardeşimizin katledilmesini elimizde Coca-Cola bardağı ile mi izleyelim. Böyle yapmak isteyen varsa varsın yapsın. Biz görmesek de Allah görüyor.

Burada kimse kimseye fetva vermiyor. Bildiğini paylaşıyor. Bilmeyen vardır diye paylaşıyordur belki. Niye hemen sataşma ihtiyacı hissediyoruz?
👏👏👏 ne güzel ve yerinde bir yorum.

《Dinime karşı alerjisi olanlarin bundan sonrasını okumasına gerek yok》

Ben müşteri hizmetlerini aradım dun. Maaş ve kredi kartı için şubeye gitmelisiniz dedi. Telefondan sadece kredi kartını değiştirebilirim dedi ek kart misali. Bende bugün şubeye gittim . Hem Maaş ve hem de kredi kartım için yeni başvuru yaptım. Aynı zamanda uzun zamandır sağolsun eşimin de desteği ile deterjan, yiyecek vs yerli tercih ediyoruz . Hatta dikkat etmediğimde evde fırça da yiyorum:)

Ha bir cift sözüm de "Dinle alakası yok" diyen guruha. Bal gibi de var siyonistlerin Filistin'e tek amaçları var Müslümanlarii kendi yurtlarından kovmak. Oraya yerleşmek. Haliyle bende desteklerim Filistinimi...

《 Ama okuma dedim ben sana olmuyor böyle !!!》

ben aradım yapmadılar yeni kart almanız gerekiyor dediler işbankası...
Az evvel aradım hocam kredi kartımı yeni hesap açmadan troy ödeme yöntemine geçirmek istiyorum dedim işlem gerçekleşti hemen. Maaş kartları şubeden direk alınabiliyormuş onu şubeden alacaksınız troy olarak dediler.

Filistinde olan bitene tepkimizi oradakiler müslüman oldukları için değil insan oldukları için koymalıyız. Bu konuya dinimizi karıştırmanın alemi yok. Nokta.

orada olanların dinle alakası yok demiyor kimse. tepkimizi koyarken burada dinimizi karıştırmaya gerek yok. sonra yeni nesil neden deist, ateist vs......

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omd
Tarafını seç.icinden beddua et.israili lanetle.fakat ülkemizdeki herhangi bir mağazayı temelsiz bir iddia ile İsrail'le ilişkisi var diye veya yahudi bir birine ait dükkanı İsrail'i yönetenler yüzünden gidip zarar veremezsin.Akil var mantık var.Herhangi bir olayda o zaman gidip uydurup uydurup bozgunculuk çıkaracaksın.İslamiyet senin oy verisine göre değil Allah'ın sana ilettiği kurallara göredir.ben yönetici olsam taskincilik cikarani engellerim.Gozunle bir şey görmemişsin.sav ile gidip birine zarar veremezsin.Allah senden en az 2 şahit isteyecek.hani musaya iftira atan Yahudiler vardı ne oldu onlara.Git dinini iyice öğren gözün kör kararlar verme.Allahtan korkun.eger iddialar doğruysa c.baskani niye konuşmuyor da sen kendince kararlar alıyorsun demezler mi?Allah sana idarecilerine itaat et demiş.eger idarecilerin yanlış yapıyorsa neden oy veriyorsun?aklını kullan.kimseye zarar veremezsin.insanlarin rizkiyla oynyamazsin.kul hakkına girer.

orada olanların dinle alakası yok demiyor kimse. tepkimizi koyarken burada dinimizi karıştırmaya gerek yok. sonra yeni nesil neden deist, ateist vs......
Din"in bir anlamı da "Yaşam Biçimi" demek. Siz tepkinizi koyarken İSLAM'ı karıştırmama yaşam biçimini, dinini seçmişsiniz. Benim dinimde ise Allah İSLAM dinininde Kuran'ı Kerim'inde ayet ve sureleri ile yaşamımızda karşılaşabileceğimiz her türlü durumlar için bir çözüm önerisi sunduğu inancı ve farkındalığıdır.
Bir çok Hıristiyan yolculukta tatilde cep incilini çıkarır ve okur. Bizim onlardan bir eksikliğimiz var gibi. Yani neden Kainatın efendisinden açığa çıkmış sözleri AYET'leri paylaşmaktan utanç duyayım ki?
Siz benim yukarıda paylaştığım ayet sebebi ile bir kişinin DEİST veya ATEİST olabileceğini düşünüyorsanız sizde demek ki bu ayetten rahatsız olmuşsunuz ve onların güzergahınızdasınız gibi.

Ben burada Hz Muhammed'in bir sözünü değil de konfiçhus, veya bir filozof veya herhangi bir düşünürün sözünü paylaşsaydım eminim ki siz bu kadar rahatsız olmazdınız.
Sizin gibi kafalar zaten böyle hem "dinimiz" deyip hem de bir ayet paylaşmaktan çekinirse zaten ateistler ve deistler de durumdan beslenmiş onların çoğalmasına sebep olmuş olur .

DEİZM zaten Allah var der ama emir ve yasaklar (sünnetullah) yok der. Sizin de davranışınızın Deizimden farkı yok.

Din"in bir anlamı da "Yaşam Biçimi" demek. Siz tepkinizi koyarken İSLAM'ı karıştırmama yaşam biçimini, dinini seçmişsiniz. Benim dinimde ise Allah İSLAM dinininde Kuran'ı Kerim'inde ayet ve sureleri ile yaşamımızda karşılaşabileceğimiz her türlü durumlar için bir çözüm önerisi sunduğu inancı ve farkındalığıdır.
Bir çok Hıristiyan yolculukta tatilde cep incilini çıkarır ve okur. Bizim onlardan bir eksikliğimiz var gibi. Yani neden Kainatın efendisinden açığa çıkmış sözleri AYET'leri paylaşmaktan utanç duyayım ki?
Siz benim yukarıda paylaştığım ayet sebebi ile bir kişinin DEİST veya ATEİST olabileceğini düşünüyorsanız sizde demek ki bu ayetten rahatsız olmuşsunuz ve onların güzergahınızdasınız gibi.

Ben burada Hz Muhammed'in bir sözünü değil de konfiçhus, veya bir filozof veya herhangi bir düşünürün sözünü paylaşsaydım eminim ki siz bu kadar rahatsız olmazdınız.
Sizin gibi kafalar zaten böyle hem "dinimiz" deyip hem de bir ayet paylaşmaktan çekinirse zaten ateistler ve deistler de durumdan beslenmiş onların çoğalmasına sebep olmuş olur .

DEİZM zaten Allah var der ama emir ve yasaklar (sünnetullah) yok der. Sizin de davranışınızın Deizimden farkı yok.
sizinle farklı kafalardayız hocam. büyüklük bende kalsın, uzatmayacağım. hadi iyi günler.

Son düzenleme:
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri